Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vakıflar Genel Müdürlüğünün muhtaç aylığı ne zaman yatıyor?

Genelde erken yatardı da tedirgin oldum. Ama yatmadıysa sorun yok

Kütahya ve bölgesi de yattı an itibariyle. Herkese Allah' tan bereketler dilerim. Hayırlı uğurlu olsun.

3 gunluk bi sigorta giris cikisim olmustu ondan kesmiler cikis kagidini gonderdim ondan sonra aldim gecen ay size suan yattimi

Vakıflara verdiğim rapor süresizdi iş için yeni rapor çıktı 2 yıllık bunu vakfa bildirmek zorundamıyım bildirmezsem ne gibi sıkıntı olur?

Merhabalar arkadaşlar.Ağustos aylığını, Eylül aylığıyla birlikte Eylül ayı içinde alırsam bir sorun olmaz değil mi?

@Eyewitness Maaşın tekrar bağlandığında toplu mu aldın. Benim de sigorta giriş çıkışımdan dolayı maaş askıya alınmış. Vakfı aradım ağustosta iki aylık alacaksın dedi temmuzla birlikte.

E devlette kişi yardım bilgisi sorgulaması yaptığımda kişi bilgisi bulunamadı yazıyor. Geçen ay askıya alınmıştı. Bu ay tekrar bağlanmıştı. Yani telefonda öyle demişlerdi. Niye böyle oldu şimdi.

@laugh4life,

Kanunda haciz bloke koyulamaz deniyor ama vakıfbanka kredi kartı borcum vardı 2 ay otomatik el koydular borca karşılık bankaya gittim e devlete yazdım itiraz ettim vs vs sonuç alamadım bende vgm maaşını iptal ettirdim 2022 engelli aylığına geçtim maliye veya başka yerden bloke konulursa onu borçlu olduğun yere evrak gönderirsen bloke kalkar vakıfbank kanun falan dinlemiyor güya devlet bankası engelliyi perişan etmek istiyor ölsün diyor kısaca sizin borç nereye hangi kuruma

Arkadaşlar haciz , icra bloke gelemez.
Barda arkadaşımız bankasına borcu var ve banka borcunu tahsil etmiş , ama inatla parama el koydular diyor :)

İşine nasıl geliyorsa konuyu öyle anlıyor malesef..

Haciz bloke yok , borç var ve banka otomatik tahsil etmiş..

Koyamazlar, sadece hesabınızda şahsi para olursa onlara koyabilirler.
Mesela birinin icrası var düşünün, işyerine gönderilirken 4/1 kesilir diye yazılır.
Emekli veya devletin verdiği bir maaş var ise icra,haciz,bloke konulamaz.

Bununla ilgili kanun var.

Sadece şöyle düşünün; a bankasına borcunuz var ve devletten aldığınız yardım a bankasına yatiyorsa banka onu sizden tahsil edebilir.
Bu bloke ve haciz değildir.

Üst Alt