Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik Sigortasından Tazminat Almak..

ben gazeteciyim... evet bende oyle biliyorum adli tıp kurulu raporlarına itiraz edilemez ama ettiler. ve tahkim de kabul etti. anlamadım. evet ortapedik engel. sol kolumda hareket kısıtlılığı kaldı.

bu arada kimse aramadı

Yaya mıydın araç sürücüsümü kusur oranı ne karşı tarafın

Merhaba amcam 2018 yılında kaza geçirip yaralandı. köprücük kemiğinde kırık vardı ve bandaj takıldı. Zor kaynadı ve ileriki sürecte hareketlerinde kısıtlık meydana geldi ve ağrısı vardı. tazminat hakkını öğrendi ve sigortadan tazminat almak için rapor aldı % 6 rapor oranı cıktı. Tanıdığı vasıtasıyla bu sorunu için egzersizlere basladı ve iyileşme meydana geldi. Bu arada eksik kalan tazminat için tahkime basvurmuş. Tahkim adli rapor istedi tekrar muaneye girdi ve iyileştiği için maluliyet oranları farklı çıktı dolayısıyla ya puanı az gelecek ya da 0 puan alacak. Benim anlamadığım iyileşebilecek bir hastalığa nasıl süresiz rapor veriyorlar ? bu durum da ne olur yardımcı olursanız sevinirim.

senoll
verilen raporlar süresiz değildir sağlık kurulu raporu 6 ay geçerlidir maluliyet raporu düzenler hastane eğer sıfır çıktıysa ve sigorta bunu öğrenirse ödediği parayı faiziyle alabilir Midyata pirince giderken elindeki bulgurdan olma diye buna denir madem anlaştınız ne diye tahkime gidiyorsunuz

Haklısınız fakat raporda süresiz yazıyor yani süresiz değilde 6 ay mı geçerli oluyor ? Ayrıca tahkime gidilme amacı eksik kalan kısmı almakmış.

Yani bu durumda iyileşme gerçekleşmiş olması normalmi ? Başına aynı durum gelen varmı sitede ? Daha önce yazılanlara baktım adli rapor oranları düşürüyormuş hep ama bizimki farklı bizde iyileşme var.

senoll
normal olmayan ne uzuv kaybı yada sürekli bi araz yoksa düzelebilecek rahatsızlıklar var mesela sinir hasarları kendini yeniler veya kırığın kaynaması ve kısıtlılık olmaması arada çok büyük bi uçurum yoksa tahkime gitmek çokta mantıklı bi hareket değil ben yasal faizden vazgeçtim sırf mahkemeyi beklememek için o yüzden dikkatli olmak lazım ben olsam tahkimde feragat ederdim çünkü bu rapor sigortaya giderse ödediği parayı ister

Öncelikle vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkürler dediğiniz gibi keske tahkime gitmeseymiş. Normal olmayan ne diye sormuşsunuz, kaynama düzgün gerçekleşmesine rağmen hareket kısıtlığı vardı bunun sonradan geçmesi normalmi diye sordum. Süresiz rapor verilmesi ve iyileşme olmasına şaşırmıştık. Sanırım hareket kısıtlığıda sonradan iyileşebilen hastalıklardan.

Kazazade Mustafa bey sizden bilgi almak istiyorum bana özelden telefon numaranızı verebilirmisiniz

Polis34 senden bilgi almak istiyorum bende mahkemeligim kazandım ama sigorta temyize gitti bir yandanda temyizi usulen yaptık sulh yapicaz dediler ben depremden etkilendim izmirdeyim acil paraya ihtiyacım var ne yapıcam bilmiyorum

Endereren benimde temyize giti dosyam nasıl yapicaz bundan sonra sulh için ne yapabiliriz bilgisi dahilinde arkadaşlar cevaplasın sonuçlanması ne kadar sürer

30 kasim 2019 trafik kazası t12 kirik ve 8 tane vida fizik tedavim halen devam ediyor Allah'a şükür ayağa kalktım Şubat sonunda avukata vekalet verdim avukat sigorta şirketine epikriz raporu ile başvurdu ve sigorta şirketinin cevabı mayis 2021 de raporlarim ile başvuru yapmam istendi sigorta şirketinin cevabindan sonra avukatim Mart ayında sigorta şirketine asli kukuk mhkemesinde dava açtı pandemiden dolayı 11 kasima ilk mahkeme günü verildi sorum şu başka bir avukat aşkı hukuk mahkemesinde dava acmaniz yanlış ve elinjzde rapor olmadan sigorta şirketine dava acmaniz usulsüz ilk duruşmada hakim davayı red edebilir dedi sizce akıbeti ne olur

hımm ben yanlıs anlamısım. birincisi bu zamana kadar neden rapor almadınız. bu bahsetitğimiz rapor adli tıp veya eğitim arastırma hastanesinden sağlık kurulu ozürlülük olçütü raporu. avukaınız bunu bilmiyor olamaz... epikriz raporunun hiçbir faydası olmkaz. bu ne amaçla tedavi oludğunuzu ve nasıl olduğunuzu gosterir belgedir. vücudunuzda hasar kaldı ise bunun oan olarak tespit edilmei gerekir. belki hastaneye sevk isteyebilir. ama gec kalınmıs bir hamle olur. hastaneden gun alacaksınız, onun sonucçu bir daha dava süreci beklelmek yeteri kadar uzun sürecek olan davayı anlamsızca tekrar uzatmaktan baska biseye yaramaz suanki durum

Kazanın uzerinden 6 ay geçince rapor almaya eğitim araştırma hastanesine gittik ortopedi doktoru ben sana oran veremem iyileşme sürecin var dedi ve heyete almadı

Arkadaşlar merhaba benim sigorta şirketi olan tahkim komisyonunda ki davam bitti istinaftada kazandım temyize götürdüler temyizi usulen yaptıklarını söyleyince sulh teklif ettim evraklarımi raporumu istedilee değerlendiriyorlar siZce mahkeme. Karraini hiçe sayıp çok düşük teklif aunarlarmi sonuçta tehiricra yaptıkları miktar belli görüşlerinizi bekliyorum

Efe3550 bende senin gibi Yargıtay sonucunu bekliyorum.bir aydır Yargıtay'a gitti dosya.tahkim komisyonu ödeme kararı verdi.gordukki tahkim komisyonu bosmuş. Sonra istinafa gitti boşuna 18 ay bekledi ve istinaf şaka gibi.benim yetkim yok deyip Yargıtay 17 hukuk dairesine yolladı. Yani hep boş bekleme.hele dur Yargıtay ne kadar sürecek ve daha ne gorecez...???😔😔😔
Endereren sizce çok beklermiyiz??? Efe3550
kazazede ???

S.a arkadaşlar bundan 5 sene evvel trafik kazasi geçirmiştim. Devlet hastanesinden ortopediden %36 oran aldim. Davami avukatima verdim 2 ayda sonuclandirdi. Sigorta tahkimden. Şimdi gene aradi beni. Adli tıpa gondereyim seni dedi. Bakıcı giderlerinide alalim tahmini 10.000 tl alırsın dedi. soyledigi rakam doğrumu yoksa daha fazlami alirim 2 sene yattim çünkü. Bunu kendim halletme şansım varmi avukat olmadan. Simdiden cevap vereceklere teşekkür ediyorum.

6 aydır zaten iyilesme süreci
Sigorta şirketleri iyileşme sürecini 1 yıl olarak hesaplarlar, organ yitimi olmadan 1 yıl dolmadan alınan raporları genelde kabul etmezler

erci
Yargıtay temyiz dosyaları genelde zaman yönünden sıkıntılı oluyor, yani biraz uzayabiliyor, benim dosyama 4 buçuk yılda sıra gelmişti, umarım sizinki çabuk görülür.

erci ben sulh olalım dedi şirket avukatına oda zaten usulen temyiz yaptık dedi sulh teklifinde ne vereceklerini bekliyorum sende dene istersen ayrıca 4 sene diyenlere irtibat etme ben direk Yargıtay'la kaç sefer görüştüm engec 1.5 yıl dedi bilip bilmeden herkes bir ağızdan konuşuyor kendin araştır ara sor

Efe3550 Sen okuduğunu anlıyormusun arkadaşım, anlamakta bir sıkıntın varmı, ben kendi dosyamın 4 buçuk yılda geldiğini söylüyorum, sen itibar etme diyorsun, benim kendi dosyam, başımdan geçeni söylüyorum,yargıtayda hiç kimse en fazla 1 buçuk yıl diye cevap vermez, sana öyle söylüyende başından savmak için söylemiştir, yorum yaparken başkasının yaptığı yoruma saygılı ol, yeni üye olduğun için heyecanlandın herhalde

Kazazede destur de motorun soğusun kendine gel laf ortanın illaki alanın sen neden üstüne alındın senin gibi klişe cümleler Kuran çok burda ben bu işi ezbere yapmıyorum tazminatımı almak için 3 yıldır mücadele veriyorum yargıtayla defalarca görüştüm bir akıllli senmisin birtek senmi geçtin bu süreçten arayan soran araştıran herkes az çok biseylere ulaşır istinaf bilmem kaç yıl süren diyen bir sürü insan var benim istinafdosyam iki Ayda geldi şimdi herşeye karisma

Efe3550
Dostum öncelikle geçmiş olsun
Sen efe'lenmeyi seviyon herhalde, bu yazdığın konuyu kim açmiş baktınmı, kaç bin mesaj yazmışım okudunmu, sen ergen sin herhalde, buyur meydanı sana bırakalım, senden öğreneceğimiz çok şey var, aydınlat bakalım milleti )))
Çocukluk güzeldir, tadını çıkar )))
İşin gücün rastgelsin ...

Kazazede sen bilip bilmeden konuşmayı çok iyi bilenlerdensin herhalde yaşım 35 pek ergen sayılmam herhalde evet bu konuda çok şey bildiğim doğrudur sormak isteyen herkese cevap verebilirim konuyu sen açmış olabilirsin meydan herkesin bilmişlik taslama burda..ben hepsini tek tek okudum merak ediyorsan

Efe3550
Aman EFE abi çok özür dilerim, seni kızdırdım herhalde, bakma sen benim dediklerime, zaten yargıtaydakiler bana gıcıktılar, şu mustafanın dosyasını atın en arkaya dediler, beklesin 4,5 yıl dediler, evet bilip bilmeden konuşanlardanım kusuruma bakma sen, bu yaştan sonra birde dayak falan yemiyeyim, buyur EFE abi aydınlat bizleri , şimdiye kadar bilip bilmeden yazdığım mesajlar için affet beni EFE abi

Öncelikle abi deyilm yani bayanım tahkim dosyaları istinaf ve Yargıtay'da daha kısa kalıyor asliye ticarete nazaran ama bahsettigin dosya beklwm süresi epey uzun istisna olmuş istisnalar kaideyi bozmaz sen işine bak benim derdim başımdan aşkın seninle uğraşamam madem okadar bekledin sulh yapıp biseylerden feragat etseydin

Efe3550 kazazede tartimaniza gerek yok.bu platformda herkes yardım etmek veya almak için burda. Efe3550 sulh demişsin ama sulh ta sigorta şirketi sadece 290 bin üst limiti öderiz diyiyorlar. Benim tahkim komisyonu ve mahkeme de kazandığım 290 bin üst limiti 227 bin bakıma muhtaç ve üç yıllık yasal faiz. Öyle herşey sulhla olmadığı için ve sigorta şirketleri seni umursamadigi için bu haldeyiz zaten.itirazlarini görsen gülersin.1- kişinin kaza öncesi ve sonrası maddi durumuna bakılmasını talep etmiş.sebepsiz zenginlesmeme sebep olabilirmiş.2- kazadan bir yıl sonra aldığım%76 ağır engelli raporu olmaz dediler sürekli olmalı dediler. iki yıl süreli olduğu için kabul etmediler bir yıl sonra sürekli%88 ağır engelli raporu aldım.neden iki yılın bitmesini beklemedi ve iylesme durumu varken rapor neden ağırlaşmış dediler. Allah'tan Hacettepe üniversitesi adli tıp %100 iş göremezlik raporu verdi de az da olsun tatmin oldular. Sanki ben sebepsiz zenginlesmek için gidip kaza yapmışım. aksine sigorta şirketleri ve devlet trafiğe çıkarken bize sigortayı dayatiyorlar ve sonucuna katlanması gerekirken birde bu sacma sebepler ayrı bir yük oluşturuyor bizlere.Benim beden sağlığım gitmiş omurga kırığı 150 mg regapen ve günde 8 adet kasılma ilacı lioresal alıyorum. Tüm hasarimi verecekler devletin suçu bu.yoksa basit bir sebeple, hukuk süreci zaten berbat .birde bu sacma sebepler insanı daha çok üzüyor.

Son düzenleme:
Üst Alt