Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Emeklilik için şafak sayanlar

Dün itibariyle dilekcemi verdim.hadi hayırlısı.darısı tüm şafak sayanların başına.

güle güle harça arkadaşım.işlemler nasıl oluyor bilgi verebilirmisin.bende allah izin verirse 180 az kaldı

Teşekkür ederim kader-1 rabbim sizlere de nasip etsin inşallah.işlemler çok basit. Iş yerinden çıkış alıp sgk ya gidiyorsun hazır dilekçeler var doldurup teslim ediyorsun bu kadar.daha sonra bekliyorsun.

Yeşilkaya42 teşekkür ederim .iş yerinden çıkışı alınca ssk gidince hazır dilekçelerin yanında başka evrak veriyormusun yani vergi indiriminden onaylı veya rapor gibi .teşekkür ederim.

Hayır gerek yok.ama şu işlemi yaparsanız cevap daha hızlı geliyormuş.ben emeklilik başvurusu yapmadan önce vergi indiriminden yaralanıyorum ne zaman emekli olabilirim diye dilekçe verdim vergi dairesiyle sgk yazışıp bana 3 ay sonra cevap verdiler.bu işlemi emeklilik başvurusundan sonra yapsaydım artı 3 ay daha bekleyecektim

olayı özemedin ne demek istediğini anlayamadım.işin gerçegide benim olay bıraz farklı olabilir askerli boçlanması yapaçam işler nasıl olacak başından geçen arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim

emeklilik nedir nasıldır birazda emekli olanlar anlatsın hadin gari

Değişik bir duygu ben geçen ay maaşımı unutmuşum mesela :D
kendiniz için hep plan yapabileceğiniz güveneceğiniz bir yön oluyor hayatınızda (maaşınız):)

3 ocakta başvurdum ama hala saglık raporum bölge sağlık kurulundaymış..
Ben de artık emekli olduğum tescillensin istiyorum :(

Pis işe yaramaz emekliler sizi 78 gün sonra aranızdayım ALLAH,ın izniyle... :)

selam 07.03.2014 dilekçemi verdim tahsis numaramı aldım adresime gelicek mektubu bekliyorum sabırsızlıkla.:)

selam arkadaşlar bügun yani 21 martta ilk emekli maaşımı aldım çok güzel duygu inşallah bekleyen dostlarada nasip olur emekliliğin tadını bundan sonra çıkaracağım inşaallah
.:)

bitti işyerinden cevap alamadığım için beklemekteyim hala cevap vereceğiz deyip duruyorlar

engin hayırlı olsun .tahsis numarası aldım demişsin o ne oluyorki aydınlata bilirmisin benimde az kaldıda bilgi amaçlı öğreneyim

selam kader emeklilige müracattını yaptıgında sana verilen tahsis nosu emeklilik bilgilerini takibini ögrenmek için bu arada daha cevap gelmedi adrese 20 güne kadar gelir denmişti bugün 15 gün...

bu hafta giderim dilekçe vermeye inşallah ters bişi yoktur olamazsın derseler yıkılırım ya sürpriz çıkmasında işyeri bu hafta mutlaka cevap verir bende dilekçeyi veririm ay sonuda geldi nasılsa

Arkadaşlar bende %40 rapor için başvuru yapacağım.girişim 1992 3053 günüm var.askerliği saydırırsam 3603 oluyor.3760 olması lazım yani şafak 157.ama sorum şu sizlere şimdi başvuru yapsam raporun ankaraya gitmsi falan en az 6 ay geçer bende günümü tamamlamış olurum.başvuru yapabilirmiyim.teşekkürler.

Eğer çalışıyorsanız kesin başvurabilirsiniz diye biliyorum.

E.KOMŞUCU. saol tememnilerin için ben 5400 sigorta primi, yüzde 43 rapor ve vergi indirimi ile emekli oldum.960 maaş aylık 35 ek ödeme bağlandı, toplam 995 tl çok şükür.

Sayın mustafa bey ssk başlaangıcınızı ve toplam kazanç ve en son kaç tl bürüt ücret aldığınızı yazarsanız daha açıklayıcı olur aynı zaman da abo nuzuda yazarsanız seviniriz.tşkrler.

maruflu1834;

Hayırlı olsun sonunda bağlandı bekleyiş bitti :)

lili teşekkürler bağlandı maaşım. mehmet bey ssk başlangıç 1988 ssk primlerim asgari ücretten yatırıldı abo 61 toplam kazanç tam olarak bilmiyorum ama fazla değildi.

3.derece vergi indirimi aldım 4080 gün prim günüm doldu ama 2000 yılı ssk girişim olduğu için 2018 yılını bekliyecem

günleri saya saya bitirdim.3 ay 2 gün oldu tahsis no bekliyorum.

Üst Alt