Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik Sigortasından Tazminat Almak..

Merhabalar,
Kaza tarihi 13.07.21
Kusur oranı %25
Karşı taraf %75
Yaş kaza tarihinde 31
Maaş net 5500 brüt 7500
Suan brut maas 22000
Evli bir çocuk
Femur saft kirigi
Adli tip kurumu rapor orani %14
Devlet hastanesi heyet orani%25

Sizden rica ne kadar bir tazminat alabilirim yardımcı olurmusunuz?

CakirKaptan

Tazminat %14 atk raporu üzerinden hesaplanacak. Meslek kodu ile bu %14 yükseltmeye bak. Marangoz olduğunu ve elini kullanmadığını avukatına söyle yoksa bu rapor oranı ile çok düşük tazminat çıkar.

Kaza geçirdigin zaman aldığın maaş üzerinden tazminat hesaplanır istersen şuan 100k maaşın olsa bile faydası yok!

Tazminat miktarını kimse bilemez. Avukatın belki sana tahminde bulunur.

Merhabalar
26.03.2023 tarihinde ticari takside kaza geçirdik. Esimin sag ayağında 2 adet parçalı kirik sol bacaginda diz kapağı ile kalçası arasındaki kemik kildi ameliyat oldu ve 3 adet protez taktılar. Sag el orta parmakta kirik var. Ben emniyet kemeri den dolayi karin bölgemde kalın bağırsak 20 cm kesildi ve suan kalın bağırsak göbeğinde torba ile 5 ay sonra ikinci bir operasyon ile tekrR ameliyat oldum. Sigortadan ne kadar para aliriz. Ben kamu personelinin esim esnaf.

CakirKaptan
Benim hesaplamam tahmini olur ve faizsiz 90 bin tl civarı...

Mustafa005
Geçmiş olsun, adli tıp kurumu oranı, kusur oranları, yaş , kaza tarihinde ki brüt kazanç bunlar ile hesaplama yapılır. Vermiş olduğunuz bilgiler ile hesap yapılmaz.

CakirKaptan
Sigorta teminatlarinda 1.200.000 TL ye kadar yaralanma sakatlık falan diyo. 90 bin nasil cok az değil mi. Bu arada 3 ay sonra da ikinci bir ameliyatim daha var kalın bagirsaktan. Dediğiniz rakamları 2013 ler de alıyorlardı.
CakirKaptan Allah razı olsun hocam. Yani esimin ayakta 3 kirik ve platin benim ic kanamadan sonucu ameliyat ve ikinci bir ameliyat. Bu arada kazaya karıştığını ticari taksi şoförü 100 de 100 kusurlu.

Arkadaşlar merhaba ben trafik kazası sonucu yüzde 13 kalıcı sakatlığım oldu sigorta şirketi itiraz etti bizde tahkim komisyonuna başvuru yaptık tahkim komisyonu nedir ve ne kadar bir sürede cevap verir bizlere teşekkürler

Siz önce sigorta şirketine başvuru yapmışsınız başvuru ile beraber sunduğunuz %13 oranlı maluliyet raporunu sigorta şirketi incelemeden kabul etmez maluliyet raporunu şirket kendi medikal firmasına gönderip denetliyor denetleme sonucu maluliyet oranını farklı bulmuş olabilirler veya başkaca red sebepleri mevcut olabilir ( kusur oranı, kazanın iş kazası olması vs ) bunun üzerine başvurunuzu reddetmişler . Sigorta tahkim komisyonu mağdurlar ile sigorta şirketleri arasındaki uyuşmazlıkları çözümler. Mahkeme gibi düşünebilirsiniz ancak duruşma yapılmaz evrak üzerinden karar verilir uyuşmazlıklar 6 ay içerisinde uyuşmazlık hakemleri tarafından çözümlenir. Hakem kararlarına miktar bakımından itiraz sınırın üzerinde olunması halinde siz veya sigorta şirketi tarafından itiraz edilebilir bu itiraz süreci de 2 ayda sonuçlanır . Yine itiraz hakmlerinin verdiği kararlara karşı miktar bakımında yeterli olunması halinde temyize siz ve sigorta şirketi başvurabilir buda minimum iki yıl sürer. Özetle en az 6 ay en çok temyiz sonrası bozulma ile yeniden yargılama halinde üç yıla yakın sürer.

2022 7. ay sakatlık limiti 1m yaşınız maluliyet oranınız ve kusur oranınıza göre bu limitin tamamına hak kazanırsınız ancak sigorta şirketi sunduğunuz maluliyet raporunu kendi medikal firması aracılığıyla değerlendiriyor aynı oranı tespit etmeyebilirler yine kusur oranınında %100 olduğunu kabul etmeyebilirler dediğiniz oranlar ile limitin tamamını alırsınız.

Teşekkür ediyorum çok güzel yazmışsınız yalnız nerden bildiniz hem trafik kazası hem iş kazası olduğunu

Merhabalar benimde bi sorum olacak bilen arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim...
2014 yılında araç çarpması sonucu yaralandım aracın sigortası olmadığından güvence hesabına ve şahsa dava açtık 167.000 TL maddi ve 20.000 TL manevi kazandık..güvence hesabı aracın yeni satış olduğunu ve sigortası olduğunu öne sürerek istinafa taşıdı bende araştırınca araç satışlarında 15 gün geçerli olduğunu öğrenmem üzerine sigortaya başvurdu avukat ve arabulucu yoluyla faiziyle birlikte 400.000 TL olan dosyadan 160.000 TL anaparada anlaştık istinaf güvence hesabına husumet yokluğu verdi
Sorum şu:eek: dosya icrada 450 olmuş sorduğum kişiler ibraname imzaladığım için hiçbir hakkım kalmadığını şahıstan sadece manevi tazminatı alabileceğimi söylüyorlar kimisi de bu paranın tamamını şahıstan alabileceğimi söylüyor dolandırıcılık olayına girmek istemiyorum hakkımı istiyorum sadece bilenler cevap verirse Allah rızası için çok sevinirim

Soruma cevap verecek biri yok mu acaba herkes bişey diyor başından geçen biri varsa söylerse mutlu olurum :(((

Trafik kazası taminat

Merhaba 3 Eylül 2023 tarihinde karşıya geçerken hatalı sollama yapan bir araç bana karşı seriite çarptı ardından kaçt sağ ı humerus kırığı ve platin var vücudumda tazminat miktarı ne olur ( bu arada raporum var ve kolumu kullanıyorum mesleğim kasap kusur oranım %0 ve ne kadar engelli raporu çıkar teşekkür ederim

Üst Alt