Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serebral Paralize/Palsy/Spastik olan kim var?

HERKESE MERHABA

ÖNCELİKLE BÖYLE BİR SİTENİN KURULMASINDA VE BUKADAR İNSANI BİR ARAYA GETİRMESİNDE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM. KARDEŞİM BİR SPASTİK KUADRİPLEJİK CP HASTASI. BU HASTALIĞIN TEDAVİSİNE İLİŞKİN BİLGİ ALIŞ-VERİŞİNDE BULUNACAĞIM ARKADAŞLARLA KONUŞMAYI ÇOK İSTİYORUM. YENİ YÖNTEMLERİ ÖĞRENİP BİRBİRİMİZİ BİLGİLENDİREBİLİRİZ. İLGİNİZE ŞİMDİDEN ÇOOOK TEŞEKKÜR EDERİM. MERSİN'DEN HERKESE SLMLAR..

merhaba arkadaşlar

benimde 3 yaşında spastik tetra kızım var .5 aylıkken tadevisine başladık ve yoğun bir şekilde devam ediyoruz.çocuklarımız için daha fazla neler yapabilir nasıl faydalı olabilir neler ögrenebilir onlara neler kazandırabiliriz bilgi ve tecrübe alışverişi çok güzel olur.bizimde konu ile ilgili öğrenmemiz gereken çok şey var;kazanmak için...esen kalın

merhabalar; benim oğlumda 7 yaşında cp li ve 6.ayından beri tedavi görüyor cp sine birde epilepsi nöbetleri eşlik edince biraz şanssız bir çocuk ama yaşama o kadar bağlı ki hani derler ya gülünce gözlerinin içi gülüyor diye tam öyle; yazdığınız yazıları büyük bir hayranlıkla okudum!Acaba bir gün gelipte benim oğlumda sizler gibi olurmu diye iç geçirmiyor değilim :)

merhaba benim 8 yaşında oğlum da cp hastası.Dr.lar hep "siz çok şanslısınız hastalık çocuğunuzu yalayıp geçmiş..."diyorlar.Böyle bir sitenin olduğunu bilmiyordum ve çok sevindim.Oğlum sağ ayağını tam basamıyor yere parmak ucunda yürüyor.Tabi sağ bacağı diğerine oranla daha ince ve ufak.Ama ben en çok onun sağ bacağını seviyorum ve tanrıma hep şükrediyorum bana böyle özel bir çocuk bahşettiği için...
tüm cp li dostlara kucak dolusu sevgiler

herkese selam arkadaşlar doğuştan Cerebral Paralizi Hastasıyım şükür ki doğum esnasında ayaklarımda kalmış beyine çıkmamış bu benim için çok iyi bir şans aynı hastalıktan müzdarip arkadaşlarla tanışmak isterim

SP HASTALIĞI KİMVAR

SP HASTALIĞI OLAN VARMI MERAKK ETİMM

Slm arkadaşlar bende cp hastasıyım. Kan uyuşmazlığı ve doğumda oksijensiz kalmaktan böyleyim.Böyle olmaktan mutluyum çünkü asla engelli olduğum hatırlatılmadı özgür ve aktivim kendimle barışığım çok a şanslıyım oksijensz kalmak sadece yürüme damarlarımı eklemiş zekamda birşey yok ayrıca böyle bir gurubun olmasına çok  sevindim beni anlayan insanlarla olmayı seviyorum. Benide aranıza alırsanız sevineceğim. HAYAT GÜZEL BUNU UNUTMAYIN.

SLM BENIM 8 YASINDAKI OĞLUM DA CP LI.

DOĞUM VAKUM ILE GERÇEKLEŞTI, BEYIN KANAMASI GECIRDI OĞLUM ANKARA ZEKAI TAHIR BURAK DA.

LÜTFEN ORDA DOĞUM YAPTIRMAYIN INSANA ÇOK KOLAY PARDON DIYORLAR.

Bende Spastisite'yim ben gibi olanlarla konuşmak isterim.

selam

18 yaşında kızım var serebral palcy hastası. Bizlerde 18 yıldır mücadele eden bir aileyiz. Baclofen pompası takılması için mücadele ediyoruz. Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde sıraya girdik ama ses soluk yok deneme iğnesi yaptırdık olumlu sonuc aldık. Ama sıramız bir türlü gelmiyor. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

bende sp

bende serebral pasy hastasıyım ama çok hafif ince beceri gerektiren işleri yapamıyorum konuşma ve yürüme problemim yok rahatsızlık sadece ellerimde ince beceri yapamıyorum.. hayatta kimseye muhtaç değilim.

herkese selamlar... bende CP liyim... ne güzel demi...

bende cp hastasıyım 9 aylıkken olmuşum birlik kuralım arkadaşlar

merhaba arkadaşlar sıteye yenı üye oldum sayılır bende doğuştan cplıyım cplı arkadaşlarla tanışmak dertlerımızı paylaşmak ısterım

ben de varım cpyim neredeyse iyikide böyleyim diycem :D şaka tabii
elhamdüllilah şikayetçi değilim rabbim beni sınıyor ben böyle düşünüyorum her işimi yapıyorum yürüyorum en önemlisii nefes alıyorum yaşıyorum ya yetmez mi şükür etmeye :)

arkadaşlar merhaba.benim oğlum %96 özürlü cp,ayrıca epilepsili. beslenme ile ilgili sıkıntı yaşayan var mı aranızda?bize yetersiz beslenmeden dolayı peg yani tüple beslemeyi önerdiler.peg taktıran var mı ?

efemali;
benimde çocuğuma acıbademden dr mehmet özek rizotomi ameliyatı önerdi. Karar veremedim. Hacettepedeki ortopedi doktorumuz tavsiye etmem dedi. Lütfen bu ameliyatı çocuğuna yaptıran var ise bilgilendirsin...

bende burdayıım

hala msn buluşması devam ediyor mu

bu çok iyi fikir bende katılmak isterim

meraba arkadaşlar bende dogum esnasında beyin oksijensiz kalması sonucu spastik cenebral palsy sekeli teşisi koydular ama yinede mutluyum

merhaba nuray

cerepral palcyde

kök hüçre tedavisi uygulanıyormu acaba hiç duyan gören varmı

Serepral Palsy-Spastik Paraparezi Hastalığı Olanlar

Serepral Palsy Sekeli ve Spastik parapezi teşhisi konuldu 21 yaşındayımm.. aynı hastalığa sahip arkadaşım varsa görüşebiliriz bendeki hafif ilerleme ihtimali varmı yaş ilerledikçe..???????

tanışmak dertleşmek yakın ildeki uzak ildeki arkadaşlar CPli herkesi bekliyorum bir cpli olarak engelimle mutluyum engelli engelsizim:)
yürümek görmek duymak konuşmak en önemli yetilerimizi kaybetmedik
sadece biraz problemimiz var o kadar böyle düşünüp pozitif olmak gerekir varmı bana katılan:)
yanlız ben 6 ayda bir ayakkabımın yıpranan başları yüzünden değiştiriyorum
bana ayakkabı alabilecek 6 ayda 1 sponspor arıyorum:)

görüşmek üzeree...
cihanyeniceli@hotmail.com

ben zor doğumdan dolayı beyindeki sinir damarları zedelendi ve bende denge bozukluğu oldu bundan dolayı ben spastik engelliyim ama durumumdan memnunum ...

Üst Alt