Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

Çok teşekkürler bilgiler için evet sizin söylediğiniz fiyatı verdiler bir kaç gün önce baktığım yer. yalnız benim kafamı karıştıran şey bir arkadaş 47 bin liralık aracı 31 bin liraya almış onunla kıyaslama yaptım sanki bana daha düşük indirim uygulanıyor diye düşünmüştüm..

arkadaşım motor seçeneğinden dolayı oluyo 1.4 ile 1.6 arasında ötv den dolayı fiyat farkı oluyor indirimin azlığı ondan 1.4 te daha az indirim var....

gazi3428;

Ben forumda okuduklarıma göre söyleyeyim, bazı firmalar bu indirimi farklı hesaplayabiliyorlar veya pazarlık yaparak bu indirimi elde edebiliyorsunuz. Bu konuda dikkatli olmak lazım. "Nasılsa engelli, ötv ödemeyecek, parası vardır, biraz da biz kazanalım" diyen uyanık firmalar da olabilir.

Arkadaşlar bende araba almak için araştırma yapıyorum 1600c.c motor otomatik şanzımalı ve dizel düşünüyorum şuan aklımda JETTA var. Sizlerin önereceğiniz araba hangisi Passat dizel otomatiği yok.D segmenti hangisi olur?Bagajda önemli benim için.Teşekkürler.
Yeni Jetta 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSGHighline62.800,00

gazi3428;

Ben forumda okuduklarıma göre söyleyeyim, bazı firmalar bu indirimi farklı hesaplayabiliyorlar veya pazarlık yaparak bu indirimi elde edebiliyorsunuz. Bu konuda dikkatli olmak lazım. "Nasılsa engelli, ötv ödemeyecek, parası vardır, biraz da biz kazanalım" diyen uyanık firmalar da olabilir.

Teşekkürler yorumunuz için.. şuan araç alma aşamasında araştırmalarım devam ediyor. bütçeme en uygun ve ekonomik araç düşünüyorum. 40.400 tl lik araç için ötv ve mtv den muaf fiyat 29.400 tl olarak hesapladı.yinede pazarlığımızı yapıcaz inş. :)

Arkadaşlar örnek olarak bilgim kadarıyla önce toplam maliyet - kdv sonrasında ise %37 ötv düşülüyor yani kdv düşmeden ötv yi düşerseniz yanlış rakamlar çıkar bir de ötv düşerken %37 bulmak için çarpma işlemi yapılmayacak rakamdan itv düşmek için rakam / 1,37 eşittir yaparsanız kesin rakamı bulursunuz bence bayilerdeki farklılıklar bu işlem yanlışlığından kaynaklanıyor aynı işlem kdv düşerkende yapılmalı yani örnek herşey dahil 30.000/1,18 =25.423 kalan 25.423/1,37 =18557 eger rakamları bölmek yerine 30.000 *18% - = yaparsanız yanlış çıkar

Astra HB Classic III 1.6 i 16V (115 HP) Easytronic 38.373 TL lilk aracı ÖTV indirimiyle kaça alabiliriz. Bayiden kazık yemek istemıyorum....

ötv indirimli,yaklaşık olarak 28000 tl fiyatı olur. bazı arkadaşlar pazarlık yapılmasını tavsiye ediyor.

Slm Arkadaşlar
Diyelim ki aracın fiyatı 100.000 lira (araç fiyatı + KDV+ ÖTV)
Bu araçda %18 KDV = 15.254 TL
100.000 - 15.254 = 84.746 (aracın ham fyatı + Ötv)
Bu araçta Ötv %37 DÜŞERSEK
84.746/1,37= 61.858
ARACIN SADECE KENDİSİ 61.858 TL
ama bu fiyatın %18 kdv'si var. 61.858 * 0,18 = 11.134
Size maliyeti araç + kdv = 72.992,44 TLdir.
Bunun dışında istenen ücret plaka ve diğer işlem ücretleridir.
Kısacası fiyat ne olursa olsun;
Bayii Fiyatı / 1.18 = Aracın ham fiyatı + Ötv (BUNA A DİYELİM)
A /1,37 = Aracın ham fiyatı (BUNA B DİYELİM)
B*1,18 = Size yansıyacak olan (BUNA DA HAYIRLIOLSUN DİYELİM ;):D) YADA SİZE EN BASİT YÖNTEM SÖYLEYEYİM KDV İLE HİÇ UĞRAŞMAYIN ZATEN ÇIKARIP EKLESENİZDE VEYA BENİM YUKARIDA YAZDIĞIM YAPSANIZDA DEĞİŞMEZ PRATİK YOLU;
ARAÇ FİYATI /1,37= ARADAŞLARIN ALACAĞI FİYAT

Astra HB Classic III 1.6 i 16V (115 HP) Easytronic 38.373 TL lilk aracı ÖTV indirimiyle kaça alabiliriz. Bayiden kazık yemek istemıyorum....
arkadaşım
1 YOL:
araç fiyatın 38.373 TL bunun %18 kdv düşersek
38.373 /1,18 = 32.519,50 TL bunun %37 ötv düşersek
32.519,50 /1,37 = 23.736,87 araç fiyatın ama alırken bunun KDVsini ödemen lazım
23.736,87 * 1,18 = 28.009 TL

2.YOL:
38.373 / 1,37 =28.009 TL ye hayırlı olsun demeleri lazım ancak bayiler uyanık bu fiyatın üstüne yok plaka yok trafik gibi işlemler için 4000 lira daha ister sen istediğin aracı başkası pazarlık yapsın.Normal ötvli olarak! Ondan sonra düşüre bildiği kadar düşürsün fiyatı ondan sonra beraber gidin ve bom ÖTV düşsün ki dahada ii olur senin için :D

Birde dikkat edilmesi gereken husus ilk hesaplamada düşülen kdv oranı değilde aracın çıplak fiyatı bulunduktan sonraki hesaplanan kdv ilave edilmelidir.
Wissory'nin verdiği örnekte ilk düşülen kdv nin içinde ötv ninde kdv si olduğu için 18.000 tl
aracın çıplak fiyatının kdv si ise 9.298 tl,arada 9.000 tl gibi fark var,ötv den muaf olunduğumuz halde ötv nin kdv sini almaya çalışıyor bayiler,buna çok dikkat edin.
Aracın çıplak fiyatı üzerine kdv ilave ettirin hesaplama yaparken.

36.600 TL ve 43.200 TL arabaların bizlere maliyeti ne olur?

36.600 tl ve 43.200 tl arabaların bizlere maliyeti ne olur?

36.660 tl olan arac için
36.660 /1,37= 26.759,12 tl
43.200 tl olan arac için
43.200 / 1,37 = 31.523,85 tl size yansıyacak fiyat

ama bakın tekrar diyorum araç alacağınz zaman istediğiniz araç için bir arkadaşınız pazarlık yapsın normal alacak gibi fiyatı düşürebildiği kadar düşürsün. O düşürdüğü fiyat bayiinin kazandığından gidio.ama siz direkt ötv indirimli derseniz adam hiç indirim yapmaz (kendi payından- sadece ötv düşer)
ama bir başkası pazarlk yaptığında kendi payından düşürüo.onu üstüne siz girin devreye ötv indirimli almak istiyorum diye.o zaman bayii satıcısı mecburen indirim yapacaktır.

merhaba arkadaşlar ben h sinifi ehlyetimi 1 aydır aldım kısmet olur hyunda accent 1,4 era almak istiyorum,fiyatı:22.000 tl. Ben bu arbayı kaç,a alabilirim.bunun hesaplamasını yaparsanız çok sevinirim.şimdiden tşkler arkadaşlar..

22.000 tl olan arac için
22.000/1,37= 16.058.40 tl size yansıyacak fiyat

veli arkadaş o fyatlar üzerinden bandrol düşülecek hesaplama tam olarak öyle değil ama yakın 15700 gibi çıkar

22 liraya "0" era goremedim ben hyundaı sayfasında.. Bende hyundaı almak ıstıyorum ama nedense buradakı hyundaı bayısı fıyat ıcın gerı bıle donmuyor.. Yoksa accent blue almayı dusunuyorum kredı cekıp

pazarlık konusuna inanmıyordum gecen hafta 0km araç aldım ve pazarlık ettik ötv harıcınden hemde evet indirim yapıyorlar örnek tablo

araba fiesta 1.4 tdci titanlum 36.905 tl
ekxtiralar metalik boya :705 tl
elektirik kırmızı renk farkı 1.410 tl

saglam pazarlık ötv indirimi ve mtv indirimi aracın alış fiyatı 27.200 tl

Rio Sedan COMFORT + ABS otomatik vites

arabanın bayi bedeli 31300 tl benim ötv mtv düşülmüş fiyatı 21300 tl 500 tl plaka ruhsat
ve 935 tl kasko 250 tl trafik sigortası 650 tl aparat 100 küsur muayene ücreti 23085 tl ve bir de
kdv için dava açacağım ümraniye vergi dairesine o da 3250 tl tutuyor unuttuğum bir şey varsa hatırlatırsanız sevinirim

Bu nasıl bir indirim !

64.300,00 değerinde bir araba almaya karar verdim. Vaktim çok olmadığından öncelikle netten bir mail attım. Gelen fiyat cok saçma. %37 lik bir indirimden bahsediyoruz.

Verilen cevap 47,000,00 civarı bir şey. Benim hesabım da ise. 40,000,00 çıkıyor.

64,300,00 %37 si 2379100 yapar. Verilen indirim ile yapılan indirimin hiç ama hiç bir alakası yok. Lütfen bir yardımcı olur musunuz?

Ben neye yardımcı olacağımızı anlayamadım ama hesabınız doğru. 40.500 gibi bir fiyat olması gerekiyor. 47.000 gibi bir fiyat veriliyorsa onun indirimi % 26 gibi birşey olur.
Yanılmıyorsunuz yani.

Haa motor silindir hacmine baktınız mı bir de onu sorayım.

vergilerini sonradan ilave etmiştir.

eğer evin yoksa,araba değil ev al.tavsiyem sana.tabi daha biriktirmen lazım.

Teşekkür ederim 2 tane evim var. Arabamı değiştirmek istiyorum ama bu vw neden böyle bir saçmalık yaptı anlamadım gerçekten.

KDV faktörünü unutma
sen onlara arabanın vergisiz çıplak fiatını sor, cevap verirlerse %18 kdv ekle.
kandırmaca yapıyorlar
veya işte sana uzmanından hesaplama yöntemi

quote_icon.png
Alıntı Yapılan Kişi: adsabey
vergi dairesi müdür yardımcısı olarak yasal mevzuata uygun hesaplamayı yazayım.

araç fiyatından 500 tl mtv yi çıkarın
kalan kısmı 1,18'e bölün (kdv'den ayrıştırma)
sonra 1,37'ye bölün (ötv'den ayrıştırma)
çıkan kısım yalın araç fiyatıdır
sonra buna kdv'yi ekleyin yani 1,18'le çarpın.

tedbir olarak ötv indirimsiz proforma fatura alın . buradaki yalın araç fiyatı ile ötv'siz proforma fatura ile karşılaştırın izah istersiniz .

Otomatik hesap için: http://www.engelliler.biz/bulent/otv.xls

Normaldir.
Asıl hata bizde boykot kültürümüz ne vakit gelişir.
O vakit otomatikman işler düzelir.
Herkez 1 ay kontak kapasa ben idda ediyorum. Benzin 2,5 tl ye düşer.
Denemesi bedava.. Bu kazancla bu kadar pahalı aracı alacak başka bir halk - ırk da yoktur.
İster inanın ister inanmayın!

64300 tl lik bir aracın ötv indirimli hali 46.933 tl ye denk gelir hesaplama doğrudur.Siz KDV yi de indirmişsiniz ama şuan itibari ile KDV ind.uygulanmamaktadır.Arabanızı alıp KDV yi ödeyeceksiniz sonra mahkemeye başvurup isteyeceksiniz ödemiş olduğunuz KDV tutarını...

tedbir olarak ötv indirimsiz proforma fatura alın . buradaki yalın araç fiyatı ile ötv'siz proforma fatura ile karşılaştırın izah istersiniz .

[/COLOR][/URL]

Hımm..
Çok güzel fikir. Bir proforma fatura isteyin. Direk gidip WV e nin ana genel müdürlüğüne şikayet edin.
O zaman görürler hanyayı konyayı. Bayiliklerini bile alır WV ellerinden bide ceza yer üstüne!

Yok be arkadaşlar verilen fiyat doğru ama indirim yapılmamış hiç liste fiyatı üzerinden yapılan işlem doğru ilker beyin verdiği rakam hesaplama şu şekilde
toplam rakan/1.18 çıkan rakamdan /1.37 daha sonra bu rakama *1.18 eklenir ve bandrol düşülür
oda yaklaşık 46500 çıkar

hesabın yanlış çünkü önce plaka masrafını çıkarıyorsun sonra kalan parayla yüzde 18 çarpıyorsun çıkan paranın yüzde 37 si ötv ondan sonra kdv yi koyuyorsun tıpkı benim hesbım gibi

Tüm vergiler dahil 55.000 tl lik aracı pazarlık sonucu 53.000 tl ye düşürüp sonrasında ötv 1,37 çıktıktan sonra 38,000 kusur sonrasında kdv çıktıktan sonra 32,000 kusur tl ye indi ardından bu yalın fiyata 1,18 kdv yi ekledik ve aracı anahtar teslim 38.000 kusura satın aldık ..

PLAKA MASRAFI VE ÖZEL DONANIMI KENDİM HALLETTİM DAHA UCUZA MAAL OLDU ..

Üst Alt