Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

F43-2 Uyum Bozukluğu ile askerlik durumu..?

Paranoya üretme istersen,komutanların öyle bir şey söylemediğini tahmin edebiliyorum.

Yukarıdaki sayfalarda sana cevap yazdım,ne olacağını da yazdım.doktor hava değişimleri sonrası muaf edeceğim seni diye söylemiş.
Muaf olacaksın,daha sorun nedir? Komutanların görüşü önemsenir ancak son karar hekimde biter,muaf edeceğim demişse muaf eder,bitti.
İsimsiz123a

oguzhan112
Abicim babam komutanla konuştu işsevselliğine olumlu yazdım demiş askerlik yapar yazmış sonuç ne olur abicim allah aşkına söyle bi abi kafayı yicem

ACİL YARDİM LÜTFEN YARDIM @OğuzHan112

Arkadaşlar lütfen fikir verin düşünmekten kafamı patlatmak üzereyim rdmye gittim ona intihar etmek istediğimi daha önce ettiğimi 29 gün hastanede yattigimi görüştükten sonra adada görev yapmasi uygun değildir yazdığini gördüm sonra bölük komutanı ile görüştüm aynı sorunlarımı ona anlattım oda askerlik yapıp yapmak İSTEMEDİGİMİ sordu ben istemiyorum dedim tamam dedi kıta anket formu doldurdu ne yazdığini görmedim ama benim aleyhime faydalı şeyler yazdığini düşünüyorum ve rdmnin ve kıta anket formuyla revire çıktım revirden askeri hastane ye uyum bozukluğu yazip sevk kağıdı aldım hastaneye gittigim gün psikyatri dokturu korona olmuş 1 hafta sonra randevu alarak gelin dediler cuma günü aradık dediler ayın 8 inde randevu sistemi açılacak randevuzuda ancak 15 ini bulur dedi bende bölük komutanına çıktım dayanacak gücüm kalmadı Allah için beni yollayın oda o zaman ,6 günlük izinine git gel dedi şimdi iznime gidince askerlik şubesinden sevk alıp hastaneye gidemez miyim ne yapmam lazım Allah için akıl verin OğuzHan112

Anladım,
Birlik amirine durumu anlatıp hasta olduğunu söyleceksin,kıta işlevsellik formu doldurup Seni hastaneye sevk edecektir ,

Genel olarak prosedür söyle,çok ağır vakalar haricinde ilk olarak hava değişimi, sonrsı tekrar hava değişimi, akabinde muafiyet tir,
Direkt muaf ta tutulabilir bunun önü açık,
Tanılar muaf olmanız için yeterli,
Huyuuu

Salı hastaneye sevk ettiler ama işlevsellik formu doldurmadılar reis orda anlatsam durumu beni anlayıp o formla gelmem istenebilir mi birde uyum sorunumdan seni başka yere veririz diyorlar

Miranbey
Şube'den sevk alıp gidebilirsin,Kıbrıs olması biraz sıkıntı,
Gecenki yazdığım yorumu Türkiye'de olduğunu zannederek yapmıştım. Ada sıkıntı...

Bunları isteyeceklerdir,yanında götürebilirsen komutanına söyle yazsın,muafiyet olmayabilir,birliğinden devam et denilebilir,hava değişimi verilebilir.
Miranbey

Zarfı bana vermiyorlar 2 kere hastaneye gittim yanımda can dostumu gönderip zarfı ona veriyorlardı doktora teslim etmek için ne yapmami tavsiye edersin abim Allah için yardımcı ol yemekten uykudan kesildim OğuzHan112

İznimi kullanıp gidip gelmem benim için daha iyi olacağını düşünüyorum en azından döndüğümde askeri doktora diyeceğim iznimide kullandım sizi bekleyemedim OğuzHan112

Huyuuu
Kıta işlevsellik formu isterler,gitmeden al istersen.komutanınla tekrar konuşup yazmasını rica et,
Miranbey
Tamam o şekilde yapın,hem biraz hava almış olursunuz,dönüşte ordan tekrar gidersin.
Türkiye'den de bir denersin,

Askeriye de para gecmez, prosedür neyse o,
Gitmeden bedelli yapmaya başvuru yapsaydın olurdu,
Miranbey

Bedelli başvurusu yaptım sıkıntılarımdsn dolayı yatıramadim izin de iken nasıl bir yol cizeyim lütfen bir yol gösterin OğuzHan112

Şubeye gidip sevk alıp hastaneye gidebilirsin,
Muhtemel hava değişimi verilir,
Muafiyet için birliğinden devam et denilebilir .
Miranbey

İzinde iken hava değişimi alırsam ve iznimi de kullandığım göz önünde tutarak birliğime teslim olduktan sonra muaf almam daha kolay olur diye düşünüyorum sizce ? OğuzHan112

OğuzHan112

Reis yazdılar sordu çürük almak istiyormusun diye bende evet dedim ona göre doldurucam işsevllik formunu dedi yarın doktora gidiyorum sonraki süreç ne olur

oğuzhan11 Abi Ruh ve sinir hastalıklarıyla ilgili B ve Dilimde yer alan hastalıklar nelerdir paylaşabilirmisin

Heyet öğleden sonra oluyor,aynı gün heyet varsa yetişirsen hekimde heyete sevk ederse çıkarsın,

Her gün heyet olmuyor,heyet günleri bellidir,
Huyuuu

OğuzHan112

Salı yarın oluyormuş galiba bildiğim kadarıyla sabah 10 gibi giricem doktora kullandığım ilaçları söylicem zaten anksiyete ve depresyon var hergün ağlıyorum artık dayanamıyorum sonuç ne olur sence

İlk gidişin ise hava değişimi verebilir,
Sonrası tekrar hava değişimi,3. Heyette muaf olursunuz,genelde prosedür bu şekilde işliyor,
Direkt elverişsiz kararı da verebilir bunun önü açık, ama genelde yukarıda yazdığım gibi,
Huyuuu

Huyuuu kardeşim öncelikle geçmiş olsun bende senin gibi aynı durumdayım bende yarın 6 günlük iznimi kullanmaya gideceğim dönüşte psikyatriye gideceğim çünkü 10 gun daha doktorun izinden dönmesini bekleyemedim
sen izin den döndükten sonra karantinaya girdin mi

abi birşey danışıcam lütfen yardımcı olurmusunuz askerlik tercih işlmelerini halletim ve 12.mayıs 2022 ayına kadar silah altına alınamicaksınız diye kağıt verildi psikolojim sorunlarım nedeni ile erteleme alabiliyomuyum yada muaf yerim yada herhangi birşey açıklanmadı bana lütfen yardımcı olurmusunuz bu konu hakkında OğuzHan112

Kim verdi ?
Heyete mi çıktın?
piresman1

Etiketlemeyi doğru yaparsan,yalnış kişiyi etiketliyorsun OğuzHan112 bu şekilde yapın...

Psikolojik nedenlerden dolayı özellikle nevrotik bozukluklar(Anksiyete,depresyon vs),evet erteleme verilebilir,muafiyet verilebilir, hekim karar verecek...

Üst Alt