Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3 defa hava değişimi aldım, geri dönmek istemiyorum. Ne yapabilirim?

gkn6435

Dostum kesinlikle uzatmak kaçmak bir çözüm değil bende 1 hafta öncesine kadar senin gibi düşünüyordum hava değişiminden dönmesem mi diyordum kendi kendime ama gidip komutanlarımla sıkıntılarımı paylaştım askeri işlevselliğim de olumsuz görüş bildirdiler doktorumda muaf etti en kısa sürede dön birliğine ve komutanlarınla konuş durumunu anlat inan gerçekten zor durumda yapamayacak durumda olanlara zorla yaptırmıyorlar bende dün muafımı aldım.

zedge Döncem Zaten En kısa Sürede Benim Korktugum Şey evliyim Cocugum var bakacak Kimsem yok 2 taraflada konusmuyom 3. Hava degişimini Aldım Gittigmde Zorluk cıkarmazlar diye tahmin ediyorum oguzhan112

Ailesine bakacak kimsesi olmayan asker lere devlet destek oluyor.

Siz bayağıdır yazıyorsunuz ,her defasında birliğine dönmeni söyledik, hasta iseniz zatan zorla askerlik yapcaksın diyen olmuyor.

Bu şekilde sadece kendini zora sokarsın.
Bence bir an önce birliğine dön...

OğuzHan112 Devlet Destekmi Oluyor 3 senedir Evliyim evlenince Eşya falan Filan Alınıyor herkesde olduğu gibi müracaat ettik eve gelmişler ben işdeyken bakmışlar çıkmışlar gitmişler bsyde dememişler aradığımızda Red oldu dediler Devlet Benden Bide Askerlık Yapmamı İstiyo Suriyeli Olsak yardım ıvır zıvır gelir devlek ilk önce kendi vatandaşına bakacak ki Ondan sonra Vatamdasından bsy Beklicek neyse Hakkımda Hayırlısı Olsun Yardım Edendende Etmeyendende Allah Razı Olsun

Heyetler Nasıl İlerliyo Pandemiden Dolayı Bi Bilgisi Olan Varmı 3 defa Uyum Bozuklugundan Hava Degişimi Alanın Süreci Nasıl Devam Eder OturanBoğa

OturanBoğa Allah Razı Olsun Abi Cevap Vermişsin 1 Senedir Firarım 3 defada hava degişimi aldım yakın zamanda teslim olacagım Başımdan Bu Derdi Atmak İstiyorum #Firarpişmanlıktır

Eee Şimdi Hava Değişimi Süren 90 Gün Olumcamı Muaf Oluyorsun Benım Arkadaslarım 2. Hava degişiminden Sonra Muaf Oldular OğuzHan112

İlk muayenede muaf olunduğu gibi 90 gün hava değişiminden sonra da muaf olunabiliyor.

Hekim kanatine bağlı..

Nasıl uygun görürse öyle,hekimleri kimse sorgulayamaz,böyle uygun gördüm dedi bitti.yazma yetkisi verilmişse kalem ondadır. ne derse uyacaksın...
gkn6435

Tekrardan S a Ben Birligime Dönüyorum Yarın Komtanlarla Görüştüm Durumumu Anlattım Komutan 1 Hafta Karantina da Olacaksın Dedi Ondan Snra Sevk ederim hastaneye dedi 3 defa Uyum bozuklugundan Hava Degişimi Aldım Sonuc Ne olur 1 Senedir Firarım süreç nasıl olur OğuzHan112 OturanBoğa

Bir kac kez size cevap yazmıştım, söylediklerimiz dikkate alınmadı,aslında amaç size yardım etmekti,
Nedense sizi samimi bulmuyorum,yarın da birliğine dönmene inanmıyorum.

Her neyse beni bağlmaz,

size daha önce gerekli şeyleri yazmıştım, benim söyleleyecek bir şeyim yok,
OturanBoğa Bülent bey cevap verirse versin...

S a Abi Şuan Birligimdeyim Komutanlada konustum sıkıntılarım Cok fazla dedim rdm ye götürdü 55lik Bi anket işaretledim orda komutan Bişeyler yazdı pazartesi gün abi kaf aif gibi 3 tane şey istedi komutan dan pazartesi gün revire gitcem abi ordan hastaneye sevk etcekler komutan dün nöbetciydi cagırdı gittim hakkımda Bsyler doldurdu en sonuna askerlik yapmak istemediğini maddi destegi Olmadıgı İçin filan yazmıslar Sence Ne olur abi durumum OğuzHan112 OturanBoğa abiler yardım edin

gkn6435

Hastaneye sevk olduğun zaman netleşir durumun,

Ancak, askerlik yapmak istemiyor;yerine,askerlik yapamaz yazsalarmış bu daha iyi olurdu, Askerlik yapmak isteyeni daha görmedim.

Senin durum biraz farklı,sen daha önce firar etmiştin değilmi? Öyle hatırlıyorum. Bizim elimizden bir şey gelmez,pazartesi gittiğin hastanedeki hekime durumunu anlat,umarımki size yardımcı olur...

Komutanların doldurduğu evrak sende mi ?

Dün Abi rdm ye götürdüler beni Komutan 55lik anket doldurttu yarısından coguna Cok fazla var işaretledim gercektende var 3 sefer uyum bozukluğu aldığımı yazmıs komutan uyku problemi İştahsızlık gibi şeyler askerlık yapmak istemiyor diye onunla gittim rdm ye rdm kıta anket formu aif bide bsy daha yazıyordu tam hatırlamıyorum 3 sey istedi pazartesi revire gidersin dedi ordan hastaneye sevk dedi çürük alabilirmiyim dedim oradakiler yardımcı olacaktır dedi

Dün Abi rdm ye götürdüler beni Komutan 55lik anket doldurttu yarısından coguna Cok fazla var işaretledim gercektende var 3 sefer uyum bozukluğu aldığımı yazmıs komutan uyku problemi İştahsızlık gibi şeyler askerlık yapmak istemiyor diye onunla gittim rdm ye rdm kıta anket formu aif bide bsy daha yazıyordu tam hatırlamıyorum 3 sey istedi pazartesi revire gidersin dedi ordan hastaneye sevk dedi çürük alabilirmiyim dedim oradakiler yardımcı olacaktır dedi OğuzHan112
OğuzHan112 Yok ani bende Degil evrak o rdm komutanın da kaldı biz kapalı Bi zarfla geldik rdm den üstünde zarfın kıta anket formu aif 3 sey yazıyordu onu komutan tamamlıcek sonra revire sonra Hastaneye

3 kez uyum bozukluğundan hava değişimi almışsın,muhtemel muafa olacaksın,kesin konuşamıyorum cünki daha önce firarın var.

Biraz sabırlı ol,ben muaf olacağınızı umuyorum...

Valla Cok Sagol Abi Benımde İçimde Öyle Bi His Var OğuzHan112 1.5 senedir Firar Oldum Cidden de Pişmanım bu durumdan

gkn6435
İşte bazı hatalar bazen büyük sonuclar doğurabilir,

Özellikle 5.6 aydır belki daha fazla forumda yazıyorsunuz,cevap yazmayayım diyorum yine edemiyorum,

Çünki üzülüyorum.
Bir yandanda söz dinlemiyor sun kızıyorum, çünki her seferinde biran önce birliğine dönmeni istedim. Şimdiyeli ya askerlik bitmişti yada muaf olmuştunuz...

Her neyse,muaf olma ihtimalin çok yüksek,sabırlı olun.

Sonucu paylaşırsın..

OğuzHan112 Valla Abi Herkesin Dedigi Dogruymus Bu Zamana Kadar Salaklık Yapmışım Gelmeyerek Cesaretimi Toplayıp Gelemedim Şu Gün Gitcem Diyorum O gün Geliyor Kalbim yerinden cıkcek gibi Oluyodu sanki ölüme gidiyom gibi cesaretimi toplayıp geldim Hersey için Sagol Abi Hakkını Helal et Sonucu Paylasırım Pazartesi günü

Abi Bu Heyet Hergün Oluyor mu Nasıl Olacak Benım Muaf Olmam Hastaneye cıktıgımda doktordan sonra direk heyete mi girecem OğuzHan112

Hayır her gün olmaz,haftada iki kez veye 3 kez olur.

Ön muayenede muaf kararı verilirse heyete sevk olursun...
gkn6435

Abi S.a Bugun gittim hastaneye doktorla konustum yanımda revircide geldi anlattım Askerlık yapmak istiyormusun dedi hyr dedim tamam revircin gelsin dedi sen dısarda bekle dedi girdi oda konustu tamam verelim dedi persembe gün heyete cıkacam Heyete Cıktıgımda Abi Sonuc hemen acıklanıyomu Yani Persembe Aksamı Filan cıkarmıyım Birlikten OğuzHan112

gkn6435

Heyette sonuc açıklanıyor,
Ancak önce istersen muaf ol ondan sonra birlikten çıkmayı düşün...

Sakin ol ve heyeti bekle...

Üst Alt