Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP milletvekili: "Engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk"

ukala laf ettiğini sanmış ama kendi adam olmayanın lafının geçerliliği yok

buna söylenecek çok şey var ama neyse, büyüklük bizde kalsın. ama beni asıl şaşırtan olay, burda engelli arkadaşların söylediklerine hak veriyor olması. neymiş aslında söyledikleri çok doğruymuş ama sadece üslubu yanlışmış. yahu bu üslup basit bişeymi? bu adam kahvede arkadaşıyla sohbet eden bir vatandaş değil, milletin seçtiği milletvekili. ve bir milletvekili kendi vatandaşı hakkında nasıl böyle konuşabilir? kendisini o göreve getirenler hakkında nasıl böyle konuşabilir ve bunu nasıl normal karşılayabiliyorsunuz? ayrıca söylediklerinin neresi doğru? yok efendim mengelliler sokağa bile çıkamazlarmış eskiden. at yalanı seveyim inananı hesabı boş boş sallamış. şuan kamuda onbinlerce açık engelli kontenjanı var ve ısrarla alım yapılmıyor. yani engellinin varolan hakkını dahi vermiyorlar ve siz hala engelliler için çok şey yapıldığından bahsediyorsunuz. bazı arkadaşlar gerçekten kendini insan olarak görmüyorlar sanırım.

Aretias arkadaşım bi ata sözümüz vardır yiğidi öldür ama hakkını yeme hükümet bizler için baya işler yaptı evet ama zaten yapması gerekliydi ama bu milletvekili haklı göstermez ukala vekil laf ettiğini sanmış ukala işte

her renk gider haki kalır gerisini anlayan anlasın artık

turan yılmaz;

yahu hakkını daha nasıl vereceksin? bu adamlar zaten 3 dönemdir iktidar değilmi? 4. dönem olmasıda kesin. e daha nasıl vereceksin hakkını? hakkı zaten veriliyor ama yanlışların eleştirisidemi yapılmasın? ayrıca bu insanlar bu yaptıklarını yapmaları için seçilmedilermi? sen hiç sabah işe gitti diye bir işçiye ödül verildiğini gördünmü? verilmez çünkü onun görevidir o. buda aynı o hesap. üstelik görevini bile layıkıyla yapmıyor ve üstüne birde ödüllendiriliyor.

Merhabalar,

Akıl almaz bir kibir... Bence burada mesele, AKP'ye hakkını vermek ya da vermemek değil; AKP şimdiye kadar neleri yaptı, yapmadı değil. Hatta belki AKP bile değil. Burada milletin vekili olan bir insan çıkıyor ve insan onur ve haysiyetini inanılmaz zedeleyecek ifadelerle konuşuyor. Bu kabul edilebilir birşey değil; kimden, hangi partiden gelirse gelsin... Partilerüstü bir durum bu...Kimsenin kimse ile ilgili bu şekilde onur kırıcı ifadeler kullanmaya hakkı yok diye düşünüyorum. Hele bir milletvekilinin hiç yok. Keşke özür dilemek durumunda kalsa.

Şerefsizliğin dik alası ... Yüce Allah bu konuda şöyle buyuruyor "KINADIĞINIZ ŞEY BAŞINIZA GELMEDİKÇE SON NEFESİNİZİ VEREMEZSİNİZ !."

özür dilemesini bilse bari insanoğlu başına gelmeyince çoğu kez anlamak istemez

bak hele sen yani geldi sende vekile cevap ver....forum bizim adımıza vekile bizi insan yerine koyduğu için teşekkür mektubu göndersin derim..

bence suç bunlarda değil iki lafı bir arayı getirip konuşmayan kişilere devleti emanet edenlerde adam haklı cahil lafın nereye gideceğini bilmeden konuşuyo ne bekliyosunuzki adamlar yapmış hakkını yememeliymiş yapıcak tabi görevlerini yapıyolar babalarının hayrına da bişey yapmıyolar öyle bir yorumlar varkı sanki hayırlarına yapmışlar iyilik için yapmışlar gibi neyseki artık tek tek ele veriyolar kendilerini umarım halk uyanıyo artık

Ben gerçekten çok merak etmeye başladım insan yerine konulmadan önce neydik acaba sayın milletvekilim bunu açıklarsa çok mutlu olacağım..
İnsan ne olduğunu bilmek istiyor :)

Sizce özür dilenmesi için baskı oluşturulabilir mi? Kendi aramızda konuşmak da çok iyi, ama onun ötesine geçebilmek adına ne yapılabilir? Bir özür dilense, belki bundan sonra politikacılar bu tür ifadeler akıllarından geçse dahi, söyleyemeyeceklerini bilirler. Akıllarına estiği gibi konuşmaya cesaret edemezler. Çok iyi olur...

O kadar oy verip bunları buraya getirirseniz böyle yaparlar işte.bir de bunlar heryerde müslümanlıktan bahsederler.tek yaptıkları şey din üzerinden siyaset yapmak.ama en adi insafsızlıkları yapmadan utanmazlar. Unutmayın çevre bakanı bayraktar ın kanser hastası bayan kardeşimize yaptığı muameleyi ve o kardeşimizin onu türkiye ye nasıl rezil ettiğini.ama onlarda utanma yok hiç bir şey olmamış gibi devam.yazıklar olsun.engelliler üzerinden oy toplamasını biliyorsunuz değil mi ? Utanmaz şahsiyetsizler.

Baskı yapılsa adam gibi değil de bu laftan sonra adam diyesim gelmiyor gerçi Eşşek gibi diler özrü.Sosyal medya var kulanılabilecek.Aklıma gelen şimdilik bu. Ama dilenecek özür işitsel görsel medyada herkesin göreceği şekilde olmalı. 5. 8. sayfalarda değil.
Bunları yazarken bir taraftanda acaba nasıl bir özür dileyebilir? Özrü kabahatından büyük mü olur? Nasıl bir kıvırma becerisi gösterir merak ediyorum...

bu baskıyı yapacak kişiler türkiye engelliler federasyonu engelliler derneği tüm dernek kuruluşlar biz insan değilmiyiz neyiz sayın söylesinde bilelim diye peşpeşe bi açıklamalarda bulunsun bakalım özür geliyomu gelmiyomu sayın bi arkadaş bana laf atmış parti hükümet olayı değil bir vekilin ağzından çıkan lafı bilmesi lazım hangi partiden olduğu farketmez

Belli belli.tekerlekli sandalye 1000 tl den başlıyor sizin ödediğiniz para 250 tl.haram zıkkım olsun bir de konuşuyor.

Türkiye'de yaklaşık  engelli vatandaş bulunmaktadır. Şimdi soruyorum: Adam ya da insan yerine koydukları engelli vatandaşların oylarıyla bulundukları makamı koruduklarının farkındalar mı? Bu konuda hiç durumya da varsa eyer vicdan muhasebesi yaptılar mı? Milletvekilleri bulundukları mevkiyi borçlu oldukları kesimler hakkında açıklama yaparken daha dikkatli olmak durumundadırlar.
Sonuç olarak, "AĞACIN YAKILMAK İÇİN KESİLMİŞ, PARÇALANMIŞ HALİ" vekil olmuşsun da neye yaramış, ama ADAM OLAMAMIŞSIN…

Baskının gelmesi için illa derneklerden birşey beklemek şart değil bence. Yani onlar sesini çıkarsa tabii çok iyi olur da....Şart değil...Evet mesela twitter üzerinden bir kampanya başlatılabilir belki.

bize verdikleri hakları lütuf gibi göstermesinler!! AB ye uyum çerçevesinde bunları yaptılar bizi sevdikleri ya da düşündükleri için değil ve ayrıca verdikleri paralar zaten bizim vergilerimiz değil mi ? kime neyi lütuf ettiler ?? sormak lazım asıl bizim oylarımız sizlere bir lütuftur.

Turan, sakatlar derneği üstüne düşeni yapsaydı bu konuşma yapılmazdı...
Yazımı yazarken gördüm. Demedim diyorsa bunu yayınlayanlar hesabı vermeli.Dediyse kendisi özür dilemeli...Her iki durumda da bize özür borçlular...
[FONT=Arial]Lütfen,konuşmamın tamamını okuyun veya dinleyin. Orada engellileri asla incitmek değil, onlara nasıl sahip çıktığımı göreceksiniz[/FONT]
Aha bu adam bize sahip çıkmış biz sahipsiz mişizzz...Haberimiz yok bişeyden yahu:)
Malmıyız ki ?

bizleri insan yerine koyun ama yaptıklarınızı önümüze koymayın..

Sanki yapılması gerekeni yapmak iş sanıyorlar farklı ne yaptınız uygulamalarda eğer engelli hala sıkıntı yaşıyorsa demek ki bişey yapılmamış.
Kendimden çok basit bir örnek vereceğim geçirmiş olduğum bir ameliyat sonrasında farklı engellerimin bulunduğu bir raporum mevcut araç alımı için maliyeye müracaat ettim aracımı da almıştım özel tertibatımı da yaptırdım maliyedeki memurlar raporumun geçersiz olduğunu söylediler :D yasa çok net ama maliyedeki memurlar kendilerini doktor yerine koyup değerlendirilen teşhis ve tanı bölümünü okuyorlar :D doktor heyet değerlendirmiş ve özel tertibat yazmış ki ben otomatik vitesli araç kullanır ibaresi istemişim dilekçemde heyet ısrarla özel tertibat yazmış :D
neyse ben hem bimere şikayet ettim hemde bir dilekçe yazdım maliyeye yasaya uyduramadıkları için tıbbi terimler kullanıldığını öne sürdüler :D doktorlar hangi terimi kullanacaksa orasıda ayrı bir komedi :D heyete raporumu tekrar yolladılar :D heyete geldik özel tertibat yazan doktorlar heyette olmasına rağmen onlarda bu sefer cevap yazmakta zorlanıyorlar her nedense :D

işte burası benim güzel ülkem engelliler için çok çalışıyorlar. televizyonda reklam üstüne duygu sömürüsü üstüne duygu sömürüsü ağızlarını açtıklarında böyle yaptık şöyle yaptık diyorlar ama maalesef uygulatırken kurumlara bir genelge yolluyorlar memurlara baskı ve sonrasında olan bu . Güya ibareler değiştirildi sayın başbakanımız özürlü değil engelli diyor ya heyete sevk yazısında en az 50 kez özürlü kelimesi kullanılmış :D bunlar 2 üzeri maaş alan memurlar ağızlarında sakız yeni çıkan yasalardan bi haber genelgeye göre hareket eden ve koltuğundan korkan rapor için görüşüyorum ben kabul etsem ankara hemen savunma istiyor benden diyor kadın sırf korkudan dolayı yasayı görmüyor :D

trajikomik ama bazı engelli kardeşlerim ne yazsak çizsek sığ bir düşünce ile hala hak ettğimizi bile alamazken yok bundan önce buda yoktu gibi saçma sapan bir savunma içerisine giriyorlar. İşte tamda bu noktada söylenecek hiç bişey kalmıyor engellilere her durumda can acıtıcı sözleri durumları hak ediyoruz kimse kusura bakmasın ne zaman birlik sağlanır o zaman düzelir çok şey bakınız memurlar nette öğretmenlerin dayanaşmasına adamlar neler yaptırıyorlar neler artık uyanın sadece ben değil Ne zaman BİZ OLARAK tanımlar ve düşünürsek işte o zaman zaferlerin kralını kazanır engelli camiası aksi halde hakkını bilmeyen önüne konan ufacık bir fayda sağlayan işteden dolayı razı gelirse bunların devamı gelecektir.
Evet yanlış ifade olabilir ama çıkıpta onu yaptık bunu yaptık demiceksin arkadaş oraya o koltuğa geldiysen eşşek gibi yapacaksın sosyal devletin anlamı budur. Ama göz boyama için yapmıcaksın oy avcılığı için yapmıcaksın bakın eğer bunlar seçimden önce alım yapmaz ise görün sırf oy avcılığı için alsında yeter ki işe girelim diyenler olabilir anlamak istediğim engellilerin nasıl kullanıldığı hususudur umarım bazı noktaları anlatabilmişimdir eksiklikler dile gelmez hatalar söylenmezse hiç bir zaman düzelmez SAYGI DUA VE MUHABBETLE KALIN....

Bio;

Çok doğru birliktelik içinde olan, örgütlü bir grubu hiçbir kuvvet yenemez.

bunlar kendilerini Allah tarafından özel yaratılmış kurtarıcılar gibi görüyorlar bunlar olmasa tüm millet açlıktan kırılcak sanki

Milletvekili patavatsız tamam ama bazı yorum yapanlarda bu patavatsızlığı hak etmiş gibisiniz.

Akp laf konuşmaktan aciz vekillerine Türk Dili ve Edebiyatı dersi vermeli..Yoksa daha çoook böle potlar kırarlar.. (not: bir akp'li )

ha bu arada bi üst mesajda söylenenlerde doğru..ahmedd29 bey de haklı..bizim millet nedense yanlışı gösteriyim derken kendisi de o yanlışı yapıyor..Sorsan "önce o başlattı" derler :)

Millet çok düzgünmüş gibi vekillerinin sütten çıkmış ak kaşık olmalarını bekliyorlar.

Bundan önce de başbakan, sağlık bakanı vb. kişiler bu şekilde aşağılama sözleri söylemişti. Aynı şekilde bu milletvekilinin de kendince övünürken (yani iktidarında yapılan iyi şeyleri söyleyip siyasi çıkar için mesai verirken!) bu ahmakça sözleri ağzından salması, bana ortada ciddi bir zihniyet sorunu olduğunu söylüyor. Yani bu derece sakatfobik, bu derece sağlamcı küstahlık öyle istisna bir dil sürçmesi değil bence.

Ortada hem sakat bedene bakış açısından psikanalistlere yoğun bir mesai yaptıracak ciddi bir sorun var, hem de kamu hizmetini bir hakkın sunumu değil de iane olarak gören küstah siyasi iktidarı siyaseten mahkum edecek bir tavra ihtiyaç var.

Özür meselesnine gelince... Özür dileyecektir zaten. "Ay kusura bakmayın" demenin onun açısından hiç bir maliyeti yok ki, neden özür dilemesin! Ama bence, dilese de dilemese de yukarıda söylediğim şekilde ortada daha temel bir sorun var ve biz bir tavır almazsak o sorun orada durmaya devam edecek. Hiç değilse kendi içimizde bu zihniyeti mahkum etmemiz lazım!

Üst Alt