Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

kader1;
Selam, bende pazartesi günü sgk il müdürlüğüne gidicem son bir kontrol yapıp.işten çıkış belgemi ve vergi indirim belgemi alıp emeklilik başvurumu yapıcam.alo 170 sgk'yı aradım mehmet bey şartlarınızı doldurmuşsunuz dediler.yine bir sgk il müdürlüğünüze danışın dediler..

ranaz;
Hadi hayırlısı arkadışım.maaşı bende çook merak ediyorum???

Buarada arkadaslar. SGDP ( sosyal güvenlik destekleme primi) maaşımızın brüt' ü üzerindenmi hesaplanır,yoksaa net'i üzerindenmi.bi yardımcı olun bakalım :)

emekli sandığından emekli olan var mı arkadaşlar maaş ne kadar oluyor acaba ? derece 3/1 hizmet 15 yıl ikramiye yılı 15 yıl

geçer canım geçer hayırlısı olsun :)

yokmu emekli sandığında çalışıpta emekli olan arkadaşlar içimizde maaş ne kadar olur ne kadar kesinti olur vb konularda bilgisi olan

lili ben ankaradan vergi indirimini bekliyorum işten ayrıldım rapor gelince iş yerinden aldığım çıkış belgesi ve vergi indirimi raporumla emekliliğe baş vursam yeterlimi emeklilik için diğer şartlarım yeterli.yüzde 43 rapor,5400 prim,26 yıl sigortam var.

maruflu1834;

hayırlısı olsun evet çıkış belgesi ve birde gelen yazının bir fotokopisini istiyorlar başka evrağa gerek yok bende 3.dereceden emekli oldum onaylanırsa sizde öyle olacaksınız evet şartlarınız yeter li:)

hiç emeklilik hayali kurmadım, hala da kuramıyorum fakat şartlar zorluyor...
2012 haziran 23 de kaza geçirdim çalışıyordum sigorta girişim 99. 3621 günüm var. 1. derece vergi indirimi aldım. 18 ay raporluydum. firmam beni işten çıkartmadı. iyilik mi yaptı yada raporlu iken çıkarması çeşitli yükümlülükler gerçekleştirmesine sebep oluyordu bilemiyorum. raporlu kaldığım süre içerisinde çalıştığım firmada toplam 27 aylık bir çalışma sürem var.
02.01.2014 tarihinde çalışabilir raporum ile iş başı yapmaya niyetlendim. henüz firmamdan hiç bir haber çıkmadı. işe başla yada seni çıkarttık diye. acaba ne bekliyor olabilirler. kötü düşününce benden istifa etmemi beklediklerini tahmin ediyorum ve çok moralim bozuluyor. sizin fikirlerinizi ve yorumlarınızı merak ediyorum bu arada ekpss çalışmaya başladım. emekliliğe sıra gelince zorlanırsam geri sayıma katılabilirim. bu foruma girişimden de belli değil mi?

Selam

bence kesinlikle işten çıkmayın. İstifa düşünmeyin yani, çıkarabilirlerse çıkarsınlar. KAza detaylarınız ve konunuza çok vakıf değilim ama mutlaka hukuki haklarınız doğcaktır. Bu arada bildiğim kadarıyla sizi raporluyken işten çıkarmaları mümkün değildi.

Geçmiş olsun

teşekkür ederim, hepimize. Cumartesi günü öğlenden sonra doktor ve eczacı eşi ile birlikte denizde kaza geçirdim. bir ilaç firmasında yönetici olarak çalışıyordum.

lili merak ettim ya. aralık 27 sinde.. bornova sgk ya emeklilik dilekçemi verdim. onlarda bana takip no su verdi ve hala tahsis numarası gelmedi hergün e. devletten .ve başka sistemlerden kontrol ediyorum hala tahsis no yok ...sgk sitesinde evraklarınız maliyeye gönderildi yazı bekleniyor diye yazıyor .bir aksilik yoktur inşallah nerdeyse 1 ay oldu

tsrahman geçmiş olsun.eğer mesai saatlerinde ve işinizle ilgili bir yerde iken kaza yaptıysanız sizi işten çıkartmaları durumunda iş mahkemesine başvurmanız durumunda tazminat ve diğer haklarınızı alabilirsiniz.ama mesai saati ve işle ilgili değilse hakkınız kaybolur.eğer işle ilgili bir görüşmede olduğunu ispat şansınız varsa herşey sizden yana olur.ama işyeri sizi çıkartmamasından anlaşılıyor ki siz haklı durumdasınız.istifa etmeyin.raporlu personeli işten çıkartamazlar.yasal yükümlülüğü işyerine ağır olur.

teşekkür ederim. mesai kavramı olmayan bir iş diye geçer bizim iş, aynı zamanda diyalog çok önemlidir. yazılı kurallara göre mesai dışı cumartesi akşamı geçirdim kazayı, yanımda mesleğimle ilgili diyalog geliştirmek zorunda olduğum eczacı ve doktor arkadaşlarım vardı. bunun bir iş kazası olduğu sanırım iddaa edilemez çünkü mesai dışı ama etik ve ahlaki değerlere bakarsak ben yine işimle ilgili sosyal bir aktivitedeyim. bana farklı yaklaşırlarsa hakkımı nasıl helal ederim?

tsrahman haklısınız.ama unutmayın ki artık yazılı olmayan kurallarda olsa haklarımız için mücadele ettiğimizde hakkımızı alabiliyoruz.neticede hukuk kelime aralarındaki anlamları doğru yerlerde kullanmaktır.bu konuda çok iyi bir avukatınız olursa inanın alınamayacak dava yoktur.dediğiniz gibi işle ilgili bağlantılar yapmak nedeniyle görüşmedesiniz o saatte doktor ve eczacı olan kişilerle.bunu gündemde tutup gerekli hukuki ayrıntıları bilen biri mutlaka bu davayı kazanır bence.ayrıca kayıplarınız,psikolojiniz ve yaşadığınız stresten dolayı da manevi tazminat hakkınız var.siz hakkınızı aramaktan vazgeçmeyin derim.ama Rabbim mağdurun koruyucusudur,bu dünyada da,öte dünyada da hesabını mutlaka sorar.siz hakkınızdan vazgeçerseniz karşı tarafta sizden vazgeçer.siz hakkınızı aradığınız sürece onlar sizinle anlaşma yoluna bakacaktır.

64 günde benim kaldı ama bugün memurluk için tercih yapacam hizmetli olursam değişiyor emeklilik şartı da özel sektör zor hergün bir kavga var işte 64 günü bile tamamlamayı sabırsızlıkla bekliyorum ondan sonra iş bulursak çalışacağım

merhaba dostlar bugun sgk ya emeklilik için dilekçemi verdim.(vergi indirim belgesi %48 oran,dilekçe,nüfus kağıdı fotokobisi.işten çıkış belgesi) bakalım nezaman haber gelecek..memur bayan arkadaşlarım sizi arayacak dedi,bekleyeceğim bakalım.darısı size :)

e-devletten takip edin tahsis numaranız geldimi orada çıkar
EvrakIzle.jsp birde buradan takip edebilirsiniz evraklarınızın hangi aşamada olduğunu
hayırlısı olsun :)

Ben eylülde başvurmuştum %46 vergi indirimi için toplam 4 ay sürdü umarım sizin belgeniz çabuk gelir.
Emekliliğe ocak 20 de başvurdum bekliyorum.

sgk evrak takip' den emeklilik başvurusundan ne kadar zaman sonra görebildin evrağını?

son ay tablo yapmıştım ben zevkli oluyor :) askerler gibi duvara takvim her gün birini çarpılıyor dum

emekli olacaklar sizden emekli olduğunuz zaman tekrar rapor istenecek mi?

ben 19.gün tahsis numaramı gördüm e-devlette

ALİ TEZEL DİYORKİ ; Emekli aylığının basit formülünün, güncellenmiş aylık ortalama kazanç ile gün sayısına göre artan Aylık Bağlama Oranı (ABO) olduğu gerçeği karşısında, tablodan da göreceğiniz üzere 3600 gün ile emekli olan özürlü esasen düşük bir ABO ile emekli olması gerekir ama yasalarımıza göre en az 5400 günü varmış gibi ABO hesaplanır. Bu sebeple engelliler düşük gün sayısı ile emekli olsalar bile 5400 günü varmış gibi emekli aylığı hesaplanacağından düşük olmaz. ) arkadaşlar bu konuda bilgisi tecrübesi olan varmı? paylaşın lütfen..

Üst Alt