Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tahkim komisyonu kararına itirazının temyizi (istinaf) ne kadar sürer?

erci

Üye
Konular
8
Reaksiyonlar
0
tahkim komisyonu kesin kararına itiraz edip istinafa göt0ürdüler.tahmini temyiz süreci ne kadar sürer?

Ben en son istinaf mahkemelerinin çöktüğünü duydum. 8-12 aya anca çıkar kanımca.

temyiz?

sigorta şirketi tahkim komisyonunun kararını istinaf(temyiz)e götürdü kaç ay sürer bu süreç?

Hakem Kararının Tebliğe Çıkarılması / Saklanması ne demek?

Hakem Kararının Tebliğe Çıkarılması / Saklanması ne demek?

erci

Gerekçeli kararın peşine tebliğe derhal çıkar.

Bununla beraber bunu sınırlayan bir süre bulunmamaktadır. Nitekim Yargıtay 2. Hukuk Dairesi'nde E.2014/5585 K.2014/10949 T. 12.05.2014 kararda: "(...) mahkemenin gerekçeli kararının, aradan 4 yıldan fazla bir süre geçtikten sonra tebliğe çıkarılması ile davalı süresi içerisinde kararı temyiz etmiştir. (...) denilmektedir. Anlaşılmaktadır ki, 4 yıla rağmen tebliğe çıkmadığı için yargı yoluna gidilmiştir. Bunlar istisna olmakla beraber sanıyorum ki 30 günden fazla sürmeyecektir.

tahkim komisyonu kararına itirazının temyiz(istinaf ) süreci?

10 ay oldu istinaf ta dosya. bölge mahkemeleri kaç ayda sonuçlanır.bilgisi olan varmı?

Arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olabilir mi 2015 kaza yaptım dava 3 yıl sürdü karar yazıldı 7 aydır da istinaf ta yazıyor ne zaman sonuca bağlanır bunu hızlandırma nın bir yolu varmıdır

tahkim komisyonu kararına itirazının temyiz(istinaf ) süreci?

Hakem Kararının Tebliğe Çıkarılması / Saklanması diye 10 aydır İstanbul bölge mahkemesini bekliyorum.en az 1 yıl bekleyecez diye biliyorum ama bu eşdeğerde davaları yürüten avukatlar olsa da bizi bilgilendirse keşke süreç hakkında .

2018 hazıran ayında trafik kazası geçirdim. Yüzde 29 raporum var.35 yaş. Işsizdim o sıra.evliyim çocuk yok. Kusur oranı elliye elliydi ilk zaman. Şirket 50 milyar teklif etti. Olmayınca tahkime gittik tahkimdeyken rapor oranı yüzde yüze çıktı bizim lehimiZe. Sorum şu sizce ben bu durumda nekadar tazminat alırım. Diğer sorum tahkimden sonra şirket istinafa giderse ne olur. Ne zaman ödeme alabilirim.

Lütfen biri yardımcı olsun.bu foruma daha öncede yazdım hiç cevap alamadım.

Bizim bir yılı geçti. Yoğunluktan dolayı dosya 17/09/2019 tarihinde istanbul Bölge Adliye Mahkemesi 40. Hukuk Dairesi ne devredildi. Bekliyoruz. Mağdurların iyice mağdur edildiği sistem

Dosyam dün istinaftan temyiz e gitti . temyiz süresi ne kadar bekliyecez.bilgisi olan yazabilirmi rica etsem...???

İstinaf taki dosyam 17 ayın sonunda İstanbul bölge adliye mahkemesi de karara çıktı.karar kaç günde yazılır ve meblağ büyük olduğu için Yargıtay'a gidermi sizce.bakima muhtaclik davasida sonuçlandı ve 40000 TL üstü tutarın yargıy incelemek üzere ilgili mahkemesine gonderilmesi demisler.ve uyapta da karara çıkma diye yazmışlar.degisik iş dosyası diye.karar kaç günde yazılır ve Yargıtay'a gidermi? Giderse ne kadar sürer sizce???

bundan sonra tahkim dosyaları istinaf incelemesi görmeden direkt yargıtaya gidecek.
sizin dosyada da istinaf mahkemesi, dosyayı ben incelemeyeceğim deyip yargıtaya gönderilmek üzere iade etmiş.
dosyanız yargıtaya gidecek.
normalde dosyanın yargıtaydan dönmesi 3 seneyi buluyordu, şimdi binlerce istinaf dosyası da direkt yargıtaya gidiyor, yığılma olacaktır 4-5 seneden önce gelmez dosyanız. o arada yargıtayda yeni daire açılır ya da dairedeki memur sayısı vs artırılırsa belki hızlanır ama bunlar yapılmazsa 4 seneyi gözden çıkartın.

Ama benim dosya 17 ay istinafta boşu boşuna bekledi.bu ne magduriyettir yaaa.en son şaka gibi istinaf her ne kadar bana gönderilmiş ise de istinaf incelemesi üzere ilgili mahkeme diye karar verdi.ve karara çıktı.bu istinaf gereksiz yere niye bunca zaman dosyayı tuttu onuda anlamış değilim ilgili mahkeme kendisi degilse.umarim Yargıtay o kadar sürmez.magduriyet hep...

Bizim istinaf boşu boşuna iki yıla yakın dosyamızı tutu ve çıkıp benim işim değil Yargıtay' ilgili birimine diye mahkemeye iade etti.bizim mağduriyet e bakın Allah aşkına...

Yargıtay hakkında...istinaf bitti.yargitayi bilen var mı???

Bir ay oldu istinaf karara çıktı diye bekliyor.yargitaya gidecekmi? Ne kadar sürecek.? Sigorta şirketi Yargıtay a baş vurdumu? Hiç tık yok.bir ayı geçti karara çıktı yazıyor o kadar??? Süreç hakkında bilgisi olan varmı???

İstinaf taki dosyam 17 ayın sonunda İstanbul bölge adliye mahkemesi de karara çıktı.karar kaç günde yazılır ve meblağ büyük olduğu için Yargıtay'a gidermi sizce.bakima muhtaclik davasida sonuçlandı ve 400 bin TL üstü tutar 300 Bin üstü de maluliyet tutarı toplamda 770 bin üstü yasal faiz hala işliyor.yargıtay incelemek üzere ilgili mahkemesine gonderilmesi demisler.ve uyapta da karara çıkma diye yazmışlar.degisik iş dosyası diye.karar kaç günde yazılır ve Yargıtay'a gidermi? Giderse ne kadar sürer sizce???

Bir ay oldu istinaf karara çıktı diye bekliyor.yargitaya gidecekmi? Ne kadar sürecek.? Sigorta şirketi Yargıtay a baş vurdumu? Hiç tık yok.bir ayı geçti karara çıktı yazıyor o kadar??? Süreç hakkında bilgisi olan varmı???

İstinaf taki dosyam 17 ayın sonunda İstanbul bölge adliye mahkemesi de karara çıktı.karar kaç günde yazılır ve meblağ büyük olduğu için Yargıtay'a gidermi sizce.bakima muhtaclik davasida sonuçlandı ve 400 bin TL üstü tutar 300 Bin üstü de maluliyet tutarı toplamda 770 bin üstü yasal faiz hala işliyor.yargıtay incelemek üzere ilgili mahkemesine gonderilmesi demisler.ve uyapta da karara çıkma diye yazmışlar.degisik iş dosyası diye.karar kaç günde yazılır ve Yargıtay'a gidermi? Giderse ne kadar sürer sizce???

Peki Yargıtay'a gitmeden uzlaşma olmazmi sizce? 3 yıl daha beklemek işkence.270 bin tazminat ve 227 bin bakıma muhtaç tazminatlar artı bugüne kadarki yasal faiz hak kazandım.istinaf yetkim yok Yargıtay ilgili dairesine iade etti. Sigorta şirketi ile uzlaşı için birşey yapilabilirmiyiz?

erci

bir yanlıslık var. sigorta sirketlerinde teminat tutarı en üst limit 360bin.. siz nasıl vardınız bu rakamlara. kaldı ki %50 kusur var... baska birseyden mi bahsediyorsunuz anlamadım

Yok zaten 270 bin tazminat kazandım.227 binde evde bakım muhtaç lik tazminatı.gerisi 4 yıllık yasal faizler.bolge idare mahkemesi yetkim yok Yargıtay a gönderdi.bende avukata uzlasabiliyorsan uzlaşin dedim.yargitay en az iki üç yıl sürer dedim.o yüzden uzlaşmak için ne yapılabilir diye sordum.
Endereren
ücretsiz destek

sigorta şirketinin istinaf dilekçesine bakın tam olarak neye itiraz etmişler.
"tamam sizin itirazı kabul ediyoruz, sizin itiraza göre hesap yapıp tazminatımızı ödeyin" diyebilirsiniz, eskinde kabul ederlerdi ama artık geneli bunu da kabul etmiyor. siz yine de şansınızı deneyin, kaybedecek bir şeyiniz yok.

Yargıtay da dosyam

Dosyam Yargıtay'da.acaba ne kadar sürede sonuçlandırır? Bilenler yazabilirim???

Bi ara bütün dosyalar yargıtaya gitti sonra bütün dosyalar geri istinafa gönderilmedi mi.

Yargıtay 17.hukuk dairesi

Yargıtay 17.hukuk dairesinde trafik kazası sonrası bu mahkemede süreç atlatan varmı? Aşağı yukarı ne kadar sürüyor burdaki temyizler????????

Son düzenleme:
erci bende ayrı sürecteyim benimde 17.hukuk dairesi tahkim dosyaları yargıtayda fazla bekletilmiyor diyorlar ya bakalım ne olucak sürec birde 17.hukuk dairesi kapancak nisanda o zamana kadar inşallah sonuçalnır dosyalarımız..bi haber alırsak yardımcı olalım burda

Merhaba, tahkimden temyiz üzerine Yargıtay'a giden dosyalar genelde 6 - 9 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Tesekkur ederiz Avukat bey umarim dediginiz gibi olur.

Ne yaptın sen 4-5 sene ne ya adam mı öldürdük.ben haklıyım,davaciyim ve adam da öldürmedim.nexpera dan bakınca Yargıtay kaza tahkim komisyonu dosyaları 1,5 yıl en fazla sürmüş...

senin Yargıtay kaç ay oldu. Benim 09.11.2020 de Yargıtay dosyası açıldı.iletisimde olalım istersen.belli olunca haberimiz olur en azından ne kadar zamanda bittiği...istersen tel ver ariyabilirimde??? @Efe3550

Erci benimde gelis 17.11.2020 yargıtaya aynen daha tehiricra karari cıkamdi ama insallah uzun sürmez kimi sürer kimi sürmez bitsin artik mahvoldum ya kaza yapalı 3 yıl oldu

Üst Alt