Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

şafak 643 günüm var...

İstenen 4100 gün primi doldurduğum halde 643 günüm var emekliliğime...

Tam tamına 5 ay sürdü rapor almam vergi dairesine baş vurmam ve de emekli olmam 31 ocakta işten cıkış yazısıyla sgk ya baş vurdum 3 şubatta gel tazminat yazını verelim dediler gittiğim gün bana tahsis yazım ve maaş bağlanma yazısını elime tutuşturdular ne söyleyeceğimi bilemedim iki gündür garip garip dolaşıyorum hala hazmedemedim sanki emekliliği Allah herkese nasip esin 4500 gün ve 1100 tl ile emekli oldum rabbim herkesin işini gücünü rast getirsin

adakm;
Merhabalar;emekli olduktan sonra çalışırsak SGDP yi bizmi ödüyoruz,işverenmi?

turkuaz06;

emekli maaşındanmı kesiyorlar,yoksa işverenin vermiş olduğu maaştanmı kesiyorlar?

Yıldız hanım hayırlı uğurlu olsun yatırlıan primizn ne kadardı peki bende emekli oldum maaşımın baglanmasını bekliyorum 5800 günüm ve 194bin tl yatırılmış toplamda

Bizim iş yeri senin adına biz ödüyoruz maaşından kesilmeyecek dedi . alınca görücez son 1 hafta maşın baglanması için 15 gün içinde maaşınız belli olur evinize kagıt gelirdedilerde.

Arkadaşlar günler öyle bir çabuk geçiyor ki, bir süre sonra benim gibi bu kezde maaş günü beklemeye başlarsınız :rolleyes: bende çok saydım bu sayfada :D

selam arkadaşlar
benim raporumdan ankaradan onaylanmış 03.02.2014 işyerine yollanmış işyerine gelir gelmez emaklilik için başvurumu yapıcam birde başvuru yaparken benden istedikleri başka belge varmı bilen arkadaşlar lütfen cevap versin teşekkürler...

iş yerinden çıkış belgeniz ve size gelecek olan bu yazının fotokopisi başka birşey istenmiyor hayırlısı olsun :)

18 yıl 4080 gün gerekiyor
gün sorunum yok 18 yılımın dolmasına 746 gün kaldı

kaldı 45 martın 15.inde doluyor ama mart sonu veeceğim içiin dilekçeyi 30gün ordan 15 de şubattan kaldı 45 yoksa martın 15 demi versem o zaman 30 gün kalıyor vay beee bitiyor ssk ve bağkur günüm 5103 gün yapıyor

selam arkadaşlar 03.02.2014.çıkan raporum hayla işyerine ulaşmadı kaç günde işyerine gelir raporum zaman bu kadar uzun sürüyormu bilen arkadaşlar bilen arkadaşlar cevap verebilirmi..

emekli sandığı işe başlama 1998 1 temmuz benimde 01.07.2013 tarihinde doldu kadro derece 3/1 hizmet süresi 15 yıl emekli olsam mı olmasam mı kararsız kaldım ne kadar maaş alırım yoksa bir in birine düşene kadar bekliyemi veya 2 yılık üniversite mezunuyum lisans tamamamlayam mı acayip derece karsız kaldım yaşımda genç 34 yaşındayım ne yapsam ne etsem kararsızım tecrübeli arkadaşların bilgilerini ve görüşlerini bekliyorum...

şuan 3/1 yim işe başlama 01.07.1998 kaç sene sonra 1 / 1 düşerim acaba ?

ben oldum şükür. 01.08.2013 de ancak aralıkta kontrol gunum vardı, dolayısı ıle kesıldı.. halen daha Ankaranın keyfını beklıyorum raporumu sgkya gondersınler dıye.. 17 yıl 3920 gun yeterlıydı. benım 4800 gune yakın vardı. ve baglanan maas malesefki her seyıyle 750 tl.. anca ev kırası oder bu.. ben tabıkı calısıyorum bu arada. emeklı seklım hayatımda ılk defa duydugum ( vergi indirımınden emeklılık ) basıma gelınce ogrendım...

engin öztürk;
ben aralık sonundan bu yana beklıyorum.. öncekı 6 ay surmustu..(bu bilgi çagında ) bılgısızler anca bu kadrını yapabılıyorlar bellıkı... ve sımdıkı ıse sgk tarafından ıstendı. sgk hastaneden geldı ve ankaraya gonderdı sgk.. sımdı ank dan bklemedeyım aralı sonundan bu yana..

lili merhaba bir sorum olacak sgk sitesinde emekli maaş hesapladım, 12 şubatta evraklarımı verdim sgk ya vergi indirimden emekli olucam inşallah maaşım sgk sitesindeki maaşla aynımı olur.

lili arkadaşım az vermiş oldugun yerden hesaplattım 680 çıkıyor benin normal günüm 4140 ssk hesaplarken 5400 hesaplıyorlar diye duymuştum yanlışımmı var yoksa gerçekten rakam bumu .bu arada primim 82000 de raporum ise 55 cevap verebilirsen sevinirim teşekkürler ..

Liljan;

Selam liljan .ben şimdi ocak 27 sinde emekli başvurusu yaptım,ben neyi bekliyorum şimdi :) yani evrakmı ,telefonmu gelecek? lütfen ,Cevabını bekliyorum

EvrakIzle.jsp bu siteden evrak ne aşamada görebilirsiniz birde e devletten tahsis nonuz çıkar sonuçlanın ca benim 20 gün bile sürmedi baktım tahsis numaram çıkmış :) eve kağıtta geliyor sonrasın da o biraz daha ge. geliyor maaş hesaplamasını eve yolluyorlar ama e devlette de maaş görünüyor sonuçlandıkktan 10 gün sonra felan

Üst Alt