Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Yalnızlık anksiyetesi ile başedemiyorum, ne önerirsiniz?

dışarıda yapılcak değişik bişey yok ki eskiden tek başıma sinemaya giderdim sonra prensip olarak film izlemeyi bıraktım. anca kokoreç krizi falan tutarsa evde o imkan olmadığı için çıkarım. çay desen en iyi çayı evde kendim yapıyorum zaten balkon geniş mis gibi. yürümek de zorluyor zaten kiloluyum. gece hayatını da oldum olası sevmedim. e bu durumda dışarı çıkmaya ne hacet

Suskun Mutsuz Umutlu

Geçenlerde cenazemiz vardı. Defin işlemi sırasında boş mezara bakıp dalınca çok kötü oldum. Kaçınılmaz son budur diye korku ve kabulleniş karışımı bir hissiyata büründüm Allah hepimizin anne ve babasına uzun ömür versin. Amin..

Bende bu konuda çok sıkıntı yaşıyorum. Bu yüzden dinleri araştırmak istedim. Fakat bu da beni psikoza sokuyor. Yani fazla dinle uğraşmak. Neyse dinleri araştırmaya başladım. Ama kimse ayranım ekşi demiyor. Her dine göre diğeri yanacak. Bu da kötü hissettiriyor.

dreamfail
dinlerin cok fazla derinine inme arastiricam diye:)allah guven. allah insanlara azab edecek degilya sucsuz yere. bilemedigimiz, gucumuzun yetmedigindende sorumlu tutmaz bizi.HASBUNALLAHU VENIGMEL VEKIL diye dua et. allah bize yeter. salati -tuncina duasini biliyorsan daraldigin zaman oku. ben oyle yapiyorum:)

yalnizlik konusunda en sorunlu olanlar sagirlar diye biliyordum:)herkes konusur gulusurken hicbirsey anlamiyorsun, ustelik duymayo diye seninle hosbes eden pek olmaz. laf anlatipmi ugrasacaklar biz sagirlara. onlarada hak veririm:)
gununu en iyi sekilde yasamakta fayda var. tabiatta gez dolas, ama su pandemide kisitliyor insanlari.

Yarına çıkacağımız bile garanti değilken anne baba ölürse yalnız ne yaparım korkusu duymak çok saçma ayrıca anne baba ölmüş olacak senin düşüncene göre öyle bir şey olursa kendi yalnızlığını dert edeceğine , kendini düşüneceğine onlar için üzülsen olmaz mı sonuçta o insanlar ölmüş olacak ötesi var mı ? O insanlar ölürse bana ne olursa olsun de geç küçücük çocuklar bile anasız babasız kalabiliyor seninki dert mi şimdi ?

Beyin bir şekilde alışmış takıntı üretmeye vesvese de deniyor buna saçma olduğunu bilsek bile aklımıza bazı düşünceler geliyor bu konuda değil ama farklı konularla ilgili benimde takıntı yaptığım oluyor alışmışız zamanında üzülmeye bir şeyleri dert etmeye beyin dert arıyor düşünmek için resmen çekiyor salla takma kafana şu anda nefes alıyorsak her şeyin bir çaresi vardır mutlaka .

sokrates

Ben hastalık hastası değilim. Yanlış izlenim vermeyeyim. Ecelden kaçış yok ; bunu biliyoruz. Annem ölürse intihar ederim de demiyorum. Sadece onun yokluğuna alışma (YAS) evresini biraz ağır atlatabilirim demeye çalıştım. Ölen birisinin ardından üzülmek ayıp mıdır ? Bu duygu neden zayıflık gibi yorumlanıyor ? Veya kafaya takmak gibi daha basit bir şekilde algılanıyor?

perseküsyon
sagken kiymetini bildikten sonrainsan annesinin babasinin olumune cok uzuluyor ama, vicdan azabi cekmeden rahmetle aniliyor. zamanda yardim ediyoecer. annemi gecen kis kaybettik.babami kaybedeli cok oldu. alisiliyor

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Benim için tek rahatlatan şey ebedi yaşama olan inanç. Aksi halde yaşanacak depresyon çok ağır olur. Çok şükür insan zamanla unutuyor ama maalesef bizler için durum böyle değil. Yaşayacağımız depresyon aylarca sürüyor.

GRAHAM BELL

[FONT=Verdana]Başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin. Umarım günü geldiğinde ben de alışabilirim.[/FONT]

Son düzenleme:
@perseküsyon ölen birisinin ardından üzülmek tabii ki ayıp değildir bende zaten öyle bir şey demedim iki mesajımı da dikkatli okursan tam tersine onlara bir şey olursa yalnız ne yaparım korkusu duyacağına onlara bir şey olursa yani ölürlerse kendini değil asıl onların ölümüne yani onlar için üzülmelisin o insanlar ölmüş olacak daha ötesi var mı dedim asıl öyle bir durum olursa diye daha bugünden yalnız kalırım korkusu yaşamak zayıflıktır hatta bana kalırsa sadece zayıflıkta değil aynı zamanda birazda kendini düşünmek yani bencilliktir hiç kusura bakma .

icine atip bikendin uzulup durmaktansa dost meclisinde icini dokmek zayiflik degil rahatlamanin baska cesit usuludur bana gore.

GRAHAM BELL

Aynen öyle tabiki Benzer sıkıntılardan muzdarip insanların bir arada paylaşım yapmaları ; yazdığınız şekilde rahatlama yöntemidir..

Yalnızlık acaba baş edilmesi gereken bir duygu mu bilmiyorum ama mesela ben yalnız olmayı seviyorum.
Duygusal yalnızlıktan mı bahsediyorsun, kalabalık yalnızlıktan mı bahsediyorsun, gerçek yalnızlıktan mı (çevrende kimsenin olmaması vs.)
Dediğim gibi seviyorum ben. Sanırım ben de böyle baş ediyorum

Duygusal ve gerçek yalnızlık

Annem babam kardeşim ve en yakin arkadaşım hariç kimseyle konuşmuyorum

Anne baba kardeş yakın arkadaş ne ararsan var neren yalnız senin .:eek:

Benim annem yok babam yok kardeş yok eşim yok ben yalnızlığımı calisarak yeniyorum.ayrica eve geldiğimde de.kanarya kuşum var onunla sohbet ediyorum.ecet bende kalabalık içinde yapayalnız ama . bütün içimdeki duyguları sadece ben bilirim.tabiki paylaşmak isterim ama kimseye güven duymuyorum çok şükür hem emekliyim hemde calisiyorum

sokr@t

Günümün 20 dakikasini aliyor insanlarla iletişim kurmak hocam geri kalaninda yataktan cikmiyorum

PS, müzik ,TV, internet +bolca hayal gucu :rolleyes:

Sahte arkadaşlıklara gerek yok yalnız olmayı seviyorum,sanırım böyle baş ediyorum.

Laf sokan yok dedikodu yapan yok yalnızlık gibisi var mı be !:)

İnsan kendiyle vakit geçirmekten sıkılmamalı birileri bu kavrama yalnızlık der oysa ki hayat yalnızlıktır. Şunu unutmayın hayatınıza birileri girer ve çıkar siz aynaya bakınca yine kendinizi göreceksiniz. Genel bir sorun toplumun kendiside bu durumdan hem yakınır hem kabullenir modern insanın hastalıklarından birisi. Zamanla kanıksarsın sende fazla dert etme.

Üst Alt