Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

% 90 raporum var 72100 liralık satış fiyatı olan bir araç almak istiyorum bayi çok uçuk bir rakam söyledi acaba bu araç bana kaça mal olur yardım için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

recepsahin;

Özür dileyerek söylüyorum % 45 ötv yi nasıl hesapladiniz

Eger büyük araç almak istiyorsanız doblo tarzı bence ww caddy alın derim.asıl önemli olan cocugunuzun durumu bence eger bu cocuk tekerlekli sandalye ile binecekse minibüs tarzı bi araç almanı gerekir bunu içinde bazı sitelerde (sitenin ismi veriliyo mu bilmiyorum burdan) özürlü minübüsü hemde rampası hazır şekilde var bu sizin ve cocugunuz için cok rahat olur diye düşünüzyorum ikinci el araçlarda 2500 motora kadar olan araç alabiliyorsunuz sadece yıllık bandrol ödemiyorsunuz.

emel06 ww caddy tavsiye edebilirm geniştir rahattır. ama benim düşüncem minübüs tarzı almanız arka tarafında rabpalı olanlar var cocuk sandalyesinden hiç inmeden arabaya biniyor

engelli aracı

ben engelli aracı almak istiyorum ındırımı nasıl hesaplanıyor

ötv tutarı acil yardım

Arkadaşlar ötv ödeyip atacı satıyorum bugün ama öyv tutarını yüzde 45 hesaplıyorlar ben yüzde 37 ödedim yeni oranı alıcaklar benden dogru bişeymi bilenler yardım etsin lütfen.

%74 raporum var

%74 raporum var 6 milyarlık bir araç alcaz bize ne kadara gelir ? vergi indirimi ne kadar olur

yanlış hesaplamadıysam 4379 liraya alırsınız ancak bu araç sıfırsa bu paraya alabilirsiniz, araç 2. else vergi muafiyeti olmaz sadece senelik mtv ödemezsiniz.

araç alımı

bu tür araçların satıldığı site veya galeriler bilindik yerler varmı.

gazireis engelli araçların satıldığı bi çok yer var. bu işi ticarete dökende var Allah rızası için yapanda var azda olsa. burda site söylemem uygun olmaz google da aratarak bulabilirsin fakat önerim tanımadığın kimselerden araç alma.

72.100 tl lık aracın %45 otv ındırımı 32.445 lıra yapıyor otv yuzdelık olarak hesaplıyamıyorsanız 72.100 lırayı yuzde onu ıle bolun 72.100/%10=7.210 7.210/2=3.605 yapar 7.210x%40=28.840
28840+3.605=32.445 72.100 lıranın %45 lık otv sı bu sekılde

fulya35;

bu hesaba gore arabaU ındırımoldu.yanlış hesap 72100/1,45:49724

mustafa bey nasıl buldunuz oyle ındırımı 72 bının yuzde onunu nasıl hesaplıyorsun hesap numarasından yaptıgında senın verdıgın rakap gıbı cıkıyor sen dogrusun normal matematık taplosuyla yaptıgında gercek rakamı bulmus olucaksın

mustafa bey benım galerı ıslerınde alım satıp yapan yakınlarım var ben ezbere konusmuyorum benım verdıgım bılgıyı yanlıs bulmussun ıdda etmıyorum fakat uzerınde bır azcık calıs verdıgım bılgının dogru oldugunu gormus olucaksın

@fulya,

Hesabı tersten yap, ana parayı bulursan doğru yapmışsındır.
Bulamıycaksın maalesef.

bugün opel konya bayisiyle görüştüm opel corsa dolu paket 41000 tl ötv indirimi uygulanınca 28000 tl'ye geliyor. buna göre hesaplama şu şekilde 41000/1.18/1.45*1.18 ayrıca ötv indirimli araç için kredi yarısı olarak uygulanıyormuş

Ötv hesaplamasi arac alacagim da otvsini nasil hesaapliycam

Arkadaslar herkese Selamın aleyküm. Ben 45.000.000tl lik x bir araci otvsiz kaca alacagim.once kdv dusulup sonra Ötv oranini cikiliyor.yoksa aracin asil fiyatindan direkt Ötv mi cikariliyor.kesin bilgisi olan varsa formulunu yazssin.burde 2014te vergi oranu % 45 mi Teşekkürler

45000 tl nin önce kdv sini çıkarıyorsun 8100 tl ondan sonra 36900 tl nin yüzde kırkını çıkarıyorsun 14760 tl 22140 tl kalıyor 8100 tl ekliyorsun 30240 tl oluyor ben böyle aldım 2011 de

Engelli araba alımında yardım lütfen.

Öncelikle merhabalar değerli büyüklerim..

Babamın adına araba almayı düşünüyoruz ve benim aklıma chevrolet cruze yattı ve fiyatı 43.841 TL'dir.
Bunu engelli araç alımında ötv ve kdv fiyatları hariç ne kadara alabiliriz?

KDV yi ödersiniz. ÖTV indirimli fiyatı da 30.235,00 olur.

Fuat0202;
Gardaşım Cruze almayı düşündüğüne göre para bol ha.Hiç babanın adına almayla uğraşma bastır parayı al.
O araba ne kadar yakıyor biliyormusun sen.?:D

ferhat kurt;

Valla 18 yaşında ilk arabam olacağı için dışla iç görünüşü hoşuma gitti ama kullandınız galiba arabayı? Gerçekten o kadar çok mu yakıyor?

Fuat0202;

Tabi canım Chevrolet bu..Gerçi kullanmadım ama bende düşünüyordum araştırma yaptım biraz.Bence WW Polo almanı şiddetle tavsiye ederim.:)

1,4 turbo 140bg modelıne bakın oda yakar ama araba felaket guzel ama chevrolet tr den cekılcek ona gore yerıne opel servıslerı bakacak soylenenlere gore..

Limitimiz şuan 25-30 arası bunun için güzel bir araba önerebilirmisiniz?

Üst Alt