Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

adakm, çıkış sakın alma, emekli olur yazısı geldikten sonra işverene verecen o da seni işten çıkaracak. istifa et derse sakın istifa etme. tazminatını da bu şekilde alabilirsin. istifa edersen tazminat alamazsın.

emekli dilekçemi iş yerine verdim.14/12/2013 tarihinde emekli olmak istiyorum diye.

Emekli olmak icin gunu doldurmak yeterlimidir yoksa hizmet yilinida doldurmak gerekirmi

Ben ne zaman emekli olurum dilekçesi vermiştim üç nusha belge ile yani işte çalıştığımı gösterir belge rapor artı vergi indirimi kağıdı 23 günde geldi.03.04.2014 Allahın izniyle 5830 gün prim olmuş...:rolleyes:

Bende emekliliği yaklaşık 5 sene önce hakettim. Ama bir süre daha çalışmam lazım gibi görünüyor. Malum çocukların okulu. Ama emekliliğim cebimde olduğu için kendimi şanslı kabul ediyorum..

Alex toplam kazanç ve prim günün neydi ? Kaç tl emekli maaşı bağlandı yazarsan bizde bilgi sahibi oluruz.şimdiden teşekkürler.

slm alex_16 neden bu kadar düşük bağlandı acaba, bu konu hakkında'da bilgisi olanlar varsa bizleride bilgilendirirse seviniriz.

Asgari ücretten yatırılmış olabilir...

Arkadaşlar emekli oldum.pazartesi işyerinden belgeyi alıp
SGK gidecem,Allah izin verirse.

ne yapmam gerek

Selam dostlar. Ben mehmet 1992 sgk girisliyim. 15 ocak 2014 de 3760 gunum doluyor, 16 yillik sigortalilik surecimi zaten doldurdum. Gunum gelneden once yapmam gereken islemler varmı? Yada gunumu mu beklemem gerekiyor. Tecrubelerinizi paylasin lutfen

07.11.2013 tarihinde evrakım ankara onaya gitti . bu gün tel.ile ankara yı aradım .06 12.2013 tarihinde evrakınız izmir e gönderilmiştir dedi. şimdi vergi dairesine ulaşmasını bekliyorum .. benim ankaraya ulaştığım tel no. 415 33 15...16..17..18

Selam dostlar. Ben mehmet 1992 sgk girisliyim. 15 ocak 2014 de 3760 gunum doluyor, 16 yillik sigortalilik surecimi zaten doldurdum. Gunum gelneden once yapmam gereken islemler varmı? Yada gunumu mu beklemem gerekiyor. Tecrubelerinizi paylasin lutfen
gün ve yılınız birebir dolunca işyeriniz den çıkış evrağı ve vergi indiriminizin bir fotokopisi ile ikametgahınızın bağlı bulunduğu sosyal güvenlik merkezine başvurunuzu yapın işlemler 10 dk sürüyor 20 gün sonucundada onaylanıyor..Ben gecén ay oldum tüm tecrubelerim bunlar.Hayırlı olsun:)

Liljan çıkışı almadan vergi indirim yazısının teyidi için önce başvursak emekli olabilirsiniz teyidi geldikten sonra çıkışı alıpbaşvursak engel çıkartırlarmı sizce ? Bu şekilde yapan arkadaşlar var mı ?cevaplar için teşekkür ederim.

adakm;

vergi indirimi alıyorsanız sorun yok stres yaomayın ama elbette bu hakkınız var mesela ben 2 ay önce gidip şu tarihte başvurmam gerekiyor sorun varmı diye tarihi teyit ettirdim bakıp evet sorun yok o tarihte başvurunuzu yapın dediler sizde gidip sorun eskisi gibi değil kurum yardımcı oluyorlar

Sağol Liljan yaklaşık 1 senedir takip ediyordum sizle beraber şafak sayanları ve artık emeklisiniz hayırlı olsun,şu an benimde prim ve hizmet sürem doldu tazminatı biraz yüksek alırım diye Ocak zammını aldıktan sonra emeklilik için başvurmayı düşünüyorum.

adakm;

hayırlısı olsun inş :) evet madem bu kadar beklediniz ocakta hesaplama yapılsın doğru düşünmüşsünüz ...

ya cocuklar siz boyle erkenden emekli olacagiz diye seviniyorsunuzda ya olamayanlar biraz düsünün ne kadar zor durumdalar demi aferim size

keremöz amca!!!(Çocuklar dediğiniz için yaşınızın 50-60 olduğunu varsayıyorum) Burası şafak sayanların yazıştığı bir bölüm inşaAllah gün gelir bizim beklediğimiz günlerin geldiği gibi diğerarkadaşlarda bu sayfada buluşur ve sevinirler.Saygılarımla ellerinden öpüyorum keremöz amca

Üst Alt