Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

bende 20 şubatta emekli olmuştum,fakat işyerimden çıkmadım aynen devam ettim..2 ay kadar ssk sız çalıştım..tabi benim işim idare işi,yani büroda tehlikesi yoktu..tahsis numaram belli olunca işyeri hemen girişimi yaptı.sgdp ödenerek çalışmaya devam ediyorum.kısmetse bu ayın 2 sinde 3 aylık maaş birden alacağım.darısı tüm bekleyenlerin başına.

BUNYAMINAKBULUT;

selam arkadasım

15 yıl 5325 gun ssk var bende de ..1.10.1998 ssk baslangıc...pırım ust lımıtten gosterıldı hep 2100 cıvarı baglanıyormus maas
o nedenle memur olup kalan 3 yılı doldurup hayırlısı ıle emeklı omak ıstıyorum ..emeklılıkte emeklı sandıgını hıc katmamak en ıyısı galıba dı mı
emeklı sandıgı devreye gırrse maasın duser dıyen de var ememklılıkte

tarum 41;

yok arkadaşım benim işyeri ssksız kabul etmez çalıştırmayı bende ofiste çalışıyorum ama işte işyeri farkı işten çıkış almadan emeklilik için başvuru yapamıyorsun işten çıktım aynı gün emekliliğe başvurdum mecburen bekliyoruz

Emeklilik

Emekliliğim 3920 prim günü toplamda da 17 sene

Şuanki prim günüm 3780

Yıl olarak da 6-7 sene var

Emekliliğimi görürmüyüm acaba :) bankacıyım

benimde hizmette 17 yıl oldu emekli sandığı hizmet süresi bizde 15 yılmış derece 3/2 ünvan VHKİ acayip karasız kaldım

İrfan Arkadaşım

Devlet memuru olursa tabiki farklı olur ama biz engelliler heryerde istediğimiz gibi çalışamıyoruz hastalıklarımıza baglı olarak bazen insan düşünüyo düzeni kurmuşsun belki 500 tl az ama kafa rahat yeni yer yeni insan farklı ortam kişilere alışma süresi biraz yıprana biliriz.
İrfan Arkadaşım bazı insanlar var kafa rahat beden yorgun bazen beden yorgun kafa rahatdır.demem oki nerde rahat olursan ora senindir

Yeni hastaneye sevk aldım.%48 baltazar formülü ile hesaplandığında.göz%32 nöroloji %20 beyin cerrahisi %4. Günüm 3105 askerlikle 3655.sigorta girişim1992 .yani 3760 a 105 şafak.merak ettiğim oran ankaradan düşermi.hastalığım genetik.

arkadaşlar allahıma şükürler olsun bugün ilk emekli maaşımı çektim fakat maaş ile ilgili anlayamadığım bir şey var.20 şubatta emeklilik başvurusu yapmıştım.1 marttan itibaren maaş hesaplandığından 20 mayısa kadar arada bana eve gelen evrakta 1776 + 122 tl ek ödeme yazıyordu.fakat ben bugün 2574 tl para aldım.bu işten hiç bir şey anlamadım.maaşım ne kadar bilemiyorum.% 40 ile emekli olmuştum.yardımlarınızı bekliyorum.

Toplam sgk'da toplam kazancı 250-300 bin'i bulmayanların maaşı genelde 1.000 TL'nin altında çıkıyor, istatistikler onu gösteriyor, en iyisi bikaç sene daha çalışıp artırmak lazım yoksa ömür boyu aynı maaş'a maruz kalacağız, Allah yardımcımız olsun...

şartlar insanı emekliliğe zorluyor,bu saate kadar pirimin az yattıysa bundan sonra 5 sene fazla yatsa ne olacak ki,maaşında belki en fazla 50-100 tl fark edecek..ama sen 5 sene içinde kaç emekli aylığındamn olacaksın..yanisi şartlar tutuyorsa azda alsan emekli olup çalışmaya devam edeceksin.

toprak 24;

kamuda maaşlar peşin ödenir.şöyle düşünün memurlar atandığı zaman hemen o ayın başı gibi maaş alırlar henüz işe başlamadan.emekliliklete böyle işler bu sebepledir 2574 tl almışsınız.size yanlış hatırlamıyorsam eğe 750 tl aylık bağlanmıştı. 3 -3,5 aydır felan mı sürdü bağlanması.

labidu kardeş benim evrağımda 674 tl maaş yazıyordu..ek ödeme 27 tl gibi idi.ama ben hesabı bir türlü tutturamadım.

kardelen yaşılık emekliliği ile erken emeklilik aynı mı? bu konuda bilginiz var mı birde emeklilik ücretini bizimle paylaşırsanız seviniriz.

teşekkürler . sizinki erken emeklilik mi malülen mi birde priminiz nasıl yatıyor.

Cumartesi ve Pazarı saymazsam çabuk geçtiği için :eek:son 4

Ne kadar zamanda emekli oluyoruz onu henüz bilmiyorum :D arttı işim de yeni sayılır yani daha çok şafak var bana :)

Üst Alt