Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

abi işte benim kafama takılan tek soru şu insanız her insanın psikolojisi bünyesi askerliği kaldırmıyo hastaneye gittiğinde uyum bozukluğğu vs tanısı konuyo ve adam ömür boy belki bunun sorununu çekicek bu psikolojiden çıkamaciak bazı komutanlarda bu konuda anlayışlı değil ve zorla askerlik yaptırıyo ve o günden sonra askerlerin hayata bakış açısı değişiyio kimisi intihar ediyo kimisi sivil yaşantısında daha kötü hallere giriyo sonuçta ben yapamıyorum 3 ay sonra gidicem ve psikolojik anlamda tamamıyla bitik durumdaıym ve bu durum beni orda daha kötü yada kendimi intihara kadar götürücek bi durumla karşılaşıcam oğuzhan abi senin yazdığın gibi kimse kimseye zorla askerlik yaptıramaz ama malesef ki ülkemizde bunu zorla hiçbirşeyleri yokmuş gibi karar veren doktorlar ve komutanlar var ailemiz bizleri oraya gönderirken içleri rahat gönderiyo bizlerde orda çok zor şartlardan sadece devletin temizlik evrak işleri için hayatımızdan 5 ay boşu boşuna veriyoruz

benim ordayken bozulan psikolojimi mutlu mesut giden bir hayatım varken sonrası için bu hastalıklarla psikolojiyle neden hayatımı ölene kadar devam etmek zorundayım ki bunun vebalini kim ödicek

Uyum bozukluğu ndan askeri psikyatriye sevk oldum doktor korona olmuş 10 gün daha bekle diyorlar birligime gidiyorum komutanım devlet hastanesi ne git diyor ordan acile git psikyatriye şevkini al kıta anket formunu oradaki doktor a ver bu mümkün mü acilden beni yollayabilir lermi

OğuzHan112
Abi sevk aldım yarın gataya psikiyatriye çıkcam tekrar inşallah muafiyet verir 6 gün yattım ya bide uyum bozukluğu teşisi konuldu inşallah çürük verirler

OğuzHan112
Abi bişey demicekmisin nolur yarın sence doktora sıkıntılarımın gitmediğini askerlik yapamayacağımı söylersem

Sayfaya bir süre giremedim,sistemsel bir sorun vardı sanırım?

piresman1
Zorla değil de, hasta olana zorla askerlik yapacaksın demezler diyelim...

Herangi bir şikayetin varsa bunu ya komutanınla yada hastaneye gidip doktorla paylaşman lazım,kasıtlı olarak bir şey yapılacağını sanmıyorum,

Çok fazla suistimal var o yüzden böyle biraz sıkıntılar çekiyorsunuz sabırlı olun...

İsimsiz123a
Elverişsiz kararı verilecektir,muhtemel.

Miranbey
Mümkün,komutanını dinle,yada 10 gün daha sabret...

Son düzenleme:
Miranbey
Benim iş sıkıntılı kardeşim vefat etti ölüm iznine göndermediler kafayı yedim sonra 6 günlük kendi iznimden gönderdiler askerliğimi bile bile uzattılar eve geldim intihara gittim babam yakaladı sevk aldık psikiyatriye çıkarttılar 6 gün yattım çıktım 14 gün hava değişimi verdiler sonra biley olursa tekrar gel dediler şimdisevk aldım gitcem durumum iyi değil uyuyamıyorum yemek yiyemiyorum 1 tane ilaç verdiler mal gibi ediyor yarın çıkcam askerlik yapamicamı söylücem durum böyle

abi kesin muafiyetten kastım şu sonuçta kronik uyum bozukluğu kronik anksiyete hastalığı vs bunlar sonuçta askerliğe elverişsizdir kararı verliyor tsk kağlık yönetmeliğinde sadece doktorların ve komutanların insiyatifine kalmak çok zor bi durum

Anksiyete depresyon ve uyum bozukluğu

OğuzHan112 reis selamun aleyküm usta birliğine geldiğimden beri ağlama krizleri uyku problemleri ve iştahsızlık var kendi iznimden ve rapor iznimden hepsini kullandım dışarda psikoloğa gittim durumu anlattım ama hastalığım ilerlemiş deyip psikiyatriye sevk etti durumu anlattım ilaç başladılar lakin bu ilaçlar beni sakinleştirmiyor yarın geri dönecem birliğime aşırı derecede panik yapıyorum artık öyle bir hal aldıki zaten bronşit hastasıyım nefesim kesiliyor göğsüm sıkışıyor hava değişimlerinde askerlik sürekli uzayıp durucak geleceğimden de kaygılıyım kendimde sağlıkçıyım memur olamam korkusu var ve tanılar kondu birliğimde ne yapmam gerekiyor sevk almam için yardım edersen sevinirim

Anksiyete/depresyon,
Bunlar memur olmanıza engel değil,

Nefes darlığı göğüs sıkışması vs bunlar anksiyete boz,da yaygın görülür,psikiyatri ilaçları hemen etki etmez,sabırla düzenli kullanmanız lazım.

Tam olarak ne istiyorsunuz? Hangi konuda yardım istiyorsun. Sevk derken hastaneye mi?
Şuan askerdesin değil mi?
Huyuuu

Anksiyete/depresyon,

Nefes darlığı göğüs sıkışması vs bunlar anksiyete boz,da yaygın görülür,psikiyatri ilaçları hemen etki etmez,sabırla düzenli kullanmanız lazım.

Tam olarak ne istiyorsunuz? Hangi konuda yardım istiyorsun. Sevk derken hastaneye mi?
Huyuuu

Şuan askerde değilim yarın teslim oluyorum askere gidince me yapmam gerekiyor sadece bunu bilmek istiyorum artık ailemede iyi gelmiyorum sanki kimse beni anlamıyor gibi askere gidince hastaneye sevk olmak istiyorum birde muaf tutmaları için bu belirti bulgular yetip hemen muaf verirler mi yoksa hava değişimi mi verirler çünkü izindeydim zaten bir işe yaramadı

Anksiyete/depresyon,

Huyuuu

Şuan askerde değilim yarın teslim oluyorum askere gidince me yapmam gerekiyor sadece bunu bilmek istiyorum artık ailemede iyi gelmiyorum sanki kimse beni anlamıyor gibi askere gidince hastaneye sevk olmak istiyorum birde muaf tutmaları için bu belirti bulgular yetip hemen muaf verirler mi yoksa hava değişimi mi verirler çünkü izindeydim zaten bir işe yaramadı

Anladım,
Birlik amirine durumu anlatıp hasta olduğunu söyleceksin,kıta işlevsellik formu doldurup Seni hastaneye sevk edecektir ,

Genel olarak prosedür söyle,çok ağır vakalar haricinde ilk olarak hava değişimi, sonrsı tekrar hava değişimi, akabinde muafiyet tir,
Direkt muaf ta tutulabilir bunun önü açık,
Tanılar muaf olmanız için yeterli,
Huyuuu

Anksiyete/depresyon,

Huyuuu

Anladım,
Birlik amirine durumu anlatıp hasta olduğunu söyleceksin,kıta işlevsellik formu doldurup Seni hastaneye sevk edecektir ,

Genel olarak prosedür söyle,çok ağır vakalar haricinde ilk olarak hava değişimi, sonrsı tekrar hava değişimi, akabinde muafiyet tir,
Huyuuu

Yani burdaki psikiyatri sen askerde birşey yapamazsın dedi çünkü nöbetler fazlalaştı gece evde olmama rağmen uyuyamıyorum korkuyorum gözümün önüne koğuş geliyor direk ilaçlar sakinleştirmiyor ve artık ailemde hasta bana destek olamıyorlarlar bende kendimi tutamıyorum sürekli ağlıyorum herkes benden medet umuyor yaparsın edersin diye ama ben kendime o potansiyeli göremiyorum birde görev yerimi b.çavuş postası yapmışlar bilemiyorum

Anksiyete/depresyon,

Huyuuu

Anladım,

Huyuuu

Yani burdaki psikiyatri sen askerde birşey yapamazsın dedi çünkü nöbetler fazlalaştı gece evde olmama rağmen uyuyamıyorum korkuyorum gözümün önüne koğuş geliyor direk ilaçlar sakinleştirmiyor ve artık ailemde hasta bana destek olamıyorlarlar bende kendimi tutamıyorum sürekli ağlıyorum herkes benden medet umuyor yaparsın edersin diye ama ben kendime o potansiyeli göremiyorum birde görev yerimi b.çavuş postası yapmışlar bilemiyorum

Buradayım

Tamam,doktor gerekli şeyleri söylemiş size,
Hava değişimleri sonrası muaf olacaksınız...
İsimsiz123a

Arkadaşlar bi sorum olacak revirden askeri hastaneye sevk edildim orda ki psikyatri doktor korona olmuş komutanım bana içerisinde kıta anket formunu ve tabib tarafından açılacak olan zarfı verdi yarın devlet Hastanesi'ne git oradaki psikyatri doktoruna ver dedi orda muane ol benim sorum revirden ben askeri hastaneye sevk oldum komutanimda devlet hastanesi ne git diyor bu sorun olmazmi

Sonuçta revir beni askeri hastanesine sevk etti

Sorun olmaz,devlet Hastanesi'ne gidebilirsin,
Askeri hastaneler zaten sağlık bakanlığına geçti.bir sorun olmaz.
Komutanın diyorsa git,
Miranbey

Yarın da hastanede heyet varmış insaalah direk heyette çıkarım

Oğuzhan bey sağolun cevabınız için

İnş.erken gidin,sağlık kurulu öğlen sonu oluyor.
Geçmiş olsun...

Bu konuya mesaj yazan kardeşlerim ben 39 yaşındayım. Ben Şizofren hastası olduğum için 12 sene önce bana askerliğe elverişsiz raporu verdiler. Ben hiç askerlik yapmadım. Ben hiç askerliğimi yapmadığım için merak ettiğim bir kaç soruyu siz kardeşlerime soracağım. Burada çoğu kardeşim askerlik yaparken çok zorlandığını yazıyor. Askerlik yapmak gerçekten zor bir şey mi ? Sizler askerliği yaparken çok zorlanıyor musunuz ? Sizler askerliği yaparken askerliğin hangi konularında zorlanıyorsunuz ? Askerde çeşit çeşit insanlarla karşılaşıyorsunuz değil mi ? Askerliğin disiplinli hayatına, her gün spor yapmaya, her gün erkenden kalkmaya alışamadınız değil mi ? Siz askerde her sabah traş olurken, detaylı olarak kişisel temizliğinizi yaparken mi çok zorlanıyorsunuz ? Askerde zorlandığınız konuları buraya yazar mısınız ?

abi sivil hayatteyken aldığım ankisyete ilaçları raporları askeriyede muafiyet için önemli rol oynar mı OğuzHan112

Devlet Hastanesi'ne geldim burda bakmıyor lar git askeri hastaneye askeri doktor da korona olmuş
izin alıp Türkiye ye gitsem askerlik şubesinden sevk almazmiyim hastaneye Kıbrıs'ta herşey rezalet

OğuzHan112
Abi komutanlar askerlik yapar yazacaklarmış Geleceksin buraya dedi doktorda 21 gün hava değişimi verip çürüğe alcaz dedi durum ne olur abi ben askerlik yapacak durumda değilim doktorda çürük vercem dedi hava değişimden sonra durum ne olur abim kıta anket ve işsevsellik doktoru görüşlerinden yanıltır mı

Üst Alt