Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tahkim komisyonu kararına itirazının temyizi (istinaf) ne kadar sürer?

17. Hukuk trafik iş kazalari ve trafik kazalarına bakıyor. 4 yil 6 ayda süreç biter. Yargıtay kararının mahkemeye gelmesi 6 ay sürer. Yani toplam 5 yıl Yargıtay süreci yaşarsınız. 4 yıl garanti sürer maalesef 17. Hukuk ve diğer Yargıtay daireleri kapatıldı. Dosyalar diğer Yargıtay birimlerine aktarıldı. Yığılma daha fazla oldu. Yetersiz arkadaşlar bu ülkede adalet bakani istifa etmelidir. Geç gelen adalet adalet değildir. Ülkede hukuk resmen bitmiştir.

Merhaba arkadaşlar..elinde engelli raporu yüzde 40 üzeri olan arkadaşın Yargıtay süreci 4 ayda tamamlanır.....yolu bilmek lazım....diğer türlü 4 yıl surer

mandreyam
Ne alaka Yargıtay da engelli diye öncelik yok! Sadece acil ameliyat sağlık sorunu olan ve bunu doktor raporu ile Yargıtay dairesine sunan kisilere öncelik tanilir. 4 ayda Yargıtay kararı çıkmaz.

İnan senin bilmediğin o kadar çok kanun ve yasa biliyorum ki yazsam form yetmez. Bilmediğin ve deneyim sahibi olmadığın konulara yanlış bilgiler yazma bu sayfayı milyonlar okuyor ve insanları yanlış yönlendirme lütfen!

Evet....bir bilgi ben ekleyeyim.....Yargıtay'a dilekçe yazıyorsunuz...engelli raporunun aslidir gibi fotokopisini koyunhangi Yargıtay da dosya numaranızı yazıp davamıza öncelik öncelik tanınmasını isteyin tahutlu aps ile yollayın maxsimum 3 ayda sonuçlanır...engelli raporu yüzde 40 üzeri olmalı... benim 58 günde sonuclandi

Bu bilgiyi parayla satın alamazsiniz tecrübe herşeydir....

mandreyam

Paylaş burada Yargıtay kararını görelim. Engelliye öncelik yok sadece acil ameliyat ve sağlık sorunu olan ve bunu doktor raporu ile Yargıtay dairesine yollayan daha kısa sürede sonuç alır. Aracın sigortasından poliçe miktarını 2 ayda alan var 6 ayda alanda var 4 yılda alanda var. Yeter ki sigorta firması ödemek istesin.

mandreyam haklı istinaf yıllarca sürüyor dedi avukatim 3 ayda karar cıktı insanlarin umutlarini kırıp yollarini kapatmayın ceza davalari bile yargitayda 5 yıl beklemiyor zaten arastirdinmi az cok herseyi görürsün enfazla iki yilda cevap geliuor herkes vazgecmesin hak sonunda yerini buluyor

dosyam 2021 ocakta Yargıtay 17. hukuka gitti.yargıay kaç ayda sonuçlanır. istinaf bizi 18 ay mağdur etti. yetki bende yok deyip yargıtaya gönderdi. şimdi Yargıtay da dosyası sonuçlanan yada bilgi sahibi olan yazabilirmi? kaç ay veya yıl bekleyecez 6 ay oldu şimdiden.?

Acil cevap

Dosyam yargitay da 15 gündür incelemede yazıyordu bugün baktım arşivde yazıyor bu ne demek oluyor

Efe3550
Arkadaşım dosyanın 3 ayda istinafta bekleyip akabinde Yargıtay a gidip 15 günde incelemeye alındığına inanmıyorum.
Ceza davaları ile tazminat davaları Yargıtay süreci farklıdır. Ceza davası daha erken sonuçlanır. Yargıtay süreci arşiv, ön inceleme, inceleme ve karar süreci aşaması şeklinde 4 ayrı birimden oluşur. Yargıtay karar verse bile dosyanın ana mahkemeye gelme süresi 3 aydır.

erci
17. Hukuk trafik ve iş trafik kazalarına bakıyor. Tahmini süre 4 yıl sürüyor.

Oscar

Oscar kardeş dosyam 8 aydır Yargıtay'da arsivdeydi ama 15 gündür incelemede yazıyordu bugün baktım tekrar arşivde yazdı öne alım dilekçesi vermiştim ne kadar sürede sonuçlanır demedim niye arşive döndü onu sordum

Efe3550 benimki de efe beyle birlikte aynı aylarda gitti. Oscar 4 yıl mümkün değil çünkülexpera yargıtaydaki dosyalar portalında 6-18 ay aralığında sonuçlanıyorlar. şuan esas nosu 2021/4500 lü dosyalar bile sonuçlanmış gözüküyor. kaldı ki benim esas nom da 2021/9400 lerde. istinaf bizi 18 ay mağdur edip yetki bende değil dediği için mağdur olduk. yoksa kaza tarihim 2015 nisan ayı. ve istinaf yüzünden şuanda 2018 kazaları tahkim komisyonu sonrası direk yargıtaya geldikleri için önümüze geçtiler ve takır takır sonuçlanıyorlar.

Efe3550
Hangi hukuk dairesi? Öne alım dilekçe gerekçesi nedir? Arşiv demek dosyanın Yargıtay dairesine geldiği anlamına gelir. İnceleme dosya gerekli hukuk dairesi tarafından işleme alındı diye gidiyor...

erci
Yapma ya hayret sen haklısın yargı çatır çatır çalışıyor. Ben boş yere yazıyorum. Umarım Yargıtay sürecin uzun sürmez.

Son düzenleme:
Oscar

Bak bu söylediklerinin çok daha fazlasını bende biliyorum benim sorumun cevabi hukukcularda sen bu konuda çok önyargilisin ve sadece senin dosyan üzerinden konuşuyorsun

Efe3550

Çok bilen arkadaşım aslında hiçbir şey bilmiyorsun.😂
Umarım Yargıtay sürecin uzun sürmez.

Oscar

Yargıtay sürecim incelemede sen rahatına bak senden daha çok bildiği kesin

mandreyam

Çok teşekkür ediyorum kardeşim 15 gün incelemede yazdı şimdi arşivde yazıyor bu ne biçim iş anlamadim

Erci aynı süreçdeyiz sizin aşama ne durumda dosyam 17.hukukdan 4.hukuğa gitmiş 2021/9568

Benim de sigorta şirketi ile davalıyım 3 yıl oldu temyiz 17 den 4 hukuk a aktarıldı 12binlerde dosyam kaç yıl daha sürer bilgim yok bu mağduriyet artık uzun sürdü.

İtiraz üzerine itiraz istinaf temyiz vs davam 5 yıl oldu
alpturan benim de dosyam 4 hukuk da 12 binlerde

Sigorta tahkim komisyon sonucu sigorta şirketi itirazı sonucu dosyam BAM a gitti bir yıl bekledi sonra temyiz 17 hukuk dairesi oradan da 4 hukuk dairesi hala beklemedeyim 12binlerde dosyam sonuçlanan arkadaş var mı acaba

17.hukuk ve bazı yargitay daireleri maalesef kapatıldı. Dosyaları diğer birimlere aktariyorlar. Trafik kazaları yargıtay süreçleri maalesef çok uzun sürüyor.

4 yıldır mahkemede devam yerel istinaf ve yargıtay 1 yılı geçti Yargıtay 12binkerde dosya

Ogz48

İstinaf ne kadar sürdü? İstinaf yargıtay yolu açık diye ibare yazdiysa itiraz sonucu yargıtayà gitti galiba zor süreç davası bitmeden ölen insanlar var. Sabır ve sağlık diliyorum.

Teşekkür ederim İstinafta 1 yıl bekledi istinaf işlem yapmadan bizim iş değil deyip yargıtaya gönderdi

Üst Alt