Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

20 şubatta başvurdum,tahsis numarası bekliyorum..bu ay sonuna kadar bana evrak gelecekmiş,mayısta maaş alırsınız dediler.yani başvurudan sonra toplamda 3 ay sonrayı buluyor,allahtan hayırlısı.

malulen emekli maaş hesaplama

değerli arkadaşlar ben belediye taşeron işçisiyim 113 gün sonra emekliyim inş.41 raporum var 17 senem doluyor .1560 net maaş 1970 bürüt maaşım var ssk pirimim aldığım bürütten yatıyor. bu tabloya göre emekli olunca nekadar maaş alabilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim.teşekürler

emekli maaşı belli olunca da onuda yazalım arkadşlar bilgilensinler kaç yıllık prime ne kadar emekli maaşıo diye

malul emekli baş vurum 09/12/2013 hala beklemekteyim kafayı yicem 3.5 yıldır uğraşıyorum

şafak 240

arkadaşlar bendede şafak 240 maaşlar nasıl bilgi varmı alan arkadaşlarımızdan.

şafak saysaya bir hal olduk.ocakta başvurdum hala bekliyorum eksi 97 gün oldu

tamer kardeş çok olmuş bende basvurcamda kararsızım okadar suryormuya nasıl basvurluyor n lazım ben şuan çalısıyorum

benim bitti iş yerimi bekleme yüzünden hala veremedim dilekçemi hala emekli olamadık :) işyeri kaplumboğa gibi çalışıyor adamına göre muamele yapıldığı için hala emekli olamadık bir ay geçti mart 15 sondu

maaş konusunda tedirginim ağkurla birleşik olması dolayısıyla ama 2180 bağkur 2983 ssk ne kadar maaş bağlanır hiç biryerden öğrenemedim 2397 brüt maaş değişik daha öncelerde asgari de var ama 163000 tl toplam kazanç ve artı bağkur

çalışabildiğimiz kadar çalışalım arkadaşlar.11,11,2013 tarihinde emeklilik süremiz doldu.emeklilik maaaşını etkileyen faktör yatırlanan primlerin tavandan yatması vb.acaba son çalışınlan yıllar yani 2013 sonrası emekli maaşını dahamı az etkiliyor dersiniz .

Cuma günü başvuru yaptım günüm doldu yani artık ne zaman cevap verirlerse...
:eek:

Xmoje kardeşbende perşembe günü başvuru yaptım. Sgk evrak sorgulamadda kontrol ettim sevk edikdi. Zimnetten çıkarıldı gbi bişeyler yazıyor. Srn kontrol ettinmi dosya durumunu

serincen, aynen bende kontrol ettim işlenmiş ama henüz kurumdan çıkmamış muhtemelen yarın postaya verirler bende iş yerine veririm bana ulaştığında,sonra çıkış kağıdı tekrar sgk,tekrar iş yeri velhasıl bayağı koşturacaklar sonuca kadar :p hayırlısı bakalım....

Emekli maaşları maaş olmadıktan sonra hangi şafaktan bahsediyorsunuz acaba ? En az şuanki nin 4 katı olması lazımken yarı yarıya düşürüldü! Bir şarkı geldi aklıma Bir şafaktan bir şafağa bir akşamdan bir akşama merhaba demeden daha bu gitmeler gitmek değil :)) Bu dünyada maaşlı çalışana pek şafak yok! İnsanların çoğu hayatında gün yüzü görmeden ölüp gidiyor.

Arkadaslar ben emekli oldum ama bi sorunum var yada banami oyle geliyor emekli olduktan sonra. Sgortali olarak bir lse girdim ama pirimlerim gozukmuyor bir yere mi basvurmam gerekiyodu sgdp olarakmi devam etmem gerekiyo

Onur kardeşsgdp ödemen gerekiyor emekli olunca prim görünmez.sgdp ödersen işten çıkarken tazminat hakkın olur.bende bir hafta önce müracat ettim. Sen nezaman ve nasıl müracaat ettin vve nekadar bekledin süreç nasıl ilerledi anlatırsan seviniriz

Okadar zor degil bir dilekce veriyosun bir ikive ya uc ay bekliyosun tamamdir

Merhaba, malulen emeklilik icin yaptigim basvuru sonuclandi bugun ptt den emeklilik maas kagidim geldi. Ins bekleyen arkadaslarin da bir an once gelir.

Heyjoe arkadaşım kaç günün vardı ve ne kadar bağlandı bizimle paylaşırmısın.

3375 prim gün sayım vardı. malesef ve malesef 659,73 tl bağlandı. Evli insanlarin basvurmasini şahsen istemem.

Benim de 3 bin küsür günüm var bazı şartlarım malulyet te uyuyor şimdiden kara kara düşünüyorum galiba 3600 doldurmak daha iyi olur diye. Ama yinede düşük maaş bağlanır zanedersem. Meyer Ne hayaller kurmuşuz da haberimiz yok. Şimdi den pek çok hayallerim yıkıldı. Yinede herşeye rağmen hayat yaşamaya değer deyip gidiyorum. Saygılarımla.

merhaba arkadaşlar bende 21 nisan itibariyle işten ayrılıyorum ik ile konuştuk 21 haziranda yada ertesi gün dilekçe veririm hayırlısı olur inşaallah mevlam hayırlı etsin 1 mayıstada işe geri başlayacağım bakalım nasıl olacak bende dilekçemi nihayet vereceğim nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmam gerekir benim hem bağkur hemde ssk beraber maaş nasıl olur acaba inşaallah düşük çıkmaz sgdp maaştan kesilecek dedi ik , hizmet birleştirmesi yapmıştım ne kadar sürer ya of heyecanlandım şimdi ne oalcak bakalım emekli mi olacağız vay beee :)

14.04.2014 de işten ayrıldım ve dilekçemi verdim.Hayırlısıyla cevap bekliyorum.Darısı tüm bekleyen arkadaşların başına..

Sayın memolikk, öncelikle emekliliğin hayırlı olsun darısı bizlere diyelim. Sen emekli olduktan sonra aynı işyerinde ya da farklı işyerinde sgdp primini ödeyerek çalışmaya devam edebilirsiniz, bu şekilde çalışmak emekli maaşını etkilemez, ama işveren sgdp primini sana verdiği maaştan kesebilir yada kendisi ödeyebilir bu işverenin vicdanına kalmış birşey ama çoğu işveren sgdp primini işçisinden keserler buda onların ne kadar vicdansız ve sömürgeci olduklarını gösterirler...

Üst Alt