Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Vakıflar Genel Müdürlüğünün muhtaç aylığı ne zaman yatıyor?

@Hopee3466,

engelli maaşına her ne sebeple olursa olsun el konamaz diyor yasada maliye neden koyamıyor koysa da geri iade ediyor bankanın ki borç da maliyenin ki belediyeninki borç değilmi bu duruma göre neyse kanun işlemiyor avukata versem alırım ben o parayı da uğraşacak gücüm zamanım yok demek ki engelli maaşının bir garantisi yok bu durumda ...
2022 sayılı Kanun uyarınca bağlanan aylıklar kişinin rızası olsa bile haczedilemez, başkasına devir ve temlik edilemez.
Haciz de bloke de borca karşı yapılan bir işlemdir sonuç da ..

Son düzenleme:
@Hopee3466
Peki senden tahsil edemediği zaman anne babanın banka hesabındaki parasına bloke koyabilirler mi?Bu da kanuna aykırı mıdır?

@Barda5,
2022 sayılı kanuna Vgm'nin muhtaç aylığı dahil mi?

@laugh4life,

sonuçta 2022 benim bildiğim muhtaç veya engelli maaşı kanunen kapsaması lazım Her yardıma ayrı bir kanun çıkarılmaz yani. Anne babaya haciz olmaz borç kişiseldir borcun hangi kuruma onu söylersen . maliye belediye vs haciz koysa bile geri iade alırsın
Aydın bölge Vgm de el koyamaz dedi aradı ama bankaya ulaşamadı bir türlü bende telde ulamadım açmıyorlar teli kendim gittim sonuçta ama boş ...

@Barda5,

Devlet almadigimiz hizmete karşılık gss prim borclarina icra takibi baslatacakmis o açıdan sordum.

@laugh4life,

Belki Önce direk bankaya bloke koyarlar sonra engelli maaşı olduğu belgesini gönderirsen geri iade ederler engelli maaşı alan gss ödemez sosyal yardım vakfına git görüş senin ne zamandan bu yana gss borcun var bilmiyorum af falan gelmişti bir ara

@laugh4life,

öyle ama dinlemiyorlar ki kanunu uğraşmak lazım benim maliye ve belediyeden blokem oldu vakıfbanka vgm maaşı üzerine. Kurumlara bunun engelli maaşı olduğunu belge ile kanıtladım bloke kaldırıldı ama banka yapmadı Baktım banka ileçok uğşacağım aylar geçecek maaşı kurtaramayacağım vgm den vazgeçtim sosyal yardım 2022 maaşına geçtim bu salı günü ptt den alacam

Bulunduğun ildeki vgm yi ara ya da git sor bana el konamaz dendi Aydın VGM den

Şimdi benim vgm aylığım temmuzda ssk girişi olduğu gerekçesiyle askıya alınmıştı. Temmuz ayının 25 inde aradım aylık tekrar aktive edilmiş. Telefondaki temmuz ayınıda alırsın iki aylık dedi. Ama Vgm de toplu ödeme yok diye biliyorum. Bu duruma benzer bir durum yaşayan var mı? Gerçekten temmuz ayınıda alır mıyım?

Ayrıca hazine ve maliye bakanlığı devlete olan borçları tahsil edebilmek için vergi dairesi vasıtasıyla hesaplara e haciz gönderiyor. Hesap yardım hesabımı yada maaş hesabımı diye bakmıyorlar. 2023 yılında seçimlerden sonra kyk borcumdan dolayı vergi dairesi e haciz yolladı. Vgm maaşımı çekememiştim. Dinlemiyorlar malesef engelli maaşı falan. Borcumu vergi dairesi veznesine yatırdıktan sonra e haciz kalktı.

@furkander33,

Maliye
benim de vakıfbank hesabıma bloke koymuş du Vgm maaşı olduğuna dair belge gönderdim blokeyi kaldırdılar ama engelli maaşı dışında hesaba para girişi varsa onu affetmiyorlar

@laugh4life,

Bankadan o paranın şu tarih de vgm ce engelli muhtaç maaşı olarak yattığına dair belge alıp bildiriyorsun posta veya e maıl le yada yakınsan elden verirsin belki de mail yoluyla isterler bilemiyorum

Son düzenleme:
@Barda5,

Bankada hesap hareketleri dökümü dimi?Zaten orda gelen paranın nereden geldigini yaziyor.Belgeyi ve dilekçeyi maliyeye gonderirken Ankara'ya mi yoksa İstanbul'da bir subeye mi gonderiyoruz oyle bir durumda?

@laugh4life,
hangi şehirdeki maliye bloke koymuşsa onun telefonunu bul hukuk bürosunu ara onlar yönlendirir örmeğin ben Mersin maliyeyi aramıştım ona göre bankadan belge aldım gönderdim

@oxzd,

Valla cuma yatarsa çok iyi olur. Cumaya güvendim yatar diye. Cumartesi denize gidicem arkadaşlarla.

• Beğen
Reaksiyonlar: oxzd
@oxzd,

ağlanacak halimize gülmekten başka birşey gelmiyor elimizden. Hayata bak. Devlet baba 2 kuruş yatıracakda hesabımıza bir günlük de olsa insan olduğumuzu hatırlıcaz...

• Beğen
@furkander33,

😁😁😁😁😁 Muhtaç adamlar tatil planı yaparken çocuğuna bakamayan ana baba açlıktan ölür gider.. Ahhh yalan dünya ahhhh...

@deasn12,

Ayda sadece birgün dertlerden sıkıntılardan uzaklaşıp günü birlik denize gitmek tatil mi oluyor ?

Tasarruf ile sefaleti karıştırmayalım.

• Beğen
Üst Alt