Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP milletvekili: "Engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk"

millet vekili böyle derse tabiki sosyal yardımlaşmada çalişan memurlar kendini bilmez
geçenlerde 2022 özürlü maaşşında kişi başı gelir 119dan 243 çıkınca gittim evde bakım maaşı alıyorsun evinde var daha ne istiyorsun şeklinde konuşuyorlar.
kanun hak diye bir şey yok bizim heyetin insiyatifinde kanun biziz diyyorlar.

bahçelievler shçek gözünü seveyim çalışanların çogu engelli halden anlıyorlar misalen onlarda aynı şeyi söyleseler de uslubü güzel. şimdi sosyal yardımlaşma vakıflarına bu işlerin devredilmesi çalışanların sanki engelliler bu maaşları hak etmiyormuş gibi davranması engelliler için durumlarına göre degişik maaşların olması bunların gözüne batıyor bi maaşı aldın daha ne diyorlar kısacası.başka bir maaşı söyleyince ooouoooo diyorlar.

Parası olan herkesi milletvekili yaparsan olacağı budur.Oturmayı kalkmayı bilmez ortalıkta ahkam keser.

2006 yılına kadar Türkiye'de engelli sayısı yaklaşık olarak 13 milyon iken, engelli raporları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, engellilik oranları düşürülerek, bir günde engelli sayısı 8 milyon civarına indirildi ve 5 milyona yakın insan başında ADALET kelimesi bulunan parti tarafından mağdur edildi. Bu insanlar şu anda ne engelli, ne de sağlam statüsünde. Bizi insan yerine koymaya çalışan, biat kültürü insanları 2006 yılında alınan hakları geri vererek, bizleri engelli yerine koysunlar yeter. Bizim adamlığımız bize yeter.

Arkadaşlar bence çok doğru söylemiş bu ülkede akp öncesi kimse engelliler adam yerine koymuyodu engelliler 3 ayda bir 600 tl maaş alıyodu resmen sürünüyodu engelliler bi çok yaşlı engellileri çocukları dışarı atıyodu şimdi ise kavga ediyolar anneleri onlarda kalsın diye 700tl maaş alsınlar diye ben akp.li değilim ama akp iyi işler yaptı burda atıp tutuyonuz eskiden şirketlerde bi tane engelli göremezdiniz şimdi engellilere iş imkanı evde bakım 2022 vakıf aylıkları ücretsiz ulaşım bunu hangi parti yaptı bize nankörlük yapmayalım kötü niyetle söylenmemiş bir söz..

makarna bulgur hikayelerine bisicik demiyoz hazretlerin :p boyle cahil cuhela takimina oy verenler dusunsun diycem ama karpuz degil ki yarip bakasin iclerine:) engellisinden utanan aile bakim parasi icin olmesiin dicekmis:p bu hangi zihniyettirki:mad: essek gibi calisan ekmegini cikarmaya ugrasan insanlarin isitme cihazlarinda onlardan once 850 lira odeyen iktidar bunlar geldiginde 350 liraya indirdiler:(

bizi adam yerine koymuşlar Allah razı olsun. ;)
adam evet çok büyük gaf kırmışta. konuşmasının sonuna doğru, başka bi mevzuya dikkat çekmek istiyor gibime geldi şöyle ki ..
eskiden gerçi hala vardır bazı yerlerde. sırf engelli diye aile sıcaklığını göstermeyen aileler, sülaleler vardır. ve sırf bu maaş yüzünden oda alabiliyorsa ! o sıkıntıları yaşayanlar açısından diyorum hakkaten adam yerine konmuş gibi bişey oldu.
ha adam böyle saçma sapan asalakça konuşabildiyse bu adamın dengesizliğinden ziyade.. sırf engelli diye çocuğunu kardeşini vs vs etkisiz eleman sayıp zalimlik yapan ailelerin yüzündendir diyorum. o zalim aileler yüzünden bütün engellileri genelleyerek bi hakaret yemişiz gibi bişey oldu.

bizim millet nedense yanlışı gösteriyim derken kendisi de o yanlışı yapıyor..Sorsan "önce o başlattı" derler :)

:)

bunda bu kadar şaşıracak ne var millet vekili milletin içinden çıkar millette bize aynı şekilde bakıyor adam yerine koymuyor bizi evlatlarına layık görmezler komşu olarak istemezler bizlere karşı saygı değil merhamet hissederler biz onlar için hasta zavallı muhtaç kişileriz bu algı toplumda olduğu sürece bu lafları daha çok duyarız bu algıda engellilerde suçludur sosyal devlet istemek yerine bedava elk. su benzin ister devletten hakkı olan sandelyeyi almak için kapak kampanyasına destek olursanız toplumda acınacak insan konumundan kurtulamazsınız bu sözlerde toplumun düşüncesini tartışmak yerine akpye karşı koz bulduk hadi saldıralım mantığı güdenlerin o millet vekilinden ne farkı var

umarım başına birşey gelirde engelli kalır en azından adam yerine insan yerine koyarlar..

Kanun çıkardık diyorda kanundan haberi yok 2006 Çıkan Özürlülük ölçütü sınıflandırmasına baksın %40'dan yukarı Raporu olanlar şimdi
gitsin bakalım hastane %kaç verecek Engelliyi sağlamlaştırdılar birde engelli raporu alacaksan pamukeller cebe önceden bunlar yokdu bakanbey biz insanız.

Eğer ki ailelerimiz biz engellilere (ben bakıma muhtaç veya yatağa bağımlı değilim belki de bu yüzden böyle düşünüyorumdur) sadece maaş aldıkları için bakıyorlarsa hiç bakmasınlar daha iyi. Vekil hazretlerinin eğer kasdettiği buysa.
1 - Vekil hazretlerine şunu sormak lazım "onun deyimiyle bizi insan yerine onlar koyduysa niye iktidara ilk geldikleri yıl bu yasayı çıkarmadılar. Sonuçta daha önceki dönemin iktidarları 2-3 senede görevleri bitiyordu. Diğer hükümetlere de bu kadar şans verilseydi onlarda bu işleri yapabilirlerdi.
2 - Avrupa ülkelerinde ki engelli haklarına hiç baktımı bir de bunu sormak gerekir.
3 - Hepimiz 1.6 motor sınırlamasından şikayetciyiz bu sınırlamayı kim getirdi.?
Umarım anlatabilmişimdir.

Yüzde 39 olunca engelli sayılmıyosun :D

Herkes olumsuz bir görüş bildiriyor ama bu yazıyı nasıl okuduğunuza bağlı sanırım.
Bu yazıyı olumsuz düşünürseniz, engelliler insan değildi sayemizde insan oldular diye düşünürsünüz.
Olumlu bakarsanız da, engelliler hakkettikleri sağlıklı insanlar gibi haklara sahip oldular manası çıkar.
Bizde biraz sürü psikolojisi var, biri olumsuz yazınca herkes onun gözünden bakıyor, aksi yorum yaparsam tepki görürüm durumu var.

Muhammet yazını okuyunca aklıma nedense Ömer Seyfettin'in ''Diyet'' ismindeki hikayesi geldi aklıma...

Akp oy kayıp etmeye başlıyo ilk oy benim......!

evet şu doğru yorumu nasıl yorumladığına bağlı katılıyom engelliler için faydalı güzel şeyler yapmadılarmı allah için yaptılar ama bir millet vekili ağzından çıkan lafa dikkat etmesi lazım küçük bi pot kırdığı zaman çok fazla tepki çekebiliyor ondan dolayı sen halkın seçtiği bir millet vekilisin ağzından çıkana dikkat edeceksin

milletvelili olmuş ama adam olmayı unutmuş, terbiyesiz seviyesiz insan..

ozan arkadaşım az bile demiş ilkokulda sınıf başkanlığı yapamayacak karakterde,adam olduğunu zanneden ama aslen hiçbirşey olamayan parayla vekil olan kendini bununla avutan,terbiyesiz,cahil adam bozuntusu...

kimsenin bizi insan yerine koyduğu falan yok açıkcası. engellilere yönelik bir çalışma esnasında bakanlarımızdan biriyle bire bir engelimle ilgili sıkıntılı bir konu hakkında yasal haklarımı ve nasıl bir yola başvurmam gerektiğini sordum numaram alındı ama iki kez de mail atmama rağmen iki aydır dönüş olmadı. iş de istemedim aş da istemedim para da isteedim...

bakansa bakanligini bilecek engellileri insan yerine koymamalari deyimine gicik olmakla birlikte takmayalim:) insanlar kendilerini insan olarak gordukten sonra uc bes ahmak kafali oyle laflar ediyomus tinnnn:eek:soz sahibine aittir nasi dusunurse kendisi odur:eek: demek bu bakan denen seyde insan degilmis diyelim:eek:

Yazılanları okuyunca, artık kimse akp ye oy vermiycek, akp bitti, engelliler bastırdı haklarını aldı zannedicek.
Bence bunları boşverelim hepsi siyasetin içinde olan şeyler.
Kişilere değil icraatlarına bakalım.
Boşuna dememişler, şeyatanını şerrinden ve siyasetin şerrinden diye.

kardeş burda parti önemli değil söyleyenin hangi partiden olduğuda önemli değil burda bir millet vekilinin ağzında çıkan lafa bakması önemli tamam birşeyler yapmadı diyemem kendi adıma konuşuyorum yaptılar eyvalahh ama zaten bunları yapmaları için seçildiler bize kendi çebimden vermiş gibi bağ bostan bağışlamadılar diyen kişi önemli parti değil

turan yılmaz;
ne yaptılar alla aşkına turan başbakan açıkladı ulaşım araçları bedava olacaktı herherde tüm illerde aynı uygulama olacaktı hani nerde ankarada iiii . gökçe uyguluyomu daha sonra su paralarında indirim vardı ankarada onuda kaldırdı bu açıklamalardan sonra hatta iii. gökçe bişe yaptıkları yok bunların dini imanı para

Mami Junior;
ne yani mai kardeş burdaki insanlar hayvan mı da sürüden falan bahsediyon bence senin o açıklamayı yapan ve o ziyniyette olan hayvan sürüsüne katılman gerekecek

Oğlum ben sana vali olmazsın demedim ki, adam olamazsın dedim

Aslında bu şahıslarda iletişim sorunu var.Engelliler adam değil ama biz adam yerine koyduk demek istemedi elbette .bizden önce bunu yapan yoktu ama biz yaptık diyor şahıs.Haklı mıdır ? evet haklı olduğu yönler var.Ama şu da bir gerçek ki engelliler için henüz çok şey de yapılmış değil maalesef

@Bülent Yalçın,

Yazdıklarımdan onu anlıyosan sana daha fazla diyeceğim fazla bi şey yok zaten, burdaki bazı insanlarında olayı siyasi boyuta çekmeleride cabası.

seker kiz;

alla aşkın şeker yapma naptılar bizi ve bizleri sömürmekten başka bazı hükümet yalamaları gibi düşünmen biz engelliler için çok kötü bi durum ona buna yandaş olmayalım cahil insanlar gibi ...

bizi sizmi adam ettiniz önce sen kendin adam ol bu nasıl bir konuşma şekli bu nasıl bir zihniyet inşallah bu sözlerin başbakanımızın kulağına gider ve eminimki sana haddini bildirir. cahil kafa sen kimsinki engellileri adam edeceksin sen önce kendin adam ol sen ilk önce insanlığı öğren.allaha hamd olsun belki vucudumuzun bir yerleri eksik olabilir ama senin gibi kalbimiz ruhumuz engelli değil. şunuda onutmaki allah er geç sana bunun hesabı soracaktır

bunların alayı böyle zati hepsi govalaklık peşinde bişeyi yaptık derler dururlar..

Bu ilk gaf değilki, Recep Akdağ da bir çalışanın zam istemesine karşın, sen körsün işe alındığına dua et deyip hor görmesi.Önceki hükümetlerde engelliye bu kadar detek yoktu fakat, bunu politika haline getirmeyelim, bir elin verdiği yardımı diğer el görmemeli, ayrıca kimse cebinden vermiyor bu paraları kesilen vergilerden sağlanıyor.Ayrıca üç ayda verdikleri para ,tuvalet kağıtlarına yetmez.

tamam adamın uslubu yanlış ama orada maksat önceden engellilere nasıl davranılıyordu şimdi nasıl davranılıyor demek tabi uslubu yanlış ama yangına körükle gitmesin kimse

Üst Alt