Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

Fuat0202;

Valla gardaşım önce alacağın arabayı belirle iyi araştır ne kadar yakar.Servis bulma sıkıntısı çekermisin.?Hatta diğer forum sitelerinden araba hakkında bilgi edin ve bence aralık sonlarına doğru al alacaksan.Ayrıca özellikle aciliyetin yoksa şuan alma biraz bekle kurlar düşsün.Şuan yüksek araba fiyatları.Sonuçta bizim gibi insanların öyle sürekli araba değiştirme lüksümüz yok..

özel donanımlı araçlar !

Ötvden muaf olan arkadaşlar aldınız aracın markasını normal fiyatını ve indirim aldınız fiyatı yazarmısınız araba almayı düşünüyoruz ama fikirlerinize ihtiyacım var birde kdvyi ödüyormusunuz

KDV ödeniyor ahmet.sadece % 45 ÖTV maliyeti var

2 sene evvel ötv indirimini kullanarak aldığımız aracı, ödemediğimiz vergileri ödeyip satarsak 5 yılı doldurmamıza ragmen yeni bir tane indirimli arac alma hakkımız var mı acaba?

aracımın süresinin dolmasına 2 yıl vardı . satmak zorunda kaldım yeni bir araç almak için 2 yılın dolmasını bekleyeceğim . engelliler vakfında çalışan bir abim aracı bu şekilde(2.el) alan engelli için sürenin tekrar 5 yıldan başladığını söyledi , yoksa bu arkadaş 2 yıl sonra engeli olmayan birine satabilirmi .bana tekrar ötv indirimli araç almak için hak doğar mı?

ÖTV hesaplama

merhaba arkadaşlar sizden ricam 63,500 tl arabanın ötv siz kaç liraya alabileceğimizi hesaplayabilirmisiniz bayii 44.000 tl çıkartıyor yardımlarınız için çok teşekkürler

Bu işi bir förmülü yokmu ??Bana verilen fiyatı bir türlü tutturamıyorum..

LİSTE FİYATI 38.848
NET İNDİRİMLİ FİYAT 30.612
KDV 5.510
BANDROL TESCIL 577

ARACIN ANAHTAR TESLIM INDIRIMLI TUTARI 36 700

Nasıl bulacağız bu fiyatı??

İlk sayfa da var ya.
Eğer kafan yatmadıysa, kısa yoldan bulmak istersen;
=Liste Fiyatı/1,45

kelebek hanım kayınpederim özürlü indirimi ile araç alacak. raporunda özel tertibatlı araç kullanabilir ve h sınıfı ehliyet alabilir yazıyormuş. oran yok. Net Fiyat
36.055,23 TL
Ötv (%45)(%90) (*5)
16.224,85 TL
KDV (%18) (*5)
9.410,42 TL
Motorlu Taşıtlar Vergisi (*5)
429,50 TL
Trafik - Tescil ve Ruhsat İşlemleri Resmi Bedelleri (*5/6)
214,00 TL
Trafik Tescil ve Ruhsat İşlemleri Hizmet Bedeli (*7)
266,00 TL
Opak Renk Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyatı (*1/2/3/8)
62.600 TL
bilgiler bunlar alacağım aracın. bu aracı kaça alabileceğiz?

KKELEBEKK;
% 35 olarak belirtilmiş oran. ayrıca otomatik vites almak zorundamıyım. almak zorundaysam yeni nesil otomatikleştirilmiş vites alabiliyormuyum?

Tamamdır, siz oran yok deyince ben rapor oranı yok zannettim.

KKELEBEKK;
ayrıca otomatik vites almak zorundamıyım. almak zorundaysam yeni nesil otomatikleştirilmiş vites alabiliyormuyum?

Özel tertibatlı yazıyorsa sadece, otomatik vites şart değil.

ötv

47800 tl olan aracın ötvsiz fiyatı kaçtır.

jetta 1.2 TSİ 105-PS 53.900 denizli bayi 38 bin.
Aydın bayi 37 bin

Passat 1.4 TSİ 70.900
denizli bayi 50 bin.
Aydın bayi 48 bin fiyat verdi. Nasıl sizce

Hangi donanımda oldugu önemli, onları sormak lazım.
Boş bi passat alacağına dolu bir jetta al daha iyi bence.

jetta 1.2 benzinli comfortlan 40700 tl siparişi verildi
Fatura fiyatı 60000

ne kadar indirim olur ?

herkese mrb yeni ehliyet aldım. h sınıfı sürücü belgem var. %81 engelim var mercedes c180 alıcam fiyatı 130 bin tl ne kadar ötv indirimi yaparlar açıklarsanız sevinirim. (fiyat verin) herkese tşk :)

Melih İnce
user-offline.png
90.000-tl ye geliyor (Yani 40.000-tl ) bir ötv indirimi olur.

ötv hakkında bilgı sahibi olanlar

Slm arkadaşlar ben bi otomobil nasip olursa alacagım yıl sonuna kadar vaktim var şu an OPEL CORSA 1.4 EMJOY otomotik vites 49.100 TL acaba ötv düşüldüyünde bana kac tl ye gelir(rapor %50.h sınıf ehliyet var)vede yıl sonunu beklersem 2016 model cıkacagı için 2015 model fiyatları düşermi saygılarımla

33.860 TL civarı bir fiyata denk gelir. Yıl sonunu beklerseniz düşermi; Araçlar $ ile geldiğinden düşüp düşmeyeceğine kimse garanti veremez. Ama 2016 model araçların çıkması için 2016 yılının girmesi lazım. Artık araçlar hangi yıl üretiliyorsa model yılı o oluyor.

En kolayı almak istediğiniz aracın sitesine bakın orada ÖTV KDV hepsi yazıyor ona göre hesaplarsınız.

bulent381
user-offline.png
Aslında sene sonlarında araç fiatları düşüyor gibi görünsede düşen bir şey yok, örnek; bayiler şu anda 49.100-tl ye sattıkları aracı sene sonunda 48.500-tl ye indiriyor yanındada ufak tefek bir şeyler veriyorlar, bunuda ellerindeki stoklarda bulunan 2014 model araçları bir an evvel satıp 2015 modellerin satışına geçmek istiyorlar. Çünkü 2014 yılında 49.100-tl ye sattığı aracın 2015 modelini en az 53.000-tl ye satacak olay bundan ibaret.

mrb arkadaşlar ben doğuştan albino ve goz tembelligi hastasıyım heyete girmeyi düşünüyorum bana rapor verirler vermezler mi bilmiyorum iki gözümde % 50 yarı yarıya görmekte eğer bana rapor verirlerse yüzde kaç verirlerse o orana göremi aracın vergileri düşüyor yoksa aracın üzerindeki vergiler komple siliniyor birde benim üzerime kayıtlı 2 araç var eğer verirlerse böyleyken alabilrmiyim vede yüzde kaç rapor alırsam vergi indiriminden yararlanabilirim

Arkadaşlar Ben Bu Hafta Aldım.

Ford Fiesta 1.6i Trend X Powershift

otomatik vites normal fiyatı : 46,580
ötv indirimli fiyatı : 31,956
pazarlık sonucu fiyatı :31,250 tl
hesaplama yaparken dikkat edin
formül şu :
satış fiyatı - ( mtv + trafik tescil ) = normal fiyat
normal fiyat / 1,45 = ötv siz fiyat
ötv siz fiyat / 1,18 = kdv siz fiyat
kdv siz fiyat + (kdv siz fiyat * 1,18/100 ) + trafik tescil ( 510 tl )
bayiler bu şekilde hesaplamıyor. bayi 34,000 tl çıkardı bende gittim vergi dairesinde hesaplattım başka bayiden aldım. Aracı almaya gitmeden önce araçın internet sitesinden fiyatına bakın gidin çünkü orada farklı fiyat söylüyorlar pazarlığınızı en son yapın. Araç parasının tamamını vermeyin yanlızca kapora verin.

farman

kardeşim hayırlı olsun güle güle kullan hangi şehirden aldın.ben dün voskvogen poloya baktım fiyatı 50bin tl dedi 34 bin 500 e bırakırım dedi sizce bu normalmi yoksa kandırıyormu saygılar

kardeş kocaelinden aldım.
vekalet vereceksense Bayi doğru hesaplamış ( 34 315 yapar )

Üst Alt