Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Aylık 750 TL sosyal yardım mı yapılacak?

Asgari ücretin 3 de biri 1833 tl
Ben mantiği soyle anlatiyim mesela 4 kişi bir ailede sadece tek kişi asgari ücret aliyor bu durumda 5500/4(hanede kişi sayisi) =1375₺ (kişi başı gelir) ,, asagri ucretin 3 de biri 1833 tl ' bu durumda 1375₺ < 1833₺ olduğu için sorun yok eğer 1 tl bile geçer ise sistem red veriyor

merttaha

[FONT=Arial]Ne sistemi birader? Martaval okumayın bizlere!
Engelli aylığından (865 lira) başka hiç bir geçim kaynağı yok, ki 'gelir' olarak sayılmadığı gelir sekmesi 'sıfır' işaretlendi. Nasıl oluyor da Aile Destek Paketi başvurusu yanıtı RED gelir? Doğalgaz ve Elektrik Desteğinden de yararlanıyor diye mi? Ya da kirada oturmadığı için mi? Anlamadım ki. Bizlerin bilmediği çok farklı ve gizli kriterler olmalı...[/FONT]

Peki benim de anlamadığım nokta şu vakıf calisani kişi bana size yazdıklarimdan bahsetti bana . Gelir kriteri olarak neler sayıliyor onları bana bilgi verirmisiniz ben hâlâ anlamadık

Sessiz Dünyalı

Kuralları bizmi koyduk arkadaşım ne bu fevrilik, evin varsa yada evde sigortalı yada emekli varsa, ve merttaha arkadaşımızın hesapladığı şeyler olursa bağlanmıyor yapacak bir şey yok.. Gizli kriter falan yok herşey yazıyor internetten bakabilirsiniz

12 aylık ödemeler pazartesi günü başlar inşallah.

Losdy

Evet bayramdan 1 gün önce onaylandı hocam inşallah sizinki de onaylanır.

Benim fikrime göre bence memurlarin bayram tatilinden sonra başlar ödemeler. Ama daha onaylanmayan bir sürü kişi var

Sessiz Dünyalı
.....evin varsa yada evde sigortalı yada emekli varsa, ve merttaha arkadaşımızın hesapladığı şeyler olursa bağlanmıyor yapacak bir şey yok.. Gizli kriter falan yok herşey yazıyor internetten bakabilirsiniz

"...3294 sayılı Kanun kapsamında olduğu tespit edilenler yararlanabilecek" deniyor. Evi var-yok bahsedilmiyor.
Hem, açık seçik bir şekilde, kişi başı geliri aylık 1833 liraya kadar olanlar destekten 12 ay boyunca yararlanabilecek deniyor.
Engelli aylığı gelirden sayılsa bile, hadi elektrik, doğalgaz desteğini de katalım, 1400 lirayı geçmiyor.
1800 liranın üstünde geliri var denilerek reddedilmişse TADP, bu kritere göre engelli aylığımın bağlanmaması gerekirdi.

Onun için işkembeden sallamanın lüzumu yok. Sorgulayıcı olalım azıcık be, hele de (hatta kendi çıkardığı) kanunları ve yargı kararlarını uygulamada sabıkası olan bir siyasi iktidarda. Memurların zam sözleşmesinde %4'lük refah payını kırpan dedemin hükümetiydi sanki.

Meseleyi Cimer'e taşıyacam. Sonucu olumlu çıksa da paylaşmayacağım. Bana ne, herkes hakkını kendi arasın.

Arkadaşlar bilen varmı? Kaynanam için yardım başvurusunda bulunuyorum, çıkıyor ama 2seferdir köydeki kaymakam kaynanamı arayıp kimseye söyleme sana para yardımı yaptım diyor, ben başvuruyorum kendi yapmış gibi artistlik yapıyor, bilgilerini gizlemenin bir yolu yokmu, kaynanamın okuma yazması yok kadını kandırıyor hep,

Losdy

[FONT=Arial]Cimer denen bir şey var... Oraya şikayet et o uyanığı, keyfilik mi var yoksa belli kriterlere göre mi veriliyor yardım diye sor. Burda yazmak hava cıva. Ordan da tatmin edici sonuç alamazsan muhalif bir gazetenin yerel teşkilatıyla temasa geç, haber değeri var gibi duruyor. Hatta eş zamanlı olarak... Ya da Cimere'e şöyle ekle. Medyaya aksettirmek de istiyorum bu olayı, eğer tatmin edici bir yanıt alamasam diye. Üzerinde daha ciddi durup üstünü örtmeleri zor olur, eğer ensesi çok kalın bir dayısı yoksa bu kaymakamın. Pey Allah'ım, koca devletin kurumsal yapısının geldiği hale bak! Böyle haysiyet fukaralarını ifşa etmeden iflah olmaz.
Başından belli yazıp çizdim ben burda, bu yardımda var bir keyfilik diye.[/FONT]

sessiz dünyalı çok teşekkür ederim haklısınız, ama benim bahsettiğim yardım 2ayda bir olan aile destek yardımımıydı neydi,, adam kaynanamı arıyor bak sana para gönderdim diyor, karşılığında kaynanam ona salça falan veriyor, kaynanama söylüyorum adam yalan söylüyor ben başvurdum diyorum ona inanıyor, neymiş bizim köylü iyi adam yapmaz öyle bir şey diyor,,, valla öyle sahtekarlar varki haa bide adam hangi muhtara oy vereceğini söylüyor,, ayar oldum adama, adını ögrensem hemen dediğinizi yapıcam

başvurunuz kabul edilmiştir yazıyor kömür için yaptığım başvuruda verecekler mi acaba

Siz TADP için mi başvurdunuz kabul edilmiştir yazıyor yoksa kömür yardımı mı sadece ?

bu yardım herkese çıkacak memurlar hariç 1833 altı geliri olan faydalanacak herkez

Ödemeler gün içerisinde yapılır mı acaba bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar biz evden taşınmak zorunda kaldık. Engelli maaşı kesilmiş. Moralim sıfır sıfır sıfır.

Bizim ki onaylandıda ne oldu?hala bekliyoruz ödeme yapsınlar diye,kimdi o bayramdan önce ödemeler yapılacak diye sıyıran çok bilmiş?

Bu hafta artık belli olur sonuçlar kabul olan kişilerede paraları yatar herhalde temmuz bitiyor sonuçta Red alan arkadaşlar paralarını aldılar mı acaba

Ben vakfa gittim.İstanbuldayım yeniden görevli ile başvuru yaptım.Bir hafta içinde belli olur diye yanıt aldım.Onların aralarında konuşmayada kulak misafiri oldum.Perşembe kurul toplanır diyorlardı.Bakalım artık kısmet arkadaşlar zaten bayram tatili uzundu daha yeni işbaşı yaptı kamu çalısanları.Şans artık kime çıkarsa güle güle harcasın red alanlarda üzülmesin lütfen.Belki bende red alacağım bilmiyorum.Bana engelli maaşın var demedi zaten oradan alıyorum.Bilgiler ellerinde mevcut bence evde çalışanlar olunca sorun oluyor sistem direk red veriyor diye düşündüm.Tabi bu fikir benim naçizane fikrimdir.

Bende daha süreç devam ediyor diyor ama 2022 yazıp aratınca orada henüz bir şey yok, kısmet artık bakalım

Benim anlamadım tek konu şu bakan çıktı dediki aile desteği başvuran kabul edilenlere bayram öncesi ödemesi yapılacak dendi kendisi açıkladı bütün TV kanallarına ve kendi sosyal hesaplarından açıkladı bayram gitti bitti halen kiminin ne alca belli nede süreci devam edenler belli sonuç ne beklemeye devam....

Bakan mi var kardeş bu ülkede tek bakan var oda belli ismi lazım değil

niye vermezler bakıyorum burda herkez prof olmuş herşeyi biliyor komşum yüzde 40 engelli ve dün 12 ay 450 tl yardım çıkmış burda bilip bilmeden kimsenin umudunu kırmayın belki o yardıma ihtiyacı olan birinide engellemiş oluyorsunuz

Üst Alt