Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

KARAHAN SEN 2013 YILINDAMI SİGORTA BAŞLANGICIN EGER BU TARİHTEYSE

01.01.2013 – 31.12.201315 yıl, 3 bin 960 gün16 yıl, 4 bin 200 gün18 yıl, 4 bin 600 gün

SEN BU TABLOYA GÖRE EMEKLİ OLACAN DOGAL OLARAKTA PRİMİN DOLSA BİLE MECBURİ CALIŞMA YILINI DOLDURMAN LAZIM YAŞ YOK

EGER 2003 İSE EVET BU TABLOYA GÖRE
06.08.2000-05.08.2003 arasında15 yıl- 3600 gün17 yıl, 8 ay-392019 yıl, 4240 gün

AMA ASKERLİK VARSA SAYET ASKERLİGİDE SİGORTADAN ÖCE YAPTIYSAN ASKERLİK YAPTIGIN SÜRE KADAR GERİYE GÖTÜRÜR AMA HELE BİR 17 SENE ÇALIŞ ONDAN SONRA SGK MÜDÜRLÜGÜNE GİDER SORARSIN ASKERLİKBORÇLANMASI YAPARSAM NE OLUR DİYE BU ARADA RAPO ORANIN KAÇ VE VERGİ İNDİRİMİNE TABİMİSİN VERGİ DAİRESİNDEN ONAYLIMI

raporum yüzde 52 19 yıla tekabül ediyorum sanırım yani benim anlamadım
tamı tamına 19 yıllık sigortamı isteyecek devlet yani 2003 2014 arası kesik kesik
yoksa 2003 den sonra 19 yıl sonra emeklilik hakkın günün dolmuşsa olabilirsin demek

yani ekrem bey her türlü 2022 de oluyorum galiba doğrumu anlamışım :)

Kesik kesik olması primini ilgilendirir prim kesik kesikte olsa 4240 gün toplaman lazım 19 yılda 4240 gün toplanır ha sayet toplayamassan bu sefer 19 artı prim doldurdugun gün yani işin özü yaş hariç her halükarda bütün şartları doldurman gerekirha birde bu sigorta başlangıcın eger staj sigortası ise gecerli degil ve 18 yaş altında yapılan sigortaysa 18 yaşından gün aldıgın gecerli olur bilgin olsun

Raporum vergi dairesinden onaylımı bu arada degilse onaylatmanı tavsiye ederim 5 yıl öncesi raporlar onaylanmıyor bilgine hastaneye sevk ediyorlar

Bu arada şafak 61 bize her yer trabzon

keşke staj olsa staj girişim 1999 18i de doldurmuşdum o tarihte ama sgk kayıtlarında 2003 gözüküyor
hesaplarıma göre zaten 2022 ye kadar çalışırsam 4500 günü buluyorum kesintisiz 8 yıl kaldı diyebiliriz :)

şafak say

Bu arada şafak 61 bize her yer trabzon o kadarrrrrrrrrrrr

Takma kafana birader sonuçta buda gelire buda geçer allah saglık sıhhat afiyet versin allaha emanet ol hayırlı geceler

eyvallah dostum hayırlı geceler seninki bitmiş hayırlı uğurlu olsun :)

merhaba arkadaşlar emeklilik evrağım ssk dan posta ile eve geldi..maaş çok komik olacak ama 674,78 tl olarak gözüküyor..3 aylık alacağımdan 1776,92 tl mayıs 20 de alırsınız yazıyor..ben bu gelen evrakta maaşın üzerine herhangi bir ek ödeme göremedim,yoksa ek ödemede mi içinde.ssk başlangıç 1995, 4206 pirim günü,gösterge 9475,aylık bağlama oranı 60.
ayrıca açıklamada yasa maddesi: 506 sk.geçici 87/c yazıyor.

toprak 24;

turan kardeş emeklimaasım.comda hesaplattırmısmıydınız

hayır beceremedim...bu arada arkadaşlar pardon,bana gelen 4 sayfadan ben sadece ilk sayfayı okumuşum,en arkada toplam ek ödeme 88 tl yazıyor.tabi 3 ay için.

turan bu ne ya
böyle emekli maaşımı olur arkadaş tayyip emekkliyide gör erbakan hocayı çağırtma bize :) (Allah Rahmet etsin) banada böyle düşük gelirse boşa emekli olduk o zaman arkadaş asgari ücret 1000 tl emekli maaşı 600 küsür tl bunu bile bile mi yapıyorlar illa herkes memur emeklisimi olması yada milletvekilimi emeklisi olması lazım yazık ya ne yapabiliriz emekliler olarak taksime mi çıksak :)

toprak 24;

Maaşınız aylık olarak 750 tl hayırlı olsun.

Bende şafak saysammı acaba günüm dolu senem dolu vergi indimi cevap bekliyorum ankaraya göndermişler evrakları oranım %42

memolikk;

Enazından askari ücret verseler çok düşük çıkıyor benim evrak postaya verilmiş ne çıkacak görecez bakalım. İnternette 718 tl çıkıyordu ben 1000 tl umuyorum. :))

labidu;
labidu kardeş 674 tl maaş yazıyor dedim..750 tl yi nasıl hesapladın.

memolikk;
memolik kardeş normal emekliliğime daha çok var,emekli ek bir gelir olacak benim için..daha 37 yaşındayım..çalışmaya devam.

Arkadaşlar 26 yıllık devlet memuruyum..Yaşa takılıyorum. Yüzde 45 ile emekli olmak ile yüzde 60-70 özür oranı ile emekli olmak arsında maaş açısndan bir fark var mıdır?Şu an elimde yüzde 45 rapor var.Ama hastalığım ilerledi istersem yüzde 80 raporda alabiliyorum.(4. evre kanser)

Malülen mi yoksa yüzde45 raporla mı emekli olmalıyım?

Malülen emekliler yüzde 10 fazla mı maaş alır?

Memurlukta özür oranı emekli maaşını etkilermi?

Yoksa çalıştığın yıla derece kademene göre maaş alırsın?

Allah şifa versin usta umarım atlatırsın rahatsızlığını engelli raporun var olması bir şey degiştirmez vergi indiriminden yararlanman lazım vergi dairesinden onaylatman lazım onu onaylattıktan sonra %10 kendi kendine yetemeyenler için ek olarak veriliyor maluliyette ilaveten maluliyette tekrardan heyete girecen ve büyük ihtimalle olursun ama maaş konusunda bende tam birşey diyemiyorum ne dersem yalan olur bu konuya tam vakıf degilim özür dilerim bildiğim konuları dilim döndüğünce anlattım tekrardan büyük geçmiş olsun inşaalah bir an evvel saglıgına kavuşursun allaha emanet olasın hayırlı akşamlar

serincen,
postaya verildiğini evrak takipten mi takip ediyorsun nerden takip ediyorsun süre olarak ne kadar sürdü dilekçe vereli postaya verilmesi kaç gün sürdü bende seninle birlikte müraacat etmiştim bakalım benimki ne zaman veilecek postaya işe başlayamadım uzadıkça can sıkıyor insan çok sabırsız bende 1000 tl olsa fena olmazdı

toprak 24;
turan kardeş normal emekliliğe var derken anlamadım ikinci emekliliğimi bekliyorsun :)
işe başladınmı bende evrak takipten takip ediyorum ama zimmetten çıkarıldı dedi geçen hafta hala orda bişey belli olmammış edevlette bişi gözükmüyor bende
işe başlayamadım ya hala, bekle belli olmamış dediler işyerinden bekliyorum bende

serincen;
serincen senin evrak takipte nasıl bir tablo var bende tabloda iki sıra ikinci sırada zimmetten çıkarıldı yazıyor pttye verildi kaçıncı sırada kopyala yapıştır yapabilirmisin buraya bakayım ne kadar beklemem gerektiğini teşekkürler

memolik kardeş evrak takipte ptt ye verildi diye bir şey yazmaz,şahıs a gönderildi,zimmetten çıkarıldı,dosya kapandı yazarsa.postaneden sana gelir.benimki 15 günde eve geldi.tabi dediğim şeyler yazılı olduktan sonra.

Evrak no:evrak tarihi:02.04.2014ek sayısı:0gizli:hayır geliş şekli:elden(vatandaş)geliş numarası:konusu:emeklılık talebısıra notarihbirimişlem103.04.2014istanbul sgim unkapanı sgm tahsis emeklilik müracaat servisineelden sevk edilmek üzere işlendi203.04.2014istanbul sgim unkapanı sgm tahsis emeklilik müracaat servisinezimmetten çıkarıldı303.04.2014istanbul sgim unkapanı sgm emeklilik işlemleri 1 servisineelden sevk edilmek üzere işlendi403.04.2014istanbul sgim unkapanı sgm tahsis emeklilik müracaat servisinezimmetten çıkarıldı503.04.2014istanbul sgim unkapanı sgm emeklilik işlemleri 1 servisinezimmetten çıkarıldı629.04.2014istanbul sgim unkapanı sgm karar postalama servisineelden sevk edilmek üzere işlendi729.04.2014istanbul sgim unkapanı sgm karar postalama servisinezimmetten çıkarıldı829.04.2014şahıstaahhütsüz gön. üzere işlendi930.04.2014şahıszimmetten çıkarıldı

bu işlemler ne kadar sürdü unkapanı ile göztepe sgk arasında fark varmıdır uzatma kısa sürmesi bakımından acaba işyeri de bilmiyor bana seni emekli olarak göremiyoruz sgk ya git sor dediler 1 mayısta işe başlarsın demişlerdi bana 5 mayıs oldu hala işe başlayamadık telefonla aradım sordum diyorlarki seni emekli olarak sgk da göremiyoruz göremeyince işlem yapamayız diyorlar o zaman neden 1 mayıs dediniz bilmiyorsanız dedim sgk ya git sor dediler serincen in yazdığına görre bayağı sürecek demekki 8 kalem iş var onlarda 15x8=120 oda 4 ay sürer of ya

Üst Alt