Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

ümit bey güzel ve doğru fiyat yalnız plaka masrafı anahtar teslim fiyatı içinde olduğu için plaka masrafını bayii karşılar doğru mu eğer aparat varsa onu alıcı karşılar merakımı hoş görün aldığınız araç nedir?

cdisci;

citroen c4 pıcasso dikkatsizliğimi mağruz görün toplam rakam plaka vs vs dahil :) kasgo ve sigorta ile karıştırdım ben

renault grand scenıc edc vites seceneği ile suanda satışta arkadaşlar geniş aile arabası isteyenlere duyurulur..fiyat 59.000 tl civarında

Arkadaşlar aslında araç alacaklar organize olup fiyat araştırması yaparak bir tek bir markaya yönelip toplu halde alsalar bence daha uygun olur sanırım.hem filo indirimide yapılabilir bayilerce.birde geçenlerde Adana Bölge İdare Mahkemesinin bir kararını buldum özürlü araç alımlarında katma değer vergisinin ilgiliye geri ödenmesine dair.

Arkadaşlar kusura bakmayın da 30 bin tl lik bir araç ötv siz olarak tam nekadara mal olur???
Şimdiden teşekkürler

%37 ötv vergisi olan,1600 cc'ye kadar otomobil, ötv hariç 22000 tl civarında olur. siz istediğiniz gibi net fiyatı burada kimse veremez, +,- 500-1000 tl verilen rakamda oynama olur. tecrübeli arkadaşlar bayi ile pazarlık yapılmasını tavsiye ediyor.

% 98 özürlü adına transporter ne kadar indirimli alabilrmiyim?

merhaba arkadaşlar
hyundai i30 sw hakkında bilgisi ve tazsiyesi olan varmı. bu arabayı almayı düşünüyorum tabi birde fiatı hakkında bilgisi olan varsa sevinirim.
teşekkürler

ÖTV İndirimi ??

Babamın %90 raporu war görme engelli kendisi adına SEAT Leon 1.6 CR TDI Style
almak istedik araştırmalarım sonucu %37 indirim olduğunu öğrendim fakat bir kaç bayi ile görüştüm 49000 tl olan aracın anahtar teslim fiyatı engelli indirimi ile 38000 tl diyorlar fakat %37 düşünce 31000 cıvarı olmalı yanlışmıyım ? beni bilgilendirrseniz sevinirim...

hakan bey sizinki de yanlış bayinin ki de fiyat 35.400 civarı olur öncelikle rakamdan kdv düşülecek %18,sonra ötv %37 daha sonra %18 eklenecek ve bandrol düşülecek sizde aparat ücreti yok

Akadaşlar ben geçende 1.4 polo sordum. bayii liste fiyatı 38.100 tl. bana gelişi ise 27.800 tl. sizce hesaplama doğru mudur?

meraba arkadaşlar

herkese meraba arkadaşlar benim anlamadığım kdv 18 mi düşüyolar yoksa ötv 37 yimi veya her ikisinidemi hadi onuda geçtik bu işn en doğru hesaplaması nedir hiç kimseni hesabı kimseye tutmuyo ben 42000 tlye araba buldum bana ödeyebileceğim para 29000 tl dediler nasıl oluyo bu benim hesabıma göre 25000 vermem lazım işte bunu anlamıyorum

arkadaşlar ötv indiriminin çok basit hesaplaması vardır mesela üstdeki arkadaşın araç fiyatını mhesaplıyalım araç net fiyatı 42.0 tl ......42.0 / 1.37 : 30.656 tl yapar tabi sizlere bayi kendi indiriminide hesaplamış yanı size 1.500 tl civarında artı indirim yapmış.burda bazı bayiler ayrıyetten kendileri de indirim yapabiliyor.hıç kafanızı yormayın bu kesin ve en basit yoludur........ araç fiyatı / ötv oranı ( 1.37 )

uğraşmayın arkadaşlar siz hesaplayamassınız. çünkü bayii ler mutlaka bir kaç binlira cuka yapıyorlar. ben 37 bin küsüre accent blue triptonik vitesli aracı 26 binliraya aldım. öğrendimki binlira cuka etmişler faturayı 25000 binden kesmişler:D

araçlarda ötv hesaplaması nasıl yapılır ?

66 bin tl lik bir aracı ne kadar a alabiliriz....normalde fiyattan %37 düşülmüyor mu?

herkese mrhblar ben 44.600 tl olan arabayı 32 bin liraya aldım. bunun içine guvenlik paketi dahil oldu onu yaptırmazsan 31 bin lira dediler. hesaba gelince dogrumu bılmıyorum ama bayıler uyanık bu indirimi sanki kendileri yapıyorlar gibi pazarlık yapmıyorlar

60 000 tl lik araç alacam h sınıfı ehliyetle acaba toplam ne kadar indirim yaparl

bayide liste fiyatı 60 000 tl olan bir aracı h sınıfı bir ehliyetle ne kadar indirimli alabilirim.

yasin atacan bey 42000tl araç bandrol düşülmüş fiyat aparat hariç 30,291,97tl
38000tl araç ise 27,372,26tl dir

neopilis bey 60bin lik araç 43bin civarı olur bunun altı sizin pazarlık gücünüze bağlı

Arkadaşlar birakip bu boş işleri engelliniz var araba almaktan bahsediyorsunuz....

kaza yapsaniz kalkip birine çarpsaniz ne olcak ? zaten hastayiz ölüme mi gitmek istiyorsunuz ?

+ engelli maaşlarinizida riske atarsiniz...

Sarı alana Araç Satış Fiyatını yazın ve boşluğa tıklayın:42.000,00 TL
MTV'den Ayrıştırılmış Fiyatı:41.500,00 TL
KDV'den Ayrıştırılmış Fiyatı:35.169,49 TL
ÖTV'den Ayrıştırılmış Fiyatı:25.671,16 TL
Aracın ÖTV'den Arındırılmış Fiyatı (KDV dahil):30.291,97 TL

(Mtv fiyaını 500 TL baz alırsak)

bayide liste fiyatı 60 000 tl olan bir aracı h sınıfı bir ehliyetle ne kadar indirimli alabilirim.

(Mtv fiyaını 500 TL baz alırsak)
Sarı alana Araç Satış Fiyatını yazın ve boşluğa tıklayın:60.000,00 TL
MTV'den Ayrıştırılmış Fiyatı:59.500,00 TL
KDV'den Ayrıştırılmış Fiyatı:50.423,73 TL
ÖTV'den Ayrıştırılmış Fiyatı:36.805,64 TL
Aracın ÖTV'den Arındırılmış Fiyatı (KDV dahil):43.430,66 TL

2000 Motor olan bir araç için ÖTV indirimi ne kadar?

Merhaba,

2000 cm3 bir araç almayı planlıyorum. ÖTV den muafiyet hakkımız var.
Bilindiği üzere 1600 cm3 ve altı araçlarda ÖTV oranı yüzde 37 bu oran 2000 cm3 ve üzeri için olduğunu gördüm.

Bu aracı alırken ne kadarlık bir indirim söz konusu?

Araç fiyatı: 47.000,00 TL
Yüzde 37 lik ÖTV indiriminden sonra aracı 34.306,00 TL gibi bi fiyatla satın alabileceğimiz söylendi, bu doğru bi rakam mı?

Teşekkür Ederim.

2000 cm3 motor ötvden muaf değil nerden aldınız bu bilgiyi?

ÖTV yi % 37 den hesapladıklarına göre alacağınız araç 1600 cc demektir. Otomobil türünde 1600 cc kısıtlaması vardır. Siz sakın minibüs ve panelvan türü araçlarla karıştırıyo olmayın o tür araçlarda 2500 cc ye kadar olan araçları alabiliyorsunuz ama onlarda ÖTV oranı sadece % 10 dur.

Yararlanacağımızı diyen kişi bayi.
Ayrıca bu araç binek olarak geçmemekte.

Ayrıca bu araç binek olarak geçmemekte.

Araç binek değilse, yani kamyonet, camlı kasa kamyonet (doblo, partner vs. gibi) veya minübüs ise 2800cc'ye kadar ÖTV istisnası var. Ama onların ÖTV'si de düşük zaten.
Ayrıca bu tür araçlar binek olarak tescil edilmezse şehir içinde anayollara giremezsiniz. Şehirdışında da hız limiti düşüktür. Araç binek olarak tescil edilirse de ÖTV indirimi söz konusu olmaz.

Devletin tuhaflıkları işte...

arkadaşlar kafanız karışmasın araç fiatı ne olursa olsun indirim hesaplandıktan sonra %30 çıkıyor örneğin 50.000 tl lik araçta net indirim 15000 tl ödeme yapmanız rakam 50000 - 15000 =35000 tl.aracın fiatı ne ise yüzde otuz net indirim oluyor

Üst Alt