Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Merhaba,

Emekli olmama kısa bir süre kaldı. Brüt maaşım yaklaşık 3 bin lira. Şu an çalışmakta olduğum iş yeri emekli olduktan sonra çalışmama izin vermiyor. Bu durumda bende emekli olmadan 5 veya 10 sene daha çalışmak istiyorum. Emekli olmadan çalışmaya devam etmenin artıları ve eksileri sizce nedir? Sizce ne yapmalıyım. Teşekkürler

memolik kardeş ben sana demiştin, 3-4 ay sürer diye..ben o süre içinde iş yerimde sigortasız olarak devam edip maaşımı almıştım.evrak işleri uzun sürüyor.

[FONT=Verdana] 6198501[/FONT][FONT=Verdana]22.04.2014[/FONT][FONT=Verdana]185358 TAKİP NOLU EMEKLİ MÜRACAATI[/FONT]
[FONT=Verdana]6757592[/FONT][FONT=Verdana]06.05.2014[/FONT][FONT=Verdana]VERGİ İNDİRİMİ[/FONT]
vergi indirimi istenmiş galiba bakalım ne kadar süre cek

Memolik30 nisanda postaya verilmişti. Bugün eve gelmiş evrak akşam gidince açacam zarfı bakakum be çıkacak. :)

sgk ya gidip sorayommı işten öyle söylüyorlar nasıl olacak normal emekli olan vardı birtane 1 hafta sonra işe geri başlamıştı ben niye başlayamadım anlamadım sgk ya gidip sorayım bakalım vergi indirimi alınmış bakalım ama bir hafta sonra belli olur oda bekle bekle emekli olarak görebilseydi işyeri başlasaydım işe hala göremiyor bakalım ne olacak

hayırlı ugurlu osun kardeşim.. dün de bana posta yoluyla emekli olduguma dair evrak gelmiş benim ögrenmek istedigim normalde ne kadar maaş baglanması bana 740 tl baglanmış bana az gibi geldi normalde böylemi oluyor 

selam arkadaşlar benim sorunm e devlete görünen aylık bağlanma oranı 61.60 ek ödeme 126.68 bu ek ödeme beş aylıkmı yoksa 1 aylıkmı anlayamadım aydınlatırsanız memnun olurum şimdiden teşekürler

ya arkadaşlar birşey sorayım,
bugün sgk ya gittim ben emeklilik başvurusu yapmıştım işyerim emekli olarak göremediği için işe başlatmıyorlar nasıl ne yapmam gerekiyor dedim sgk dediki bizim sana verdiğimiz kağıtla emekli çalışan olarak giriş yapabilirler emekli olmanı bekmelerine gerek yok dediler boşa beklemişsin bu zamana kadar 15 gündür dediler işyerine gittim sgk böyle böyle dedi dedim İK demesinmi ben burdan kaydını emekli olarak görmeden girişini yapamam yaparsam sen emekli olamaz diye red gelirse işyerine ceza kesilir dediler risk alamayız dediler of ya naapyım sgk yı nasıl hızlandırabilirim bana yardımcı olabilecek tanıdık varmı hızlandırmak için maaşsız ödemeler tökezliyor süreç uzadıkça olan bize oluyor

memolik kardeş tahsis numaran belli olmadan işe girişin yapılmaz..e devletten takip edeceksin tahsis numaran belli olunca onu iş yerine bildireceksin.

memoli kardeş işyeri seni emekli girişi yapabilir bunun içinde tahsis numarası girmiyorlar sadece emekli girişi yapıyorlar sgdp olarak gösterdikleri zaman sorun olmuyor ssk dogru söylemiş bazı muhasebeciler tam işleyişi bilmiyor

çetin dediğin gibi ama işyeri bunu kabul etmiyor mız mız İK ödleri korkuyor diyorki daha önce başka biryerde benim başıma geldi emekli olamadı ceza ödedi işyeri diyor bu yüzden bekleyecez

turan malesef dediğin gibi tahsis no belli olana kadar bekleyecez

vergi dairesine yazı yazılmış gözüküyor en son kaç aşama kaldı daha ne kadar daha sürer bu iş birde haftada bir defa değişiklik oluyor yada 15 günde bir bir haftada iki değişiklik olduğunu göremedim ne yapsak acaba hızlandırmak için

[FONT=Verdana]1[/FONT][FONT=Verdana]06.05.2014[/FONT][FONT=Verdana]İSTANBUL SGİM KADIKÖY SGM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERVİSİ-2 (4A YAŞLILIK MAAŞ BAĞLAMA)[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ & İADE KABUL EDİLDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]2[/FONT][FONT=Verdana]06.05.2014[/FONT][FONT=Verdana]İSTANBUL SGİM KADIKÖY SGM GİDEN EVRAK SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]3[/FONT][FONT=Verdana]06.05.2014[/FONT][FONT=Verdana]İSTANBUL SGİM KADIKÖY SGM GİDEN EVRAK SERVİSİNE[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI[/FONT]
[FONT=Verdana]4[/FONT][FONT=Verdana]09.05.2014[/FONT][FONT=Verdana]ŞAHIS[/FONT][FONT=Verdana]TAAHHÜTSÜZ GÖN. ÜZERE İŞLENDİ[/FONT]
[FONT=Verdana]5[/FONT][FONT=Verdana]09.05.2014[/FONT][FONT=Verdana]ŞAHIS[/FONT][FONT=Verdana]ZİMMETTEN ÇIKARILDI

[/FONT]

bu ne anlama geliyor meraklandım şimdi olumlu mu olumsuuzmu ne demek bu sizde de böylemiydi arkadaşlar

memolik burda yazılan demek oluyorki evrak sana gönderilmek üzere postaya verilmiş,hayırlı olsun.10-15 güne kadar sana ulaşır.e devletten tahsis numaranı öğrenip tekrar iş başı yapabilirisn.

[FONT=Verdana]6198501[/FONT][FONT=Verdana]22.04.2014[/FONT][FONT=Verdana]185358 TAKİP NOLU EMEKLİ MÜRACAATI[/FONT]
[FONT=Verdana]6757592[/FONT][FONT=Verdana]06.05.2014[/FONT][FONT=Verdana]ŞAHSA BİLGİ YAZI[/FONT]

bilgi yazısı derken sizdede böylemiydi içime sanki emekli olamadınız yazısı yazmışlar gibi geliyor eksik birşeyler varmış gibi inşallah yanılıyorumdur

ne dersiniz arkadaşlar

memolik kardeş seni korkutmak istemem ama sangi bir problem varmış gibi görünüyor.şahısa bilgi yazısı farklı bir şey..normalde şahısa gönderildi yazısından sonra dosya kapandı yazması gerekiyordu.bende öyle yazıyordu,bilgi yazısı diye bir şey yoktu.hayırlısı,bekleyip göreceksin.

problem ne olabilir günüm fazla vergi indirimim var ne gibi problem olabilir sizce

toprak 24;

problem ne olabilir sizce arkadaşlar bilen varmı günüm fazla 2180 bağkur+2893 ssk vergi indirimim var % 40 17 yıl 3920 güne tabiiyim canım sıkıldı ya benimi buluyor böyle şeyler ne olabilir

şafak sayılacak?...
Say..............
şafak
22
o
kadarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

şafak sayılacak?...
Say..............
şafak
20
o
kadarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

sigorta başlangıcı 15.05.1998 rapor %40 15.05.2016 emekli kısmetse 730 şafak acelemiz yok

arkadaşlar şafak bitince insan kendini boşlukta hissediyor demedi demeyin işten çktım iki aydır sudan çıkmış balığa döndüm can fena sıkılıyor işlerde bayağı ağır ilerliyor ona göre 21.04 de verdim hala ses yok ne kadar sürer

memolikk;

emeklılık tarıhın çıkana kadar işyerınde çalışsaydın neden erken cıktınkı yada emeklılıkte problem oldu allah gostermesın işin uzadı napıcan ozaman

Üst Alt