Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Widex mi, Oticon mu?

rehitu

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Şu an mevcutta 8 yıldır aynı Oticon Go Pro cihaz kullanıyorum. Widex'i de çok övdüler. Sizce Oticon mu, Widex mi? Artıları, eksileri nelerdir? Bu markaların hangi modellerini önerirsiniz?

Yerinizde olsam bu iki markayı da denerim öyle karar veririm. Önemli olan sizin memnun kalmanız. İlerde bende Resound markayı düşünüyorum. Fakat denemeden karar vermek istemiyorum. Tabi geri hizmette çok önemli. Kolay gelsin.

Açıkçası çok ince ayarları kapabilen biri değilim. Yemekte de böyle. Bazıları o ince çizgiyi iyi biliyor ama ben çok fazla algılayamıyorum. O yüzden ikisinde de kısa deneyimlememde bir fark hissetmedim.

iki markada güzel marka,widex biraz daha masraflı cihaz ama,önemli olan iyi ayar yaptırabilmeniz,ayarı yapacak birini bulamazsanız cihaz pek işe yaramıyor,bu arada simensede bakın oda güzel ve kaliteli cihazdır.

Bende oticon opn denicem birgün

Kendi cihazım wideks sesi doğal

widex i deneyecegim ama favori markam resound.oticonda guzel sayilir.

"Masraflı"dan kastınız pahalı olması mı yoksa aldıktan sonra sık sık masraf çıkarması mı acaba hakancan06?

Widex'in hangi modeli acaba @Pluvia?
shukufe resound da çok duyuluyor artık; yeni ve yerli bir marka mıdır?

masraflı dememdeki maksat,pahalı bir cihaz,mesele bendeki cihazda filtre var,10günde de degişmesi gerekiyor,bir dönem 5 tl idi şimdi ne kadar fiyatı bilmiyorum,ayrıca arkadaşlardan duyduguma görede yedek parcası bayagı pahalı,burda bir arkadaş yazmıştı hatırladıgım kadarıyla mikrofunu bozulmuş 2000 tl istemişler,diger cihazlarda aynımı bilemiyorum tabi.

temiz kullanırsanız masraf çıkacagını sanmıyorum.

hakancan06 anladım; tamamdır teşekkür ederim. Sürekli yüzyüze bakacağımız bir tanıdık ısrarla bunu öneriyor ki ondan alıyorum cihazı; çok sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum.

Dream serisi kulak içi benimki kulak arkasınıda gördüm çok güzeldi ufacık

Şunuda bil ne cihaz alırsan al o fitresi değişcek 4 5ayda 1kere bakımı sana kalmış artık içini temizlettirmesi

Yağmurlu havalarda karda takma mümkünse

Pluvia ben de kulakiçi kullandım ve bunu da kulakiçi alacağım. Widex Daily 100 CIC olanı tercih ettim ben. Com Dex de alıp direkt bluetooth görüşme yapmayı düşünüyorum.

Oldumu kulağınıza cıc

Sesi güzel demi

Sorması ayıp ne kadara aldınız çok pahalandı

Kulak arkası alsaymışın keşke

Dışardaken anlıyomusun büyük salonlarda kafe yerlerinde

Oticon opn böleymiş dışardaki sesi kapatıp insan sesini ortaya çıkarıyomuş

Gerçekten ölemi bilmiyom:)

Ben Earnet dip kanal içi kullanıyorum 6 yıl oldu gayet memnunum. tabiiki araştır derim.

Pluvia

disarida sesi kapatip insan sesini one cikariyormus:eek:vallah bayiliyorum bu cihaz uretenlerin yalanlarina. her markanin baska baska yalanlarini dinleye dinleye iyicene guven duygumuz sarsildi:(butun cihazlar gurultu onledigini iddia ediyor:(kullandigim zaman ilk bas kafama taaaaak yapiyor. keski oyle bi iyilikleri olsa:(

shukufe bende videoda gördümde:)

Test etmek lazım şöle dışarı verirse:)

Benim cihaz elektrikli süpürgesini alçaltıyo çalıştırınca

Pluvia zaten önceki cihazım CIC idi benim bir sıkıntı yaşamam herhalde. Kulak arkası bana gelmez ya; sürekli dışardayım yağmurda karda çıkar tak zor iş. Ben çok uyguna aldım; tek fiyatına iki tane aldım diyebilirim.
mühendisbey 8 yıllık Oticon kullanıcısı olarak ihanet edip Widex'e geçtim ben de. Hayırlısı artık...

rehitu iyi almışon ozamn yağmurdan hepsi etkilenir dikat et kullanınca hayırlı olsun nerden aldın cihazı uygun almışın:)

Pluvia o bende kalsın. Şöyle kulağıma sağ salim takayım da ondan sonra yazışırız gene. Daha ölçüleri verdik birkaç güne gelir inşallah.

Banada lazım ilerde bakalım nasıl alacaz çok pahalılar

Daha önce 2013-2018 yıllarında 312 nolu pille çalışan widex clear 220 kullanıyordum avm gürültüsünden nefret ederdim, araba kullanırken teker ve trafik gürültüsünden rahatsız olduğum için cam kesinlikle kapalı yada çok az açık bırakırdım dizel değil benzinli sessiz araç kullanırken içeridekileri duyardım ama zor anlardım. Ancak bu cihazla sessiz ortamlarda, evde kısık sesle konuşanları bile rahat duyar anlardım, 5.sene olurken cihaz teklemeye başlayınca yeni cihaz almaya karar verdim. 2018 Ağustosta istanbul anabayiden aldığım 312 numaralı pilli kulak arkası widex beyond 440 aldım, birkaç hafta önce de sol kulağıma aynı marka modelde cihaz aldım. Eski model cihaz ile aradaki fark olarak avmde gürültüyü öyle bir bastırıyor ki şaşırdım, eski cihazla başım ağrırdı yeni cihazla çok mükemmel olmasa da masamda oturanları daha rahat anlamaya başladım eski cihazımla dikkat etmek için kaşlarımı çatardım kasılırdım, yaklaşırdım. Şimdiki cihazımla kafam rahat masamdaki ailem gürültüden kafamız şişti yemek bölümünde teneke sesleri gibi tavandan yankılanan tan tan seslerinden rahatsız olduk derlerdi :) bende “ hadi ya gürültülü yerde rahatım eve gidesim yok” demeye başladım. Hatta arabamın tüm camlarını sonuna kadar açmıştım hareket ettim şehir içi trafikte, arka koltukta annem yanımda kardeşim konuşuyor rahat rahat dinlerken, bana dedikleri şu oldu “oğlum arabanın camlarını çok açmışsın gürültü var” dedi, bende “hadi ya gürültü beni rahatsız etmeyince sizle konuşmaya daldım farkında değildim” dedim. Tek dezavantajı tv izlerken zor anlıyorum bunuda müzik programına geçiş yaparak geniş frekans bandını açtığı için tvyi bu programla idare ediyorum. Mecbur iPhone telefon aldım aramalarda işitme cihazı ile mükemmel ses kalitesi sunuyor hayatımda iki taraftan telefonla konuşmayı hiç yaşamamıştım. Daha önce forumlarda bahsetmiştim sağ 75-80db kayıp, sol 85-90db kayıp bu yüzden kulak arkasında mikrofon ile tel bağlantılı widexin son teknolojide sunmuş olduğu alınan kulak kalıplı bu kalıbın içine yerleştirilen çok güçlü HP recevier 100 yada 115 db civarı hoparlör mevcut çok yeterli olmasa da teknoloji geliştikçe eskilerden daha iyi. Temennim inşallah gelecekte daha güçlü dbli cihazlar üretirler ki daha çok memnun kalırım diye düşünüyorum. Daha çok çektiğim sıkıntı yanlarımda var, güzel yanlarımda var inşallah sizlerde benim gibi memnun kalırsınız.

Bu arada 2 cihaz aldım ancak şunu farkettim ki ilk İstanbul anabayiden aldığım cihazımı odyocu iyi ayarlayamadı sanmıştım, meğer Ankara’da 2. Cihazı aldığımda sağlam güzel çalıştığını ilk cihazımın eksik bir şeyler olduğunu ince ve tiz gibi sesleri diğer cihaz gibi net veremediğini farkettim Ankara’daki iyi ayarlayan odyocu tüm uğraşlarla en iyi bu kadar ayarlayabiliyorum deyince anladım ki, İstanbul’dan aldığım cihazım sakat yada fabrikasyon hatalı olduğunu düşündüm. Bayramdan sonraki hafta İstanbul’a gideceğim düzgün ses veremeyen cihazı teknik servise geri vereceğim garantiden değişim olursa inşallah sağlam 2. Aldığım cihaz gibi düzgün eşit çalışan cihazı yenileyecekler.

vay bee. gurultu onleme derken bayıldım valla. ama bak hıc ınanasım gelmedı. bıraz daha kullan bakalım.

ben phonak naıda aldıgımda yenı cıhaz kutlamasına gıttıydık kentparka. ıyı guzel konusa guluse yemege gezmeye gıdıyozya. daha kapıdan gırer gırmez butun sesler kesıldı. ayakkabı denıyor kardesım. banada fıkır soruyor guya. hıc ses yok. yenı cıhaz mahcup olmalı. hemenmı bozulur bu meret bu kadar paralar bayıldık dıye panıkleyıp orasını burasını kurcaladım. ama ses duymak ne mumkun. artık cıhazı cıkardım kulaktan sagır kulakla daha guzel duydum. bızım cıhaz kutlamada boyle olmustu.
eve gelınce uzuntuyle bıda taktım cıhazı. amannn calısıyomus. burda MEHMET AKSIT hocamızı takıp ederken gurultu onleme nanesının huylarını ogrendım. yanı cıhazda sorun yokmus.
gurultu onlıycem dıye butun seslerı kesıyomus mendebur cıhaz.

Bende şaşkınım gürültü önlemenin etkili olduğuna hiç inanmazdım, hayatımda bunu ilk defa nasıl anladım diye anlatacak olursam bu hikayem 1 yılım geçti. 1 yıl önce İstanbul'dan aldığım cihazımı İstanbul'daki odyocu hiç iyi ayarlayamadı, 4 defa gitmeme rağmen, ne gürültü bastırabiliyordu nede konuşulanları bazı kelimeleri yanlış anlıyordum. Ankara'dan aldığım 2. cihazı Ankara'daki odyocu iyi ayarladı. İyi ayarladığını deneme teslimi aldıktan birkaç gün sonra ailemle kalabalık gürültülü bir ortama girdiğimde anladım. Ancak dediğim gibi dezavantajı 2 metreden uzaklaşırsam tv seslerini zor anlıyorum, biraz kalın sesler geliyor gibi ince seslerde yetersizlik var bunu da ileteceğim. Dediğim gibi ne kadar para verirseniz verin marka model önemli değil size en uygun olanı seçin en son çok iyi bir odyometrise iş düşüyor.

Widexin bir modeli 110 serisinden başlayıp 440 ile bitiyor, örneğin gürültüyü azaltma özelliği 440 serisi 110 serisinden etkili ve pahalı olsa bile 440 pahalı olanı iyi ayarlayamayan odyometrise denk geldiyseniz vay halimize, o cihaza verilen para çöp oluyor. Örneğin widex clear 220 de yürürken rüzgar sesi gelirdi bazen rahatsız ederdi idare ederek bu böyle diye sonra alışırdım, o zaman clear 440 model serisini alsaydım belki de rüzgar sesi beni rahatsız etmeyecekti. Şuan beyond kullanıyorum rüzgar sesi ve gürültülü ortamdaki yani uzaklardan gelen toplu sesleri azaltmada etkili olduğunu eski cihazımı da yanımda taşıyarak gezerken eski ve yeniyi kulağımda bir kez değiştirerek farkettim. Kötü bir cihaz olsa da çok iyi bir odyometrisle bitiyor. Adanalı değilim ama :) Adanada yapılan en kötü Adana kebabı başka şehirdeki en iyi Adana kebabından çok daha iyidir, diye örnek vereyim.

GRAHAM BELL
Senin aldığın cihaz çok ilginç gürültülü kalabalık ortama girince sesi tamamen kesiyormuş pes doğrusu. Hadi geçtim camı açık araba kullanıyoruz diyelim uzaklardan ambulans sireni yada korna sesleri gelirse bu cihaz kapatıyorsa bir yanlışlık var bu cihazı üreten fabrika bunu yapmaz, yaparsa ayıplı mal sayarım masalarına atar mahkemeye verirdim. Yukarıda bahsettiğim gibi İstanbullu odyomestris beceremediği gibi onları bırakıp, apaynı marka model cihazla başka odyometrise çözdürebildiğimi anladım.

Benimkide öle önce gürültü oluyo gürültülü yerdeyse pencere açıksa mesela başta fışş diye ses geliyı sonra oses düşüyo yavaş yavaş

Benimkide widex dream obirlerini bilmiyom

Pluvia

Widex dream kullanıyormuşsun, demek ki aynı markanın her modelinden modeline göre gerçekten çok çok değişiyor. Mesela 2013 yılında widex clear aldığımda çok iyi bir cihazdı onunda gürültü baskılama özelliği yetersizdi hatta cihaz çok sessiz bir odadayken sesini fıss diye yükseltirdi saatin tik tik seslerini çok net duyardım, odada biri seslenince sesi standart haline getirirdi. Belkide gürültü baskılama özelliği 220 serisinde etkili olmayabilir, daha üst cihazlarda vardır onu bilemem bir modelin 4 serisinin teknik özelliklerini iyi araştırmak lazım. 1buçuk yıl önce piyasada widex beyond alacaktım yok dediler unique, beyonddan daha iyi diye önerdiler, Bluetooth aparatı ile mi uğraşayım olmaz dedim piyasada son çıkan modellerden alacağım deyince öyle kabul ettiler. Zaten widexte son çıkan model ile bir önceki çıkan model arasında fiyat farkı az oluyor.

Hear evet unico iyimiş

Unico ben aldığımdada vardı

Sesi duyunca anlıyonmu butür sesleri değil konuşmayı anlıyomusun

Senin cihaz beyondmu denedinmi unicoda

Özelliklerden anlamam pek

Blotot aparatı dahil değil zaten cihaz alınca

Ben kumandasını aldım ses aç yükselt hiç kullanmıyom gereksiz

Konuşmaların bazen yarısından fazlası bazen çoğunu anlıyorum.

Son cihazımı alırken devlet hastanesinde cihazlı ölçüm o zaman bozulmuştu bir özel hastanesinde odyo ölçümü yapılmadan önce odyometris eski raporuma şöle bir baktı sol kulağın coclear imlanta terfi etmişsin dedi hayatımda ilk defa duyuyorum aynı işitme kaybımla önceki doktorlar coclear imlant demezlerdi.

Ölçüm yapıldı hatta kulağım da iki tane widex beyond cihazlarım varken ölçüldü, o zaman işitme cihazımın ses seviyesi bana göre biraz düşüktü, iki hafta sonra bayiye gitiğimde 2 tık yükselttireceğim. Ona rağmen özel hastanedeki odyo ölçümü yapan görevli cihazların iyiymiş dedi 120dbden yaklaşık 40db kayıp var demişti, coclear olursa kayıp ne olur dediğimde 20db civarı olur dedi. Yani bildiğiniz gibi bu cihazla coclear arasında yaklaşık 20db fark oluyor ama şunu unutmamalıyız ki işitme cihazları hava yoluyla, coclear ise iç kulaktan sinirleri uyarma yoluyla. Ancak işitme cihazım bana yettiği için coclearı kesinlikle düşünmedim korktum eğer kaybım ilerlese 100dbin üzerine çıksaydı işitme cihazımdan çoğuna yakın fayda görmeseydim hiç duymamaya yakın olsaydı kaybedecek birşeyim yok diye düşünebilirdim.

Hear kaybın ne kadarki sana implant olmazki cihazla duyabiliyon

merhaba ben resaund kanal içi kullanıyorum bugün tamire verdim oradaki odyocu widex önerdi tek cihaza 4000 tl dedi sizce nasıl cihaz fiyat iyimi fazlamı ?

Hear kaybın ne kadarki sana implant olmazki cihazla duyabiliyon

Sol 85-90 db kaybında sağ sol kulaktan 10db daha iyi. Kesinlikle uzak yakın tüm seslerini duyuyorum bu cihazdan memnunum bir iki eksiklik var onları da iletip inşallah düzelttireceğim.
Hatta ilginç olan bir şey farkettim. Eski clear cihazımla 4 mekanından 1 mekandaki saati hariç 3 mekanın saatlerinin tık tık seslerini duyardım. Yeni cihazımla duyamadığım aynı odaki aynı saatin çalışma sesini duyar oldum sebebi nedir anlamadım :)

merhaba ben resaund kanal içi kullanıyorum bugün tamire verdim oradaki odyocu widex önerdi tek cihaza 4000 tl dedi sizce nasıl cihaz fiyat iyimi fazlamı ?

Widexin hangi modelin hangi serisi ama? Son çıkanlar arasında sırasıyla Unique, beyond, en sonu evoke var bu modellerin her birinde 110, 220, 330, 440 diye devam eder.

Üst Alt