Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

dün aradım görüştüm wolsvogen passat cc modeli 89.00 tl fiyatı, ama bize 63.00 ötv indirimi ile birlikte.Kdv yi sordum ödüyosunuz dediler fakat mahkemeye başvuru yapabilirsiniz dediler ama suana kadar geri alan olmadı dediler... :D

alan olmuş avukat veriyorsun alıyorlarmış beni hesaplayın

46.750 ticari araç ötv mtv muaf

sonar 42 sen yanlış biliyosun hiçbir şekılde yuzde oyle hesaplanmaz eseszeus senın hesabın doğru galıba ama bazı araç fırmaları uyanıklık yapıyo işte orada uyanmak lazım

selocan;
hafııf tıcarı otvsı % 15tır 47750/1,15:41500 toplamda 40000 verdıgınıze gore 1500 lıra ındırım almısınız

yiğido5858;

Malesef % hesabının nasıl yapıldığını bir türlü açıklayamadım arkadaşlara arkadaşım... Bir şeyin % 18 ini bulmak için önce 100e bölersin sora çıkan sayıyıda 18 ile çarparsın çok basit bir hesap ama yanlış deniyor... :confused: Bu arkadaşlara o zaman şunu sorayım 100 liranın % 50'si (yani yarısı) kaç lira eder hesaplayın bakalım... :confused: Daha ne kadar açık anlatabilirim bilmiyorum ama bir kez daha deniyeyim benim hesabıma göre (ki 100 liranın yarısını bulmak için hesaba bile gerek yok ya neyse) 100 liranın %50si (yani yarısı) 50 lira eder... Ama bu arkadaşlar % 50yi 1.50 olarak alacaklar ve 100 liranın %50sini (yani yarısını) 66.6 lira olarak bulacaklar... :D Sizce bu doğru olabilir mi Allah aşkına 100 liranın % 50si (yani yarısı) 66.6 olabilir mi ya? :cool: Bukadar basit bi hesabı bukadar konuşup tartışmamız bile komik ve saçma ya neyse... :mad:

arkadaşlar bende sizin hesabın doğru olmasını isterim ama.eseszeus işlemin yanlış şöyleki,yüzde eklenmiş fiyatın yüzdesini buluyorsun.nasılmı?1-100 tl ya 40ötv ekle 140 olur.doğru.şimdi 140 ti nin %40 indirimini hesapla 140-56=84 anlatabildimmi.

sonar sen yuzde hesabını bılmıyon yuzde hesabı eseszeusun yaptıgı gıbı olur ama araç fırmaları farklı işlemlerde koyıuyo kendı çıkarlarını dusunuyo ondan fazla para istenıyo

arkadaslar ben de ayni yanilgiyi yasadim vergisi eklenmis rakam uzerinden islem yapiyoruz

bir rakama vergi eklenmis ise ham fiyata X der isek

X + (18X / 100) = KDV dahil fiyat oldugunu dusunun

ya da en basiti ters islem yaparak bulabilirsiniz. dogru hesaplamanin 1. sayfadaki (otvhesapla.seyfettinkahveci.com) linkinin dogru oldugu kanaatina varacaksiniz.

chesterx;

İşte doğru ama biri çıkıyor, şuraya binlerce insan bakıyor yorum yazıyor onlar düşünemiyor hatalı yapıyor o gelip hepiniz hatalı yapıyosunuz benim ki doğru diyip ortaya bi iddia atıyor tartışılıyor sonra tartışmanın boş olduğu anlaşılıyor ve konu kapanıyor, kişi haklısınız diyip gidiyor.
Aynı senaryo ayda 1 tekrarlanıyor.

Yukarıda yazılan 89.000 TL'lik Passat'ın 63.000'e indirildiği hesabı biraz fazla buldum.
Bu araç maksimum 58.000 TL olmalıdır. Bayiler çok fazla kâr alıyorlar.

89,000 tl aracın ötv indirimli fiyatı yaklasık 63000 tl dir.
Bu arada bütün araba firmalarının bazı bayileri bu hesabı kasıtlı olarak yanlıs yapıyorlar, bu nedenle araba almaya karar veren arkadaslar burada arabanın ötv indirimsiz ve indirimli fiyatını yazarak muhakkak dogru hesabı teyit ettirsinler.1 ay kadar önce yeni corolla için ötv indirimli olarak 45500 tl fiyat veren ço.. bayisi benim kendi masasında kendi hesap makinesiyle, göstererek yaparak buldugum yaklasık 42500 gibi fiyata ragmen ısrarla kendi hesabının dogru oldugunu aradaki farkın nakliye vs den kaynaklandıgını iddia etmişti. Halbuki nakliye vs masrafları aracın cıplak fiyatı içinde olması gerekiyor. Aynı gün İstanbuldaki baska bir bayiden aynı arac için 42400 tl fiyatı üstelik telefonda görüşerek almıstım. Bunun üzerne aynı fiyata kendilerinin de verebileceğini ( Kardan fedakarlık yapacaklarını iddia ederek???) söylemişti. Yine aynı firmaya ait olan Honda bayisi de 42500 tl hesapladıgım honda cıvıc için yine 45500 tl fiyat verdi yani markalar farklı olmasına ragmen aynı gruba ait olan 2 bayi 3000 tl gibi bir parayı içetmeye calıstı. Bu nedenle biraz yolu uzatarak baska bayiden araba almaya karar verdim.
Araba almaya karar verenler öncelikle araba modeline karar verip pazarlık vs yaptıktan bu site üzerinden fiyatı teyit ettirip sonrasında da aynı markanın baska bayilerinden de fiyat almalılar bence.

sıfır araçlarda ötv indirimi hesaplama

yenı bır araç almak istiyorum ötv nasıl hesaplanıyor araçlarda sılındır hacmı önemlimi? örneğin 2000cm3le 1600cm3 arsındakı bır aracın ötv ve kdv ındırımı aynımı bılen varmı özürlü oranı %51

kutup;

1600cc ustune otv ındırımı yok kdv zaten yok...

kardeşim şu anda araç 1600cc e kadar %40 normal 1600cc araç 100000tl ise bu aracı biz heralde 60000tl mi alcaz oluyor heralde kısaca böyle heralde....

c max trend dizel 60.000 bayi 43.500 e teslim ederim dedi.
c max trend benzinli 50.000 bayi bize 36.500 e teslim ederim dedi.

toyota verso 1. 6 comfort eksra bize 39.000 olurmuş. sıfırı 54 binlerde
verso 1.6 elegant 42 .400 tl bırakıyorlar. sıfır fiyatı 57 bin.
fiyatlar bayide budur. Hesap size göre doğru mudur.

fordlarda 500-1000 lıra toyotalrda 500-1500 arsaında fazla fıyat var kazıkçı bayı demekkı

her ilin ayrı sigorta ücreti varmış. söylenene göre. o nedenle iller arasında plaka da fiyat fark ediyormuş.

Yaptigin hesabin tersini yap. Tekrar 100 bulamazdin 100 %50 si elli. 50 nin %50 si 25 eder. Yaptigin hesabin saglamaini yap. Sonrada keske sacmalamasaymisim de...

sonar42;
100*1.4=140 %40ötv ekli.saglaması tersdenyani carparak buldugun sonucun carpana bölünmesiyle yapılıryani:
140/1.4=100.ötv den arındırılmıs cıplak fiyat

muzikcibaris;
???????
biraz acıklasan..

araç satış fiyatı 100 bin
--------------100000/1,4= 71428 ötv hariç fiyat
sağlaması ---- 71428 *1,4 = 100000 araç satış fiyatı
Hatalı hesaplama ise şöyle
100 binin %40 ı 40 bin deyip 100 binden düşüyorlar. evet 100 binin %40 ı 40 bin ama üzerine eklerken öyle. yani ham fiyata eklemek ile çıkarmak farklı..

Dostlar bir iki soruda benden Bugün 1 wolkswagen bayısıne gıdıp % 90 raporum ile Jetta 1.6 TDI 105 ps Highline Man model arabaya talip olduk. ARACIN NET FİYATI:41.468.83ÖTV: 16.587.53ÖTVLİ NET FİYAT: % 40 : 58.056.36 KDV: 10.450.15KDVLİ NET FİYAT: % 18: 68.506.51 MTV: 413.50TRAFİK TESCİL MASRAFLARI :480.000.00
ANAHTAR TESLİM FİYATI: 69.400.00
ARACIN İNDİRİMLİ FİYATI 49.800

Şu tabloda bir anormallik var mı?Bu aşamadan sonra gerek Kasko gerek Sigorta gerek diğer şeyler konuşulurken aklımızda bulundurmamız gereken şeyler nedir?

ötv den muaf araç alıcam fiyatı ne kadar düşer?

Meraba, %99 raporla ötv den muaf araç alıcaz.
araç opel astra classic lll fiyatı 37.548TL acaba bu aracın ötv si düştüğünde bize ne kadara gelecektir? Bir de kdv yi de düşürtebiliyor muyuz?
saygılar...

dava açarak kdv yi de iade alanlar duydum. doğrulupu yok mudur sayın kkelebekk?

Üst Alt