Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik Sigortasından Tazminat Almak..

arkadaşlar benimde bir sorum olacak ,, 14 ay önce yolcu konumunda kaza geçirdim ,tibia fibula parcalı kırıklar oluştu sağ ayağımda .. adli tıp bir sene sonra rpor verilmesi uygundur dedi .. bir sene geçti ama benim ayağımdaki kırıklar iyileşmediği için iki gün sonra tekrar ameliyat olacagım önceki plak vidalar cıkacak , yenileri takılacak ... galiba bu ay mahkemeden önce adli tıptan rapor almaya gideceğim .. ben gittiğimde bana tekrar süremi verecekler yinemi iyileşmesini bekleyecekler oran için .. konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

Selam aleyküm 22.07.1983 doğumluyum 30 kasım 2019 yolcu pozisyonunda kaza geçirdim ve yüzde 57 engelli kaldım mahkeme sürecimiz devam ediyor fakat sigorta şirketi uzlaşmak istedi fakat raporu 42 olarak görüyor %42 üzerinden hesaplama yapacaklarını söylediler acaba ne kadar olur tazminat

%42 üzerinden hesaplama yapacaklarını söylediler acaba ne kadar olur tazminat
Geçmiş olsun, % 42 ye göre hesaplasınlar önemli değil, zaten muhtemelen çıkacak olan rakam poliçede yazan miktarı geçecektir, hesaplamayı gör , ona göre cevap verirsin,sigorta şirketi poliçede yazan miktar kadar sorumludur, bence bir an önce paranı al, geri kalan kısım için mahkemen devam edecek zaten, şoför ve ruhsat sahibinden geri kalanını alırsın

1998 yılında geçirdiğim trafik kazasında yolcu olarak kaza geçirdim. Yaklaşık 23 yıl oldu.
Geçmişe dönük tazminat talebinde bulunabilir mıyım.?
Zaman aşımı vardır, ölümlü kazalarda 15 yıl, yaralamalı kazalarda 10 yıldır, maalesef olayınız zaman aşımına uğramış

karara çıkarmı yoksa karardan sonra tekrar itiraz eyme hakları varmı.
Muhtemelen karar açıklanır ama temyiz hakları var, o haklarını kullanabilirler

Alınacak olan tazminat kaza senesinin asgari ücreti üzerinden mi yoksa 2021 senesinin asgari ücretinden mi hesaplanacak.
Kaza tarihindeki asgari ücretten hesaplanır ama kaza tarihinden itibaren uygulanacak yasal faizi ile alırsın

Merhaba arkadaşlar, 1 Eylül de yaralanmalı bir kaza geçirdim. Kusur oranım %0 olarak belirlendi polis raporunda. Bacağımda kas yırtılması meydana geldi ve 40 günlük raporun ardından çalışmaya başladım tekrar. Ancak yürümek hala çok büyük bir işkence benim için. Avukat ile görüşmemde adlı tıp tan rapor alarak dava açabiliriz vs diye anlattı durumu. Ancak ınternetten yaptığım araştırmada hasar durumunun kalıcı olması gerekiyor, aksi durumda tazminat verilmiyor. Ve bu hasarın kalıcı olduğunun belirlenmesi için de rapor almadan önce bir süre bekleyin deniyor. Şimdi ben olayın üzerinden 2 ay geçmişken hastaneye gitsem adlı tıp daha sonra tekrar kontrol etmek isteyebilir mi? Ona göre 3-5 ay daha mı beklemek iyi olur. Avukat ne kadar erken başvurursak o kadar iyi olur diyor. Acaba adlı tıp raporu ile dava açmadan anlaşma yoluna gitmek için mi raporun erken oluşturulmasını istedi bilemedim.
Bilgi ve tecrubelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

Selamlar arkadaşlar. 19 eylul 2018 de trafik kazası yaptım. Karşı taraf yüzde yüz kusurlu. 1986 doğumluyum. Trafik kazası yaptığım ay bodrom 4200 tl. Adlı tıp raporu yüzde 9.1 ne kadar tazminat alırım. Şimdiden teşekkürler

Merhabalar,
Kaza tarihi 13.07.21
Kusur oranı %25
Karşı taraf %75
Yaş kaza tarihinde 31
Maaş net 5500 brüt 7500
Evli bir çocuk
Femur saft kirigi
Sag kol radial sinir lezyonu.3 lu tendon nakli.
Doktorlarin tahmini minimum heyet oranı: %25

Sizden rica ne kadar bir tazminat alabilirim yardımcı olurmusunuz?

geçmiş olsun öncelikle tedavin bitsin ilgili sigorta şirketine talebini yap kalan arazların sakatlık bırakmışmı ona göre taleb yazısını alır rapora başvur o şekilde değerlendirme yapılır bu işlemleri kendinden yapabilirsin tedavinin bitiminde yada ben uğraşmam bu işleri bilen birine ver adına işlem yapsınlar kısa ve hızlı bir şekilde ödeme almak istiyorsan a şahıslara yok mahkemelerde duruşma gününde sonuçları öğrenmek yıllarca 3/5 kuruş faiz talebi için b şahısına dosyanı ver geçmiş olsun şifalar dilerim

kazazede

Trafik sigortası kusur oranına göre poliçe limitini ödüyor. Tazminat poliçe limiti üzerinde çıktığı zaman yolcu konumunda olan kişiler fazla çıkan miktarı araç sürücüsünden tahsil eder. Ceza davası açılmış araç sürücüsü ticarî taksi ya da dolmuş diyelim ve sürücü kazada ölmüş araç sahibi fazla çıkan miktarı ödemek ile sorumlu ama ceza davasında ölen sürücüsü suçlu olduğu için benim adım ceza dosyasında geçmiyor ve fazla çıkan miktari ödemek zorunda değilim diye bir savunma yapıyor. Senin düşüncen nedir?

Pa_Pi
Ceza davasında adının geçmemesi sorun değil, siz hukuk davası yoluyla tazminatınızı isteyeceksiniz,avukatınız varsa yolu bilir, hukuk davası açılır açılmaz araç sahibinin üzereindeki mallara ihtiyati tedbir koyduracaksınız, o istediği kadar ben ödemiyeceğim desin

kazazede

Çok faydalı bir başlık açmışsın seni tebrik ediyorum. Özelden mesaj ile telefon numaranı paylaşırsan seninle fikir alışverişi yapmak isterim.

Merhaba 2021 Haziran babama alkollü bir sürücü kendi aracindayken çarptı,sol bacak kırık ve kafa travması geçirdi.koah hastasıydı ve tetiklendi hastalığı...boğazı delindi nefes sorunundan dolayı 5 ay 3 farklı hastanede yoğun bakım da yattı ve Kasım 2021 de vefat etti...tazminat hakkımız nedir?
Sağlam adamın ölümüne sebep olan bu kaza ölüm tazminatı alabilir miyiz?

01/10\2021 tarihinde eşim kızımla beraber Bi kâza yaptık %100karşı tarafa verildi sağ ayağım topuk tan parçalı kırıldı platin attılar hastane %6 kalıçı rapor verdi ben yol uydum eşîm şöfördü eşimede %5 verdiler kaç TL tazminat alabiliriz sigorta dan

ayrıca yasal olarak belirlenen iyileşme süresi 6 aydır ( çok nadir bazı hastalıklar için iyileşme süresi baz alınarak süre uzatılabilir ) ve sonrasında erişkinler için terör kaza yaralanmaya bağlı durum bildirir sağlık kurulu raporu temini yada üniversite hastanesinden alınacak olan ki şuan kabul görüyor daha önce kabul görmüyordu rapor ile şirkete başvuru yapılabilir. çocuklar için ise çözger alınması gerekmektedir. ret gelmesi halinde stk başvurulabilir.

Merhabalar,
Kaza tarihi 13.07.21
Kusur oranı %25
Karşı taraf %75
Yaş kaza tarihinde 31
Kaza tarihinde Maaş net 5500 brüt 7500
Su an maas net 11000 brut 15350
Evli bir çocuk
Femur saft kirigi
Sag kol radial sinir lezyonu.3 lu tendon nakli. heyet oranı: %25

Sizden rica ne kadar bir tazminat alabilirim yardımcı olurmusunuz?

geçmiş olsun dosyan avukattaysa tazminatı mahkeme belirler der dosyan takipçideysede onlara sor zahmet edip çıkacak olan rakamı sana 3 aşağı 5 yukarı söylesinler bunların dışında dosyanı kendin gönderdiysen belirtmen durumunda yaklaşık rakamı burdan yazarım

Merhaba ,

Dosyami kendim gonderdim .meraktan tazminat miktarini ogrenmek istyrm
Tahmini nedir sizce

Bide heyet raporuna ilaveten Erişkinler için engellilik değerlendirmesine uygun rapor istenmekte. Bu nedir bilginiz var mi ?

Selam aleyküm trafik kazası sonucu benim bugün istinaf mahkesi kararı vermiş şimdi paramı alabilirmiyim yoksa alman Yargıtay'a gider mi

Selâm aleyküm tam 2 yıl istinaf mahkesi kararı bugün verdi son kısımda Yargıtay yolu açık diyor şimdi paramı alabilirmiyim yoksa paramı alamadan dosya Yargıtay'a gidermi

KilisZorlu79

Yargıtay a giderlerse 5 yıl beklersin. Dua et! Gitmesinler. Sigorta firmasi ödeme yapmadi mi?

KilisZorlu79

Faiz %9 düşük olduğu için sigorta firmaları süreci uzatmaya başladı. Teminat mektubu yatırıp Yargıtay'a gidebilirler.

Merhabalar trafik kazasi sonrası sol el bileğim de radius alt uç kemiği kırığı oluştu pilatin konuldu 9 vida atıldı. Geçen hafta heyete girdim ortopedi ve fizik tedavi gördü fizik tedavi ölçtü falan bazi oranlar eşit çıkmadı ama ortopedi sadece filme baktı tahmininiz oran ne gelir 31 yaşındayım sağlık memuruyum.Yolcuydum bu arada

geçmiş olsun bakarsın hiç oran vermemişlerdir .öğrenmenin en basit yolu e devletten göre bilirsin rapor verilip verilmediğini sonucu paylaşırsan aynı durumu yaşayanlar için örnek delil olur benzer durumda ne kadar rapor verileceğini

Slm arkadaşlar kaza tarihi 12.07.2022 sürücü olduğum arabayla kaza yaptım karşı tarafa yüzde 100 kusur verildi yani 0 kusurum var yaşım 27 rapor oranım çıktı 4 ay yüzde yüz engelli ömür boyuda yüzde 13 engellilik verdi 21 günde bakıcı ihtiyaç vardır diye yazmış raporda sizce ortalama ne kadar tazminat alabilirim şimdiden teşekkürler

Hasanpacini mahkeme ve tazminat kısımlaarını bilmiyorum ama sigorta poliçesindeki limit tutarı alırsın kesinlikle

Binonico abe raporum yüzde 13 poliçe limitini vermezler limiti 1 milyon ama merak ediyorum ne kadar çıkar diye başka bilgisi olan varmı abilerim

Galiba kimse sayfaya girmiyor tahmini olan arkadaşlar varmı acaba daha önce başıma böyle şeyler gelmediği için yazıyorum raporu adli tıp Anabilim dalından aldım

Hasanpacini

Yazdığın üye yasaklanmış ve sana cevap veremez. Atk raporun %13 yani 1milyon poliçe limitinin 130bintl sigorta firması faizi ile öder. Kaza geçirdiğin tarihte aldığın ücret, yaşın, rapor oranın ve kusur oranın tazminatını belirler. Asgari ücretin üzerinde maaş alıyorsan ve yaşın genç ise daha yüksek tazminat çıkar.

Kaza tarihinde ki yaşım 27 kusur oranım 0. 4 ay yüzde yüz engelli ömür boyu yüzde 13 kalıcı sakatlığım var 3 çocuğum var 130 bin TL az değil mi abe

Hasanpacini

Misal 130bintl dedim. Dosyan bilirkişi hesaplamasına gitsin ortalama alacağın tazminat miktarı belli olur. Ülke de hak ve hukuk maalesef bitmiş. Süreç uzun sürebilir o yüzden davayı uyap vatandaş portalından takip et.

Hocam bende direk adli tıp kurumundan rapor aldım %4 verildi yolcuydum. Radius alt uç kırığı tanısı konuldu pilatin falan konuldu.bugun avukat aradı sigorta şirketi yazı gondermis bulunduğum ilçe hastanesine gidip heyete girmemi istemiş anlamadığım ilçe hastanesi hakem hastanesi değil sağlık kurulunu aradim hastanenin biz hakem hastanesi değiliz ki rapor verelim dediler sizce sigorta şirketinin amacı ne

Aydogdu45

%4 %0 düşürüp tazminat vermemek. Zaten bu oran ile çok düşük tazminat çıkar.

Üst Alt