Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Allah herkese nasip etsin maddi anlamda kimseyi kimseye muhtaç etmesin

Ben bugün sabah gidip müracaatımı yaptım emekli dilekçesi vermeye hazırlananların dikkat etmesi gereken birkaç husus söylemek istiyorum
1) Eğer varsa değişik hesaplarınızın birleştirilmesi için emekli olmadan birkaç ay önce dilekçe vermeniz
2) Hangi tarihte emekli olacağım diye vergi indiriminizin olduğunu belirttiğiniz bir dilekçe ( sgk sizin verdiğiniz belge ile değil vergi indiriminin onayı için defterdarlık ile yazışıp dosyanıza ekliyorlar hazır oluyor tahmin ediyorum bu yazışma biraz daha fazla sürdüğünden dolayı vergi indirimi olanlar biraz daha fazla bekliyor)
3)nüfus cüzdanı fotokobisi , işten çıkış bildirgesi ve vergi indirim belgesi ile müracaat yapılıyor başka bir şey istemiyorlar
bu yukarıdakiler emekli işlemlerinizin yapılmasını daha hızlı ve daha çabuk yapıyor

emekli olnuca ne yapcan

çalışmayı düşünüyorum devam edeceğim aynı şirkette

ben bugün sabah gidip müracaatımı yaptım emekli dilekçesi vermeye hazırlananların dikkat etmesi gereken birkaç husus söylemek istiyorum
1) eğer varsa değişik hesaplarınızın birleştirilmesi için emekli olmadan birkaç ay önce dilekçe vermeniz
2) hangi tarihte emekli olacağım diye vergi indiriminizin olduğunu belirttiğiniz bir dilekçe ( sgk sizin verdiğiniz belge ile değil vergi indiriminin onayı için defterdarlık ile yazışıp dosyanıza ekliyorlar hazır oluyor tahmin ediyorum bu yazışma biraz daha fazla sürdüğünden dolayı vergi indirimi olanlar biraz daha fazla bekliyor)
3)nüfus cüzdanı fotokobisi , işten çıkış bildirgesi ve vergi indirim belgesi ile müracaat yapılıyor başka bir şey istemiyorlar
bu yukarıdakiler emekli işlemlerinizin yapılmasını daha hızlı ve daha çabuk yapıyor

bunu elektronik ortamda yaptıkları için uzun sürmüyormuş hayırlısı olsun tekrar

çalışmayı düşünüyorum devam edeceğim aynı şirkette

bunu elektronik ortamda yaptıkları için uzun sürmüyormuş hayırlısı olsun tekrar

Ben daha önce dilekçe verdim dosya memuru defterdarlıktan yazı beklediklerini söylemişti posta yolu ile haberleşiyorlarmış ama il il farkedebilir

abi ben anlamıyorum ya yani senin girişin 94 ten 97 yılına kadar pirim ödenmedimi sanki de 97 yılından sonra başlıyo benim o çıraklığa saydıkları 3 yılımın pirimleri tam ödenmiş ama neden sayılmıyo ben burdaki yasayı bi türlü çözemedim sen anladıysan açıklarmısın bana

sen anlaşmayı bozdun verdin dilekçeyi beni beklemedin :(

sonucu güzel olacak olumsuz düşünmek yok , lütfen devam art-SRY az kaldı :eek:

nasip olursa artık "Kaç gün sigortalılık ve prim günü ile ne kadar emekli maaşı alıyorsunuz?" bölümünde yazışmaya devam ederiz birkaç yıl sonra "bu emekli maaşları ne kadar düşük bölümü" yıllar biraz geçtikten sonra paradan puldan vazgeçip "doğa,börtü böcük bahçe bakımı v.s. ile alakalı konulara yöneliriz. :))

Üst Alt