Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz-Kifoskolyoz olan kim var?

Hoşgeldin nakamura76 tabiki tanışalım ama yeni olan arkadaşımız sensin istersen önce sen bi kendini tanıt:)

selam, bende süregelen prof kapılarını aşındırma döneminden geçtim.önce azmi hocaya sonra ünsal beye ve en sonda cüneyt beye.üçününde ortak kararı cerrahi müdahale.bana herhangi bi zararı yok şimdilik, yani nefes darlığı gibi zaman zaman yorgunluktan kaynaklanan ağrılarım oluyo.kifozum ve eğim derecem 92. ünsal bey nasıl nefes darlığı çekmezsin kesinlkle inanmam dedi ama yok dedim yokda.
Cüneyt bey 07.08.2007 tarihine ameliyat için gün verdi.kurbanlık koyun gibi bekliyorum şimdi.Şu an herhangi bi rahatsızlık vermediği için bıçak altına yatmak istemiyorum olduğumdan daha kötü bi duruma düşmemek için.Ama sonuç kaçınılmaz gözüküyo ve çevremdeki herkes olmam için destekliyo.
Bense inanılmaz derecede korkuyorum.burada bu operasyonu geçirmiş dostlardan yaşadıkları süreci anlatmasını rica ediyorum.

Sağlık demek huzur demek HuzurlU GüNlEr..

merhaba arkadaşlar.bende skolyoz hastasıyım haftaya hastaneye yatacağım.sonunda.gönül çocuk sahibi olamamaktan korkma ben bu yazın bir bayanla tanıştım yazlıkta.kadın küçükken ameliyat olmuş hemde birkaç ameliyat geçirmiş.kadın sapasağlam hemde evlenmiş ve iki tane sapasağlam çocukları var.banada doktorlar kesin birşey söylemiyor ama ilerlemesi durumunda da çok kötü olacak.yinede sen kararını ver.birde geçen yıl bir kız ameliyat oldu çok kötü durumdaymış o ama şimdi çok iyi işine devam ediyor ve bu yıl evlenmiş.geçmiş olsun ben haftaya perşembe yada cuma günü ameliyata gireceğim

tekrar merhaba arkadaşlar
mustican nerden olduğunu bilmiyorum ama ben istanbuldayım ve haftaya ameliyata gireceğim.baltalimanı kemik hastanesine yatacağım doktorum temel tacal ve çok iyi bir doktor.onunla birlikte birde doçent dr mehmet akif kaygusuz girecek ameliyatıma .doktor adı istemiştin ya.birde bu konuda gerekli araştırmaları kendin yeniden yap.doktor seçmek ve kararını vermek işi sanki bi evlilik kararı gibidir.ben artık doktor tavsiyelerine uymuyorum sadece kendi araştımlarımı kendim yapıyorum.bir sürü insan bir sürü doktor tavsiye etti ama bu kafa karıştırmaktan başka bişey yapmadığı için hiç kimseyi dinlemedim ve şimdi sadece kendim güvendiğim doktoruma gidiyorum.herkese geçmiş olsun

Sultan Geçmişolsun umarım başarılı bir ameliyat sonunda sağlıklı olarak aramıza dönersin.

Ameliyatın nerde kim tarafından yapılacak birazbilgi verirmisin?

çok sağol.az önce mesaj atmıştım ama yine tekrar edeyim .baltalimanında olacağım doktorum temel tacal.bu konuda uzman bir doktor internettende bakabilirsiniz tekrardan.başkalarından da duymuştum.ve birde doç.dr mehmet akif kaygusuz girecek ameliyatıma

arkadaşlar ben haccettepe üniversitesi hastanesinde skolyoz ameliyatımı onbeş gün önce oldum ve ne yazıkki hiç bişe yapılamadı bu sizi karamsarlıga düşürmesin ben bi çok kez ameliyat oldugum için sırtım kötü durumdaymış ve daha önceki ameliyatta konan kemik parçaları aşırı kaynadıgı için hiç bişe yapılamadan sırtım açılıp kapatıldı iki kez beyin omirilik sıvım boşalmış ameliyatta buna benzer bi çok tehlike atlatmışım ama buna ragmen moralim gayet iyi takmıyorum kafama demekki kısmet deyilmiş bunları anlattım size çünkü doktorunuzu iyi seçin bikez ve dogru ellerde ameliyat olun benim şanssızlıgım ssk dışkapı hastanesinde başladı yıllar önce ben halada aynı görüşdeyim hayat çok deyerli ve mücadeleyi hakediyo

arkadaşlar yazdıklarınızı okuyunca dayanamadım cevap vermek istedim.Ben de skolyoz hastasıydım 1991 yılında Tıp Fakültesinde ameliyat oldum.Doktorum Ünsal Domaniç di. Ben ameliyattan sonra hemen ayağa kalktım alçıda kalmadım ne ameliyatımda nede sonrasında hatta aradan geçen 16 yıl boyunca hiçbir sıkıntı yaşamadım. Şimdi 30 yaşındayım 4 aylık bir kızım var ve sağlıklıyım.Şunu söylemek istiyorm hem maddi açıdan hem de sağlık açısından ameliyat olma şansı olan arkadaşlara daha fazla geç kalmamalarını tavsiye ediyorum. Korkacak hiçbirşey yok. Bilmiyorum beni doktorum da hiç endişelendirecek birşey söylemedi.

defne arkadaşa geçmiş olsun diyorum. acaba hacettepede sizi kim ameliyat etti.hiç bir düzelme olmadı diyorsun .acaba kaçıncı ameliyatı oldun cocukluğunda platin takılıp büyüdükçe değiştirildimi. benim kızıma da ameliyat olacak denildi 6+ ayda bir değişmesi gerekiyormuş bu şekilde ameliyat olan arkadaşlar var mı ? paylaşırsanız çok seviniriz.burayı bir biligilendirme platpormu haline getirirsek bir çok insan faydalanır.ankara da hacettepenin dışında skolyoz ameliyatlarını yapan doktorlar var mı bilen ameliyat geçiren arkadaşlar varsa bilgilendirrlerse çok seviniriz. :)

ben haccettepede emre acaroglu tarafından ameliyat edildim doktorum omurga cerrahisi üstüne uzmandır ona çok güveniyorum halen daha benim yaşadıgım şanssızlıkda bi çok başka etken var evet size denen tedavi yöntemi uygulanıyo vede şuanda geçerli tedavi çocugun gelişmesine baglı sırta konan impilant altı ayda yada daha farklı sürelerle yukarıya çekilerek fiziksel gelişmesine paralel gidilir eyer doktorda gerekli görüyosa çocugunuza bunu yaptırın derim bende diyer arkadaşımın dedigine katılıyorum tedavi şansı olan iyi bi doktor buldugunda ameliyatını olsun derim

Bide ben varım. 18 yaşında operasyon önerisi geldi. Fakat yaşın ilerlemesinden dolayı omurların tam olarak düzeltilemeyeceğini söylediler. Bende tam bir düzelme olmayacaksa bıçak altına yatmanın bir gereği olmadığını söyledim. Skolyozumla fazla barışık olmasamda hayat içerisinde ittir kaktır birşekilde gidiyoruz. Şu an için şekil bozukluğu dışında bir yan etkisi yok. Ameliyat olmayı düşünen arkadaşlarada geç kalmamalarını söyleyebilirim. Zaman geçtikçe hem tedavi zorlaşır hem de alınan sonucun başarısı düşer.

ameliyat

:wink: mrhaba arkadaşlar bilgin arkadaşımız yaşının 18 olması dolayısıyla omurların tam olarakdüzeltilemeyeceğinden bahsetmişsin. peki bu ameliyatların sağliklı olarak gercekleşmesi için ideal yaş ne olmalı .doktorumuzun söylemesine göre altı ayda bir tekrarlanacak ameliyatlardan sonra asıl düzeltme ameliyatının ergenlikte yani büyümenin tamamlanması ile olacağı söylendi o zaman bizde geç kalmış olmayacak mıyız . çok küçükken 2 yaş ameliyat için ne dersiniz çoçuk rahatsa biraz daha beklesek mi tecrübeli arkadaşlardan görüş bekliyorum hepinize sağliklı günler dilerim

arkadaşlar ben daha öncede yazmıştım haftaya ameliyat olacağım.23 yaşındayım.enson 18 yaşımda vazgeçmiştim ameliyat olmaktan korkmuştum o zaman.şimdiki doktorum bu ameliyatların 15-16 yaşlarında yapıldığını söyledi.ben biraz geç kalmışım.bana da tam düzelme olmayacağını sinirlere zarar vermeyecek kadar düzelteceklerini söyledi.gerçi bu benim için sorun değil eğilme önlensin yeter.birde ben kaendimle barışık olduğum için dış görünüşümü takmıyorum.sadece kendi başıma sağlıklı bir şekilde ayakta kalmak istiyorum.2 yaşındaki bir çocuğun ameliyat olması doğrumu bilmiyorum ama sanırım doktorlar belli periyotlarla eğilmeyi araştırırlar ve gözlemlerler.reyyansu en iyisi bunu iyi bir doktorla görüşmendir diye düşünüyorum geçmiş olsun kızına

reyyansu arkadaşa;
Öncelikle geçmiş olsun. Gelelim konuya. sultans arkadaşımız konuya az çok bir açıklık getirdi. Bu tür ameliyatların yapıldığı zamanı bildirmiş. Fakat olgudan olguya durum değiştiği için sizin çocuğunuzun ne zaman ameliyata ihtiyacı varsa bunu en iyi doktorlarınız tespit edecektir. Bana kalırsa bu konuda sizin 2 yaşın çocuğunuz için erken olacağını söylemeniz çocuğunuzun kaderiyle oynamaktır. İsterseniz tek bir doktorla yetinmeyin başka doktorlara da götürün.(Belki götürmüşsünüzdürde) Hepsi aynı şeyi söylüyorsa doktorların dediğinden çıkmamak sizin ve çocuğunuz için en sağlıklısı olacaktır. Sağlıcakla kalın....

Merhaba arkadaşlar
Bana kalırsa 2yaşındaki çocuga ameliyat gereksiz çünkü onun zaten şuan kemikleri su gibidir ve büyüdükçe şekil alır.
Büyüdükçe eğilmemesi için de korse verilir.
Bende çok küçüklükte korse ile başladım ama ben mızmızlık ettim korse vücudumu çok acıttığı hatta zaman zaman yara yaptığı için(demirdendi onun için kemiklere değdikçe yara yapıyordu)kullanmadım annemde ağlamama dayanamayıp serbest dolaşmama izin verdi.
Keşke yarada olsa o korseyi hiç çıkartmasaydım.
Eğer sizede korse verilirse lütfen söyleneni yapın ve bıcak altına yatmadan skolyozu önleyin.
Bence ameliyat en son çare olmalı.

Artık korseler okadar iyi yapılıyorki çocuk gelişimine uygun belirli periyodlarla yenileniyor ve omurilik eğilimi olmadan çocuk vücut gelişimini normal olarak tamamlıyor.

reyyansu; lütfen çocuk rahat diyip bekleme ve araştır.Banada küçükken ameliyat olamaz 18yaşında olur denilmiş.
Ben16yaşında tekrar doktora gittiğimde geç kalınmış denildi ama yinede ameliyata karar verilmişti,tetkikleri yaptırdığımda akciğer fonksyon testi narkoz alımı için yeterli olmadığından çalışmalar verilmişti ama olmadı yapamadımve vazgeçtim.
Kısacası kimin ne dediği belirsiz.

Size doktor olarak önereceğim Dünyaca tanınmış DR. Azmi Hamzaoğlu.Şuan florans nıghtgale hastanesinin ortapedi bölümünde hastalarıyla birlikte ve sosyal güvenceylede bakılabiliyor.
Normal muyenesi hastanede 240milyon,Özel muayanesinde ise 300milyonmuş.Sosyal güvenceyle gidince ise faturayı bağlı olduğun kuruma verip ücretini alıyormuşsun(bugün arayıp öğrendim)
Bana ücretleri çok geldi ama bu sağlık ve kendimizi emin ellere teslim ediceksek buna değer diyorum.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

kararsızımm

merhabalar
bende 23 yaşındayım, 3 sene önce ameliyat tehşisini Azmi hoca koydu.o zaman 20 yaşındaydım hem korku hemde ünve. kazandığım için olmadım.bi de özelde acayip pahalı tahmin edeceğiniz gibi.
Daha öncede dediğim gibi suan bana hiçbir şekilde zararı yok,ilerisi için düşünülen bi durum bu.bi sorun yokken biçak altına yatmak beni her türlü geriyo.sonuçta bunda kurtulabilirimde başıma belada alabilrim.

bu yılın ağustos ayına gün verdiler,sizce bu riske girmelimiyim bide yaşla ilgili seyleri okuyunca dahada kötü oldum.Ama ameliyet olupta kurtulana gıpta ediyorum.

Arkadaşlar sizce ne yapmalıyım?

merhaba seda
bana da hiç bir zararı yok şu anda sigara kullandığım halde ciğerlerim sapasağlam ve hiç bir muayenede ve testlerde akciğerlerimde bir problem çıkmıyor.haftaya ameliyata gireceğim.bana da garanti vermiyor doktorum sadece şans olayı olduğunu söyledi.birde bana söylediği birşey var bu beni çok etkiledi.kendini alçıya bile alsan eğilme devam edecek dedi.bende korkuyordum ama artık korkmuyorum.her türlüsü bizim için bir kumar.ben iyi olabileceğim bir ihtimali seçerek ameliyata karar verdim.
hatta temmuz ayının başında felç geçiriyorum sandım kollarım ve bacaklarım uyuştu.hastaneye kaldırıldım.yapılan muayeneler ve tetkikler sonucunda skolyozumun beni etkilemediği sadece psikolojik olarak etkilendiğim ortaya çıktı.5 aydır psikolojik destek alıyorum bu konuda şuan hiç bir ağrım ve sızım yok.gücümün üstünde bile ağır işler yapıyorum yinede banamısın demiyorum hiç bir yerim ağrımıyor.
birde beni ümitlendiren bir konu bu yıl skolyoz ameliyatı geçiren bir kişiyle yüz yüze görüşmem oldu.kadın gayet sağlıklı.kaldıki 20 yıl önceki teknolojiyle ameliyata girmiş ben bu riske girmeliyiz diye düşünüyorum.yine de herkesin kararı kendisine umarım hepimiz doğru kararımızı veririz.

aslında bana cesaret veriyosun,dediğn gibi her türlüsü bizim için kumar,bazen herseye sırf bu yüzden kızıyorum.bununla yaşamak kemdimle barışık olmak falan hepsi bir yere kadar.dğru karar doğru zamanda verilmeliydi,durum bu noktaya gldiğine göre bu sorunu kafada bitirmek gerekiyo.

Allah yardımcın olsun sıra birgün banada gelicek,umarım hersey yolunda gider ve ikinci süper taze bi hayata başlarsın,dularım seninle olucak

çok teşekkür ederim seda.
bak bir şeyler daha anlatacağım.geçen yıl bu aylarda halamların tanıdığı bir kız ameliyat oldu.ben kızı görmedim ama ameliyattan sonra telefonda görüştüm uzun uzun.kıza yüzde 2 şans vermişler ve kamburluğu çok fazlaymış.nerdeyse iki kat yürüyormuş.eğriliği de yüzde 96 dı.kız birkaç ay sonra işine başladı ve bu yılda evlenmiş.
geçtiğimiz haftada çok yakın bir akrabamız ameliyat oldu onunda sırtında eğrilik başlamış ve çok fazla ilerideymiş.bugün kızıyla konuştum durumunun çok iyi olduğunu söyledi.onada platin takmışlar ve bu kadın 50 nin üzerinde bir yaşta.
ve aynı hastanede 45 yaşında bir adam ameliat olmuş ve adamda sapasağlam.hatta bu gün halam adamı ve kadını gördü.ikisininde çok iyi olduğunu söyledi.
allah seninde yardımcın olsun canım moralini bozmaya gerek yok.her karanlık gecenin bir sabahı vardır.ve herşey bizim için zaten.

Arkadaşlar daha önce de yazmıştım size, ben ameliyat olduğumda 17 yaşındaydım ve şimdi 31 yaşındayım.Ameliyattan korkmayın; bilmiyorum benim doktorum bana çok güzel destek olmuştu ve benim zaten hiçbir şikayetim yoktu, ne vücudumda şekil bozukluğu vardı ne de başka bir problem.İleride yaşayabileceğim sağlık problemlerini dr anlatınca biz ameliyata karar verdik.Tamam benim ameliyat olduğum hastanede de olumsuzluklar yaşayan arkadaşlar vardı ama ben orada kalırken narkozu kaldıramadığı için ameliyata alınamayan ve bu yüzden çok üzgün insanlar gördüm. Yine söylüyorum hayat risklerle dolu ama sağlıklı yaşama ihtimaliniz varken neden şansınızı denemiyorsunuz anlamıyorum. Detaylarla ilgili merak ettikleriniz varsa herşeyi anlatabilirim.

sultancım olursa benimki çapada olucak,prof dan yana bir endişemde yok, bu konuda tam süper.Dediğm gibi ben korkularımı yenmeye çalışıyorum.
Bu arada seniniki Kifoz mu (kamburluk) yoksa skolyozmu (sağ-sola kayma) onu merak ettim,benimki kifoz grubunda öne doğru eğiliyorum çok azda skolyozum varmış.kendinle ilgili beni bilgilendirirsen sevinirim..
Benimde ameliyat olupta iyileşen yakınlarım var.Sadece korkuyorum işte gözümde canlanıyo bide bu konuyu çok araştırdım nasıl yapıldığına dair.
seninki baltalimanında olucaktı değilmi,tarih ne zaman?

İLKSENA bu arada sen nerde oldun ve dr kimdi?

merhaba seda benimki skolyoz ve eğrilik derecemdeyüzde 86 da.evet baltalimanında olacağım.bi aksilik çıkmazsa bu salı hastaneye yatacağım perşembe yada cuma günüde ameliyat olacağım

hımm anladım,aynı hastalığım faklı versiyonlarını yaşıyoruz yani.Neden salı erken değilmi.Mesala beni olucağım gün çağırdı.ama seninki özel ya o yüzdendir belki

yok baltalimanı özel hastane değil devlet hastanesi.orada öyle salı günleri yatış işlemleri yapıyorlar ve bi kaç gün öncesinde yatırıyorlar.

Sedacım ben Çapa da ameliyat oldum, Doktorum Ünsal Domaniç ti. Tavsiye ederim.

ya ben ameliyat olsam mı olmasam mı karar veremiyorum zaten..iyice kafam karışıyor..tamam olmayacağım diyorum.bu sefer yazılanları bi okuyorum,olsam mı ki diyorum..neyse ben yine yazdığım gibi,o bekleme süresine devam edicem..yazmıştım ya hani..bi daa tanıtmıcam kendimi.kusura bakmayın valla.okuyuverin :wink: hayırlısı olsun hakkımızda..dua edelim...

arkadaşlar ben 2000 yılında skolyoz ameliyatı oldum ankara numune hastanesinde doktorum ali biçimoğlu ydu..şuan sağlığım çok ii.. ameliyat olmayan olmaya korkan arkadaşlar acele edin geç olmadan sağlığınıza kavuşun çok riskli ama ilerde ameliyat olmazsanız çok büyük sorun bence nelerini gördüm..korkmayın herşey daha güzel olabilir
ben herkesin ameliyat olmasını istiyorum bu hastalıktan çok kişide var üzülüyorum allah herkese şifa versin ama birazda kendi eliimizde herşey unutmayalım

kararsızlık

slm ben bu dernege yeni üye oldum arkadaş olmak istiyorum bende de skolyoz hastalıgı var 51 derece olmuş yazın ameliyat olacagım 8 senedir doktorlara gidiyorum çok kararsızım kimin yapacagından bana yardımcı olurmusunuz :)

merhaba arkadaşlar ben sevilay ben 23yaşındayım ve aralıkta ameliyat oldum şuan bi sorun yok iim kontrolüm var mayısta umarım ii çıkar ve en önemlisi şuan işteyim ve çalışıyorum ameliyatımı ist.ünv.çapada oldum doktorum Prof.ünsal domaniç kendisiçok ii bir doktor ameliyat olacaklar biraz cesaret diyorum korkmayın ameliyattan sonra nie bukadar strese girdim dieksiniz ben öyle dedimde:)

nevzatekiz sana doktorumu tavsiye edebilirim gerçekten başarılı bi doktor ankara numune hastanesinde ortapedi bölümünde ali biçimoğlu sosyal güvencen varsa senin için daha iyi olur çok fazla masrafa girmeden iyi olabilirsin kararsız olma geç kalmadıysan mutlaka olmalısın kendine iyi bak...

ilksena' Alıntı:
Sedacım ben Çapa da ameliyat oldum, Doktorum Ünsal Domaniç ti. Tavsiye ederim.

bende ona gittim gerçekten çok tatlı bi adam,sonrada cüney sarş a gittim gene çapada prof ve arkadaşlar zaten, onun daha iyi olduğunu duydum .ameliyatınla ilgili ben bilgilendirirsen çok sevinirim

Üst Alt