Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Onu bana vermediler emeklilik dilekcemi verdim onaylandı öyle verdiler

fulya 35 ben lösemi hastasıyım şuan malulen emekligim kontrolüm var 2014 de bir sorun çıkarsa emekligimde işe girsem elimde 2012 de almış oldugum yüzde 70 sürekli raporumu var vergi dairesine sunabilirmiyim kabul ederlermi raporumu bir bilgin varmı bu konu hakkında ?

lilijan hanım size bir sorum olucak lösemi hastasıyım malulen emekli oldugum kontrol süresi verildi kontrölümde bir engel olursa 2012 de almış oldugum yüzde 70 sürekli özürlü raporum var vergi dairesi raporumu kabul edermi benden yeni rapor istermi benim prim günüm 2426 günüm oldugu için müracat etmedim vergi indirimi için şimdide korkuyorum vergi indirim verirlermi vermezlermi diye korkum var kanunları bilmiyorum sorum uzun oldu kusura bakma

27 .12.2013 tarihinde yüzde 44 onaylanan raporumla sgk ya emeklilik dilekçesini verdim darısı onay bekleyen tüm arkadaşlarıma ..ayrıca bu siteye emek veren tüm admin arkadaşlarıma ve dışardan yol gösteren arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım emeklilik nedir bilmez aklımda yokken bu site sayesinde emekli oldum hepiniz sağolun

27 .12.2013 tarihinde yüzde 44 onaylanan raporumla sgk ya emeklilik dilekçesini verdim darısı onay bekleyen tüm arkadaşlarıma ..ayrıca bu siteye emek veren tüm admin arkadaşlarıma ve dışardan yol gösteren arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım emeklilik nedir bilmez aklımda yokken bu site sayesinde emekli oldum hepiniz sağolun
hayırlı olsun :)

ben şu an %90 raporum var 2200 gün var işyerindeki rapor %55 %90ı kullanırsam hemen emekli olabilirim herhalde doğrumu?

Ben kısmetse salı günü emekliliğe basvuracağım.
SGKyı aradım ama engelliler için tam ne belge gerekiyor bilmiyorlardı. Gelin danışırız dediler.
Bilgisi olan var mıdır?

Ben kısmetse salı günü emekliliğe basvuracağım.
SGKyı aradım ama engelliler için tam ne belge gerekiyor bilmiyorlardı. Gelin danışırız dediler.
Bilgisi olan var mıdır?
iş yerinden çıkış kağıdınız ve size vergi indirimi aldığınızı belgeleyen Ankara dan gelen kağıdın fotokopisini istiyorlar sadece bu 2 evrak ile baş vurunuzu yapıyorsunuz

kasap sadık . arkadaşım imkanın varsa pazartesi sgk ya başvur yanılmıyorsam ocak ayında maaş alacaksın .istenen evrak lili nin dediği gibi sgk da 15 dakikada işlem tamamlanıyor hayırlı olsun

kemal duman kardeşim ben lösemi hastasıyım malulen emekli oldum kontrol süresi verildi şimdi benim elimde 2012 de almış oldugum yüzde 70 sürekli özürlü raporum var kontrolde emekligim kesilirse iş girip elimdeki yüzde 70 özürlü raporumla vergi indirimi alabilirmiyim

arkadaşım çok sagol eline ağzına düşüncene sağlık toplamda 11 gün kaldı galiba 10,01,2014 de dilekçe vereceğim inşallah allahım dan hayırlısı olsun :)

arkadaşlar bu emeklilik için gereken belgeler neler aceba bilsekte giderken hazırlayıp gitsektek fazla ugraşmasadak diyorum

yüzde yetmiş almış olduğun raporun var zaten hemde sürekli düşürülceğini sanmam vergi indirimi için ise bir iş yerinde kısa bir süre sgk lı olarak çalışırsan ki gün ve yılların tutuyorsa neden olmasın ..demir baran arkadaşım sgk ya iş yerinden çıkış belgesi yani işinin sonlandığına dair iş yeri tarafından verilen belge ve vergi indirimi aldığın belgenin fotokopisi kimlik ile müracat yetiyor .herkeze hayırlı olsun

kocaeli engelli vergi indirimi sitesinin adresini bilen varmı

çok teşekkürler

şu andaki işten çıkışım bugün yapılıyor o yüzden maalesef beklemem gerekti.

slm . pirim günüm 2830 + 540 gün askkerlik borclanmamı ödedim. %89 vergi indiririm var 3600 günde emekli olmam iiçin 230 gün var inşallah yanılmıyorumdur . herkesiin yeni yılını kutlar sağlık mutluluklar dillerim .

ben 25 aralıkta vergi indirimi için başvurdum tahminen ankaradan ne zaman haber gelir.5400 primim 25 yıl sigortam var yüzde 43 raporum var.

maruflu benim evrakımın gitmesi gelmesi sgk ya emeklilik işlemlerimin toplamı bir buçuk ayı buldu aynende onaylandı

bana Ankara dan cevap 5 haftada gelmişti emekli dilekcem ise 20 günde sonuçlandı

Arkadaşlar içinizde sonradan engelli ve devlet memuru olup özür raporuna göre erken emekli olan var mı ?

selamlar 20 ocak'ta emekliliğimi vericem çalışmakta olduğum şirket emekli olduktan sonra devam etmemi istiyor kanunen tekrar çalışabilirmiyim?

SGDP ödeyerek engelli statüsünde devam edebilirsiniz

forrza;

çalışabilirsiniz hiç bir sakıncası yok ben 04 kasımda emekli oldum mesela aynı şirketim kalmamı istedi devam ediyorum :)

Lili SGK emekli olabilir yazısını çıkışla başvurmadan verebiliyor mu ? Bilgin varmı ?Tşk

ben İzmir deyim ilk yazıyı almaya gittik hayır gerek yok siz başvurunuzu yapın dediler bende yaptım sonuç gelsin gelip tazminatını alır yazısı alabilirsiniz dediler sonucum geldi gidip yazıyı aldım ...
ben forumda sürekli emekli olabilir yazısı alınacak diye ibare görüyorum ama ben almadım direk başvuru yaptım 10 dk bile sürmedi zaten 20 gündede sonuçlan dı

Peki özel değilse toplam matrah-prim günün ve bağlanan maaş hakkında da bilgi verebilirmisin ? Tşk.

ben 17 yıldır aynı şirkette çalışıyorum adakm birazda manevi bağımız oluştu, bana farklı özel durumlar yapıldı extra iyileştirmeler felan beni ölçüt tutmayın bu nedenle :)

lili ankaradan cevap gelince emeklilik için ne lazım vergi indiriminden başka şimdiden cevabın için teşekkürler.

ankaradan vergi indirimi dosyası geldikten sonra emeklilik için başka evrak olarak ne lazım acaba arkadaşlar teşekkürler.

Üst Alt