Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Trafik Sigortasından Tazminat Almak..

erci malesef bizim ülkemizde böyle biseylerden feragat etmezsen beklemek zorundasın bende teklifi görcem daha olmadı beklicem yargitay sonucunu

kazazede temyiz karar harcı 4550 TL sigorta şirketi Yargıtay'a giderken yatırmış.uyap ta gözüküyor o meblağ neyi ifade ediyor...???

09.10.2020 tarihli Resmi Gazate'de yayımlanan 17.07.2020 tarih ve 2019/40 Esas Sayılı, 2020/40 Karar sayılı Anayasa Mahkemesi Kararı ile ile KTK'nın 90. maddesinde geçen Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında geçen tazminatların "bu Kanun ve bu Kanun çercevesinde hazırlanan genel Şartlarda öngörülen usul ve esaslara tabidir." ifadesi, "ve genel şartlarda" ve 92. maddesinin iptaline karar verilmiştir. Yani, Kanunda açıkça yetki verilmeyen hususlara ilişkin Genel Şartlarla düzenleme yapılamayacağı kararı verilerek, buna ilişkin idareye düzenleme yetkisi veren maddeleri Anayasaya Aykırı bularak reddetmiştir. Bu durumda Genel Şartlarla yapılan düzenlemelerin önemli kısmı da hükümsüz kalmıştır."

2016 yılı mayıs ayında trafik kazası gecirdim. %98 ağır engelli kaldım.
310 bin lira aldım.
Buiptal kararıyla o zaman alamadığımız bakıcı gideri tazminatını alabilir miyiz. ?

ben 2015 te kaza geçirdim ve hâlâ Yargıtay'da.%88 raporum. Seninki Yargıtay'a gitmedimi??? Sorduğun soruyu bence tazminatinla uğraşan avukatına sor.baksana benden sonra kaza gecirdin ve benden önce almışsın adam baya iyi bir avukatmis ...
Bigeran Yazılım

Ha benimki 270 bin poliçe den kazandığım tazminat,227 bin de bakıma muhtaclik tazminatı ve şimdiye kadarki yasal faiz.zaten sigorta şirketi ile anlasamadigimiz konu bakima muhtaclik tazminatı.uzlasmada 270 bin de uzlasalim bakıma muhtaclik ve yasal faizden vazgeç dediler kabul etmedim Yargıtay'a gitti.bu demek oluyor ki siz onlardan ya feragat etmişsiniz yada hiç ona basvurulmamis ise avukatına sor...

Bakıcı giderinden bence feragat edilmiş ki öyle çabuk almışsın bence...

Bizim zamanımızda çıkan yasayla tek policede birleştirmişlerdi. Police 310 bindi o kadar aldık.
Anayasa mahkemesi o yasadaki bazı bölümleri ekim ayında iptal etti.
erci avukat ile almadık. 2017 yılında %100 adli tıp raporuyla hasar danışmanlık şirketiyle %5 anlaşarak aldım

Bigeran Yazılım %5 mükemmel valla.bence o hasar danışmanlık şirketi ile irtibata geç ve sor alabilirsinde.ben Ankara da bi hukuk bürosu ile%15 anlaştım.tahkim,istinaf tüm yasal yerlerden sınandik şimdi de yargitaydayiz.yani hâlâ bekliyoruz.basvurdugun gibi kisa sürede aldıysan yine de karlisin çünkü dolar makul seviyedeydi.benim hem bakıcı tazminatı hemde poliçe den alacağım tutar toplam 500 bin gibi ama senin gibi ilk başlarda alacağım 300 bin değerine düştü dolara karşısında.yani dolar düşükken 300 bin verselerdi tek poliçe adı altinda daha iyi şuan ki 500 binden...sen her türlü kardasin%5 anlasmanida göz önüne alırsak,hem süreç uzadıkça pisikolojikmen de yıpratıyor insanı.ama diğeri için de sorustur.sanki benim avukatta bu durumdan bahsetmişti.bakici giderini kabul etmiyorlar 270 bin al anlaşalım diyiyorlar dedi.ben avukatima kızdım ve kabul etmedim.madem tek poliçe tutarını vermeye razilar 2015-16 yıllarında uzlassaydin dolar 5 TL civarındaydı kabul edilir yanı olurdu.bes yıl geçmiş yeni mi aklına geldi uzlaşı dedim ve iki tutarida istiyorum sağlığımı kaybettim dedim ve yargıtaya gitti.benimde adli tıp rapor %100 .

erci inşAllah senin alacağını düşünüyorum. Az daha sabır kardeşim. Dolar kuruna göre evet para ciddi değer kaybetti.
Hasar danışmanlık şirketleriyle calışırken ipleri sıkı tutmak lazım.
Buraya yazayım

1- Vekalet verin lakin hiç bir sözleşmeye imza atmayın
2-Genelde bir avukatla çalışırlar ve ona da vekalet alırlar. Eğer avukat vekaleti isterlerse

Avukatlık Kanununun 164/4 *(Para çekme yetkisi verir) bu yetkiye abz-u kabz yetkisi denilir vekalet verirken bu yetkiyi iptal ettirin.

Hukuk Muahakemeleri Kanunu madde 73/1 *(Sözleşme imzalanmamışsa %20 ye kadar avukatın meblagdan para kesmesine imkan verir.)

Sartlı sözleşme imzalayın. %5-6 ideal bir rakam. Hakkınıza ortakcı etmeyin. . Rücu halinde avukatı da rücuya dahil edin .

Burada sıkıntı rapor almakta eğer rapor alabilirseniz kimseye takip için bosuna para vermeyin. Sigorta sirketini arayın. Kargoyla müracaat edin yeter.

Bigeran Yazılım haklısın ama ben 2015 te kaza geçirdiğinde yatalaktim ve bi aracı ile anlaştım.o aracı da Ankara da bi hukuk bürosu ile çalışıyordu ve%15 kağıda parmak bastım.eller kazadan dolayı his olmadığı için parmak bastirdilar hastanede.bir yıl sonra rapor alırken adli tıp kurumu dan avukat vekalet istedi onuda verdim.ve 4 yıldır e devlet ten takip edip onları arıyorum ne aşamada diye. O kadar. Artık vekalette abzu kabz varmı,rucu halkına dahilmi onları bilmiyorum.sadece bildiğim dava devam ediyor.alinca %15 onların.bunun dışında ne olur bilmiyorum.hayirlisi olsun.

kazazede

2019 da trafik kazası geçirmişim beyinden ameliyat olmuşum asgari ücret görülüyor maaşım adli tıp %40 rapor verdi tazminatım ne olur yaşım 39 evli 3 çoçuğum var kazada suçum 0

arkadaslar bişey sormak istiyorum yargıtayda olan dosyamızı hızlandırmak adına durumumu ızah eden bir dilekçe yazıp göndersem bir etkisi olurmu bilgisi dahilinde arkadasların görüşlerini bekliyorum..

Hic bir faydası olmaz dosyalar ust uste sırayla takibe alınıyor ancak millet vekili tarzinda bi tanidik olursa dosyaniz en uste konulabilir

Arkadaslar yuzde 33 rapor rapor tarihi 2021 kaza tarihi 02 21 2018 asgari ucretli kusur orani yuzde 100 karsi tarafta yas 42 bekarım sizce nekadar tazminat cıkar asagı yukarı

Rapor tarihi 2020 kaza tarihi 2018 kusur orani yuze 0 yas 43 rapor yuzde 33 asgari ucretli sizce nekadar tazminat cikar yardimci olursaniz sevinirim

Merhaba 2018 ocak ayında yolcu olarak kaza geçirdim karşı taraf kırmızı ışıkta geçti leğen kemigim kırıldı 5 gün hastanede 4 ayda evde yatalak kaldım şükür ki parçalı kırık olmadığı için ameliyat olmadım önce bi avukata o ilgilenmeyince bi hasar şirketine dosyami verdim bana önce 90 ile 125bin arası alırsınız dedi ama sonra başka birinden raporun yüzde 7 olduğunu öğrendim toplamda 43 bin aldım yüzde 20 +KDV de verdim daha alacağınız var deyip oyalayıp durdu başka bi hasar şirketine verdim dosyamı daha önceki anlaşmış dedi fark istemis burada vereli 1,5 yili geçti artık sıkıldım ne yapabilirim bide sorum karşı tarafa sigorta harici tazminat davası açabiliyormuyuz

merhaba geçmiş olsun zaten dosyanı ilk verdiğin yer sigorta şirketiyle uzlaşmaya gittiyse alacak verecek yok şeklinde ibra imzalanmıştır .boşuna seni bekletmişlerdir .ikinci verdiğin yer ise muhtemelen trafik kazalarına ödeme çıkıyordur bilgisinin dışında bilgi sahibi değildir tahminim hani nolur rapor oranın değişir ödeme alma şansın doğar.dosyanı verdiğin yer gelen ibrayı sana gösterdimi ne kadar ödemenin çıktığını biliyormusun
kafandaki sorulara cevap almak istiyorsan 05327495986 ara yada çağrı ver görüşelim adıyamanlıyım

Merhaba
Benim babam trafik kazası geçirdi.2019 agustos ayında karsıdan karsıya gecerken araba vurdu sag ayak bilegi kırıldı parcalı kırık platin ve 5 tane vida koydular.
Çok zorlu bir süre geçirdi malum kilolu da.
Ancak şu an babama vuran adam elini kolunu sallaya sallaya geziyor. Çünkü savcılık babamı yüzde yüz suclu buldu.Karsıya gectigi yerde yaya gecidi yokmuş.
Adli tıp agır kusurlu durumda oldugunu belirtiyor hastanın ama savcılık babamı suclu buldugu icin herhangi bir hak taleb edemiyoruz.
Konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

kazazede

Kazadan dolayı kalıcı engellim yok benim. Tibia, fibula açık kırık oluştu. Davam 5 yıldır sürüyor. :). Adli tıpa dosya şimdi yine gitti bu dördüncü gidişi. Meslekten kayıp %4.5 gibi bir rakam verildi para hesaplandı ama tabi devamlı sigorta şirketi itiraz ediyor. Mapfre sigorta şirketi. İşi zora koşuyorlar. Hayırlısı bakalım.

yardımcı olcak arkadasşaların dikkatine fikirlerinizi bekliyorum..tahkim yargılamsı sonucu davamı kazandım istinaftada haklı çıktım şimdi yargıtaya gitti beklşyorum ..avukatım uzlaşma teklif etti sigorta şirketine demişlerki kazadan iki sene önceki psikiyatri tedavi,lerimi göndercekmişim psikiyatri oranımda var raporda kazadsn önce olduguna inanmişlar yoksa değerlendirmezlermiş şu aşamada yargılama bitmiş tazminat hesaplanmış iki sefer rapor alınmış benden böyle bir evrak talep etmeleri ne kadar doğru ne yapmam gerekir?ücretsiz destek..

Efe3550
adı üstünde anlaşma, evrak talep etmeleri gayet normal,empati yapın lütfen bu gibi durumlarda
ha kazanacağına % 100 eminsen neden anlaşma yoluna gidiyorsun, derler adama

Tesekkur ederim kazazede evet avukatim saglam bir karar dedi kesin kazanacagiz cünkü istinaf dan karar düzeldi öyle olusturuldu sadece acil paraya ihtiyacim oldugum icin anlasmak istedim yoksa bende kesinlikle beklemekten yanayim ama bu durumda bekliycem cünkü anlasamk istiyorum diye her hakki kendilerinde görüyorlar ben evrakda göndersem hakkimi düsük verceklerine eminim

Halk sigorta kaç günde tazminat ödüyor %12 oran 25 kusur 8bin 9bin maaş bu şekilde olan var mı tahmini kaç olur tazminat

Kaza tarihinde yaş 28 idi

Halk sigortadan bilgisi olan yokmu hiç

Halk sigorta bitirdi bizi

Trafi kazası ve sigorta çilekeşi

Evet arkadaşlar 2018 yılı haziran ayında elim bir trafk kazası geçirdim kendi aracımla yagış nedeni ile bariyerlere çarparak durdum maddi hasar meydana geldi ve aracımı emniyet şeridine çekerek çekici çagırdım.buraya kadar herşey normal aracımdan inip reflektör koymak için tam bagaja yönelmişken aynı yerin 100 metre gerisinde iki araç birbirine çarparak kontrolü kaybederek beni aracım ve kendi aracı arasına şıkıştırarak yaraladı.kazadan dolayı sag femur da açık kırık diz altında ise parçalı 7 adet kırıkla hastaneye yattık açık kırıgın enfeksiyonu sonrası tedavi ve kırıklarla alakalı 23 defa ameliyat geçirdim şuan sağ bacagımda 4 adet plak 68 adet vida mevcut ve sağ bacagım artık kullanılamaz durumda çok sayıda doçent ve profesörlere muayene oldumsada artık tıp yetersiz ve diz üstü amputasyonun benim için en iyi çözüm olduğunu söylemeleri.
Gelelim asıl konuya Eylül ayında tedavide gördüğüm Gülhane Eğitim Araştırma hastanesinden %60 engelli ve Kısmi bagımlı ibareli heyet raporunu aldım avukatım gerekli evrakları siğorta şirketi olacak lanet olası sompo japan firmasına göndererek gerekli taleplerde bulundu aylarca bekleme sonrasında sigorta şirketinin bugün avukatıma ibraname göndererek tarafıma ödemek için 105.673,000 tl tazminat hesaplandığını iletmiş dogal olarak avukatım kabul etmedi. kaza tarihinde yaşım 41 ve karşı taraf bilirkişi raporuna göre asli kusurlu sayıldı ve mahkemeye sunulmuştur kamu kurumunda memurum o günki brüt maaşım 4200 net 3550 tl idi,ve avukatımın hesaplatmış oldugu Aktüer hesabına göre 580.000,00 tl tazminat çıkmasına karşın bu lanet olası sigorta şirketleri insanlara ezyetten başka bişey yapmıyor yaklaşık 2,5 yıldır evde tekerlekli sandalyeye mahkum yaşıyorum sompo japan denilen sahtekar firma aşşağılık karektersizler bundan sonraki hayatımda engelli olarak yaşamamın bedelini 105.673,000 tl olarak belirlemiş insanları soyarak yaşayan sahtekarlar bunlar, tabiki peşini bırakmadan yılmadan yasal çerçevede hakkımı arayacagım.

UNUTMAMLIYIZ Kİ HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ.

geçmis olsun oncelikle.. bildiğim kadarıyla, trafik sigortalarında üst limit 360bin . evet 580 bin hesaplar doğrudur, ama sigorta sirketlerinde üst limit vardır. yani en fazla alabileceğiniz rakam budur. Ama tekrar ediyorum benim bildiğim bu. belki değistiyse bilemem.

Evet endereren haklısınız 2018 yılı sigorta kaza temimatı 360 bin tl zaten biz bunu talep ettik ama sigorta şirketi kendince hesaplamalarla 105 bin tl çıkartmış öfkem buna teminatını verdiği meblagı versin tamam ama bahsettikleri meblağ teminatlarının 3/1 bile değil ki geçtim parasından benim sağlığımı versin paraları batsın benim bacağımı geri versinler ben onlara vereyim 105 bin tl yi yani bunların hepsi sahtekar karektersiz ve dolandırıcı millete sigortayı zorunlu yaptırıp parayı cebe atarken ne güzel şöyle teminatımız var böyle kolaylıklar var hepsi yalan dolan dalavere şerefsiz bunlar şerefsiz.

trafik kazası sonrası ne kadar tazminat alabilirim ?

merhaba 22 yaşındayım 11-06-2020 tarihinde arkadaşımın aracıyla tek taraflı kaza yaptık ben yolcuydum.sağ bacak tibia şaft kemiğim ve sol omzumdaki fumerus kemiğimde kırıklar oluştu.bacağıma platin takıldı ve omzum da vidalarla tutturuldu.ne kadar tazminat alabilirim ? teşekkürler

merhaba kazazede 11-06-2020 tarihine 21 yaşında iken arkadaşımın arabasıyla kaza yaptık.kazada arkadaşımda ehliyet vardı alkol de yoktu.ben arka koltukta yolcuydum.sağ bacak tibia şaft ve sol omuz humerus uç kırıklarım oluştu.8 gün hastanede yattım 2 ameliyat geçirdim.omzuma vidalar çakıldı bacağıma platin takıldı.acaba tahmini ne kadar tazminat alabilirim ?. bir de benden sigorta şirketi adli muayene raporu istedi bunu nasıl alıcam bilen var mı teşekkürler

dirobey

kaza sonrası seni gotürdükleri hastaneden alacaksın. ücretlendirme icin once sağlık kurulundan ozür oranı alman lazım. ozür oranın belli olduktan sonra, senin gelir yas vss bilgilerine gore tazminat tutarın belli. olur. Yani ortada hiçbir veri yok sensonuç istiyrsun :)) matematik formülü gibi düsün :) gecmis olsun kardesim

Merhaba arkadaşlar 22.071983 doğumluyum 30.11 .2019 tarihinde yolcu olduğum ticari taksiye arkadan çarpma ile kaza yaptık ve t12 seviyesinden omurilik felclisi oldum bir hafta önce raporumu aldım 57 oran verdiler sigorta şirketine evrakları gönderdim sulh çalışması başlatalım dediler ve evraklarımi medikal expere göndermişler sizce ne kadar bir teklife evet demeliyim hakettigimiz mevla ne olur acaba

Watersportyusuf
Poliçede yazan miktarın tamamını alacaksın, çünkü tazminatın çok çıkacak, poliçede yazan miktardan sonra geri kalanınıda size çarpan aracın ruhsat sahibi ve şoförden alacaksın,

Üst Alt