Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türkiye Aile Desteği Programı

Bunların politikalarını tam olarak ne çözemedim ne ayak bilemedim vakıf heyeti memurları ne talimat alıp kesiyorlar Babam başvuruda bulunmuş benim aylığıma neden el koymuşlar birde yetmemiş Elektirik de kesmiş 180 indirim parası kesecek kadar insanı mağdur ediyorlar muhtaç bahanesi ile verdikleri para mı zaten günlüğü 50 liraya gelir gelmez

Jokersiz45

Babanın emekli maaşını 4 bölecen çıkan sonuç 1833 altı ise kesilmemesi lazım itiraz edin

4.800 Lira alıyor genelde ve engelli aylığı alan nasıl kişinin geliri nasıl hesaplanıyor sence aylığı ile hesaplanıyor itiraz ettik dilekçe verdik 19 Eylülde hala bir tık yok

Kurt arıyor sebepsiz yere kesmişler 144 arayın sorun

Yeşilkartlimisiniz

144 defalarca aradım dosyalara bakamıyoruz diyorlar ilgilenmiyorlar

Evet yeşilkartlıyım

Jokersiz45 kardeş bizdede bir asgari ücretli çalışan var birde benim 2022 maaş ım. ben başvurdum onaylandı. bağlı bulunduğun sosyal yardımlaşma vakfı ile bire bir git görüş gitme durumun varsa..

Benim durumum yok nasıl olsun ben çalışamıyorum kafan mı güzel tek gelir kaynağım o maaş başka yok üzerimde tabu araba hiç bir şey yok benim maaşım sorun yoktu şimdiye kadar taki o başvuru yardımından sonra ne olduysa oldu

Benim üzerimde bir şey yok yazmışım

Sana da ayrıca demedim o arkadaşa yazdım

Eşimeylülde500tl
Aldıekimde1100tl
Aldı
Kasımda
Nekadar
Alırbilmiyorum

Ailedestekyardımı

aile desdek e başvuracaz engelli yani 2022 maşı gelire dahil edilirmi.
ayrıva otomobil var buda gelire dahil edilirmi.

arakadşlar şimdi ben 2022 maşı alıyorum. evde yaşayanlar ve geliri böldüğümde tam sınırda yani alma hakkım var.
ama araç var bende 2.5 yıl önce aldığım bunun 120 de biri eklecekse. 190 bin ötv siz almışdım. kasgo degeri 650 bin bu yıl.
gelire 190 binmi 650 binmi 120 ye bölünüp dahil edilir.
her iki sinde de araç gelire eklendiğinde geliri aşıyorum. şimdi aile desdek proğramına başvuracakdım kafama takıldı syd vakvı tarafından incelenecek sanırım gelirlerim. bu durumda sonuç ne olur. gelirim var diye kesdirsem maaşı veya syd vakvı kendi görüp kesse borç çıkarmı. bunlar yılda birkez incelemek zorunda değilmi kanun öle diyor 3 yıl olacak. suç kimde hakim beyyy

evli eşler ayrı hane de yaşıyorken sosyal yadım başvurusunda değerlendirme nasıl olur 2 evinde gelirimi hesaplanır

Bu ne yardım programıymış arkadaş! Haksız yere red yiyen ilk başvurumdan 3 ay sonra, kapsamı ve miktarı arttırıldığı söylenen bu lanet şeye 2. kez başvurmuştum. 40 gün oldu hala süreç devam ediyormuş. Zaten süreli bir yardım programı ve şunun şurasında 7 ay kalmış. Zırnık koklatmamak için bin dereden su getiriyorlar. Cimer'e "süreç hızlansın" diye yazdım, bakalım haftaya sonuçlanacak mı? Bu saatten son olumlu sonuçlansa dahi, seçim yatırımı için şamatasını yaptıkları bu propaganda malzemesi için şükranlık duyacak değilim. Yurttaşı fıtık ettiler be! Seçimde benden babayı alırlar. :mad:

30.06.2022 beri işsizim%67 engelliyim evde çalisan yok işsizlik maaşım yok iş yerinden tazminat aldın(tüp bebek ilac hastaneye ve biriken faturalara gitti) ve kira vermiyorsun denilerek red yedim bugün sistemden baksalar banka kredi ve kart borçlarım görürlerdi.

Biraz önce sistemdeki cevap.
Başvurunuz, resmi ikametgahınızın bulunduğu (Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nde kayıtlı son güncel ikametgahınızın bulunduğu) İl/İlçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından uygun görülmemiştir.

E devletten başvuru yaptıysanız sosyal yardimlasmada dosyanız yoksa ondan da red yemiş olabilirsiniz basvurunuzu birde sosyal yardimlasmadan deneyin derim engelliyim demissiniz engelli aylığı alıyorsanız şartlarınız tutuyor olması gerekir

Engelliler %67 Orandaki çalışmıyan engel maaşı alanlar'da alabiliyor mu?

12/09/2022 internetten başvurum
12/10/2022 doğalgaz ve elektrik icin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurum
Sgk da 90 gün sistemde gözüküyor denildi 08/10/2022 tarihinden sonra tekrar gel denildi.
engelli maaşımda yok banka kartları ekside.
Benim bilmediğim bir servetim var yada e devlet üzerinden borçlarım gözükmüyor.

İş başvurularım tek göz engellim yada servis güzergahı olmadığından olumsuz oluyor.

Birde GSS 30.11.2022 148,83 borcu var.

Son düzenleme:
Sgk dan çıkışınız mi gözükmüyor anlamadım kusura bakmayın engelli maaşına başvuru yapabilirsiniz çıkışınız gözükmüyorsa ınternetten çıkış belgenizi alıp öyle başvuru yapabilirsiniz elektirik yardımı için başvuru yapılmıyor engelli maaşı bağlanırsa otomatik bağlanıyor elektirik yardımı

Ailedestekyardımı

Yardımayın
Kaçındayatıyor
Bilgisiolan
Varmıteşekür

Reddedildi/Feshedildi (Diğer Aylık/Yardım Alma Şartlarını Sağlamama Nedeni İle) bu ne demek oluyor ? Engelli aylığı da kesilir mi ?

sunnshine

Reddedilmiş ama aylığın kesilmez burada tuhaf olan engelli aylığı alanlara aile destek parası verilmesi lazım şartların tutuyor ki engelli aylığı alıyorsun vakfa git sor yada telefonla ara

2023ocakayı
Ailedesdek
Yardımına
Zamvarmı
Yardımcıolursanız

Arkadaşlarailedesdek
Yardımı
Ocakayızamlımı
Teşekürederim

Asgarıücretzamlandıailedestek
Yardımıneden
Zamlanmadı