Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

2024 E-KPSS sonuçları Açıklandı!

Arkadaşlar merhaba.Branşım Bilgisayar Mühendisliği.Sınava ilk girişim ve ailevi sebeplerden sadece son 4-5 gün derslere bakabildim.Lisans puanım 80,2.....2024 en düşük atanan puanı 69,5, 2023 en düşük atanan puanı 71,5, 2022 en düşük atanan puanı 78,3.İlk atamada sizce atanır mıyım.Yoksa 2. atamada mı atanırım?

@stemivera,

Branş sıralaması nasıl hesaplanıyor arkadaşlar? Bölüm okudum fakat formasyonum var. Bu durumda öğretmenlik için branş sıralamasına girebiliyor muyum? Veya olay tam olarak nedir açıklar mısınız.

@laugh4life,
Sıralamanız kaç? Aldığım puan yakın size, merak ettim

Öğretmenlik için 80 puan yeterli olur mu arkadaşlar ilk atamalarda?

@laugh4life,

arkadaşlar sıralama önemli puan değil 1. de olmazsa 2. atamada sıralama düşer yani 2026 da çünkü 2025 teki adayların çoğunluğu olmaz 2026 da da olmazsa sınavda 90-95 yapın

@laugh4life

Yaklaşık 180 kişi falan oynamış. Tam sıralamayı hatırlamıyorum ama yaklaşık böyle. 80,6 küsürdü benim de

@Overlord,

o zaman neye dayanarak 2. atamada olabilir dediniz?

@Roro,

Sizin branşınızda 2024-2023 atamalarında en düşük kaçla atanılmış baktınız mı?

@laugh4life,

2026 da yani 2. atamada sıralama düşer 2025 teki atananlar bir daha o puanı kullanamazlar haliyle aday değiller o zaman önümüz açılır

@Overlord,

Onu anladım da 2022 sınavıyla ilk tercihlerini yapanlar 71'le atanmış 2023'te benim ilk atamada rahatça atanmam gerekmiyor mu o zaman?

@Overlord,

Yok yok 2 yıl önce özel eğitim okulunda hocalarla yapmıştık.arası o kadar yoktu gibi geldi.demekki yanlış hatırlıyorum.

@Overlord,

sıralama derken herhalde branş sıralamasından bahsediyosun.2022'de 73 puan alan branşında 54. olmuş ve atanmış.Yeniden sınava girmeden atanamama olasılığım yok gibi.

@laugh4life

hocam o bölümüne göre değişiyor hizmetli veya memurda o puanla atanmak için imamhatipli olucan eğer sıralama da iyiseniz atanırsınız

oda var ama normal sıralama da önemli herşeyin hayırlısı alım sayısıda çok önemli düşük olunca imkansız gibi birşey oluyor

Tamam işte ben zaten benim bölümümden bahsediyorum bu puanları yazarken.Kamu tasarrufundan engelliler muaf tutulmuş zaten.Yani herşey olağan sürecinde giderse ilk atamada da atanmamın olası olabileceğini söyleyebiliriz di mi?

Arkadaşlar merhaba.
Sonuçlar açıklandı. Ben de 92 puan aldım. Ortaöğretimden girdim. Genel sıralamam 643. Sizce atanma şansım nedir?

evet hocam mümkün

@ozanisius,
atanırsın ama ben 89 aldım 2 sene sonraya kaldı oda belirsiz atanıp atanamayacağım :'( herkeste yüksek almış

@Overlord,
Teşekkürler cevapların için

Bu sınavda bence Türkçe en sona bırakılmalı.En çok zaman alan kesinlikle Türkçe.

@laugh4life,
2024 taban puanlarına baktım evet yetiyor ama 89 da az kişiler var atanan bunun lçin 2 senede bekleyecez belli de değil atancak mıyım
olmazsa ise 2026 da 94-95 hedefim

@ozanisius,
inşallah ama bu kadro sayılarına bakınca zor eski taban puanlarına baktım 87 86 yla memur olan var şimdi 90 la hizmetli oluyor millet (lise)

EKPSS Lisans'ta süre bakımından Türkçe ve paragraf sorularını en sona bırakmak daha mantıklı değil mi?
@Overlord,
branşın ne?

girmedim ben 12 -13 sene boyunca girdik yeterli sayıda kadro açılmıyor açılan kadrolarda bize birşey düşmedi batsın bu dünya ...

Merhaba dostlar EKPSS Ortaöğretim puanım 89,40445 sıralamam ise 1,257 2024 atamalarında en düşük 87 ile kapatan olmuş hizmetlide.. 2025 te atanabilir miyim yoksa 2026 ya kadar bekleyecem mi ?

@Overlord,
Buna kimse kesin cevap veremez. Fakat zor olduğunu düşünüyorum. Yılda kaç ortaöğretim mezunu alınıyor baktın mı?

@Overlord
Yıl Ortaöğretim Atama Sayısı
2024 423
2023 360
2022 727
2021 540
2019 396
2018/2 534
2018/1 540

Tekrar sorayım.

Branş sıralaması nasıl hesaplanıyor arkadaşlar? Bölüm okudum fakat formasyonum var. Bu durumda öğretmenlik için branş sıralamasına girebiliyor muyum? Veya olay tam olarak nedir açıklar mısınız.

80 puanla öğretmenliğe atanabilir miyim sizce?

@Roro,
80 puanla atanırsın. 2023 seçimden önce tüm başvuran ekpss öğretmen adayları atandı ama olağan üstü bir durumdu.

@feromon,

Hocam o müthiş sayıda bir atamaydı. Şimdi aynısını beklemenin mümkün olacağını sanmıyorum. Normal şartlar altında 80 puanla atanmak zor olabilir bir noktada. Siz öğretmen misiniz? Ve öyle ise kaç ile atandınız?

Ayrıca diyelim ki atama 2025 Şubatta gerçekleşti. Göreve başlama bir an önce mi oluyor yoksa 2025 Eylül ayında mı olur?

@Roro,
öğretmen değilim. 2023 seçimlerinden önce 1. olağan üstü sayıda 3500 atama kararı verildi.2- cumhurbaşkanı atama töreni esnasında duygusallaştı ve bakana başvuran herkesi atayın dedi başvuran 4300 kişiydi hepsi atandı , bir daha böyle bir durum olmayacaktır. Ben öğretmen değilim sadece basından takip etmiştim. 2023 te puanı 50 üstü olan ve başvuran herkes atandı. 80 puan ile atamanızın olacağını düşünüyorum. Verdiğiniz örnekte ise en erken eylülde başlanır.

• Beğen
Reaksiyonlar: Roro
Üst Alt