Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Arkadaşlar endişe etmeyin.

1-Vergi indirim raporunuzun ve kimlik fotokopisi (Asılları yanınızda olsun)
2-Eger iş vereniniz sizin adınıza doldurmamışsa tahsis talep formu

Daha sonra prosedür gereği SGK maliyeden vergi indimi için teyit isteyecek ve tahminim 2 ay için de maaş bağlanacak.

Bu arada defaatle söylüyorum arkadaşlar ücret kaybınızın olmaması için ayın sonunda başvuru yapın çünkü maaş başvurulan gün itibariyle değil sonraki ayın 1 başlıyor.Başvuru yaptığım memur dan da teyit ettim.

benden dün biiey istemediler bi form doldurdum pirim günlerimle ilgili tamam dediler gerçi ben mayıs 30 itibari le doluyo günüm ama sistemde görünmediği içinzaman kaybetmeyelim siz formu doldurun biz vergi dairesi ile görüşelim o zaman kadar günlerinizde sisteme düşer dedi ordaki memurben hiç bi evrak almadılar o formun dışında

adakm;

değerli arkadaşım şimdi benim günüm 3,9,2014 doluyor buna göre ben nasıl bir yol izlemem tşk ederim çevap için

1-Eylül ayının ortasında SGK dan emekli olabilir yazısı al iş verenine Eylül ayının 29 da emekli olacağını ona göre gerekli prosedürleri uygulamalını söyle.
2-Eylül ayının 29 da işverenin sistemde çıkışını yapsın online olarak gözüktüğü için başvurduğun zaman çıkış bildirgesi istemezler.Ama gözükmezsa sistemden dolayı olabilir o zaman mutlaka iş verenden işten çıkış bildirgesini al.
3-Eylülün 30 da Vergi indirim raporun ve kimlik aslı ve fotokopileri ve tahsis talep formuyla başvuracaksın.ondan sonra

Hepsi bu maaşım ne zaman bağlanacak diye bekleyeceksin:)

Son düzenleme:
selam aleyküm 2010 da emeklilige baş vurdum önce devlet hastanesine gittim yüzde 80 verdi daha önce skk hastanesine gitmiştim orası yüzde40 verdi ikisinin arasında fark var diye hakem hastanesine tıp fakültesine sevk ettilerorasıda yüzde 80 verdi resim yapımamış yeniden istedediler 3ay sonra rapor ayrıntılı yazılmamış yeniden isdediler daha önce sikortamı dışardan her ay bir şirket üzerinde para ödüyerek gösteriyordum şikayet etmişler yatırdıgım sikortayı kesmişler mahkeme birsene sürdü sonra sigortamı kestiler 400gün acıgım vardı onu yatırdım nitekim 2014 haziranın 20 sinde maaşını alacaksın dediler 4yıl oldu sonunda baglandı haziranda alacakmışım 2010da başlayan serüven haziranda bitiyor toplu para alacakmıyım bilen varsa cevaplarsa sevinirim

free

Bişey kalmamış lakin son günler zor geçiyo beeee kendimden biliyom da.

Şafak bittikten sonra bide maaş olayını beklemek daha zor hatırlatayım.

teşekkürler bu kadar zaman geçti oda geçer dostum emeklılıkde bı sıkıntı çıkmasın gerısı problem değil

En çok raorun sürekli değilse kontrol koyarlar sürekli ise gerisini hiç tasa etme sıkıntı olmaaaaaz.

% 52 sürekli vergi indirmini almıştım ama burası türkiye her an herşey olabilir :)
kalan 10 :)

Arkadaşlar benimde 89 günüm kaldı ancak emekli olma konusunda kararsızım hala kurumsal bir firmada çalışyorum.

7 senedir evliyim evim kira 2 çocuk var bu işyerinde aldığım maaş net 1600 tl. 3 ayda 1 ikramiye alıyorum yani 1 ay 1600 tl net 3 ayda bir ise

2600 geçiyor elime ve inanırmısınız.161000 tl ssk primi yatmış sskya 1990 ssk girişliyim 1990-2000 yılı 235 gün var 2000-2008 yılı 1640 gün var geri kalan günler ise 2008 den beri bu firmada çalıyorum işim rahat.ssk emekli maaşı hesaplama sitesi 737 tl emekli maaşı çıkarıyor.emekli maaşı com sitesi ise 880 tl ek ödeme dahil çıkarıyor.yaşım olmuş 39 borçların çok kredi ödemeleri vss.. Emekli olduktan sonra çalıştığım yer çalıştırmıyor.e dışarıda iş her yer asgari ücret. Ne yapıcam şaşırdım.çoğu kişi olma emekli diyor.birde sizin düşüncelerinizle istişare edeyim dedim.işyerinde elime ortalama 2000 tl geçiyor emekli olasam 800 bağlansa bir yerde çalışsam asgari ücret 900 tl ye ne yapar 900+800=1700 mantıklı değil gibi.siz nedersiniz.?bir yerden de boçlarım var tazminatımla borçları kapatıp rahatlamak istiyorum.

Vagaslı senin yerinde ben olsam emekli olmam çünkü dediğin gibi bağlanacak maaş düşük lakin bir yandan emekli olup çalışacak iyi maaşlı biriş ararım bulursam emekli olur o işe girer hem emekli maaşı hemde iş maaşı alırdım.

dün itibariyle şafak koca bir 000000 ve internet e devletten tahsis talepte bulundum.bu günde sgkya gittim vergi indirimi raporunu götürdüm ordaki adam bana elden verdi vergi dairesine yazıyı ordanda geldim vergi dairesine onaylattım raporu yarında nasipse evragı sgkya götürecem kısa zamanda baglanır yani temmuzda maas baglanır zannımca bana söledigi bu
sizce bu prime göre ne kadar maaş baglanır.
Genel Toplam4.859sigorta prim toplamı 314,958.40-325000 tl arası son 1 ay ve askerlik borçlanmasının meblağı yatırılmadı o yüzden 2 meblag yazdım ortalama olarak ilk rakam mevcut bedel ve primlerim

103.06.2014İSTANBUL SGİM PENDİK SGM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ TAHSİS 1 SERVİSİNEELDEN SEVK EDİLMEK ÜZERE İŞLENDİ
203.06.2014İSTANBUL SGİM PENDİK SGM EMEKLİLİK İŞLEMLERİ TAHSİS 1 SERVİSİNEZİMMETTEN ÇIKARILDI

Sıra NoTarihBirimİşlem

bende pekdik sgk evraklarımı verdim, pendikten emeklilik başvurusu yapan varmı? kaç ay sürdü.

Alemdar arkadaşım,

Bende geçen ayın 30 da başvurdum Pendik SGK ya senin bilgilerinin aynısı gözüküyor.Bekliycez heralde Temmuz da birikmiş aylıklarımızı alırız.

İşe başlayalı 3 ay oldu lakin bugün emeklilik hayali kurarken yakaladım kendimi, çok mu çok erken basladım :) :) :)

ALEMDAR;
ahmet arkadaşım bende pendik ssk ya başvurmuştum..20 şubatta işlemlerim başladı..20 mayısta maaş aldım.. yani 3 ay sürdü...

vagaslı;
vagaslı kardeş normal olarak emekliliğinize benim gibi çok varsa emekl olun derim..fakat yinede son karar sizin..geleceğinize engel olmak istemem..ben 3 aydır emekli oldum..aynı işyerimde de çalışıyorum..anlayamadağım siz niye işinize devam edemiyorsunuz..benim sgdp yatırılıyor..tazminatımı aldım devam ediyorum.

bugun sgk gittim memur evraklara baktı ben gunumu bugun doldurdum ama o bana ay sonu başvur dedi bu ayda calış dedi ay sonu 5 ve 6 ay hesap fişi ve işten cıkış bildirgesini al ve elındekı vergı ındırım belgesı nufus kagıdı fotokopısı vergı ındırım belgesı ıle işyerıne gelen ankara doktorlarının onaylı kagıdı ile gel(asılları ve fotokopileriyle) dedi tamam dedım hadı hayırlısı bakalım.

turan birader arkadaş neden çalışamıyor çünkü çalıştığı şirket onu emekli olduğunda tekrardan aynı işte çalıştıracak diye mükellefiyeti olmadığı için ayrıca çalıştırsa bile aynı üçret üzerinden çalıştırmaz ona verdiği maaşla 2 eleman çalıştıracagı için o arkadaşada teklif etmişlerdir çalış ama bu ücretle degil diye benim yorumum bu

:) :) Gülmemi mazur gör "Since1905" daha çok uzun zaman var önünde şuan benm de prim dolmasına 130 gün var

Toprak 24 kardeş benim normal emekliliğime 14 yıl var.ama engelli vergi indirimi ile 89 günüm kaldı.İşyeri şu an aldığım 2000 tl ortalama maaşı vermiyor. yani DOKUNULMAZ 54 arkadaşımız doğru söylüyor işveren emekli ol gel seni mevsimlilk çalıştırıyım 6 ay diyor ve asgari ücret diyor. tl veriyor yani düşük ücret ile alıyor ve 6 ay çalıştırıyor.Yani benim dışarda iş bulmam gerek hesaplattım emekli maaşı düşük 880 tl çıkıyor emekli maaşı comda.Birde SSK sitesi emekli maaşı tam vahim veriyor 737 tl GİBİ ÇOK KOMİK BİR RAKAM anlıyacağın ya 737 veya 880 tl alıp yaş oldu 39 iş bulursak 1200 veya 1500 tl oda zor her yer asgari ücret olmuş artık ne yapacağız bilmem.Borçta çok kredilerim var ev kira emekli olursam işte kıdem tazminatım anca kapatıyor onları çoğu kişi emekli olma sakın diyor işim rahat masa başı iş ama bir yerdende tavan olmadığı için ssk pirimleri çok olmasada yavaş yavaş azalır diye endişe ediyorum.yani yukarı bıyık aşağı sakal.

Üst Alt