Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türkiye Aile Desteği Programı

bi yakınım var bagkurdan emekli 4250 tl alıyor evde 3 kişiler yardımdan faydalanabilirmi?????????

Evet Gelir testi ve yardıma başvuru yaparak aile desteği,elektirik desteği ,18 yaşından küçük birey desteği alabilir.

Aile destek paketi kapsamındaki yardımlar 6 eylül'ü 7 eylül'e bağlayan gece yarısı PTT kurum ödemelerine geçmişti 2 gün kalmasına rağmen şu an hiçbir hareketlilik yok umarım yine bir ağustos ayının Eylül ayına sarkma durumu söz konusu olmaz çok saçma bir süreçti

Türkiye aile destek programı kapsamındaki yardım bu sabah itibarıyla PTT kurum ödemelerinde görülmeye başladı geçen ay olduğu gibi bu ay da bana 500 TL yatırılmış buradan anlaşılıyor ki zamlı aile yardımı 11.nci ay yani kasım ayında hesaplara yatacak

ARZU NUR YILMAZER günaydın kardeşim. gecen ayın 29 unda onylandı. ama miktar yazmıyor. tahmini bilgin önümüzdeki günlerrde. ödeme olurmu yoksa. birdaki ayamı sarkar.

iptekicanbaz

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı'nın bu süreci tamamen bir muallak çünkü 28 Haziran'da başvurdum 29 Temmuz'da onaylandı ancak ben Eylül ayında almaya başladım yani hiçbir şekilde bu kurumun mantığını hesap edemiyorsunuz tek çare bekleyip göreceksiniz eğer bu sabah tüm Türkiye'de PTT kurum ödemelerine yatırıldıysa sizinki Kasım ayında ödenmeye başlanır

Eylül'de 7.nci günü almıştık bu ay 6 ekim yazıyor

1 sene verilcek olan Türkiye Aile Destek Yardımı ile alakalı bir sorum var

Merhaba, İyi günler Günaydın. Arkadaşlar derya yanık açıklama yapmış dogru mu bilmiyorum ama haberturk sitesinde gördüm 1 senelik verilcek olan aile destek yardım paraları artcakmış dogru mu?

Zaten var olan mevcut konuda zam ile ilgili haberler paylaşılmıştır bu ay değil ancak kuvvetle ihtimal Kasım ayında zamlı yatırılacak ancak var olan bir konuyu okumak varken oradan devam etmek varken neden yeni bir konu açtınız merak ediyorum

ARZU NUR YILMAZER Cok pardon unutmuşum ben epilepsi var ya bende bilinc kaybı geciriyorum bayıldıgımda. :( Epilepsinin Tüm tepkileri var bende kasılma agızdan köpürme kasılma kafa sallama göz kitlenme vb.

Çok geçmiş olsun
Ama yinede her türlü derdimize rağmen hayat yaşamaya değer.

Kesinlikle Arzu hanım. Çok Teşekkür ederim. Lenfoma kanserini atlattık şükür bogaz tarafından amilyat olduk tedavilerine gidiyoruz da epilepsi amilyat'dan taburcu oldukdan sonra cıktı :( Hap içmesem daha kötü oluyorum yani.

Evet ptt kurum ödemelerinde 6 sı yazıyor zamlar kasım da yatacak demişti derya hanım bunada şükür diyecez

550 tl alan zamlı ne kadar alır acaba?

Aile desteği programı na başvuru 10 günce kabul edilmiş ti bugün PTT den böyle bir mesaj geldi ne diyor anlamadım
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanligi olarak hayata gecirdigimiz Turkiye Aile Destekleri Programina EDEVLET veya Vakiflarimizdan basvurmanizi bekliyoruz. B001

kon_ak
Banada geldi başvurdum daha öncede başvuru yapmıştım kabul görmedi bakalım şimdi ne olacak

Fatma mehmet

Bir daha başvurun kaybedecek bir şey yok sanırım biraz genişlettiller şartları :)

Barda5

resmen aile bakanlığından davet geldi yalnız sadece kömür yardımına başvurdum bakalım ne olacak

Ailedestekyardımı

Arkadaşlar
Aile yardımı Kasımda zamlı mı Alacagız
Teşekürler

Emekli 4250 tl alıyor evde 3 kişiler çıkmadı destek ne yapalım bilgi verir misiniz emekliye çikmiyormu

evet yüzde 90 zamlı aşağı yukarı iki katı

kon_ak

Bende 2022 alıyorum banada bu mesaj geldi hem 2022 hemde bu destek programina başvuru oluyor mu ? Bu mesajin gelme amacı böyle bi hakkımız oldugunumu gösteriyor?

sunnshine

Evdeki kisi basi gelir 1835 TL gecmiyor ise basvurun sorun cikmaz

(Gölge)

Tek gelir 4250 ise sorun yok yardim alirsiniz ev kiraysa bunuda dusun 4250 den sorun cikmaz lakin farkli bir gelir varsa siz nekadar belirtmeseniz de orda goruluyor bunu unutmayin

Babam emekli e devlet üzerinden aile destek programı başvurusu yaptı sonuç böyle Elektrik aylığım kesildi sebepsiz yere
uwfq8ug.PNG

Engelli ayliginda kesilmiş evde kaç kişisiniz

Engelli ayliginda kesilmiş evde kaç kişisiniz

Kisi basi gelir 1835 gecmiycek
Ev kira degilse kira indirimi uygulanmaz
Kira ise giren paradan kira gideri duser oyle hesaplanir sizin gelir buyuk ihtimalle asdigi icin kesildi yoksa engelli masi alipda aile destek paketi den yayarlanlanan cok konu o degil

550 tl alan zamlı ne kadar alır acaba?
Eski sistemde 50 tl farkla veriliyordu ona gore hesap edin lakin umutlarinizi arsa cikarmayin 😂

ARZU NUR YILMAZER 450 tl uygun görmüşler yarın çekebilirsin dendi. teşekkürler. cevap verdiğin için.

Zamsuz fiyat tabi jesin zam yapilirsa en dusuk 700 800 alırsın

Not sorularini topluca yazin cevap veriyim cogu cevap verdim ama okumadiniz sanirim 😂

Engelli bıraktım Elektrik yardımını bile kesmişler adamlar kesmek için yer arıyormuş gibi 4 kişiyiz evde çalışan yok

Kişi başına gelir 1.835 Lira nasıl düşüyor anlamıyorum engelli aylığı alan birisi 1.200 alıyor var sayalım 1.200 Liraya 600 eklenerek 1.800 oluyor benim gelirim aylıktan başka yok kredi kartım tek var ben başvuru yapmadım Babam yaptı hiç bir yardımda bulunmıyorum vermiyorlar yalan söylemeyin bari engelli aylığa tek mahkum ediyorlar yardımda bulana ya red ediyorlar yada kesiyorlar

Jokersiz45

"Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak"[/I] lafı cuk oturmuş! Geçmiş olsun...
Başvuru yapanları tedirgin ediyor. Bu TADP şeysi başvurusu böyle bir riski var demek

Üst Alt