Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

liljan Çoookk teşekkürleeeerr :) evrak takipten bakıyorum tc nom la kayıt bulunamadı diyo ..

çıkar ben baktım hep e devletten de bakın her gün tahsis no çıkar :) az heyecan oluyor ama erken geliyor

Vergi indirimi olmadan 01.10.2008 öncesi girişli olupta 15 yıl 3600 gün ile emeklilik işlemleri sırasında tekrar rapor istenmeden ilk raporu ile emekli olan devlet memuru varmı. Bu şekilde herhangi bir kamu kurumundan emekli olan bir arkadaşımız varsa ben varım deneyimlerim şu şekilde diye yazarsa memnun oluruz, çünkü bu konuda sosyal güvenlik uzmanları dahil görüşlerde çok fazla ikilik var.

ıyı günler bende % 70 rapor var kac günde emekli olunuyor hıc bır bılgım yok yardım edersenız cok sevınırım :(

işe giriş yılı nedir :)

tablo ekledim oradan bakabilirsiniz

Son düzenleme:
23 gün kaldı günümün dolmasına ama mart sonu vereceğim için 15 daha ekle 38 gün kaldı işyerimden cevap bekliyorum emekli oldukdan sonra çalışabilirmiyim diye sordum biz sana dönüş yapacaz dediler bakalım hayırlısı olur inşallah

ıyı günler bende % 70 rapor var kac günde emekli olunuyor hıc bır bılgım yok yardım edersenız cok sevınırım :(
engelsizdunyamengelliem.jpg

yardımlarınız ıcıın cok tşş ederim cok yardımcı oldu.

arkadaşlar 25 aralıkta verdiğim vergi indirimi raporum bugün yani 20 şubatta sonuçlanıp iş yeri adresine gönderilmiş.yüzde 43 olarak onaylandı sıra emeklilik başvurusuna kaldı darısı bekleyen dostlara.

%70 raporla beraber ilk işe giriş yılına göre ve yatan prime göre bakılsa tam sonuç alınabilir.lilcan hanım iyi çalışmalar diliyorum...

tşk ler burdurlu sizede iyi çalışmalar :)

sigorta başlangıç 20.05.1998
% 92 oran ( böbrek yetmezliği ) diyalize giriyorum

ay başında hizmet birleştirmesiyle ilgili dilekçe vereceğim.
31.05.2014 ( 16 yıl )

ne kadar maaş alırım ortalama prim 5400
ödenen prim tutarı 205.000 tl

18.02.2014 sgk dan malulen emekli olmak için sevkimi 19.02.2014 11 branşa muayene oldum ve 20.02.2014 heyete girdim ve malulen emeklilik için geri sayım başladı. artık evrak Sgk ya gelecek ankaraya gidecek baksınlar yapsınlar işte. bende rahat rahat ekpss hazırlanayım. Atanırsam durdurum. 18.02.2014 de İş kazası içinde tespit için dilekçe yazdım sgk ya onlarda savcılığa yazdılar kaza tutanaklarını ve ifadeleri istediler. savcılığa 4 kere gittim 1 yılda 10 kere telefonla takip ettim illallah ettiler benden ama ifade veremedim. sgknın eli boş tekrar dosya açılırsa bir şansım var. hiç uğraşmasam hiç şansım olmaz. 1 sıfırdan çok büyüktür.
Askerliği borçlansaydım 1. derece vergi indiriminden yaşlılık emekliside olabiliyordum ama malulen emekli maaşının daha yüksek olduğu sonucuna kendi araştırmalarımla ulaştım. Hayırlısı... Hepimiz için.
Hayat hep yeni çiçeklerin açmasıyla yeni çimlerin bitmesiyle sürüyor elhamdulillah.

mart 15 de doluyor sürem onagöre 18 gün aysonunu bekleyeceğim için 34 gün var işyeride hala cevap vermedi beklemekteyim hala :D

Rabbim izin verirse 11 gün kaldı.mart 11 de dilekçemi verecem.emekli olduktan sonra aynı iş yerinde devam edecem onun için ay sonunu beklemicem.

şafak karanlık daha rapor işyerime gelmedi bile 24 gün oldu ankaradan çıkalı yola bekliyoruz elbet gelicek sizce normalmi bu sürede gelmesi arkadaşlar..

15 mart normalde son ay sonunu bekleyecem bakalım

ilk yapmam gerekenn nedir arkadaşlar sgk yamı gideceğim yoksa işyerine mi söyleyeceğim yardım edin yol gösterin emekli olalım hayırlısıyla bakalım :)

memolik kardeş önce ssk ya gidip,soracaksın pirim yaş yetiyormu diye.eğer tamam ise iş yerinden çıkış kağıdı alıp vergi indiriminin fotokopisini ssk ya götürüp emeklilik işlemlerini başlatacaksınız.

şafak 2 ,memolikk ben salı günü emeklilik işlemlerine başlayacam RABBİM den mani gelmezse, sanada bilgi veririm.

hayırlısı olsun süleyman haberlerini bekliyorum senden hadi bakalım

Veeeeeeee şafak doğan güneş hadi hayırlısı.rabbim sen utandırma

13 kasım 2013 de başlayan serüvenim 21 mart 2014 de ilk maaşı alarak sonuçlanıyor darısı bekleyen tüm dostlarımın başına.

güle güle harca muşta hayırlı olsun .180 gün kaldı hadi hayırlısı

Üst Alt