Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Kardelen merhaba,bende Cuma günü başvuracağım Pendik SGK ya,işten çıkış belgesi,vergi indirim fotokopisi ve dilekçe dışında bir şey istiyorlar mı ? Teşekkürler.

Daha başvurmadım günüm doldu ama sistemde görünmüyo mayıs ayı haziran ortası gibi sisteme düştüğü zaman başvurucam daha bende bilmiyorum

Sistemde gözükmesine gerek yok Kardelen, işten çıkış belgesini alıp yukarıda saydığım evraklarla başvurup ister maaş bağlanmasını bekler, istersen ve şartlar uygun ise aynı işinde çalışabilirsin.

AMA sisteme düşmeden onlar nasıl hesaplıycaklar ayrıca aynı iş yerimde devam edicem bırakmıyolar:)

gerçi tam bende bilmiyorum ama sisteme düşerse garanti olur diye düşünüyorum git gel yapmamak adına

SGK ilk önce vergi indirimi teyit amaçlı Maliye ile yazışacak bu arada 1-2 hafta geçecek işten çıkış yapıldığı için kısa zamanda online olarak sistemde gözükür.Yani kısaca boşuna bekliyecektin iş ten çıkışını alıp bir an önce ilgili SGK kurumuna başvur.

Evet İK çıkışını yapıp sana işten çıkış bildirgesini verdikten sonra.SGDP li olarak tekrar girişini papacak yani bugün çıkışını alıp yarın girişini yapacak boşuna bekleme istersen 170 SGK yı ara istersen çalıştığın şirketteki İK yetkililerine sor ama zaman kaybetme.

gül hanım tebrikler.diğer arkadaşlarada nasip olması dileğiyle.izmir ne güzeldir şimdi..............an talya sıcakkkkkkkk.........

hayırlı olsun arkadaşlar.güle güle harçamak nasip etsin yaradanım. :) şafak çift sayı plakalara düştüm.bir emeklilik şafagı saymak 1 aşkerlik şafagı saymak nasip oldu güzel bir duyğu:)

Ben ne zman emekli olacağımı hala çözemedim :D

evet başvuruyu yaptım yeni geldim
arkadaşlar emeklilik başvurusunda iş yerinden hemen ayrılmayın sgk gidip orada günlerinin dolduğunu ve emekli olmak istediğini söylüyosun onlar bi form veriyo onu doldurup verdim onlar vergi dairesine yazı göndericeklermiş emekliliğği hak edip etmediğime dair eğer hak ettim ise tazminat ve emekli olabilr yazısı vericekler o doğrultuda çıkışım yapılıcak ve tazminatımı alıcam işlemlere başlamadan önce işden çıkış yazısını sakın almayın maaş kaybınız olur emekli maaşıda hemen bağlanmıyo madur olursunuz

1-) Kardelen o dediğin iş yerinden tazminat alabilmek ve çıkışını yaptırmak için istenilen emekli olabilir yazısı 2 gün sonra verirler.O yazıyı alıp iş yerine vereceksin.2-) Çıkışını alıp SGK ya başvuracaksın sonra onlar vergi indirimini maliyeden teyit edecekler.Fakat teyit olayını çıkışını alıp başvurmadan SGK gerçekleştirmiyor.Ben 1.işlemi yaptım bugün çıkışımı alıp yarın SGK ya emekliliğim için başvuracağım ve 1 Haziran dan itibaren de maaşım birikmeye başlayacak bu arada SGK maliyeyle ilgili prosedürleri bitirip 2 ay içinde kısmetse bana emekli olabilir mektubunu gönderecek.Bu kadar iyi anlatmamın sebebi yıllardır araştırıp SGK danda bu yönde bilgi almamdır.

An itibari ile başvurumu yaptım arkadaşlar darısı şafak sayanlara.

hayırlı olsun neler yaptın evrak sürecinde degısıklık yok sanırım raporumuz nufus kagıdı ve ordan verılen dılekceyı dolduruyoruz degılmı işten cıkıs kagıdı bırde

arkadaşlar şafak yaklaşıyorum ama sizler sıkıntı çekiyorsunuz beni de düşündürüyorsunuz yok şu şöyle bu böyle tırsıyorum ya

Üst Alt