Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelliye ehliyet alımında yaşatılan zorluklar!..

Şimdi benim asıl merak ettiğim konu da bu 10 yıllık zaman sonra yenileme süreci eğer aynı şekilde devam eder ise vay halimize...

Ehliyet yenileme için aile Dr u hastaneye sevk etti ortopedi göz nöroloji gözden geçtik nöroloji ye girdim kendim müsküler disrofi kas rahatsızlığı var 30 senedir otomatik vites tertibatlı araç kullanıyorum fizik tedavi de görüyorum Dr beni muayene etmeden fizik raporuna istinaden muayene etmeden müsküler disrofi kas hastaları yeni yönetmeliğe göre sürücü olamaz kararı veriyor deyip komisyon a sevk vermedi ilçe sağlığı aradım ortopedi yede git sonra gel itiraz başvuru su yap dendi işin yoksa git gel uğraş Allah tan gittiğim hastahane para almadı ilginç geldi en azından masraf yapmadım bilginiz olsun göztepe şehir hastanesi

Ehliyet yenileme için özel hastanelerde veriyor raporu yeterki hastalıkla ilgili o hastanede dr olsun zaten devlette ehliyette para aliyor özelden alın sıra falan yok

mehmet-41
Siz özel hastaneden alabildiniz mi? Ben sürücü belgesini değiştirdiğim zaman özel hastane engelli için rapor veremiyoruz versek de heyet kabul etmiyor şeklinde bir açıklama yapmış idi.

İlk ehliyetimi alırken özelden almıştım 2008 de yonetmelige göre vermekle yükümlü yböyle bir yetki verildi ise il trafik heyeti,de vermesi gerek il trafik heyetinden bilgi isteyin özel raporu kabul etmiyor ise yönetmeliği hatirlatin bu site içerisinde yönetmelik vardi oradan bulup çıktısıni alabilirsiniz MADDE 4 – (1) Sürücü ve sürücü adaylarının muayeneleri; Sağlık Bakanlığına ve üniversitelere bağlı sağlık tesisleri, aile sağlığı merkezleri ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan özel sağlık kuruluşlarında görevli tabip veya uzman tabip tarafından bu Yönetmelik hükümlerine göre yapılır ve sağlık raporu düzenlenir.MADDE 4 – (1) Sürücü ve sürücü adaylarının muayeneleri; Sağlık Bakanlığına ve üniversitelere bağlı sağlık tesisleri, aile sağlığı merkezleri ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan özel sağlık kuruluşlarında görevli tabip veya uzman tabip tarafından bu Yönetmelik hükümlerine göre yapılır ve sağlık raporu düzenlenir. MADDE 4 – (1) Sürücü ve sürücü adaylarının muayeneleri; Sağlık Bakanlığına ve üniversitelere bağlı sağlık tesisleri, aile sağlığı merkezleri ve Sağlık Bakanlığınca ruhsatlandırılan özel sağlık kuruluşlarında görevli tabip veya uzman tabip tarafından bu Yönetmelik hükümlerine göre yapılır ve sağlık raporu düzenlenir.29 Ara 2015

@Nadir48, hastane karar veremiyor ona il trafik komisyonuna sevk edip ordaki makine mühendisi ve Dr karar verir ve sonrası kodların olduğu evrak ile nüfusa gidip ehliyetiniz cikartirsiniz özel hastane trafik komisyonuna sevk yapıyor mu bilemedim eski yıllarda her şey hastanede bitiyordu

Üst Alt