Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

XXX TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

Lütfen Acil - Özürlü Araç alımında ÖTV hesaplaması konusunda...

%90 özürlü raporu olan kardeşimin üzerine araç almak istiyorum gerekli prosedürü araştırdım lakin ötv oranını hesaplayıp düşemiyorum yardım cılur musunuz ???

Alınacak aracın anahtar teslim tutarı : 36,500 TL olan aracı ben bu şartlarda ne kadara alabilirim ve bu hesaplamayı açıklayıcı bir şekilde öğretebilir misiniz .. şimdiden teşekkürler.....

Yaklaşık hesap Aracın sıradan anahtar teslim fiyatı / 1.37
Yani yaklaşık: 36500 / 1.37 = 26 600 tl gibi bir rakam

ne güzel Vallaha bütün ortopedik engelliler ötv kdv filan faydalanıyor biz sol koldan engelliler faydalamıyoruz saçmalığın daniskası vallaha ...yok böle bişey yaa yok anlamıyorum arkadaslar yanlış anlamayın lütfen gerçekten üzücü ve kızdıran bişey bu beni bizleri sol kolu olmayanlar !haksızlık hukuksuzluk...anlam veremiyorum napalım bizde yurrdışından mecbur getirtcez başka çare alternatif yok:(

yuerdışından araç getirmek isteyen arkdaslar 2009 yılını kaçırmayın...daha ucuz daha fazla seçenek kısacası!!!hafif hasarlı veya çok km yapmış veya export edilen yani sadece yurrdışına export için satılan güzel arabalar var!!!

Ben Dacia Duster 4x2 dci laurete modeli ve ilave güvenlik ve aksesuarlı olanını 33.000 tl bıraktırdım. Bu araçlar otomobil statüsünde 4x4 de ayni statüde. Araçlar çok az yakıyor.

arkadaş ben anlamadım bu işi bazıları diyor %90 üzerinde rapor olması lazım bazılarıda diyor %40 al birde vergi indirimin olsun kabul ederler kimse yokmu bu işin prosedürünü iyi bilen hangisi doğru

Chevrolet aveo clasic otomatik vites bayi satış fiyatı normalde 33 binmiş; kampayalı fiyatı 28bin, ötv siz fiyatı 20bine bırakıyor hesap doğrumudur....:confused:

fiat doblo combi

arkadaşlar fiat yeni doblo combi alcam.normal ffiyatı 38 bin ddün bayiye gittim bana 26 bin dediler bana pahalı geldi bence 24 bin olmalıydı. sizde hesaplarmısınız ???

Acil yardım lütfen !!

Selam olsun tüm güzel insanlara..

Arkadaşlar ben %50 oranında engelliyim.Bu belgeyle 44 milyarlık bi araç TAM OLARAK ne kadara geliyor hesaplayı sööylerseniz çok mutlu olurum.araba alıcam hemen haber verirseniz sevinirim.. Saygılar

araç indiriminden yararlanabilmeniz için %90 ve üzeri oranda özür derecesine sahip olmak gerekiyor diye biliyorum.

birbaşka arkadaş daha doğrusunu cevaplar o zaman ben bu şekilde biliyordum..

sizde sağolun mevzuatlar çok karışık malum belki farklı uygulamalarda vardır bildiğim kadarıyla yardımcı olmak istedim daha bilgili arkadaşımızda birazdan yorum yapar sanırım birlikte doğrusunu öğreniriz

özür oranınız %90 ve üzeri ise ötv siz alacağınız aracı üçüncü dereceye kadar kan bağı yada sözleşmeli bir kişi kullanabilir siz kullanamazsınız. özür oranınız %40 ile %90 arasında ise alacağınız ötv indirimli aracınızı h sınıfı ehliyet alarak sadece kendiniz kullanabilirsiniz.Selamlar.

ötv+kdv

deyerli arkadaşlar fiyat araştırması için wosvegen bayine gittim orda tanıtımcıyla konuştuğumda elindeki fiyat listesini göstererek izah etti araç fiyatının neti üzerinden ÖTV ve neti üzerinden KDV ekleniyor dedi banada aracın neti üzerinden ÖTV eklenip kesiliyor net üzerine KDV ekleniyor dedi listeyide bana verdi evde bir daha konturol ettim hiçde öyle deyil listede aracın neti üzerine ÖTV eklenip üzerine KDV eklenmiş benim anlamadığım aracın neti üzerine ÖTV eklenip ÖTV nin mide KDV si alınıyor.Bu hususta bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica.

kerasus;

Merhaba mahmut bey
benim %90 üzrinde raporum var.tertibatlı araç kullanır raporu aldım ve H ehliyet aldım şimdi ben arabamı kullanamayacakmıyım?Eğer kullanamayacaksam neden H ehliyeti alabilir tertibatlı araç kullanır raporu verdiler.?
teşekkürler

Osman bey,
" ben honda civic elegance sipariş verdim 47.500 den 35.000 tl ye gelecek 10.000 tl peşin 25.000 tl kredi 36 ay 833 tl " ... demişsiniz yalnız bir sorum olacak...Ben Doğuş oto'ya gittim biz engelli araç alımlarında kredi kullandıramıyoruz dediler..Acaba siz nasıl bir kredi kullandınız..Veya aldığınız bayi krediyi size kullandırdıysa bana bayi ismi verebilirmisiniz rica etsem..

araç net fiyatına ötv ekleniyor.çıkan miktarın kdv si alınıyor.yani ötv nin de kdv si alınıyor.

açık deniz

Osman bey,
" ben honda civic elegance sipariş verdim 47.500 den 35.000 tl ye gelecek 10.000 tl peşin 25.000 tl kredi 36 ay 833 tl " ... demişsiniz yalnız bir sorum olacak...Ben Doğuş oto'ya gittim biz engelli araç alımlarında kredi kullandıramıyoruz dediler..Acaba siz nasıl bir kredi kullandınız..Veya aldığınız bayi krediyi size kullandırdıysa bana bayi ismi verebilirmisiniz rica etsem..
engelli araçlara kredi kullandıramıyoruz demeleri keyfi bi uygulama öyle bir yasa yok ben kendi şahsıma mersin opat bayisinden passat aldım 35 bin tl de kredi kullandım hiç sizin dedigiz gibi bi sorun çıkarmadılar karşıma

fiesta 23.300
polo 22.180 tabii ki pazarlıksız fiyatlar

2011 VOLKSWAGEN Transporter 45 bin tl bize maliyeti kaça olur

28.000 TL'lik aracı ÖTV'siz kaç TL'ye alabilirim?

sevgili kardeşlerim 28.000 tl ye almayı duşundugum araç için ne kadar ötv düşülür bilgi verilmesini rica ederim

Değişir ama,
Tertibat, proje ve onayı için : 600TL
Ehliyet,Rapor gibi Noter işlemleri için: 300TL

gibi ilave maliyetleri olabilir.

ortapedik engelli olan veya %90 ve üzeri raporu olan herkese gamze.

38.400 Tl Olan Araç Ötv olmadan ne Kadar .?

babam parkinson hastası %100 raporu var biz araba almak istiyoruz
38.400 tl olan aracı ne kadara alırız
ve bu indirimler nasıl hesaplanıyor
alacağımız aracın silindir hacimi 1248cc olarak belirtilmiş .?*

Yardımcı olursanız çok iyi olur
şimdiden teşekkürler..

Üst Alt