Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

sevilla nasılsın doktora gittim 30 derece galiba ama bir röntgen daha çektirdim bugün ona göre herşey belli olacakyani ameliyat olup olmayacağım bişey sorucam senin ameliyat masrafların nasıl oldu çapada ssk geçiyormu çok pahalı olduğunu söylüyorlar merak ediyorum bilgilendirirsen sevinirim canım benimde ssk var çünkü çok sağol şimdiden sağlıklı günler herkese...... :eek:

semoş iim sağol sen nasılsın eğer derecen 30 sa ameliyat olmana gerek yok egzersizlerle ilerlemesini önleyebilirsin zaten doktorlar yapmıyorlar..Çapada sigorta ssk geçiyo yanlız sevk alıp gitmen gerkiyor..birde profosör girmesini istiyorsan eğer onada para alıyorlar ama çok bişey tutmuyo herşeyi sigorta karşılıyoo..sadece profosör parasını alıyorlar senden..iyi haberlerini bekliyorum görüşmek üzere.. arkadaşlar bikaç kişi nisanda ameliyat olcaktı bu siteden haber varmı??inşallah iyidirler herkese geçmişler olsunnn :wink:

slm ben fato$ henüz 17'me qirmedim skolyozdan opera oldum bir kaç kez yane 7 kez :D şuanda iyi qibiim qeriLeme var iLerLeme yok durduruLdu ve beni anLıcak skoLyozLu arkda$Lara ihtiyacım var açıkçası :) aşırı derece skolyoz yok bende kapşunLe kapanıyo:) sürekLi kapşun qiymek zorunda hissediyorum kendimi benim doktorum SeLim yaLçın marmara ünivde ii işde ii sayılır işede yaradı tavsiye ediyorum %90 feLçden sıyırmışım ameLiyatta mucize bir ameliyattı abdest aLarak qirmi$Ler o kadar yane neyse ßen ßeni anLıcak skolyz arkada$lar istiyorum msnnem pembe_ruya_f@hotmail.com $imdiden hepimize qeçmi$ oLsun :)

ali79' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar ben de kifo-skolyoz hastasıyım bende de doğuştan deyilmiş zamanla sinsice omirilik kemiğinin eğrilmesiyle bu hali almışım bu hastalık yüzünden hiç doktora gitmedim şimdilik fazla koşunca hızlı yürüyünce falan nefes darlığı ve sabit oturunca sırtta ağrı oluyor ileride ne olur hiç bilgim yok bu konuda bilgi sahibi olan varsa burda hep beraber paylaşalım engelsiz yaşamaya mücadelemi yitirmeden yaşamaya çalışıyorum bütün engelli arkadaşlara saygılar

Bende de aynı hastalık ve gelişimi var. Benden daha kötü durumda olan bi arkadaşım bu kış ameliyat oldu. Onun gelişimini izliyorum, şubat ayında bende onun doktoruna gidip muayene oldum. Beni rahatsız eden ağrılar ve nefes alma zorluğu. Bunları söyledim. Doktor skolyozumun ilerlemeyeceğini, her yıl kontrole gelmemi söyledi. Ve skolyozdan daha ciddi bir pronlemim olduğunuda :( Boyum 1.53 kilo 67 dolayısıyla şişmansın dedi. Zayıflarsan nefes problemin kalmayacak dedi. Omurgayada az yük binceğinden ağrılarında azalır dedi.Yani şikayetlerimden kurtulmam için 1. şart zayıflamam. :( Bu rahatsızlığı olanların kilolarına dikkat etmeleri gerekiyor. Ben sürekli doktora gitmeme rahmen bu konuda uyarılamadığım için sizleri bilgilendirmek istedim. Vücudunuza dikkat edin ve bol bol kendinizi yormadan ekzersiz yapın...
Bide bir sorum olcak? Geçen sene 2006 şubatta öylesine bacak ağrılarım için gitmiştim doktora, bana kemik dansimetresi yaptırdı, skolyozu olanların kemik erimesi rahatsızlığınında olabilceğini söyledi. Sonuçlar öyle çıktı, baya ileri derecede kemik erimesi var. yaş 26, 1 yıldır kullanıyorum ilaç ama düzelme olmadı. Sizde de bu durum varmı ? Kemik erimesi yani ?
Bu testi fizik tedavi veya ortapedi doktorunuzdan isteyebilirsiniz? İhmal etmeyin.

hayır ßende öyLe ßi$ey yok skoLyozLuLArda oLmazqi ßu :S o kadar qördüm hastane ortamında feLam ama rastLamadım kemik erimeSi oLana

Arkadaşlar tekrar merhaba
Skolyoz ameliyatı olmama olmam diye nara lar atan ben şimdi işin içine düştüm.Bu aralar araştırmalara geçtim ve Dr.Osman Güven ile görüştüm testlerime baktı 140dereceye yakın skolyozumun olduğunu ilersi için ameliyat olmazsam risklerimin olabileceğini ama %37 olan solunum testimin ameliyat için çok düşük olduğunu ve nefes sorununda ameliyata risk katacağını açıkça söyledi.İlaç takviyeleri ile makina çalışmalarıma yine başladım.Eğer nefesimi en az %45e çıkarabilirsem %85 başarı oranının olabileceğini söyledi.
Şimdi solunum ilacı kullanıyorum ve solunumu artırabilmek için solunum makinamıda kullanıyorum.
Belki aranızda kullanan vardır eğer yoksada ve solunum sorunu yaşıyorsanız göğüs hastalıkları uzmanıyla görüşerek bu gibi çalışmalar hakkında bilgi alıp sizlerede yararı olup olmayacağını öğrenebilirsiniz.

Solunum cihazım;
resim011rq9.jpg

Solunum ilacım
resim012ib2.jpg

Nefesim açabilmem için güce ve şansa çok ihtiyacım var
Sağlıcakla kalın :wink:

sevilla doktora gittim ameliyat olmama gerek yokmuş hersey çok iyiymiş egzersiz bile vermedi doğum yapma konusundada hiçbir sakınca görmedi seneye tekrar kontrole gidicem ayrıca doktor tawsiyen için sağol şimdi içim rahat en azından çok sağol senin kontrolün nasıl geçti inşallah iyisindir sağlıklı günler görüşmek üzere :D

slm arkadaşlarrrrrrrrrrrr

ben de varım.bende skolyozum.vertebra-skolyoz ben.3 defa ameliyat oldum adana balcalı hastanesinde.ilk ameliyatımı 17 yaşında oldum.8 sene içinde 3 defa ameliyat oldum.Allah 4.sünden korusun.(AMİN).ameliyat olmazsam göğüs kafesim çiğerlerime baskı yapacak ağrıların artacak dediler bende oldum.Ama Allah'ıma binlerce şükür şimdi iyiyim.çalışıyorum kendi işimi kendim yapabiliyorum.ve hatta başkalrının işini bilem yapabiliyom.UNUMAYALIM Kİ OLDUĞUMUZ HALE ŞÜKÜR ETMELİYİZ....

ßen de $ükrediyorumda ßazen sıkıLıyor insan ne ßiLim çok küçük ya$ta ßa$Ladım ßen yha ßi yerLerde önüme enqeL oLuyor hep ßeLqi fazLa ßi$ey yok ßende ama bu iLLet ßa$Ladıqından ßeri Sabr diyorum ve kı$ın sonundaqi ßaharı ßekLiyorum ..
herSefere ßahara qitceme daha çok kı$a qidiyormu$um qißi qeLiyor.. asi oLmak ßiz kuLLAra yakı$maz ama artıq hayat çok tuhaf qeLiyor aLay edenLeri iLahi adeLete ßırakıyorum ßeLqi ama daha çok iLerLedikLerini qörüyorum kötü $ansı die ßi$ey varmı diyorum ßazen yada acaßa ßenmi çok kötü ßiriyim diyorum ama kendimde hatada ßuLamıyorum :cry: kendimi danSa verdim hip hop yapıyorum $uanda ne ßiLim yinede sıkıntıLı hissediyorum kendimi asLında o ii insanLarı kıSkanıyorum ßeLqide ßu yüzden hukuk okumak iStiyorum AdaLet istiyorum her$eye raqmen ya$amaya çaLı$ıyorum henüz 16 ya$ındayım ßir qenç kızım tıpkı diqrLeri qißi ßenim qißi insanLAra SizLere söyLemek istedim ßunLarı acaßa ßirqün feLeqin çarkı ßizim içinde döneCekmi ..? :cry:

Alay edenleri takmamak lazım. Hayatı daracık bakış açılarından gören ve sığ insanlar sorunları olanları anlayamazlar. Neden takalım ki onları. Hayat bir sınav ve bu sınavda herkese aşabileceği sorunlar yüklenir. Büyük sorunlar güçlü insanların işidir. Bi de bu açıdan bak bence :wink:

ßüyük sorunLar qüçLü insanLArın i$idir.. çok qüZeL ßir söz qerçekden çok ho$uma qiTTi ve hayatı daracıq qözLe ßakan insanLar qaLißa hakLısın :) çok Tşk ederim çok ii qeLdi :)

Arkadaşlar bu hastalığı biraz daha açıklarmısınız?? Benim yegenimde de var nasıl bir hastalıktır. Genel yaşamı nasıl etkiler?

Bu hastalık ilerleyebilen bir hastalık. Doktor kontrolü önemli bu hastalıkta. Eğrilik derecesi arttıkça akciğer ve diğer iç organlara baskı oluşturabiliyor ve solunum güçlüğü yaratabiliyor. Bu nedenle doktor tarafından düzenli olarak izlenmeli skolyoz ve kifoz sorunu olanlar.

semoşş çok sevindim iyi olduğuna ve ameliyat olmadığına beni endişelendiren tek durum çocuk aslında ben ameliyat oldum ama kaç sene sonra doğum yapabilirim bilemiyorum doktorlarım sorun olmaz en geç 2sene sonra herşey normal düzene girer dediler ama tedirginim görücez artık nekadar süre sonra normal düzenime geleeğimi gerçi şuan çok şükür artık herşey normal gibi eminim 1senem dolduğunda çok çok daha iyi olacağım. :wink: semoşcum benim kontrolümde iyi herhangi bişey çıkmadı sadece ara ara batmalarım oluyordu doktoruma söyledim stresten heralde kas gevşetici verdi şuan o problemimde kalmadı..demek ünsal beye gittin çok iyi bir doktor kendi doktorum diye demiyorum :p neyse kendinize iyi bakın arkadaşlar herkese sağlıklı huzur dolu günler dilerimm byee :lol:
ayrıca arkadaşlar büyük sorun güçlü insanlar içindir yazmışsınız çok doğru bi söz gerçektende çok sıkıldığımda aklıma hep getiriyorum..Allah çekemeyeceği yükü yüklemezmiş kuluna diyorum mükafatımı alacam birgün diyorum tam umudumun tükendiği bir anda tekrar sıkıca tutunuyorum hayata sizde her ne olursa olsun yılmayın !!

Geçmiş olsun kalav30. İnşaallah bir çare bulurlar da iyi olursun.

arkada_lar merhaba ben aran1za yeni kat1ld1m forma yani bende sizler gibi skolyoz hastas1y1m
7 ya_indan beri var 7 kez ameliyat oldum imdi iyiyim doktorum çok basarili isterseniz ad1n1 verebilirim

prof.dr EROL YALNIZ trakya üniversitesi t1p fakültesi ortapedi ve travmatoloji anabilim dal1 öretim üyesi
bende dadece hafif bi ç1k1nt1 kald1 o da sanirim hastaliin seyrinden en son ameliyatta dondourdular kemii ve suan iyiyim
:eek:
arkadasklar soylemek istediim birsey var lütfen kulaktan dolma seylerle hareket etmeyin gerekirse dokror doktor gezin ama bilincsizce hareket etmeyin bu çok basit bi hastalik deil ameliyat olmaktan da sakin korkmayin eger sakincasi yoksa o kadar korkulacak birsey deil inanain bu hastalikta ameliyat olmak eger sakincasi yoksa dünyanin en güzel seyi
:)

ßende 7 kez oldum

inanmıyorum aynen ßende 7 kez oldum şuandada az ßir çıkıntılık var ki oda dondurdular ilerki yıllarda dahada aza inceni söledir bende marmara üniversitesi hastanesinde oldum doktorum selim yalçın iyi ßirisidr ßi kere hastalarıyla konuşması sıcaklıqı yetiyp öle ßir samimiyet veriyoki elinden ölüme qitceni ßilsen yinede qüvenip qidiyosun çok seviyorum ve 4 -4lük ßir doktor tavsiyede ediyorum alaha şükürki ben de 4 senedir platin sorunsuz ßir şekilde duruyor :) avantajım ameliyatı 12 yaşında olmaya ßaşlamam 16 yaşındaym :) 17me qircem şuan durumu daha kötü olanlar vardır ama sabredin kışın sonundaqi baharı Allah sizede yaşatıyor :) çok qeçmiş olsun

BENDE SKOLYOZ HAASTASIYIM ARTIK 10 AY OLUYO AMELYAT OLALI BEN İZMİR DOKUZ EYLÜLDE OLDUM DR Mİ BENDE COK SEVİYORUM AMELİYATTA DR YE GÜVEN COK ÖNEMLİ BENDE COK GÜVENDİM SÜKÜR İYİYİM 25 PLATİNLE GECİNİP GİDİYORUZ İŞTE PLATİNLERİNİ ALDIRANLAR VARMI ACEP BURADA BENNİM BASLARINI KESECEKLER PLATİNLERİN GENE İLK AMELİYAT KADAR ZOR OLUYOMU?

bende de platin vardi 24 tane nemde ayni operasyou geçirdim korkulacak bisey yok inanain

arkadaslar ben de skolyoz amelıyatı oldum 9 yıldır duruyor sorunum yok.başları falan kesılmedı benim.dıştan belli degil.nasıl oluyor da başları kesiliyor onu anlamadım.tekrar amelıyat mı ediyorlar sizi?

ewt tekrar ameliyat ediyolar benim dıstan belli oluyo onun için herkese acil şifalar

arkadaşlar bende bir sklyoz hastasıyım...ben şu anda 19 yaşıındaym.ve ameliyat olmaya karar verdim.çünkü ağrıları başladı..ve çok belli olmaya başladı...size sorum şu...acaba yaşımın ilerlemiş olması nedeni ile ameliyatın yapılıp yapılmamasına karar veriliyormu...yani kısaca şunu sormak istiyorum...19 yaşındaki bir hasta ameliyat olabilirmi???cevaplarınızı ve ilginizi bekliyorum!!! :oops: 8)

sss' Alıntı:
arkadaşlar bende bir sklyoz hastasıyım...ben şu anda 19 yaşıındaym.ve ameliyat olmaya karar verdim.çünkü ağrıları başladı..ve çok belli olmaya başladı...size sorum şu...acaba yaşımın ilerlemiş olması nedeni ile ameliyatın yapılıp yapılmamasına karar veriliyormu...yani kısaca şunu sormak istiyorum...19 yaşındaki bir hasta ameliyat olabilirmi???cevaplarınızı ve ilginizi bekliyorum!!! :oops: 8)

Ameliyatta yaş tabiki önemli ama öncelikle önemli olan skolyozunun durumu.
Ben 24 yaşındayım ve ekimde eğer bir sorun olmazsa ameliyat olucam.

Yapman gereken sadece doğru doktoru bulabilmek sss.

slm arkadaşlar ben açıklamıştım ama.bu amelatın tehlikesi ileri yaşlarda oluşan sorunlardır.önemli olanlardan biri kemiğin kaynamasıdır eğer kaynamış ise amelayat zorluğu vardır.tehlikesi daha çoktur.diğeri ise bilinen ağrılar.ben ameleyattan hiç korkmadım 8kere oldum artık şimdi korkmaya baladım.yani anlayacağınız aynlış ameleyatla dahada kötü olabilirim diye ama şuan ağrısıda var.benim%70 bir eğrilik var zor olduğunu sölüyorlar.hacettepede ortopedide doc.dr.ahmet alanay
dır.sizin araştırmanızı eğer doktorlar para istiyorsanız vermenizi isterim bu zamana kadar hatalardan biride özel muayeneye gitmedimi için düzgün tedavi etmediler...neyse daha sonra gene yazacam..soruları olan yazabilir......

bende skolyoz hastasıyım

herkese merhaba, ben 25 yaşında skolyoz hastasıyım ve hastalığımı öğreneli iki yıl oldu, bunun için büyük şehirlerde ortopedi doktorlarına falan gitmedim, derecesinin bile ne olduğunu bilmiyorum, sadece internetten falan takip ediyor bilgi almaya çalışıyorum, burdaki doktor bana korse kullanmamı söyledi ama çok zor oldu kullanamadım, ameliyat olabilirmiyim diye sorduğumda çok riskli felç kalma ihtimalin var dedi. Hemen gittim ortopedik yatak aldım, oturup kalkmama dikkat ediyorum, eskisi gibi ağır kaldırmıyorum. Çoğu insan skolyoz olduğumu fark edemiyor ama ben çok üzülüyorum, nadiren ağrılarım oluyor ama ben en çok görüntü bozukluğu yarattığı için üzülüyorum. Bu konuda banada mesajlar yazarsanız sevinirim. Sevgiyle kalın..

Re: bende skolyoz hastasıyım

Merhaba sevdanur
Madem çok belli olmuyor henüz başındayken iyi bir ortapedi doktoruna gitmeni öneririm.Sen herşeyine dikkat etsende omuriliğin eğime meyilli olduğu için sen onu sadece dikkat ederek önleyemezsin.
korsenide kullanmıyorsan ilerlemesi daha rahat olacaktır.
Bence zaman kaybetmeden ve herşey geç olmadan doktora gitmelisin.

Sğlıcakla kal.

ergenlik dönemi sonuna kadar amelyat en saglıklı şekilde yapılıo bu dönemden sonraki bozukluklara ameliyatla bile olsa geç kalınmış oluo :!:

İhmal ettiğim ancak mr'larda hep rapor edilen bulgularımdan biri de skolyoz.

Derecesini vs bilmiyorum. Ancak şu an için hafif skolyoz gözlenmekte. Bende skolyoza yol açan ise marfan sendromu. (Bağ doku rahatsızlığı, fibrillinin düzgün sentezlenememesi nedeniyle tüm vücudun normalden daha esnek ve daha az dirençli oluşu)

Sürekli mri çektirmem gereken sistemik rahatsızlıklarım olduğu için ilerleme olursa yakalanacağını düşünüyorum. Dolayısıyla da ortapedi uzmanına gitmedim. Umarım ilerlemez ve ona da ayrıca ilgi göstermek zorunda kalmam.

Hepinize sağlıklı günler dileklerimle.

BENDE SKOLYOZ AMELİYATI OLDUM BUNDAN BEİ YIL ÖNCE.ON YIL SIRTIMDA PLATİNLERLE YAŞADIM VE DAHA SONRA VÜCUDUM KABUL ETMEMEYE BAŞLADI VE KABARCIKLAR OLUŞMUŞ SIRTIMDA,PLATİNLER BATMAYA BAŞLAMIŞTI,HEMEN ÇIKARDILAR VE ŞİMDİ DAHA İYYİM,AMA KABUL ETMEK LAZIMKİ GERÇEKTEN ZOR BİR AMELİYAT.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

SKOLYOZ HASTALARI BU YAZDIĞIMI KESİNLİKLE OKUYUN!..

:arrow: azmi HAMZAOĞLUNA AMELİYAT OLUCAM DÜNYADA 1 NUMARA O, 16 YAŞINDAN BÜYÜKLERİ AMELİYAT YAPMIYOR BURADAN DUYURULUR AMA SİZ YİNE Bİ SORUN... :!: :roll: DAHA BİR SÜRÜ ŞEY YAZACAKTIM SKOLYOZ İLE İLGİLİ ÇOK ŞEY BİLİYORUM AMA KLAVYE BOZUK YAZAMIYORUM...HER SKOLYOZUN AZMİ HAMZA OĞLUNA GİTMESİNİ KESİNLİKLE ÖNERİRİM BAKIN BU UYARIMI DİKKATE ALIN BEN ERKEN GİTMEDİĞİM İÇİN , ÇOOK PİŞMANIM GİTSEYDİM ŞİMDİ AMELİYAT OLMADAN KURTULCAKTIM...BAKIN ÖNERYORUM DEMİYORUM KESİNLİKLE GİDİN DİYORUM.KENDİNİZİ GARANTİYE ALIN...SAĞLIĞINIZ HERŞEYDEN ÖNEMLİ!...ADAMIN BÜTÜN YAPTIĞI AMELİYATLAR İYİ GEÇİYOR.BEN BİLİYORUM BANA GÜVENİN...MSN ADRESİM YAZIYOO SORULARINIZI YANITLAYABİLİRİM[size=24][/size][size=24][/size]

Üst Alt