Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

murat kardeşim sağol bana ik dediki sgdp emekli maaşından kesilecek dedi aldığın maaşından değil dediler bakalım noluyor devamını yazarım öğrendikçe bende bu gün çıkışım verilecek yarında sgk ya giderim dilekçe vermek için hepimize hayırlı olur inşaallah darısı tüm bekleyenlere diyelim

Arkadaşlar benim iki sorum olacaktı,
1. Bu yeni çıkan emeklilik yasası ile emekli olanlar aylık mı? yoksa üç aylık mı? emekli maaşı alacaklardır.
2. Ben vergi indirimi alıyordum, hastane bana h rapor verdi, ama bu rapor Ankara Maliye Bakan'lığında R düşürdüler, ben bu raporla müracaât etsem, hangi yüzde ile işlem yapılır?
Bu yeni çıkan yasayı incelemek istiyorum, ama internette bulamadım resmi gazetede bulamadım, bu konuda yardımcı olurmusunuz.
Saygılarımla

Arkadaşlar yarın sgk YA gidip kağıt getir dediler işyerine vereceğim sgkya ne diyeceğim emekli olma istiyorum işyerinden ayrılacağım işyerim kağıt istedi mi diyim
kağıdı işyerime verip çıkış evraklarımı alıp sgk ya emeklilik için müracaat edecem 23 nisan 1 mayıs girdi arayada birkaç gün daha fazla bekleyeceğim mecburen galiba işyerimde bu gün son du çıkış yaptık biz sen sgk dan evrak getireceksin dedi işyerim bir aksilik çıkmaz umarım benim 2953 ssk 2180 bağkur vardı hizmet birleştirmesi yaptırdım 17 yıl 3920 güne tabiyim 15 03 1997 işe giriş tarihim %40 vergi indirimim var heyecalıyım çok bir aksilik çıkmaz değilmi arkadaşlar

memolikk

SKY ya tahsis servisine emekli olabilir yazısı için müracaat edeceksin iyi memurlara denk gelirsen yarım saatlik işin var ama gelmezsen 1 veya 2 sonra gel emekli olabilir yazısını al derler.Endişelenme rutin prosedürler aksilik çıkmaz.Daha sonra işten çıkış bildirgen,vergi indirim belgen ve kimliğinle gidip başvuracaksın ortalama 2 ayda sonuçlanır rahat ol.

16.11.2015'te emekliyim ama istenen prim gün sayısı doldu ve yaş bekliyorum, hayırlısı bakalım

03.09.2014 hayırlısı olsun

05.05.2014
prım yetersiz kader yıne savurdu

Merhaba arkadaşlar ,
bende bugün itibari ile emeklilik dilekçesini vermiş bulunmaktayım darısı tüm bekleyen arkadaşların olsun
bir kağıda tahsis no yazdılar verdiler bir ay sonra bir cevap gelmezse gel burdan sor dediler şimdi artık nerden takip edebilirim iştende ayrıldım 1 mayısta geri işe giriş yaparız dediler nasıl bir prosüdür işleyecek neler tavsiyeniz olur teşekkürler

Kanun değişip maluliyeti iptal etmezlerse 33 ay var. Nasipse.....

Birde benim şafağı hesaplayabilsem. 16.10.2000 yılında işe başladım ve halen çalışıyorum. Ortalama 4300 günüm var. Bu şartlarda 19 yıl emeklilik sürecim. (%44 raporum var.) Askerden sonra sigorta başlangıcı olduğu için 18 ay askerlik ödeme yapma hakkım var bildiğim kadarıyla. Onuda yatırısam işe giriş tarihim değişir mi? Değişirse ne zaman emekli olabilirim. Biraz karışık oldu galiba. Ama bende tam anlayamadım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

ANATOLIA;

Canım prim eksiği değilde sgk girşimin eski olması gerekiyormuş.

songül zonguldak ın neresindensin bende zonguldaklıyım.....

şafak kısmetse Allah ın izniyle 190

Selamün aleyküm şu emeklilikte toplam yatan primlerin güncellenmesi olayı varmıdır acaba teşekkür ler

memolikk;

sana verdikleri tahsis numarası değil takip numarasıdır.1 hafta bekle sonra sgk evrak takipten kimli numaranı girerek işlemlerin ne durumda görebilirsin.vergi inidirminden faydalanıp emekli olduysan, ssk vergi dairesinden orjinal yazıyı isteyecek..toplamda bir aksilik çıkmazsa 3 ay sonra maaş alırsın.

merhaba turan kardeş ,
benim dilekçe evrak takipte tc no su ile elden sevkedildi şeklinde gözüküyor aynı gün gözüktü zaten bana verilen kağıtta ise tahsis no yazıyor 6 haneli no ve o günün tarihi yazıyor tahsis no yazıyor kağıtta ben ne zaman işe başlayabilirim siz başladınızmı işe e devlette bişi gözükmüyor bişi ama

tasis numarası 6 haneli olmaz o verilen emeklilik takip numaran.e devlette tahsis numaran gözüktüğü zaman o numarayı muhasebecine bildireceksin,tekrar sgdp yatırılarak işine devam edebilirsin.ayrıca tahsis numarası 10 haneli olur.ilk başta bana verilen numarada 6 haneliydi.o sıra başvusu sırasına göre numara verilmesidir.daha zamanın var.2-3 ay beklemen lazım.

01.01.1998 yılından buyana sigortalıyım.4679 günüm var %45 engelli vergi indirimim var.normalde 01.01.2016 itibariyle 18 yıl 4080 gün üzerinden emekliyim ama ben bu ay sonunda 150gün askerlik borçlnmasıyla emeklilik tarihini 17 yıl 3920 güne cekecem bu sebeple borclanmayı yaparsam 01.01.2014 itibariyle emekli olarak gözükecem.fakat çalışıyorum işyerinden 01.07.2014 itibariyle ihbardan yararlanmak adına bekliyorum.temmuzda işleme girmesi icin istifa dilekcemi sundum.ondan sonra emekli dilekcesi verecem.yani temmuz 1 itibariyle şafak 67

dokunulmaz54;

hayırlısı olsun allahım güle güle harcamak nasıp etsin

toprak 24;

eyvallah sağol kardeşim anladım
doğru evrak takipde takip nosu yazıyor
benim önceden babmdan tahsis no vermişlerdi onumara geçerli olurmu tekrar acaba birde ptt yazıyoruz ya bankaya geçmek için ne yapacaz reklamlarda çeyrek altın dAğıtıyorlar onlaramı geçelim ne dersiniz

birde 2 ay 3 ay çalışmadan mı bekleyecez işe başlayamayacakmıyız tahsis no verilene kadar yokSA onu beklemeden ik nın dediği gib 2 mayısta işe başlarmıyım acaba

[FONT=Tahoma][[/FONT]
sükürler olsun bende emekli oldum maaş bilgilerim görülmüyor

Bence konu başlığını değiştirin yıllarca köle gibi çalışıp sonrada açlığa mahkum edilenler olmalı başlık.

memolikk;

turkiye.gov.tr yada https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/UyrukSec?uyrk=1 adresinden bilgi girişi yapıp emekli aylık bilgisi adımına tıklayarak tahsis numarasını görebilirsiniz.tahsis numaranız çıktığı an iş vereninize vereğiniz bu tahsis numarasıyla sgdp ödenerek tekrar çalışabilirsiniz.ayrıca maaşını bankaya aldırmak istersen bu işlemi turkiye.gov.tr yada sgk müdürlüklerine vereceğiniz dilekçeyle istediğiniz bankanın istediğiniz şubesine aldırabilirsiniz. hesabı devlet adınıza otomatik açıyor maaşınızı çekmeye gidiyorsunuz sadece .tavsiyem devlet bankalarını seçmeniz.altın maltın hikayesiyle kredili mevduat hesabı kredi kartı v.b şeyleri ayrıcada 36 ay gibi uzun bir süre kendi bankalarından maaş almak zorunda kalıyorsunuz yarın bigün sgk bankalarla anlaşsa promosyon alınacak olsa siz faydalanamayacaksınız.ayrıca özel bankaların faiz oranları ve ücretlendirmeleri çok yüksek.benim tavsiyem HALKBANKASI

memolikk;

memolik kardeş bankaya geçmek sana bağlı,bu işin tahaütü var, 24 aydan önce başka bankaya geçemiyorsun,geçmek istersen altının faizini alırlar senden.bence ptt de kart çıkart hiç sıra bekleme..ayrıca bende emekli olduğum günden itibaren iş yerimde 2 ay kadar ssk sız çalıştım.ücretimi bankadan değil elden aldım..işyerin kabul ederse işini bırakmana gerek yok..tahsis numaran belli olduğu an muhasebeye bildir.

Üst Alt