Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Serebral Paralize/Palsy/Spastik olan kim var?

Bende oğlum adına katılıyorum. Önder 5 yaşında Serebral Palsili. Kızımda 7 aylık görme engelli. İkiside benim dünyam ve saçlarının bir telini bile 10 sağlıklı çocuğa değişmem.

----------

Biz Öndere Ağustos ayında Ankara Bioetik'te uzay terapisi yaptırdık. 1. yüklememiz bitti sonuç gerçekten mucize gibi. Terapiden önce sadece birkaç saniye ayakta duruyordu adım atması hiç yoktu. Şimdi arabezi ve bacak splitleriyle 50 adım atıyor. 19 Ekimde 2. yükleme yapılıcak bakalım sonuç ne olucak.

ben de varım bende :)
anne karnında 15 gün geçmiş
herşeye rağmen mutluyum

arkadaşlar bende sp yim. karımda herhangibir engel yok. aranızda cocuğu olan sp lilere sormak istediğim bişey var. bu rahatsızlığın bizden cocuğumuzada geçmesi gibi bi ihtimal varmı? herhangibirinizde böyle bi durum oluştumu?

Mehaba arkadaşlar bende sp hastasıyım....yürümekte zorlanıyorum. Sarhaoş gibi yürüyorum... Bazan düşüyorum. Umarım teşhisi yapılan fakat tadavisi hala bulunamayan bu rahatsızlığımıza uygun tadaviler başlar ve iyileşebiliriz....herkese acil şifalar diliyorum..

slm arkadaslar benım kızımda serebral palsy yuruyemıyor bunun cozum yolunu nbılen varsa ne olur bana yazsın kızım daha 6 yasında gec olmadan bır cozum bulmak ıstıyorum yagmuremine2004@hotmail.com beklıyorum

----------

slm arkadaslar bana bu hastalık ıle ılkgılı bılgı verecek varmı tedevısı varmı

Selam arkadaşlar.Bende cp'liyim.Şükür ki sadece sağ el parmaklarımı kullanmakta zorlanıyorum.Yıllardır çok dert ediyordum bu durumu ama şuan şükrediyorum.Yaşadığımız bu sıkıntıları en aza indirmek için yapılacak şeyleri paylaşmamızın hepimiz için çok faydalı olacağını düşünüyorum...

bizim 14 yaşında oğlumuz spastık yürüyemiyor..onunla birlikte bizde engelliyiz..mücadele ediyoruz..Allah hepimizin yardımcısı olsun..amin..

----------

Arkadaşlar sp ile sizde mutlaka mücadele etmişsinizdir ve halada mücadele ediyorsunuz..biz 4 yıla yakın oğlumuzu akupuntura götürdük..biz ist. güngörende oturuyoruz..ilk 1 ay haftada 3 gün takıpeden aylarda haftada 1 gun çamlıcaya gittik geldik 50 ye yakın iğne batırılıyordu muhtelif akupuntur noktalarına..yararını görmedik..kasılma gene devam ediyordu..refleksoloji yi işittik gazetelerde sizde okumuşsunuzdur spastık çocuk yürüdü vs diye bakırköyde gittik oda akupunturun bir nevi..bir çok insan gelmiş umut dünyası biz devam etmedik oraya..ve son olarak nöroterapi..beyin haritalama QEEG eeg çeker gibi bir yöntemle hasarlı bölgeler çıkıyor cd hala elimizde..uzun süre nöroterapi tavsiye ediliyor..bu konularda bilgilerimizi paylaşalım ..

herkese selamlaqr bizler psikoakademinin uzmanlarıyız psikoakademi cp hastası çocuklarımızın yoğunlukta olduğu bir tedavi merkezidir ve cp hastası çocuklarımızda yoğunlukta.bizim tedavi yöntemimiz ayak altından ve ellerden sinirleri uyararak yapılan bir tedavi sistemidir ve cp hastası çocuklarda dahil bir çok hastalıktada oldukça hatırı sayılır değişimler görülüyor bizim site adresimiz www.psikoakademi.com ayrıca birçok tv kanalındada bunu ispat ettik ve kendimizi bu alanda kanıtlamaya devam ediyoruz kullandığımız tedavi sisteminin adı refleksoloji ankara izmir istanbul ve bursada merkezlerimiz var bana burdan veya sitemizden yada mail adresime mail atarak ulaşabilirsiniz sizleri daha ayrıntılı bilgilendirebiliriz telefon numaralarınızıda bırakabilirsiniz bizler sizlere mutlaka geri dönüş yaparız bilgilerinize sunulur

reflıksojiyle epilepsi nöbetleri hiç yok denecek kadar azalma oluyo aynı zamanda panik atak depresyon boyun fıtığı bel fıtığı ms hastaları miren cp mr hastaları kas erimesi olanlar ve bunun gibi bir çok rahatsızlıkda büyük iyileşmeler görülmüştür bizleri mutlaka arayın görüşelim özellikle cp hastası mr hastası fıtık hastası olan hastalarımızın nasıl değişimler gösterdiklerinden ve hayatlarını nasıl kaliteli hale getirdiklerinden size bahsedelim refleksoloji tedavisi yurtdışında oldukça fazla uygulanan bir tedavi sistemidir telefonlarınızı bekliyoruz sizleri refleksolojiyle tanıştıralım ve hayatınızdaki değişimleri beraber gözlemleyelim herkeze sevigler sağlıklı hayatlar diliyorum

Özgür al benden de o kadar benim konuşmada sarhoş gibi valla ramazanda dışarı çıkarken korkuyorum neme lazım 1-2 kendini bilmezden sarhoşa bak diye dayak mayak yeriz. Ben düşmüyorum yalnız.

Bir de şunu belirteyim ki bence bu iş öyle akupunktur fizik tedavi gibi pansuman tedavilerle düzelemeyecek boyutta ancak kök hücre üedavisi bizleri düzeltebilir ben bu kanıdayım arkadaşlar. Sonuçta beynimizin bir bölümü felç durumda ben mesela yürüyüş konuşma gören sarhoş sanıyor. ama en zorlandığım şey istemsiz hareketler hiç olmadık yerlerde kasılmalar olunca bazen isyan ediyorum. Bazı arkadaşlar engelimle mutluyum diyor kendinizi kandırmayın arkadaşlar o kadar pis bir engelimiz var ki bununla yaşamanın her saniyesi ızdırap geliyor bana.

hepinize geçmiş olsun arkadaşlar benimde sipastik engelli kızım var dogumda oksijensiz kalmadan oldu bu kök hücrede yaşsınırı varmı benim kızımada faydası olurmu 11senedir fiziktedavi görüyoruz ama hiç gelişme olmadı

Benim 3 yasinda oglum var denge ve konusma bozuklugu var dogumda yaptigim ve doktorumun dilim varmiyor doktor demeye lanet olsun ona sanci kacirdim oglum 1 dakika gec dogdu yarimsaniye daha nefes alamadi oksujen verdiler o kadarda kolay dogdu sanci aninda bosuna beklemem oglumu bu hale soktu benim dünyami karartti

benimde martın 17 sinde 19 yaşına girecek oğlum var serebral plasili ve en ağırı dendi doğum anında ebenin ensedeki bıngıldağını zedelemesi sonucu olduğu söylendi üniversitelere koşturduk altı aylıkken farkedildi rehabilatasyon fizik tedavi her türlüsünü denedik olmadı.gece 2 den önce uyumaz sabahta 7 de uyanır üstelik oturamıyor ellerini bile kullanamıyor eli ayağı benim her türlü ihtayacını ben karşılamak zorundayım bizimde tek şükrettiğimiz zekası yerinde üstelik çok zeki onun istekleri emir bizim için allah acısını göstermesin..yakışıklı dünya tatlısı oğlum

zaten hep doktor hatasi dogum cok dikat istiyor bizimki sonradan geldi eger gelmeseydi oglum simdi sapasaglamdi catisi dar olan kadina zorlA DOGUM YAPTIRIRLAR cok sinirleniyorum benim doktor daha sonra bir tanudigimiza ölü dogum yaptirdi önce duysaydim gitmezdim ona beyin hasari kalici düzelmiyor iste

Siteye yeni üye oldum benimde 3.5 yaşında cp olduğunu 1.5 yaşında öğrendiğimiz bir oğlum var. İkiz gebelikte bir kız bir erkek, erken doğumda çocuk oksijensiz kaldı diye tahmin ediyoruz, tam olarak neyin sebep olduğunu halen bilmiyoruz. Diğer çocuğum sağlıklı, tedavisine (fizik tedavi dışında bir kez botoks yapıldı, başka yöntemler bilen varmı?) 2 yıldır devam ediyoruz ama sadece bu süre zarfında desteksiz oturmayı, elllerini kullanmayı ve ufak tefek hareketleri geliştirebildik. Zekasında çok şükür sorun yok hatta kardeşine göre daha zeki olduğunu söyleyebilirim. Konuşmada da problemi yok isteklerini gayet güzel söyleyebiliyor hatta geçen avm'den ben10 ayyakabısı aldırdı bana,sadece yürüyemiyor ayakta duramıyor kasları kasılıyor ve kaslarında seğerme oluyor, gözlerinde daha önceleri ileri derecede şaşılık vardı ama şu an da çok az kaldı gözlerin takibi yapılıyor, başka yapılacak bişey varmı aceba? Nöroloji takibine 1-2 sefer götürdüm artık götürmüyorum, çünkü nöbet geçirmiyor, inşallah geçirmezde. Tek derdim sağlıklı bir şekilde yürümesini istiyorum, Allah hepinize sabır versin, insan başına gelmeyince anlayamıyor.

Sanirim sezaryenle dogdular erken dogdularsa 2 kilonun altinda derhal benim bildigim saniyeler önemli cünkü akcigerler gelismiyor solunum güclügü oluyor küveze konulmasi lazim yada anne karnindada olabiliyor oksijensiz kalabiliyor bunuda dogumdan önce kalp atislarini dinlemislerdir benim oglumun kalbi dogmadan normal atiyordu ben adim gibi eminim neden olduguna cünkü sanci aninda bekledim

Bendede cp

Bendede cp sekeli var ama mutluyum herşeyi yapabiliyorum üniversite mezunuyum dms yi (devlet memurluk sınavı ) kazanarak memur oldum hemde normal statüde 10 yıllık devlet memuruyum Atatürk' çüyüm ne mutlu Türk' üm diyene

sizin gibi cpli olup saglikli insan gibide olan var sizinki hafif cp benim oglumda öyle

Benimde 5,5 yaşında yeğenim cp hastası bizim için yeri çok ayrı onu çok seviyoruz gerçekten sevgi dolu ve diğer çocuklardan çok çok farklı ayırt etmeden herkesi seviyo cp hastaları bence çok güzel oluyolar özellikle gözleri... Kendinizle barışık olmanıza çok sevindim hepimizin Allah yardımcısı olsun...Çünkü onu yaşayanada çok zor etrafındakilerede zor.Tabi benim yeğenimin durumu biraz ağır ama ço şükür ki zekada bir problem yok bunun için her zaman şükrediyoruz.

benimde oğlum ağır spli.4 yaşında.kimseyi tanımıyor.oturamıyor.konuşamıyor.ellerini kullanamıyor.biberonla besleniyor.....zeka olarakta hiç bir gelişim yok.yani gerçekten çok ağır.burda okuduğum arkadaşlar halinize çok şükredin bence evladınızın size derdini anlatamaması öyle acı kiiii....

Bircok anne baba cocuklarin basina gelince anliyor cp nin ne oldugunu mesela ben dogumda da oksijensiz kalindigini bilmiyordum simdi biliyorum ama artik cok gec

slm sizi bilmem ama

fizyoterapist;

slm sizi bilmem ama fizyoterepistlerin coğu mecburuz dıye seans başı 80 tl alıyorlar hiç bedava yapanınızıda görmedik ne hıkmetse yazık değilmi insanlara ya parası olmayan lar ne yapsın .

bende spastiğim evet bazen rahatsız edici ama alışmak zorundayız biz hala birbirimizi sevmeye çalışıyoruz...

Merhaba benim kızımda sp yürüyemiyor ve zeka geriliği var.1995 doğumlu şahsen ben artık kızımın tedavisi umutlarımı yitirdim.

benim kızım da spastik cp. Ancak herkes sadece cp li olduğunu belirtmiş. Keşke uyguladıkları tedavi yöntemlerini ve başarılı sonuçlarını da yazsalardı. Mesela rizotomi ameliyatı oldum ve artık yürüyebiliyorum şurayı tavsiye ederim giibi..

Ben de sp hastasıyım :) 26 yaşındayım, ama gelin görün ki ta ki bu yıl %40 rapor alana kadar hastalığımı adını dahi bilmiyordum :s
7 aylık doğumdan dolayı ve de kapalı çadırda tutulmadığım için , rahatsızlık geçirmişim..
Belirtileri : Konuşma da kayıp var, bir de kollar da ince hareketler de zorluk var.

Hastalığımızın tedavisi yok ... ama okuduğum kadarııyla İstanbul veya Ankara da yaşayan arkadaşlar , gelişmelerden haberder edebileceklerini ve de Hacettepe de çok iyi tanıdığım arkadaşımdan haberler alabiliriz diye umuyorum.İleri de Ankara da yaşarsam bizzat kendim ilgileneceğim :)

Sp hastalarının en büyük tedavisinin Moral olduğunu söylüyorum . ve de yürüme de zorluk çekmeyen arkadaşlar , gezin dolaşın , Özellikle de karşıcinslerle ilişkiler kurun , Hastalığın en büyük gösterisinin içe kapalılık olduğunu yaşadım. Sıkmayın hayatı ve de rahat yaşamaya çalışın . Özellikle konuşmaya özellikle de zaman ayırın Toplum içinde sıkılarak konuşmamak için devamlı başka başka insanlarla ilişkiler kurun . Ben kendim bu zaman zarfı içerisinde çok büyük yol kat ettiğimi düşünüyorum. Şu anda da insanlarla düzeyli bir şekilde ve de konuştuklarımı dinletme de kararlılığım sayesinde kabul ettiriyorum . Sabır !!! sayesinde geldim diyebiliirm.

Şu anda ,2010 Temmuz ayında yapılan Meb sınavından başarı sağlayarak Bakanlıktan kadro hak ederek , bir okulda memurum ..

Şimdilik aktaracaklarım bunlar.. Herkese geçmiş olsun diyorum

İletişim için engelliler.biz sitesinden irtibat kurabiliriz :)

3 yıllık evliyim ilk çocuğumuz olduğunda çok sevindik. Ama kızımın doğumundan sonra doktorlar anlamadı malesef bizim çabamız sonucunda nörolog tedavisi sonrası anladıki cp hastası. Şu anda 6 aylık ama gelişimi 1 aylık bebekler gibi. İlk öğrendiğimizde yıkıldık ama şu anda bir gülümsemesine dünyaları değişmem.kızımın baba diyeceği günü dört gözle bekliyorum. Şimdi onu ne kadar iyi yapırız derdindeyiz. O yüzden aranıza katıldım.selamlar

Selam Arkadaşlar;Öncelikle Geçmiş olsun dileklerimle başlamak isterim,bende kzımdan dolayı bu siteyi takip ediyorum,kızım 5 yaşında ve oda sizler gibi CP hastası,bu hastalıkla ilgili deneyimlerinizi anlatırsanız vede sizin açınızdan erken müdahale yada vakitli bir girişim adına neler tavsiye edersiniz.

Üst Alt