Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Buzlucay: Emeklilik işlemine e-devlettenmi başvurdun?

e devletten engellıler emeklılık ıcın muracat yapabılıyormu kı

benimde e devlette görülmeye başladı son rakımı 4 kaçında alacağım bilmiyorum ama maaş başlama tarihi olarak 01/11/2013 görünüyor bu ay alabilir miyim onuda bilmiyorum ama bir şekilde zaman geçiyor şunu düşünmek lazım bir şeyler oluyor zaman bağlı olarak ama biz bunların bitmesini beklerken neler kaçırıyoruz hayatımızda neler oluyor farkına varmıyoruz çünkü biri biterken bir şeyleri daha beklememiz lazım geliyor o,bu şu, derken bir bakıyoruz zaman geçmiş daha sonra geriye dönüp keşke şu yaşta olsaydım bunları yapardım diyoruz bunu dememek için hem bekleyip hemde zamanı doğru kullanmak lazım özellikle anne baba kardeşlerimiz ile hepsi yaşlanıyor hepsinin ömrü tükeniyor hepsi bazı şeyleri yaşamak almak istiyor elimizden geldiğince hem kendimizi hemde onları doğru yaşatmamız lazım diye düşünüyorum

capsi hayır sgk il müdürlüğünden elden verdim.

art_sry maaş başlama tarihine iyi baktınmı 01.11.2013 mü yoksa 01.12.2013 oraya iyi bakarmısın acaba hangisi

Arkadaşlar bu gün ani bir kararla emekliliğe karar verdim ve emekli oldum ALLAH hepinize nasip etsin inşallah

02.08.1999 da 19 yaşında %40 engelli raporumla engelli kadrosunda memur oldum ,daha önce 15 ay ssk lı olarak sigortam var ama bu 15 ayın 6 ayı 18 yaşımı doldurmadan yapilan sigorta ben 14 yıl 3 ay dır memurum bugün itibari ile emekli olabilirmiyim veya ne kadar daha çalışmam gerekir

[FONT=Tahoma]Aylık Başlangıç Tarihi [/FONT][FONT=Tahoma]01.11.2013 böyle yazıyor buzluçay[/FONT]

Merhaba Arkadaşlar
Bende 12.11 2013 tarihinde elden verdim ne zaman sonuçlanır tahsis numaram İnternetten ne zaman görebilirim?
Tazminatımı alabilmem için iş yeri emekli olmuştur yazısı istiyor emekli olur yazısını kabul etmedi...

Emekli olan arkadaşlara hayırlı olsun darası başımıza
ya arkadaşlar emeklilik müracaatında vergi indirim raporunun güncellenmesi isteniyor mu sgk tarafından
bilgilerinize paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

ihsen;
hayır istenmiyor ...(raporunuz sürekli ise )
siz dilekçeyi verdikten sonra sgk gelirler müdürlüğünden yazı ile sizin raporunuzun bir örneğini ,vergi indirimi alıp almadığınızı,ve ne zaman hangi tarihten itibaren yararlanmaya başladığınızı soruyor bunun bir örneğide size geliyor bilgi amaçlı ..

saglıkmemuru;
bende bu evrak için gittim fakat gelirler müdürlüğünden cevap geldikten sonra ancak yazı verebiliriz dediler 04 kasımda müracaat ettim halen cevap gelmedi bekliyorum ..
Yani sonuç olarak bir nevi emeklilik onaylandıktan sonra oluyor doğru yani

slm 2 gün önce emeklilik dilekçesini verdim darısı şafak sayanların başına :eek:

alex_16 seni dinledim bende vergi indirimi için müracat ettim benim de epilepsiden %40 raporum vardı eğer alırsam vergi indirimini pirim günüm de tamam yaşda inşallah bende emekli olmak için evraklarımı vereceğim SGK'ya.

allah güle güle yedirmek nasip etsin kaç tl baglandı.bende emekli olcam acaip merak ediyorum prim günüm 5800 yatırlan tutar 190 bin subatı bekliyecem gerci.

ranaz;

slm ranaz
için rahat olsun bence alırsın benimde %40 tı vergi indirimini aldım emeklilik başvurusunu yaptım darısı başına:)

1999'dan 2005'e kadar 6 sene boyunca konfeksiyon atölyesinde kayıt dışı çalıştım boşa giden günlerime yanarım :(
şimdi 4 sene kaldı ama o giden boşa seneler.... şimdi 28 yaşındayım çok daha erkenden prim günlerini tamamlayabilirdim..
Ama 1999 yılında engelli raporundan, malulen emeklilikten, vergi indirimden tam bilgimiz yoktu biz sanıyorduk normal şartlarda 60 yaşında emekli olacağız :)

emeklilik

şok şükür emekli olur yazını aldım artık ne yapmam gerekir arkadaşlar.

Arkadaşlar
Devlet memuruyum.(öğretmenim).Emeklilik için 25 yılımı ve prim gün sayımı doldurdum.Sadece yaşımı bekliyorum. %45 raporum var.Vergi indiriminden yararlanıyorum.

Yaşı beklemeden erken emekli olabilir miyim?
Şayet erken emekli olursam emekli maaşım normal emekli olana göre düşük mü olur?
Emekli ikramiyemi hemen alır mıyım yoksa normal emeklilik yaşım dolunca mı alırım?

Yardımcı olursanız sevinirim.

veee tahsis numaram geldi :)
emekliyim artık :rolleyes:

slm arkadaşlar kafama takılan birşeyi sormak istiyorum sigorta başlangıcım 2005 vergi indirimini mayısta aldım peki ben EKPSS sınavına girince memur olduktan sonra tekrar vergi indirimini alacağım mı yoksa aldığım vergi indirimi memurlukta geçerlimi?

asgari ücretle gününü dolduran 3derece den emekli olan nekadar maaş alır. şafak sayıyorumda..

Üst Alt