Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

farman;

kardeşim benim. vekalet nedir bilmiyorumki ben kendim aracı kullanıcam bu fiyat normalmi acaba..bayinin ismi ney acaba

doğru hesaplanmıştır.

vekalet sadece arabanızın üstünüze geçmesi için

Ötv İndirimli Araç Alanların Dikkatine

Ötv İndirimli Araç Alanların Dikkatine !
Ötv indirimli araç alanlar ÖTV haricinde aşağıda yazılan vergilerden muaftır.
1 - Damga Vergisi (29,90 )
2 - Mtv Vergisi (295,90 )
3 - Plaka Bedeli (26 )
4 - Ruhsat Bedeli (102 )
5 - Ruhsat Tescil Bedeli (76,50 )
6 - Trafik Tescil Bedeli (275,60 )
Hesaplama yaparken aracın Anahtar Teslim Fiyatından yukarıdaki vergileri düştükten sonra hesaplama yaptırın.
Yani ATS - (1+2+3+4+5+6) = HAM FİYAT
(En son çıkan sonuca Trafik Tescil Bedelini ( 275,00 Tl ) ekleyin...

Son düzenleme:
Güle güle kazasız belasız iyi günlerde kullan; yeni aracınız hayırlı olsun..
Yeni araç alacak arkadaşlar dikkat eder umarım.

Hüseyin Bey ; [FONT=sans-serif]jetta 1.2 TSİ 105-PS 53,900 araç 36,771 olması gerekir.[/FONT]

bülent bey bu ötv hesaplanması nasıl yapılır.. lütfen bize sayfada açıklaya bilirmisin
örneğin . benim alacağım ara 75,000 tl bu şema olarak gösterirmisin......

O .. HESAPLAMALArı görmüştüm . doğrusunun o şekildemi olduğuna emin olmadığım için . sormak istedim... benim kafamı karıştıran.. kdv ..ekleniyormu .. kdv den de muaf mıyız

arkadaşlar hayırlı olsun .. sol el ve sol kol için bugün baş vurum okeylen di yeni konu açtım oradan okuyabilirsiniz

arkadaşlar bülent beyin mevzuatla ilgili yazısını okudunuz mu yeterli bununla da gidebilirsiniz çünkü çoğu memur bu işleyişten habersiz

ARKADAŞLAR..

Burada alacağımız ÖTV indirimli araç kaça mal olur gibisinden bir çok yeni mesaj görüyorum. Bunu en basit şekilde size açıklayayım.

Aracın hiç bir vergi ve harç dahil olmadan fabrika çıkış fiyatı = 100 TL
Buna % 45 ÖTV eklenir = 145 TL
Bu miktar üzerinden % 18 KDV hesaplanır = 145 x 1.18 = 171.1 TL (bu aracın trafik sigortası ve plaka ruhsat işlemleri bedeli olmadan fiyatıdır. MTV yi ilk alışta da ödemiyoruz onun için yazmadım).

Şimdi diyelim ki bayi size 171.1 TL fiyat verdi..Bunun bize ÖTV indirimli olarak kaç TL ye mal olacağını yukarıdaki hesaplamaya tersinden giderek şöyle hesaplarız.

önce KDV den arındıralım 171.1 TL / 1.18 = 145 TL
Sonra ÖTV den arındıralım 145 TL / 1.45 = 100 TL
Sonra KDV ekleyelim 100 TL X 1.18 = 118 TL (KISACA ARACIN BAZ FİYATI "FABRİKA ÇIKIŞ FİYATI ÜSTÜNE KDV Yİ EKLİYORUZ)

118 TL sizin aracı trafik sigortası ve plaka + ruhsat masrafları hariç araca ödeyeceğiniz fiyattır.

Size tavsiyem öncelikle bayiden engelli indirimini söylemeden (trafik ve ruhsat + plaka masrafları olmadan bir fiyat alın ve yukarıdaki formüle göre aracın ÖTV indirimli fiyatını kendiniz hesaplayın. Çünkü bayiler aracın ÖTV indirimli fiyatı sürekli yanlış hesaplıyorlar. Hesabı siz yapın. Sonra pazarlığınızı yapın. (Mutlaka pazarlık yapın çünkü bayilerin % 5 e varan pazarlık payları vardır.) (Bu şekilde 6. aracımı aldım tecrübeyle sabittir.)

Not : Bülent bu hesaplamayı sabitlersen sevinirim..

10 yılı aşkındır bu foruma bakarım sürekli ilk defa soruluyor gibi aynı soru sorulup durur, bülent anasayfaya bu konuda ÖTV indirimini hesaplayan bi pencere koydursa da herkes istifade etse :)

otomobilde vergi indirimi

oglum %98 özürlü 60000 tl aracı kaç liraya alabirim

araç bedeli

arkadaşlar
ford fiesta araç almayı düşünüyorum araç bedeli 41.600 tl ötv indirimli 26.600 tl anlaştım . bayi bana aracın faturasını keserken hangi fiyat üzerinden kesecek.41.600 mü yoksa 26.600 mü olarak kesip faturalandırması gerekiyor.bilginize ihtiyacım var ?

26 000 üzerinden fatura edilir . eğer 41 600 üzerinden fatura ederse ötv kanununa göre faturada gösterdiği vergiyi ödemek zorundadır

sn dadaş araç kasko yapılırken benden fatura istemiyeceklermi ozamanda araç 26000 den kaskomu olacak ki ama araç gerçek bedel 41000tl dir

uguryaren01

kasko fatura üzerinden değil piyasa rayicinden yapılır . bu sebeple kaskonbuz 41 000 tl üzerinden yapılır. hiçbir şekilde faturanız 41 000 tl kesilmez . kaskonuza da bu etki etmez . kasko için malın piyasa ederi önemlidir . sizin ne kadar fiyata aldığınız kaskoyu bağlamaz . kaskonun amacı malınıza bir şey oldumu piyasadaki aynı değerdeki malı alıp size vermektir

En basit ve kesin ÖTV hesaplama yöntemi araç fiyatı / 1,45 = dir .Hiç şaşmaz hep doğruyu söyler :)

buraya yazana kadar googlea yazarsanız 2 sn içinde bunu hesaplayan sitelere ulaşabilirsiniz.
zaten çoğu firma da fiyat listesinde vergisiz temel fiyata yer veriyor, üzerine sadece %18 hadi basit olsun %20 ekleyip küsuratı atacaksınız

%90 raporum var 43.000 tllik araba kaç tl olur

arkadaşlar %90 raporum var 43.000 tllik araba kaç tl olur

%90 raporum var 43.000 TL'lik araba kaç TL olur?

Alacağınız araba 45.000 TLlik bir araç olsa arabanızı 31.000 TLye alabilirsiniz.

Üst Alt