Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türk Telekom engelliler için yeni bir tarife mi başlatıyor?

SOSYAL TARİFE

• Aylık paket ücreti tüm vergiler dahil 12,50 TL’dir.
  • Tarife kapsamında 3.000 dakikaya kadar şehiriçi görüşmeler ücretsizdir.
  • 3.000 dakika limitini aşan şehir içi görüşmeleriniz dakikası 12,6 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • Şehirler arası görüşmeleriniz dakikası 12,6 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • GSM görüşmeleriniz dakikası 37 kuruş üzerinden ücretlendirilir.
  • 31 Aralık 2011'e kadar akşam 7’den sabah 7’ye tüm ev telefonlarıyla şehir içi ve şehirlerarası bedava konuşabilirsiniz.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ücretsiz seyahat kartı verilen Şehit yakını, Gazi ve Gazi yakınlarından ev telefonu aboneliği yaptıran veya olan müşterilerimiz tarafından tercih edilebilir.
  • Özür durumuna göre, tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzeri olan müşterilerimizden tam teşekkülü hastanelerden alınmış olan sağlık kurulu rapor/heyet raporu ibraz edenler faydalanabilir. Kurumlar tarafından tahsis edilen “kimlik kartları” ile yapılan başvurular kabul edilmez.
  • Sadece adına kayıtlı bir telefon aboneliği için bu tarifeden faydalanılabilinir.

Olay buysa pek gaspedilen bir sey oldugunu zannetmiyorum. Zaten sabit telefon hattı kullanmanın gene esprisi ADSL hizmeti almak olduguna göre, " tüm vergiler dahil 12,50TL " cümlesi sanırım fazla muhabbete ve detay aramaya gerek bırakmıyor.

Böyle sahte haberlere inanmayın. Ortada ne kaynak var ne bir şey var. Biri uydurmuş herkes inanmış
Türk Telekom indirim yapsa sağda solda böyle uydurma haberler yerine, kendi sitesinde bir duyuru yapar.
Kısacası biri feci keklemiş herkesi :D Ha bu arada umarım Telekom açıklama yapar ve evet bu doğru der.. ;)

arkadaşlar türk telekomdan görme özürlüler için uygulanan sosyal tarifenin kapsamını genişleterek tüm %40 ve üzeri engelli raporu olanlar için uygulanması konusunda talep de bulunalım her en gelli kardeşimizin telekomdan bu talebi istemesi durumunda eminmki telekom abonesini artırmak amacıyla dikkate alacaktır

engelli raporu %40 ve üzeri olanlar için tt net den %50 indirim bekliyoruz

Master;

Ortada yanlış veya kekleme diye bir şey yok. Ben bizzat Ümraniye Telekom Müdürlüğüne gittim. Ve bizzat Sosyal tarifeye geçiş yaptım.

türk telekom ordu baş müdürünün açıklaması var sosyal tarife %40 ve üzeri raporu olanlara mevcut aboneler için aylık 12.50 tl yeni aboneler için 9.90 tl ve ayda 3000 dakika hediye,

döngeri yanlış uyguluyorlar hep zannedersem.. mail atmıştım telekoma beni aradılar :
Sosyal tarifede (gazi-şehit yakınları, engelliler için) yeni abonelere 9,90 tl. eski abonelere 12,50 tl. dedikleri paketin olmadığını Telekom tarafıma az önce açıkladı. Köy Avantaj-Gap tarifelerinde yeni abonelere 9,90 tl (kdv+öiv) 24 ay sonrasında da 12,50 tl. aylık sabit ücret olacakmış. ama engelliler için yeni abone olsan daa eski abone olsan daa 12,50 tl. 24 ay sonrası filan da meçhulll. bu ne perhiz ne lahana turşusu.. köye yerleşip köy avantaja geçecem. engelliler için bi iyilik yapıyor görünüp durdular.. şaştığım taraf engelli arkadaşlarımızdan bi çoğu da 9,90 dan işlem gördü. öyle bi tarife uygulanmadı denildi. ne ettiklerinden haberleri de yok gibi göründü bana. :confused:

ya köylü vatandaş köy ağası benden üstün bnm ne köyüüüm, ne arabaam, ne traktörüm, ne tarlalarım var........

sizde benim gibi yapin arap sermayesine para vereceğinize ben ev telefonumu iptal ettirdim uydunet baglattim 36 lira ödüyorum hem tv keyfi var hemde sinirsiz internet ...püfff

Bu tarife mevcut.<köy avantajla karıştırılıyor sadece...En yakın TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜNE BAŞVURU YAPIN..

nur hanım çok doğru söylüyorsunuz. karıştırılıyor. teşekkür ederiz.az önce tekrar arandım aynı kişi tarafından bilgi doğrulaması için arıyoruz dedi ve yeni abone 9,90 tl 24 ay süre boyunca 3000 dk bedava görüşme ..
döngeri müşteri hizmetlerinden aranmam ve o şekilde bilgilendirmem sebebi ile sözünü bölmüş oldum. senin yazdığın şekilde evet :eek:

SEVGİNUR 24 ay bitiminde aylık 12.50tl ye 3000 dk sehir içi görüşecksin. Bunun yanında da akşam 7 sabah 7 kampanyası yıl sonund kdar devam ettiğinen aylık 6000dk bedava görüşme veriliyor...

arkadaşlar bu sosyal tarifeyi nette yapmaları için kampanya başlatalım,biliyorsunuzki bir çok engelli kardeşimiz evlerinden dışarıya çıkamıyo bu sebeple engellilerin dünyaya açılan yegane pencereleri artık internet olmuştur, telekom bu konuda bir çalışma yaparsa o zaman engelliler için iyi bir iş yapmış olacak ve hemde kendileri için iyi olacak abone sayılerı artmış olacak diye düşünüyorum,

Yazdığım mesaj:

Engelliler için Telefonda sosyal tarife uygulamasi gerçekten güzel bir uygulama tesekkür ederim... Acaba internet içinde sadece görmeyen engellileri degilde geneli kapsasa diyorum,engelliler kelimesinin açiliminda ayrimcilik yapilmamis olur. Taktir edersinizki evinden disari çikamayan dünyaya TTNET üzerinden açilabilen biz engelli insanlara önümüzdeki Sakatlar haftasinda bir müjde verilirse, memnun olanlarin dualari sizlere olacaktir.Sevgi ve saygilarimla,.​
Gelen cevap:

Değerli Müşterimiz,

Tarafımıza iletmiş olduğunuz geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

TTNET olarak hizmetlerimizi her alanda daha iyi seviyelere getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.

TTNET hizmetlerine yönelik görüşlerinizi iletmenizden memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla,
TTNET A.Ş.​

Ben mail attım ve cevapta aldım.Haydi sizde yazın...olacak gibi net indirimi...................

döngeri;

internet te de kampanya başlatmışlar sınırsız 38 tl

bugün beni ttnetten aradılar sordum engelliler için indirim varmı diye yok dediler bu ne çelişki

falim;

sizi neden aradılar bilmem ama bugün(11.05.2011)türk telekoma gittim.eşim üzerine olan telefon ve interneti kendi üzerime aldım.yeni aboneler için 9.90tl devirli ve eski aboneler için 12.50 tl aylık ücret.internet sınırsız 49 tl den 38 tl ye düştü .iyi akşamlar

çınar68;

internetde nasıl indirim yapıldı ben 1 ay öce 1 mbıt sınırsızdan 8 mbıte kadara gectım 55 tl8 ay%50 indirmli ödeyecegım sızde nasıl 49 dan 38 e düştü sınırsız hzınız yıne 1 mbıt mı dıyecegımde 1mbıt kaldırıldı artık herkes 8 mbıte kadar kullanmak zorunda sadece eskı abonelerınkı deva medıyor sızde yen ıaldıgınız ıcın 8 mbıte kadar olması lazım

bosverMUSTAFA;

Mustafa kardeşim sen bir ay önceden bahsediyorsun ben sana tarih veriyorum.ben yeni abone olmadım. eşimin üzerine olan internet ve telefon aboneligini kendi üzerime geçirdim.bunu daha iyi ögrenmenin yolu 444 0 375 i araman yada en yakın türktelekoma ugramandır

Bu konuda biraz verir misiniz..?

Yani internetteki indirimli tarife konusunda...

internetteki indirim şöyle şuan için görme özürlü engellilere direk indirim yapılıyor diğer arkadaşların dedikleri konu ise telefon sizin üstünüze değilse yada yeni bi hat alıp net bağlatacaksanız şuan ttnetin kampanyaları var onları söylüyorlar işte 24 ay tahüt verene tt net 39tl 1yıl net limitsiz paketi diyor ama bu indirim değil

Teşekkürler Walera...
Bu arada ben bir Smile ADSL taahhütsüz 4 GB ve yanında 3TL fark ödeyerek (26,81 + 3 = 29,81 ) 8Mbps hıza çıkma karşılıgında promosyon olarak verilen D-Smart hizmeti kullanıcısıydım. Ancak son zamanlarda artık kota aşımımıdır yoksa başka birşey mi pek kestiremedigim sebepler neticesinde gittikçe artan fatura bedelleri yüzünden canım sıkıldıgı için aboneliğimin iptalini istedim.
Aradılar ve eski bir üyeleri olmam sebebiyle 8 Mbps sınırsız ve yine yanında bu kez ücret de talep etmeden D-Smart ın dahil oldugu paketi 49 TL. olarak teklif ettiler. Kabul ettim. Sanırım pekde fena olmadı.
Bilginize diyor sevgilerimi ekliyorum...

Özürlü insanlar için kampanyanın bitiş süresi diye birşey olabilir mi ?.. böyle bir mantıksızlık Uganda'da bile yok... yazık ....

arkadaşlar ttnet'te sadece görme engellilere mi indirim ortopedik engellilere indirim yok mu ?

şimdi ttnet aradım sadece görme engelliere indirim oldugunu müşteri hizmetlerinden arzu hanım bizat tarafıma söyledi

ben sosyal tarfifeye geçtim internet ne olacak

Hepimiz TTNET'e indirim bütün engellilere yapılsın maili atarsa sonuç alınacak gibi,ben mail attım cevapta geldi....

telekom sosyal tarife faturanız ne kadar geldi?

telekom sosyal tarife faturanız ne kadar geldi ne kadar konuştunuz

hani engelli tarifesine geçişte 30 eylül son deniyordu, kapatılmış sebep de kontenjan dolmuş :mad: nekadar aptalca bi düşünüş bu telekomun zihniyeti..sanki:mad:şukadar alabiliriz denmiştii..:mad:

kim dedi kontenjan doldu diye oturdugun yerdeki telekom mu dediyse sen müşteri hizmetlerine durumu anlatan e mail at bu kampanya degil ki kontenjan olsun bu tarifede kontenjan olmaz bence
bak bende gitmiştim merkezdeki telekoma müdür böyle tarife yok dediler ben var dedim onlar yok tamam dedim eve geldim müşteri hizmetlerine durumu anlattım birgün sonra telekom müdürü aradı tarifeye geç diye başıma böyle olay geldi bunları şikayet edecen aklı başlarına geliyor
https://ett.turktelekom.com.tr/etmh/webIndexPageMisafir.do

telekom bayiliğine gittim. o tarife durduruldu, çünkü yoğunluk olduğundan doldu tabiri kullanıldı.memurlar tekrar mail imize bakalım dediler ve açılmadığını söylediler. biz de bekliyoruz dediler hatta. haklısınız arayayım müşteri hizmetlerini, uyarınıza teşekkür ederim. telekomdan her oyunu gördüm. haberimiz yokken 2 paket birden atlatılmıştık.şikayette bulunduk eski paketimize döndürüldük, ama farkı ödemediler bu da ayrı zararları..

Kampanya Başvurusu 10 Nisan 2011 itibari ile başlayacak olup, başvuru süresi 30 Eylül 2011 tarihi itibari ile sona erecektir.

30 Eylülde bitecek bir kampanyayı 2.5 ay öncesinden kota doldu diyip durdurmanın mantık çerçevesinde bir açıklaması var mı?. Son durum ne kampanyadan yararlanmak isteyenlere hala kontenjan doldu deniyor mu?.

Üst Alt