Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akülü Tekerlekli Sandalye için önereceğiniz akü markası var mı?

ssb marka akü aldınız mı yada kullanan varmı bende sipariş vereceğim bilgi verir misiniz

@Master
ben aldım, 55ah'lik olanlardan bir çift, çünkü sandalyem otto bock b400'ün akü bölmesinin alabileceği en büyük boyutlu akü 55ah'lik aküler, bundan daha büyük ah'lik aküler daha büyük boyutlu olduğu için akü bölmesine sığmıyor... aküleri şubat ayında aldım, sandalyeye montajını yaptım ama havaların genelde yağışlı olması ya da tam benim dışarı çıkmayı planladığım günlerin yağmurlu olması sebebiyle nisan ayına kadar doğru dürüst kullanamadım, şubattan nisana kadar toplasan 6 kez dışarı çıkabildim...

nisan ortalarından beri gittikçe artan sıklıkta dışarı çıkmaya başladım... mayısta günaşırı çıktım, yani ayda toplam 15 defa çıkmışımdır... haziranda (şu ana dek) daha da arttı...

dışarı çıkışlarım genel olarak 2 kategoriye ayrılabilir:
1- alışveriş - angarya çıkışı... bu çıkışlarımı çoğunlukla alışverişe ya da dışarıda halledilecek angaryalara ayırıyorum, yani berbere gitmek, terziye gitmek, kargo şubesine gitmek vesaire... yani angarya neyse onu halletmek için... genellikle saat 3-4 arası çıkıyor, akşam 7'de dönüyorum... bu süre içinde çoğunluk 4-6km yapıyorum... bu "alışveriş - angarya" çıkışına bazen "yaw madem buraya kadar gelmişim, bir de şu ata parka uğrayıp serinleyeyim, şu mekanda talaş böreği yiyeyim, şu kafede bir latte içeyim" gibisinden keyif ögeleri de eklersem o zaman 6-8km yol yaptığım oluyor...

2- özel gezinti çıkışı... bu çıkışlarımda (adı üzerinde zaten) akülü sandalye + toplu ulaşım araçları kullanarak (en az 30km - en çok 80km yol yaparak) genellikle yaşadığım şehri -hakkını vererek- gezmeye, keşfetmeye çalışıyorum... misal, en son olarak geçtiğimiz çarşamba günü (8 haziran) bakırköy'den (metro+marmaray+metro yaparak) kadıköy gezisi yaptım... 58km'lik bu gezinin 14km'si akülü sandalye ile kalanı toplu taşımayla...

sonuç olarak:
ister 4-6km'lik alışveriş - angarya çıkışlarımda...
ister alışveriş - angaryaya + keyif ögesi ekli 6-8km'lik çıkışlarımda...
ve ister özel gezinti çıkışlarımda -ki bunlarda 12-15km arası yol yapıyorum- henüz joystikteki akü durumu gösteren LED'lerden birinin söndüğünü görmedim...
yani, yola full şarjlı akülerle çıkıyorum, ve bu durumdayken joystikteki tüm LED'ler yanıyor... eve döndüğümdeyse -14km yol yaptığımda bile- yine tüm LED'ler yanmakta oluyor...
elbette, şarj aletini bağlayınca aküler şarj olmaya başlıyor, ve şarj birkaç saat sürüyor ama dediğim gibi bu ssb marka akü çiftiyle yaptığım yolculukların hiçbirinde (henüz) sönen LED görmedim... LED'in yanısıra yolculuğun başlangıcıyla son kısmı arasında hızın ya da gücün azalması gibisinden bir performans düşmesi de gözlemlemedim...

ancak elbette ki aküler henüz çok yeni ve döngü (cycle, şarj-deşarj) sayısı çok yetersiz, bu yüzden akülerin ömrü ya da performansları hakkında buraya yazdıklarım ssb marka akülerin kalitesi için güçlü ve geçerli bir kanıt yerine geçemez, ben sadece ssb akülerle yaşadığım kısa süreli tecrübeyi özetleyerek yaklaşık bir fikir vermeye çalıştım...

gönlüne ve bütçene uygun aküyü bulman dileğiyle...

ekstra:
ssb akülerle enerjilendirilmiş otto bock b400 ile bakırköy'deki geçici yaya üst geçit köprüsünden geçişim:

Sâfir yada örtec jel akü fiyat olarak da uygun. Kullanıyorum memnunum

tuba27

Ne kadar fiyatı
Akrabaya gereklide 12 v 26 ah çift acil

Akü marka ve firma tavsiyesi istiyorum

Arabanın aküsü bitti. Yeni akü alıcam. Forumda yeni konu pek yok. Eskiden HAZE marka çok övülmüş. Enerjimar sitesinde var ama pahalı. Stok sormadım Diğer markalar deep power, orbis, nova vs. BB markasıyla görüştüm akülerimiz 5 yıılık dedi.

Arabam katlanır 400 motor. Günlük bir kaç yüz metre ile 2-3 km kullanıyorum. Bazen 6-7 km, nadiren 10 km. Sizlerden akü markası, tecrubeleriniz, güvenilir firma tavsiyesi istiyorum.

Bir de arabamdaki akünün üstündeki plastik koruyucu kap 33 lük akü kullanmama musade ediyor. 40 lık, 44 lük akü alıp ben ahşaptan veya başka birşeyden akünün üstüne koruyucu kap yapsam olur mu?

Akraba için Ben de arıyorum
Her 2 yılda HaZe marka sipariş ediyorduk entel enerji bayisi kapanmış
Başkalarına da karar vermedik daha
Akü kutusunu değiştirip büyütmeyniz zararlı olur
Büyük akü ağır olur
Ne ise o kullanılmalı kutuya göre

Ben 63 kiloyum. Ne gibi zararı olur yokuş çıkarken geri mi düşer esra 8 kilo olacak

Haze markayı 4 yıl gider diyorlar enerjimar da var

Haze pahalı diğer markalar yorum bekliyorum. Akü kapağını ahşaptan yapsam olmaz mı

Büyük akü katlanır âraçlara uymaz
hiçbir şey orjinalinden daha iyi olamaz akü kutusunu için

HaZe 26 ah çift akü 2 yıl dayanır her gün 10 km yolu gezdirir tabii şarja takılmalı bitmeden

Kaç para enerjimar da HaZe jel

Gider tabi tavsiye ederim
Fiatı normal,Diğerleri de âynı fiyat olmalı

Arabam 400 motor emin mısınız 33 lük aküyle 15 km yapabilir miyim? Tekrar soruyorum emin olmalıyım.
Bir de BB Akü var. Bir firmayla görüştüm 5 yıl gider dedi. Fiyatı haze ile aynı sayılır

https://www.google.com.tr/amp/www.jelakuler.net/uzun-omurlu-bb-jel-akuler/amp/

Bb akü hakkında bilgisi olan var mı

0232 433 6794 buraya haze marka sordum
Haze 33 lük 1370 tl
40 lık 1670 tl
Dedi

Numara yanlış oldu 546 531 4647 sb markada varmış ilk defa duydum

Bana da böyle dediler, eğer HaZe olmazsa, sb kararım
Teşekkür ederim bilgiler için
SB tanesi 400 tl

SB marka 33 lük çift akü 1500 sayılı 1370 tl
Haze den fiyat olarak 230 tl ucuz. Japon malı
Ottobook optimus lara ya sattiklariymiş

tuba27

55 gibi yüksek amperli akü jel değildir galiba kuru aküdür Hem de çift
O fiyata jel imkansız

Birkaç yerle görüştürme yaptıracağım buraya fiyat, marka,firma yazarım

Dolar da çıkınca
Fiyat değişiyor

O uymaz aracına çifti 13.5 kg×2=27kg ağırlık
Meyralara uyarda
N 11 de SB jel akü 26 amper 830 TL diyor tanesi
Anlamadımki
Akülü araç mağazalarında tane 400 lira

Sen Kocaelidesin galiba İstanbul tarafından araştır al evine bıraksınlar

Ben Ankara'ya yakın oturuyorum. Sipariş verdim bakalım bırakacak mı 750 diyor
Ayrıca kargo ücretli vermemek için

İstanbulda oturuyorum. Aldığınız yerin adı, telefonu nedir?

Ep serisi BB marka deepcycle jel akü gelecekmiş uğuracar bu nasılsa aynı fiyat
Sen aldın mı buldun mu akü

Arkadaslar benim akü ler normalde 38 amper ben araştırdım alman mali akü hariç diğerlerini begenmedim. (Sonnesschein ) çift 3000 lira olmuştur. Bende güneş enerji sistemleri için üretilen stmax elektrikli bisikletlerin kullandığı safir akü 60 amper aldım. Ebati biraz büyük onuda tabla ve üst kapak da modifiye ile çözdüm. Akü yu alali 5 ay oldu 720 tl çiftini aldım. 80 kg ağırlığım var akü git git bitmiyor 30 km rahat yapıyorum.50-60 kg olsam hiç bitmez akü herhalde. Ömrü de ortalama 500 şarj 2-3 yıl gider en azından. Önceki orjinal akü bir yıl gitti km olarak bunun yarısı kadar gidiyor du dileyen araştırıp denesin

Bir de akulu sandelye nin yapacağı km sizin agirliginizla da alakalı 50 kg agirligindaki biriyle 80 kg yada fazlası için gideceği mesafe aynı olamaz agirlik arttıkça mesafe duser. Bunu da göz önünde bulundurun.

uğuracar Ne yaptın Buldun mu akü
💰 6 20 TL Neden acele etmedin
Piyasada artık 28 amper 1000 liradan aşağı jel akü bulunmaz

Merhaba katrancalı bir konu hakkında sorum olacak, özel mesaj gönderemedim rica etsem bana özel mesaj gönderebilirmisiniz?

Üst Alt