Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik Sigortasından Tazminat Almak..

kazazede

üstad police yazan miktardan sonra geri kalanı ne demek? üst limiti alacak zaten? geri kalan nedir?

Endereren

alacağın tazminat miktarı poliçede yazan miktardan çok ise geri kalanını napacaksın, vazmı geçeceksin, sigorta şirketi sadece poliçede yazan miktardan sorumludur, geri kalan miktarıda arabanın ruhsat sahibi ve şoför farklıysa söforden alacaksın,

what is that

bu yeni birsey değil... telekom turkcell vss gibi büyük firmalar bile, 1000 lira gibi komik rakamlara veri alabiliyorlar. Gyet yasal yani... sizi anlıyoum elbette yanlıs ama durum bu ....

Merhaba 15 Eylül 2017 belediyenin yaptığı logar kapağına çarptığımız için kaza geçirdik bacağıma platin takıldı hastane 17 oran verdi adli tıpa gönderdiler İstanbula gittim orda bacağım kazadan değilde stresten kırıldığı için 0 oran verdi böyle saçmalık görmedim şimdi bugün mahkemede kaza tespiti yapılacakmış kaza yerinde ona göre bilir kişi tutar belirliyecekmiş lütfen yardım edin ben bu durumda ne yapıcam ne yapmalıyım kazadan bu yana çalışamıyorum evdeyim

kazazede
Merhabalar trafik kazası geçirdim. 04.09.2020 tarihinde. skapula kırığım var şuan kaynadı. omuz yırtılması operasyonu geçirdim yüzde 100 karşı taraf suçlu çıktı 6 aydır raporluyum ve kolum 100de 100 çalışamıyor.
24 yaşında 2800 lira maaşlı garson olarak çalışıyordum.Ek olarak eşimde aynı şekilde yolcuydu ve dizinde elinde kalıcı iz ve dizinde 8 9 dikiş izi bulunuyor ve başı şiş olarak kaldı bir tarafı.
Sizden ricam ben bu heyet için rapor alacağım ya ne zaman süre sonra heyetten rapor alınır ve bana çıkan rapor yüzdesi ne olur ?
Son olarak düğünümden 10 gün sonra kaza yaptık manevi yönden haklarım nelerdir.Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.
İyi günler dilerim.

Eşim çalışmıyor 23 yaşındaydı
1 ay yattı o da
İkimizde heyete ne zaman gitmeliyiz

veli0033
Geçmiş olsun;
Tedavinizin tamamen bitmesi gerekiyor, sigorta şirketleri iyileşme süresini 1 yıl olarak hesaplıyorlar, kolunuzla ilgili fizik tedavi sürecinin bitmesi gerekiyor, uzuv kaybı olması halinde 1 yıllık süreyi beklemeden rapor alınabilir ama anladığım kadarıyla sizde uzuv kaybı yok, manevi tazminat hakkınızda var tabi ama manevi tazminatı araç sürücüsü ve ruhsat sahibinden albilirsiniz, sigorta manevi tazminata karışmaz, size tavsiyem bir avukatla hareket etmeniz iyi olur, sizi arayacak olan hasar danışmanlık şirketlerinden uzak durun, tazmintınızı hemen en yüksek olarak alacağız falan derler, inanmayın, avukatla hareket etmeniz gerekiyor,%10 ile %15 arası bir oranla avukatla anlaşabilirsiniz,

kazazede
Öncelikle değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.
1 yıl geçtikten sonra mı heyetten rapor alabilirim?
Yüzde 10 ve 15 oranları avukatın benden isteyeceği oran mı yoksa heyetin vereceği bir oran mı?
Uzuv kaybım yok tedavi sürecimi tamamladım.
Mayısta davam var mahkeme olayları da 1 yıl kadar sürer mi?
Heyetten yüzde 10 15 arası bir oran ile alacağım sigorta tazminatı miktarı nedir bilginiz var ve benle paylaşırsanız çok sevinirim

veli0033
Heyetin vereceği oranları kimse bilemez, ben avukatla anlaşacağınız yüzdeliği yazdım, devam eden ceza davasının bununla bir ilgisi yoktur, ceza davasının zaten sana bir faydası olmaz,

kazazede merhaba 22 yaşındayım trafik kazası geçirdim arkadaşımın aracıyla tazminat için kendim başvuruucam sigortaya bu dilekçenin örneği var mı acaba kendim yazıcam başvuru dilekçesini bir de bi arkadaşım bana tazminatı faiziyle alabilirsin demişti faiziyle talep edebiliyor muyuz tazminatı.dilekçe örneği alabilirsem ona bakarak yazarım çok makbule geçer

Dilekçeye gerek yok, kaza raporunu, hastane epikriz evraklarını,tam teşekküllü bir resmi hastaneden almış olduğun oran belirtir raporunu, bunların dışında tedavin boyunca tedavinle ilgili yapmış olduğun harcamaların varsa bunlara ait faturalar, herhangi bir yerde çalışıyorsan maaş bordronu, bunların hepsini iadeli taahütlü olarak sigortaya göndereceksin, dosyan açılacak

teşekkürler şu an humerus üst uç kırığı ve tibia üst uç kırığı oluşmuştu humerusa 11 vida takıldı bacağıma da dizden ayak bileğine kadar platin var.yürümemde vs. şuan sıkıntı yok ama kemik hala kaynamadı sizce aşağı yukarı nasıl bi yüzde verirler heyet raporunda

merhabalar ben 2 gün önce şehir hastanesinde heyete girmiştim.hemen ertesi gün beni bi sigortadan aradılar bana şehir hastaneleri oranları düşük veriyor bizim anlaşmalı olduğumuz adli tıpçılar var vs.dediler.bunlar doğru mu yoksa sigortacıların müşteri bulma çabası mı

dirobey
Engelle gitsin. Sakın sigorta firmalarına inanma hepsi üç kağıt yalan dolan adli tıp kurumu bunları kaale bile almaz. Elinden tazminatını alırlar tanıdıklarım tazminatlarıni kaptırdi. Tecrübeli avukat bul ve dava ac.

Merhaba 22 yaşındayım öğrenciyim arkadaşımın aracında yolcuydum kaza yaptık tibia ve humerus kemiklerim kırıldı.geçen hafta heyete girdim.yüzde 0 vermişler engel oranına.tazminat alır mıyım sigortadan.

Kazadan 9 ay geçti 1 yılı bekle daha yüksek alırsın diyenler var bu doğru mu.yoksa direkt sigortaya gönderiyim mi heyet raporunu

Merhaba Dirobey,

Öncelikle geçmiş olsun. Aldığınız bu raporu sigorta şirketine gönderdiyseniz artık işiniz çok zor. Bundan sonra alacağınız tüm raporlara sigorta şirketi itiraz edecektir. Eğer henüz ibraz etmediyseniz yeni rapor alarak tazminat alma şansınız var. Hastanelerin şu an verdikleri ERİŞKİNLER İÇİN ENGELLİLİK DEĞERLENDİRMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK uyarınca alınan raporları Yargıtay artık kabul etmiyor. Anayasa Mahkemesi'nin Sigorta Genel Şartlarındaki bazı hükümleri İPTAL etmesi nedeniyle artık alınacak raporlarda kaza tarihi dikkate alınacak. Yani sizin kaza tarihini dikkate alırsak, MALULİYET TESPİTİ İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ ve ÇALIŞMA GÜCÜ VE MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ KAYBI ORANI TESPİT İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ ekindeki CETVEL uygulanarak hazırlanan RAPOR geçerli kabul edilecek.

Size tavsiyem uzman bir avukattan hukuki destek almanız. Yoksa bu şekilde aldığınız bir raporla tüm tazminat haklarınızı kaybedebilirsiniz. Özellikle kendim halledebilir miyim diyerek yapılacak işlemleri sadece dosya açtırmak, dilekçe vermek gibi basite indirgeyerek avukatları sadece komisyoncu olarak görmek avukatlara yapılan büyük haksızlıktır.

Bu işlerin sanıldığı gibi sadece evrak tamamlama işi olmadığını size şu şekilde açıklayabilirim: Sadece bizim gibi orta yoğunlukta bir hukuk bürosunda bile 3 tane kaza mağduru avukat müvekkilimiz oldu. Eğer bu işler sandığını kadar basit ve kolay olsaydı bu kişiler avukat oldukları halde vekalet verip avukat vasıtasıyla kendi haklarını aramaz, bizzat kendileri hallederlerdi.

Hasar danışmanı veya sigorta danışmanı sıfatıyla sizi arayanlar aslında komisyoncu olup, işleri dosya bulup avukatlara komisyon karşılığı satmak veya (daha büyük çaptakiler) bünyelerindeki maaşlı avukatlara bu işler yaptırarak para kazanmaktır. Kısaca avukatın emeğini ve kimliğini kullanıp işi tamamen ticari gören bu hasar takipçisi ve sigorta danışmanı adı altında hizmet veren hiçbir hukuki ve vergisel sorumlulukları bulunmayan bu kişilerden de uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Saygılarımla

Merhabalar benim tazminat davam karar aşamasında gerekçeli karar yazıldı. Bundan sonraki süreçler için bilgili veya tecrübeli bir arkadaş benimle iletişime geçebilirse minnet duyarım. Wp. 05311031677

Endereren
Kardeşim buralardasın hala bir sonuç alamadın mı :((

Arkadaşlar ben dava açtım ama aracın sigortasını öğrendim dava bitikten sonra tabi bende bittim 4 yıl sürdü onlarda istinafa taşıyınca ben sigortayla anlaştım 160.000 karşılığında havadaki kuştansa eldeki kuş dedim bizim ülkede adaleti beklersek mezarda buluruz eğer yardım isteyen olursa avukatım bu konuda sayemde tecrübe kazandı :)) yüzde %15 oranla anlaşmıştık eğer düşünen olursa görüştürebilirim hoş kalın hoşçakalın

@emhocal
Benim karar çıkalı 2 sene oldu hala istinafta tık yok o daha bir üstü var temyiz Yargıtay ölme eşşeğim ölme biri demiş 1.5 sene sürüyor bide kazazedeye laf çakmış ulan ben 5 yıldır bi tık gidemedim yargıtayda bildiğim 2013 dosyaları açık sen neyin kafasını yaşıyorsun derler adama adam buraya birilerine faydalı olmak için sayfa açmış adam olacaksın saygı duyacaksın

Trafik sigortasından 6 ay gibi kısa sürede tazminat alanlar var. Atk raporunu bekleyip 5 yılda alanlar var.
Önemli olan poliçe limitini aldınız ama tazminat limit üstü ve karşı taraf bunu ödemezse sıkıntılı dava uzar gider.

Arkadaşlar hatanın tümü bana verilen kazada yüzde 18 oran alabiliyorum yapabilecegim bişey var mı tahkim diye bişey duydum. Oraya başvurabilir miyim karşı tarafında kusuru olduğunu düşünüyorum

Merhaba, 2017 yılında şehirler arası otobüste trafik kazası gecirdim yolcu konumundaydim. L2 kemiğim kırıldı. Avukata vekalat verdim uzun bir süre gectikten sonra adli tıptan saçma sapan bir karar çıktı L1 eski kırık var diyerek yüzde 0 oran verdi. Halbuki L1 eski bir kirikti çocukluktan kalma. Ancak adli tıp l2 kirigina hiç değinmemişti bile. Kaza günü 2 farklı hastanede çekilmiş tomografi sonuçlarına göre L2 kiriginin akut yani kaza anında oluştuğuna dair rapor var . Yeni bir süreç başlattık ve KATÜ adlı bilimler enstitüsunden alınan oran: 12,1 sigorta tahkim komisyonuna gidildi. Alınacak olan tazminat kaza senesinin asgari ücreti üzerinden mi yoksa 2021 senesinin asgari ücretinden mi hesaplanacak. Bu durumda tazminat miktarı ne olur, bilgi verebilecek biri olursa çok memnun olurum teşekkür ederim.
Doğum tarihi:1989
Kaza tarihinde issizdim.
Kaza tarihi:2017 Ocak

Selam Değerli dostlar
Kaza tarihi 23.08.2020
Kusur oranı % 0 yolcu
Yaş kaza tarihinde 30
Maaş net 3000 brüt 3400
Evli bir çocuk
Kazaya bağlı heyet oranı: %24
Üniversite adli ana bilim dalından aldım.
Sizden rica ne kadar bir tazminat alabilirim yardımcı olurmusunuz?

Arkadaşlar merhaba eşim 2016 eylülde kaldırımda araç çarpması sonucu kaza geçirdi.kusur tamamı karşı tarafda adli tıp 16 oran verdi.mahkeme 5 yıldır devam ediyor.karşı taraf ve sigorta şirketi bütün itiraz haklarını kullandı ve sonuç hiç değişmedi itiraz haklarıda bitti.2 ay sonra mahkeme var ve hesaplama felan hepsi hazır.karara çıkarmı yoksa karardan sonra tekrar itiraz eyme hakları varmı.

1998 yılında geçirdiğim trafik kazasında yolcu olarak kaza geçirdim. Yaklaşık 23 yıl oldu.
Geçmişe dönük tazminat talebinde bulunabilir mıyım.?
Tazminatlarda zaman aşımı var mı?
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan bilgi almak isterim.

Merhaba arkadaşlar bi olay geldi başımıza desteklerinizi bekliyorum yurtdışından tatile gelen araçta 56/1a şerit ihlali sonucu trafik kazası geçirmiş bulunmaktayız araba aile arabası baba kullanıyor arkada 3 çoçuk yaralandı 5 yaşındaki çoçukta akciğer zedelenmesi ve dalak parçalanması 3 yaşındaki çoçukta sağ femur kırığı sol tibia fibula kırığı ve büyük çoçukta maalesef sol kol kopması leğen kemiği kırığı akciğerde hafif sorun omurgada zedelenme oluştu aracın yeşilkart sigortası var yani green cart Türkiye’ye gütişte zorunlu yapılan Avrupa’da yapmıştım aracın kaskosu yoktu malesef Pert oldu acaba nasıl bir yol izlemem lazım ve miktar çıkar saygılarla cevabını bekliyorum

Üst Alt