Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Ben başvuru tarihi olarak 28 Haziran onaylanma tarihi 29 temmuz ve 2 aylık toplu yardım aldığım ilk tarih 7 Eylül olduğuna baz alırsak buradan yola çıkaraktan anlıyorum ki onaylanma tarihi baz alınıyor belki de bu ilden ile ilçeden ilçeye vakıftan vakıfa değişebilir bendeki durum bu ve çıkan sonuçta bu başvuru tarihinden itibaren yardım alan arkadaşlar varsa detay verebilirler

Ben başvuru tarihi olarak 28 Haziran onaylanma tarihi 29 temmuz ve 2 aylık toplu yardım aldığım ilk tarih 7 Eylül olduğuna baz alırsak buradan yola çıkaraktan anlıyorum ki onaylanma tarihi baz alınıyor belki de bu ilden ile ilçeden ilçeye vakıftan vakıfa değişebilir bendeki durum bu ve çıkan sonuçta bu başvuru tarihinden itibaren yardım alan arkadaşlar varsa detay
verebilirler
Öncelikle tşk ederim benim durumum kısaca: ilk başvurum haziran ayı kabul edildi fakat (vgm den maaş aldığımız için vgm den muhtaç maşınız kesilir denmişti) feragat etmek zorunda Kaldım daha sonra cimer e yazım oradan kesilmeyeceği söylendi tekrar başvuru yaptım durumu anlattım kabul edildi . şu ana kadar hiç almadım
ilk başvurum 29 haziran
Başvuru Tarihi30/09/2022
Yardım Eklenme Tarihi [FONT='inherit']01/09/2022
E devlet de böyle yazıyor yardım miktarı yazmıyor
Bu durum da kanımca yardım eklenme tarihi önemli[/FONT]

Son düzenleme:
Barda5 kusuruma bakma bilgisayarımın ekranı kırılmıştı onunla uğraşıyordum
geç cevap yazdım kusuruma bakma teşekkür ederim çok sağolun...

derbeder47
Burada cuma günleri heyet toplanıyor sizin oradada sanırım cumadır kasım ayında alman lazım kabul edilirse eğer. Hafta arası cuma ya kadar e devlet de kontrol et durunu. Benim kabul edildi ama miktar belli değil Kasım ayında yatırırlar sanıyorum

süleyman bulut
Kesin bir tarihi yok sanırım bende ilk defa alacağım kısmet olursa ama en geç ayın 10 una kadar sanırım ayın 5 ve 6 sı hafta sonuna denk geliyor

Eylül ayında ayın 7'sinde PTT'yi aktarıldı Ekim ayında 6'sında aktarıldı muhtemelen Kasım yardımları da bu aralıklarda aktarılır diye tahmin ediyorum e-devlet'te görünmesi de yine ay başında olur yanlış hatırlamıyorsam 450-600 arası olan yardım aralığı 850 ile 1250 TL arasında zamlanarak sisteme yansıyacak

Ya ben engelli maasi aliyorum.ctesi günü kaymakamliktan geldiler cumhurbaskanliginin davetiyesi bardi yapilan yardimlar ile ilgili reklam brosurude vardi.imza attim ziyaretime gelindigine dair.ve bu yardim gozukuyor e devletimde.bu yardimi alirmiyim ne zmn sonuclanir.Acikcasi bu yardima e devlet uzerindende basvuru yapiliyordu ama bilerek basvurmadim
Cunku daha once engelli ayligimi kestiler.baglatmak icin tekrar cok ugrastim zar zor baglattim.Bu aile destege yine basvuru yapmaya korktum tekraraasim kesilir diye.ama ev ziyaretinde bulununca onlar aldi talebi mecburen.simdi sonucunu bekliyorum.
Yardım Türü
Türkiye Aile Destekleri Programı
Yardımın Fayda Sahibi / T.C. Kimlik Numarası
ALİ YAMAN / 2..........35
Yardımın Hak Sahibi / T.C. Kimlik Numarası
ALİ YAMAN / 2........35
Başvuru Tarihi
22/10/2022
Yardımın Durumu
Devam Ediyor

aylinbars arkadaşlar yorumlarında açıklamışlar. 5 i ile 10 u arası yatar önümüzdeki ay.
ARZU NUR YILMAZER 9. ayın 30 unda onaylandı. önümüzdeki ay iki simi yatar yoksa. peşin ödendiği için. tek yardımmı yatar. sanki yazmıştın yorumunda.

aylinbars

Banada gelmişler ben doktorda olduğum için görüşemedim annemle konuşmuşlar ziyaret mektubu bırakmışlar ayrıca gelen kişi her ay para ve erzak verilecek denmiş para hadi TADP erzak ne alaka anlamadım ayrıca TADP ilk başvurum red almıştım cimere yazmıştım sonuç olumsuz geldi cumhurbaşkanı kapsam genişledi diyince ikinci defa başvuru yaptım kurum incelemesi devam ediyor diye yazıyor e devlette anlamadım gelen kişi neye göre dedi her ay para verilecek diye

@tolg@
Kabul edileceğini yorumlamışlar . çünkü vakıf onların sizin hakkınızda verdiği rapora göre işlem yapıyorlar. Ev kiramı kaç kişi yaşıypr aylık gelir ne vs sorular sormuşlardır. gida yardımı 3 ayda falan olur 1 koli içinde makarna yağ şeker çay pirinç vs Bu aile destek çıktığından bu yana hiç gıda yardımında bulunmadılar bilemiyorum yine de o durumu

Son düzenleme:
arkadaşlar bugün sabah aile yardımı redededildi yazıyordu şimdi tekrar devam ediyor yazıyor

acaba devam edermi

Sukriye
Tekrar kurulda görüşülecek sanırım cuma günleri toplanıyorlar genelde vakıf da ya vakıfı arayın yada e devlete ara ara bakın nerede yaşıyorsunuz şehir olarak vakfın telefonunu atayım size yada varsa numarası arayın

teşekkürler bursa da yaşıyorum vakfın nosu var heyet Çarşamba toplanıyor burada önde feshedildi sonra tekrar kabul edildi sanirim

Sukriye
İnşallah kabul edilmiştir sevindim sizin adınıza burada cuma toplanıyor

geçen ay 4 ekim akşamı yatmış 5 ekimde çekmiştik bakalım bu ayda aynısı olacakmı

ilk defa alacagiz nasip olursa yardım kişi sayısına göremi iki farklı ödeme yapıyorlar

Losdy
Kardeşimbenimde
Borcumvarziraata
Nedenpttdençekmedin
Bekleseydingünü
Gelincepttden
Paranıçekerdin
Geçmişolsun
Yanlışyapmışsın

Üst Alt